zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0

  • 19 Odpowiedzi
  • 17488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« dnia: Marzec 30, 2013, 11:45:44 »
witam mam bardzo pilną sprawę zapomniałam hasła na notebooka mini na windowsie ce 6.0 i nie mogę się zalogować a bardzo pilnie muszę się na niego zalogować proszę pomóżcie mi. dziękuję i pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2013, 14:25:54 »
Ciężka sprawa - jeśli do danego urządzenia dostępny jest firmware na stronie producenta, to jego wgranie powinno załatwić sprawę. Netbook łączy się z komputerem przez kabel USB?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2013, 15:29:26 »
to jego wgranie powinno załatwić sprawę

Eh, zapominasz dodać że gratis będzie Hard Reset, a skoro ktoś chce się logować w trybie pilnym to raczej w celu dostępu do swoich danych.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2013, 15:45:20 »
Różnie to bywa - w niektórych przypadkach czyszczony jest wyłącznie rejestr (flash zostaje nie ruszony). Kwestia tego, w jaki sposób jest przygotowany FW. Hasło od CE jest chyba trzymane w tej samej lokalizacji, co rejestr (ale w osobnym pliku). Dlatego wyczyszczenie partycji "hive" przy wgrywaniu FW pomaga. Będzie ciężko zrobić to w inny sposób, bo nawet jeśli netbook ma połączenie z PC przez AS, to ono też będzie wymagało podania hasła.

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2013, 19:22:15 »
wiecie co właśnie jeśli chodzi o połączenie z komputerem to mój szwagier który trochę bardziej się ode mnie zna próbował przez połączenie się z komputerem przez kabelek albo kartę próbował go sformatować albo wgrać nowe oprogramowanie ale niestety komputer nie wyszukał go bo potrzebne jest hasło i notebook musi być zalogowany :( a jeszcze utrudnia sprawę w tym notebooku że jest on jakiejś w ogóle nieznanej firmy bo był zamawiany przez internet i już nie wiem co mam robić. nawet był on rozkręcany i próbowaliśmy wyjąć tą baterię co jest chyba koło dysku czy coś takiego ale okazało się że on jej nie ma tak jak podobnie jest w nawigacji :/

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2013, 17:12:32 »
Coś konkretnie chcesz z niego odzyskać (dane, pliki), czy tylko przywrócić do działania?

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2013, 23:55:06 »
teraz chcę już tylko przywrócić do działania 

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2013, 08:45:40 »
Czy sprzęt ma jakąś naklejkę z nazwą, czy coś w tym stylu? Łatwiej było by się zorientować w możliwościach dalszego działania...

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2013, 19:17:53 »
7"QBOOK   Pc-703

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2013, 20:30:32 »
Jeśli to sprzęt na procesorze WM8505, to jest dostępnych co najmniej kilka paczek z firmware, ale wgrywanie ich nie jest proste i zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko (sprzęt może nie wstać po takiej operacji). Alternatywą jest próba wywołania błędu pamięci podczas ładowania systemu (na wielu nawigacjach sprawdza się metoda ze zwarciem nogi CE kostki pamięci do masy). Taki błąd powoduje zazwyczaj przywrócenie fabrycznej zawartości partycji HIVE a tym samym usunięcie hasła. Może się jednak też skończyć uszkodzeniem kostki pamięci... Oczywiście może być też tak, że dany model netbook'a posiada dedykowane rozwiązania zabezpieczające (dodatkowy układ się tym zajmuje, jak to jest np. w Medionach 5430) - wtedy nawet wgranie firmware zupełnie nic nie da.
Można jeszcze z ciekawości sprawdzić, czy mimo wyskakującego hasła odpala się autorun z karty pamięci. Jeśli by tak było, być może dało by się coś ze sprzętem zrobić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2013, 20:54:11 wysłana przez angler22 »

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2013, 22:49:42 »
dziękuję bardzo za pomoc :) ale szczerze to co napisałeś jest dla mnie czarną magią.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:05:21 »
Jeśli masz w komputerze (albo laptopie) czytnik kart pamięci, to można spróbować tego "autorun'a". Wrzuć na kartę pamięci folder "script" z dołączonej paczki (w środku są 3 pliki). Następnie kartę włóż do netbook'a i go zresetuj. Niech się uruchomi do hasła. Wyjmij kartę, włóż do czytnika w PC i sprawdź, czy w folderze "script" pojawi się plik tekstowy procesy.txt. Jeśli tak, to wrzuć go na forum. Jeśli nie, to zostaje próba wgrywania firmware (potencjalnie ryzykowna).

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2013, 20:23:48 »
dziękuję ale już próbowałam tym pierwszym sposobem ale i tak później trzeba było w końcu podać to hasło żeby cokolwiek zdziałać. Dowiedziałam się od fachowca że trzeba wejść jakoś głęboko w BIOSA albo przeinstalować jakoś oprogramowanie ale i to niczego nie gwarantuje

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2013, 20:26:37 »
W przypadku typowych, chińskich netbook'ów raczej wgranie systemu od nowa wyczyści hasło (wątpię, by stosowali w niskobudżetowych produkcjach jakieś dodatkowe układy pamięci). Wgrać się powinno "samo" (oczywiście jeśli na karcie będą właściwe pliki).

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2013, 19:59:08 »
mój szwagier mówił że ten sposób też był już wypróbowywany i tak nic się nie dało zrobić bo chyba tam i tak trzeba było potwierdzić swoje dane czy coś takiego i wpisać to hasło. To coś ma lepsze zabezpieczenia niż zwykły laptop....

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2013, 20:13:54 »
Nie będę się upierał, bo nie znam tego modelu, ale nadal sądzę, że wgranie FW powinno wyczyścić partycję z rejestrem i hasło.

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2013, 19:44:34 »
a jednak niestety nie działa :/

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2013, 21:59:18 »
Wgrany FW od nowa "nie działa", czy może "nie działa" oznacza, że nie da się wgrać FW...?

Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2013, 23:19:36 »
nie da się wgrać. bo nawet przy wgrywaniu wyskakuje że trzeba się zalogować i wpisać hasło bo nie ma on jak odnaleźć tego notebooka bo on bez hasła jest jakby w ogóle nie działał. więc żeby cokolwiek zrobić i wgrać potrzebne jest i tak hasło:(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: zapomniałam hasła do notebooka na windowsie ce 6.0
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2013, 08:31:59 »
Wgrywanie FW powinno być dostępne z poziomu bootoladera (załadowanie plików obrazu systemu BIN). Skoro jednak mówisz, że się nie da, to zostaje jeszcze opcja zwarcia kości pamięci (noga CE do masy podczas uruchamiania netbook'a). Wywołuje to błąd i format pamięci z rejestrem. Niestety sporadycznie może też powodować uszkodzenie samej pamięci, ale jak nie ma już innego wyjścia, to spróbować warto.