ViewSonic ViewPad 100 - czy da się skorzystać z pendrajwa?

  • 1 Odpowiedzi
  • 2464 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
ViewSonic ViewPad 100 - czy da się skorzystać z pendrajwa?
« dnia: Listopad 22, 2010, 21:05:06 »
Witam po długiej nieobecności.
Mam pytanie: czy komputer ViewPad 100 (system Windows CE 3.0) może współpracować z pamięciami typu pendrive? Domyślam się, iż należy zainstalować / wskazać sterownik - jaki? I czy da się na tym skorzystać z jakiejś karty sieciowej PCMCIA (zauważyłem że posiada złącze, nie wiem jak jest z dostępnością sterowników).
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!

Odp: ViewSonic ViewPad 100 - czy da się skorzystać z pendrajwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:43:06 »
Podejrzewam, że to HandHeld PC. Ja mam takiego z Allegro (chiński mini laptop 2GB Wi-Fi) i nie mam do niego zasilacza. Ma 1 port USB do ActiveSync z komputerem/laptopem i 2 inne USB, podejrzewam, że służą one tylko do podpięcia myszki lub klawiatury. Jutro powinienem mieć zasilacz, więc sprawdzę, czy mój PenDrive tam wejdzie. Jest jednak na tym HandHeldzie Windows CE 6.0. System Windows CE 3.0 jest raczej przystosowany do PCMCIA, ale niewykluczone, że potrzebne będą sterowniki. Jeśli masz jakąś kartę PCMCIA, po prostu wpisz w Google <nazwa modelu PCMCIA i firma> sterowniki i podejrzewam, że zaraz coś znajdziesz. Czasami warto wpisać też windows ce, lub windows ce 3.0.
PS. Czy masz kartę PCMCIA? Jeśli tak, to jaki model i jaka firma? Mogę poszukać Ci sterowników.