Warfare, HPC, rozdzielczość, emulacja - czyli małe pytania dot. nowszych H/PC

  • 9 Odpowiedzi
  • 3950 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Póki co nie mam handhelda, ale będę do końca wakacji miał (tak zachorowałem na neca MP900c że laptopa sprzedaję :) ) więc moje małe pytanka:
1. Czy Warfare po dograniu dll-i i gapi będzie ładnie śmigało pod ce (dokładniej .net 4.2, ale to chyba nie ma zbyt wielkiego znaczenia) w 640x240, 640x480 i 800x600 (te dwie ostatnie oczywiście na monitorze zewnętrznym)?
2. Jak się ma emulacja (chodzi mi to bardziej o "komfort" panoramicznego ekranu i jakie emulki działają; dotychczas na h/pc bawiłem się tylko pocketdos-em); czy działa DosBoxPPC? Będę miał 400mhz xscale które podobno bez kłopotu kręci się do 600mhz.
3. Jak się w nowszych systemach (znowu .net 4.2) ma IE, czy dobrze renderuje strony? Jaka jest lepsza przeglądarka która na dotnecie będzie działała?
4. Jaka karta WiFi PCMCIA 802.11B będzie najlepsza (chodzi mi tu konkretnie o zasięg, nie musi należeć do enegrooszczędnych)
5. Pod CE .net 4.2 pójdzie 8gb karta CF?

Narazie tyle, jak coś mi się przypomni to będę pisał

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
3. Na stronie cmonex jest poprawiony IE i jakaś beta Opery na Neca

5. Hmmm... ja mam 2,5GB w Mio269+ ale na jakichś dziwnych sterownikach tj. nie na tych z MS.
Karta powinna chodzić bo WinCE widzi karty w Fat32.

*

Offline kero8

  • **
  • 194
  • Sprzęt: XDA mini + 4GB
Nie wiem jak u Ciebie z funduszami ale jak lubisz mały sprzęt to wybrałbym subnotebooka typu Toshiba Portege. Osobiście nie pchał bym się w gołe WinCE

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
kero8 - postawiłem na CE, żaden subnotebook nie jest wymiarów tego neca, nie trzyma tyle na bateriach (do 18 godzin na powiększonej bateri, z którą go biorę) i nie włącza się w sekundę. Pozatym mam pocketa i (przepraszam za wyrażenie) rzygam jego interfacem.

*

Offline kero8

  • **
  • 194
  • Sprzęt: XDA mini + 4GB
to wybierz umpc

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
to wybierz umpc
Nie widziesz takiej malutkiej, subtelnej różnicy w cenie między 900c a UMPC? ;)

PS. Kitor: jak zapewne widziałeś na Simpadzie bez problemów działa na 800x600, na J720 640x240, więc czemu ma nie pójść na 900c?

*

Offline kero8

  • **
  • 194
  • Sprzęt: XDA mini + 4GB
Miałem SimPada i wiem co na nim idzie a co nie. Osobiscie wolałbym sub notebooka. A co do ceny to nie podałeś kryteriów, więc doradziłem UMPC

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Poklik - wolę się upewnić, jeśli dobrze pójdzie to w ciągu dwóch tygodni zamawiam sobie komplecik - 900c + kabel VGA + dodatkowa bateria; później kabel usb sync (miniA>A bodaj), CF 4gb, karta wifi i mała mysz optyczna USB :)

Kero8 - Simpad to przy tym (znowu sorry za wyrażenie) gówno. 400@600mhz xscale i host usb biją go z góry. Do tego slot zarówno CF jak i PCMCIA, wyjście VGA, klawiatura (najważniejsze dla mnie) za około 500-600zł (100$ nec + 15$ vga + 10-20$ akku, wysyłkę mam fundowaną). Pozatym zapomniałem napisać, że małego laptopa już mam (Siemens Mobile 501), a laptopa jakoś tak dziwnie używa mi się na przerwie w szkole (III gimnazjum). Oczywiście nie spredaję tamtego laptopa, tylko Della Latitude c610 (niedługo rzucę ogłoszenie w HP jakby ktoś był chętny)

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
@kitor
Jesteś pewien, że procek w NECu tak ładnie się kręci??? Ja coś czytałem na forum HPC factor, że po flashowaniu procek ma 340MHz (ale może to było o Jorandzie...nie pamiętam) ale radzę poszukać tam na forum info na ten temat.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
ja na bodaj hpcfactor właśnie czytałem że ktoś wyciągnął z niego 650(około chyba 634)mhz, musiałbym poszukać

A o tym 340 zamiast 400 mhz to mi się kojaży coś tutaj, na pdaclubie (co ciekawe również po upgrade os-u)
[edit]
jednak:
http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=9168
przyczym zastanawia mnie ten tekst(wątek był o tcpmp):
Cytuj
no idea about the tcpmp xscale driver.. it would help lots, just as on my qtek 9000, if i set it to the xscale driver, it will play the videos much faster (almost as fast as a sig3, well over 1.5mbps).

ale...
http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=9109&posts=11
Cytuj
Just seems when I try too many things with Ostia it locks up, I do have the MP900c overclocked to 530 mhz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 20:36:31 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »