karta sieciowa dla NEC MP 780

  • 24 Odpowiedzi
  • 25128 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karta sieciowa dla NEC MP 780
« dnia: Maj 23, 2005, 09:39:02 »
Witam,

Kupiłem niedawno to urządzonko i poszukuję do niego karty sieciowej. Jest tego trochę na Allegro, ale większość to 3Com - jesli chodzi o karty Ethernet.
Wiem tylko, że karta musi być 16 bitowa i najlepiej zgodna z NE200 - taką bym chciał ponieważ nie chce się bawić ze sterownikami.

Jeśli ktoś może mi podać jaka karta 16 bitowa jest zgodna z NE 2000 i be zproblemu pójdzie w moim HPC to bardzo proszę.

Następnie - karta bezprzewodowa WiFi do tego urzadzenia. Tu wiem, że bez problemu chodzą karty ORINOCO. Czy w tym wypadku dotyczy to konkretnych modeli czy wszystkie 16 bitowe WiFi ORINOCO pójdą ??

Dzięki za każdą pomoc ;)

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2005, 10:19:50 »
napewno 16bit, na www.hpcfactor.com są sterowniki do kart 3com razem z tutorialem

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2005, 20:15:52 »
Czy za pomocą takiej karty można mieć neta?? ( mam neostrate po kabel sieciowy ) Hpc pro 3.01
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2005, 20:49:47 »
właśnie dziwne bo mam w laptopie starą 3COM'kę z serii 589D. Instaluje drivery z HPCFACTOR i jest różnica bo nie pojawia mi się żaden komunikat - wcześniej wskazywał, że wsadzono nieznaną kartę. ALE .... nic się nie dzieje - lampka statusu na karcie się nie świeci - IPka chyba nie dostaję bo narzędzie z PowerTools na to nie wskazuje (cannot obtain IP address - czy jakoś tam podobnie) :(
No nic. Słyszałem że ludzie z innymi kartami nie mieli prolemów ...

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2005, 23:38:58 »
Sterowniki dla 3com'a nie zapalają lampki kontrolnej sieciówki. Ja mam tez taką 3com w swojej Jornadzie 720 i działa bez pudła. Jak nie pojawia się komunikat, to znaczy, że system zidentyfikował kartę.
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2005, 08:10:29 »
Hmmm ... no to chyba dobrze ... ale jak w takim razie zmusić ten sprzęt do działania, tak żeby mieć neta ?? Tak jak mówiłem, w power toys jest sprawdzanie IP, które nie wskazuje na uzyskanie takowego - chyba , że to też mi nic nie wskaże :(. Dziwna sprawa .

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2005, 14:05:47 »
W mojej J 720 po prostu włożyłem karte w slot i zadziałało. Ustawienia apletu "Network" w Control Panelu były domyślne, tzn automatycznie przypisany adres IP. Ale może być jeszcze co innego: skąd masz sieć? Wielu providerów (w tym mój) żąda podania MAC-adresu karty i wpisuje go do swojej bazy danych. Jeśli podłączy się kartę nie zarejestrowaną, to Netu nie ma. Upewnij się, jak jest, albo spróbuj połaczyć swojego PDA SKROSOWANYM kablem bezpośrednio do blaszaka.
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2005, 21:17:06 »
spoko. na tyle to się znam :)
Nie znam tylko systemu windows CE i sam jestem ciekawy jak to tam może działać. Już wyjaśniam.
Jak wpisuję statyczny IP to narzędzie vxUtils pokazuje mi ten ip na interfejsie sieciowym - w tym narzędziu mogę też pingować hosty po ipkach. DNSy jakby w ogóle nie działały chociaż są wpisane poprawnie - nazw nie chce mi rozwiązywać.
Najśmieszniejsze jest to, że nazrędzie do sprawdzania IP Microsoftu w Power Toys pokazuje mi, że IP nie może być pobrane i pingować w nim nie można. Pocket IE upiera się ciągle że połączenia nie ma - nawet jak mu podaje adres strony w postaci IP jakby była to wina tylko DNS.
W tym momencie wydaje mi się, że system jest jakby "przełączony" na korzystanie z interfejsu PPP - na modemie wszystko śmiga.

Czyli podsumowując, posiadam narzędzie, które pokazuje mi IPka na karcie i mogę pingować hosty czyli sieć działa (a raczej są podstawy żeby działała) i kartę widać - w tym narzędziu. Nie otrzymuję niestety danych z DHCP (z serwera bez kontroli MACów - laptop z tą samą kartą wszystko otrzymuje).

Może ktoś zna się na tyle na Windowsie CE 2.11 aby podpowiedzieć jak to przełączyć na korzystanie z karty sieciowej ??

wielkie dzięki za wszystkie wskazówki

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2005, 15:37:20 »
Witam,
Znów ponawiam pytanie. Czy może mi ktoś podać przykład karty sieciowej, która bez problemu chodzi na NECu 780 ??

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2005, 20:22:36 »
Witam,

Teraz odpowiem na własne pytania ale w końcu udało mi się znaleźć karty które grają z urządzeniem NEC 780.

Karta WiFi: Enterasys Roamabout (Orinoco gold) - można podejrzeć na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57334089
Pięknie działa w sieci bez szyfrowania jak i z szyfrowaniem WEP.
Driver dołącza gościu, który sprzedaje te karty więc nie trzeba szukać.

Karta LAN: Xircom CreditCard Ethernet 10 - ja mam tylko 10 Mbit ale są też CreditCard Eth. 10/100 - za tą nie jestem pewien chociaż driver przystosowany jest również do tego typu kart - właśnie driver: trzeba go ściągnąć (link znalazłem na forum HPC Factor)

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=849&OSFullName=Windows*+CE〈=eng&strOSs=20&submit=Go%21

Tu od razu mogę powiedzieć o driverze z HPC Factor dla kart 3COM. Otóż mam kartę 3COM 3C589D-TP i niestety net na niej nie działa na NECU (na laptopie karta działa w porządku).
Wada tkwi, wydaje mi się, w tym przypadku w driverze dla NECa. Może ten driver z innymi sprzętami działa ale tu system nie jest w stanie rozpoznać posiadania możliwości połączenia z netem i na przykład PIE reaguje jakby połączenia nie było - połączenie jest bo przy statycznym przypisaniu IP mogę pingować inne hosty za pomocą vxUtils (bla bla bla o tym już nie raz na tym forum pisałem i przepraszam) .
Podsumowując, z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że ten driver i karty tego typu nie "dadzą" NECowi internetu ;)

Pozdrawiam


[Dodano: 2005-07-12 20:24:51]
Widzę, że link z driverem wkleił się niezbyt dobrze więc dorzucam linka z forum skąd owy link pobrałem:

http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=1465&posts=11

 

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2005, 22:27:11 »
A ta sieciówka?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53519435 mam zainstalowane sterwoniki system ją widzi tylko nie wiem jak z ta konfiguracja Ip itp...mam neostrade i router z którego wychądzi internet i siec...
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2005, 23:56:36 »
Przypuszczam że masz ten sam driver bo Ci go wysyłałem. Niestety nie mam możliwości tego sprawdzić, ale przypuszczam że będzie to taki sam efekt :(
U mnie na mojej karcie 3COM nie dostawałem IP z DHCP - twój router to robi więc najprawdopodobniej na tym driverze nic z tego (może inny driver by na to pozwolił ale chyba innego niestety nie ma :( ). Najlepiej spróbuj podłączyć się do jakiejś sieci lokalnej i pobawić się statycznie przypisanym IP i maską - albo jeśli sam się nie znasz na tyle to poproś kogoś ze znajomych aby Ci poradził jak to sprawdzić.

Wracając - u mnie po instalacji tego drivera karta jest wykrywana (tak jak u Ciebie). Nie dostawałem jednak adresu z DHCP (tak jak ty).
Dlatego wydaje mi się, że ten driver na NECu po prostu nie pójdzie.

Na nasze nieszczeście najwięcej używanych kart jakie można kupić to właśnie te 3COMy...

Karta Xircom o której pisałem wyżej pozwala nawet zmienić swój MAC adres za pomocą rejestru systemu (a raczej driver na to pozwala :) ). Dosteję od razu adres IP z serwera DHCP i mam internet. Dlatego mam porównanie i wiem, że co tu jest możliwe tam nie chodzi :(

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2005, 14:51:38 »
Hmmm....a pytałem na forum czy będzie chodzić, jeszcze przed zakupem :] Ok czyli chodzi Ci karta Xircom? Sprzedam 3com'a i kupie Xircom, tylko nie wiem jaki model moze na allegro mozna tanio kupic?
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2005, 23:55:39 »
Właśnie kupiłem za 20 zł tą Xircom 10/100 i napiszę czy działa. Powinna być za 2 dni.

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2005, 16:47:41 »
no włąsnie :/ lipa z tym 3 COMem MAM TEN SAM PROBLEM
A WCZESNIEJ  czytałemz e to jedna z nielicznych i przetestowana prze zludzi na której działa net
:/nie wime co jest grane :?

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2005, 20:27:53 »
To co Xircom Credit card ethernet 10 działa czy nie? kupować czy nie??
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

*

Offline leonz

  • 14
    • http://www.tomnice.pl
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2005, 17:29:11 »
Ja tez mam Nec-a 780, kupiłem do niego 3COM-a 589D i juz drugi dzien proboje cos z niego wydusic ale poza pingami vxUtil to za wiele nie zdzialalem, raz mi się udało załadować stronke googli po adresie IP, ale pozniej cos namieszalem i juz nie dziala nawet po IP. Niedziała to tez tak nie do konca czasami stronka sie laduje ale to trwa z 5-10 min. Podejżewam że to wina sterowników, ściągnołem 3-4 różne i tylko na jednym mi poprawnie działa bo mi didoa świeci i system ją widzi. Jak coś rozkminie to dam znać.
pzdr.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2005, 18:59:26 »
witam nie chce byc beeee ale ludzie nauczcie sie czytac fora .... juz od kilku lat wiadomo iz 3Com oraz XIRCOM maja bardzo duze problemy z funkcjonowaniem w  winCE 2.11 i winCE 3.0 ....

wezcie jakas normalna marke i na niej nie musicie eksperymentowac, a naprawde wystarczy niewiele, np.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=nec+780+compatible+LAN+card&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2005, 19:37:14 »
i zeby nie bylo ze nie proponowalem tez innego rozwiazania ... mam na sprzedaz karte CF WLAN oraz, druga, ktora jest LAN na kabelku - obydwie dzialaja bez problemu w windows ce 2.0, ce 2.11 i 3.0/2000

link do karty WLAN - ambicom - pln200
http://www.ambicom.com/products/wave2net/wl1100c-cf.html

link do karty LAN - trendnet - pln250
http://www.trendnet.com/en/products/TE-CF100.htm

hope ze Jakub nie pogrozi mi za to ze nie w tym forum ;)

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 04, 2005, 14:18:37 »
No przepraszam bardzo ale jeśli dla kolegi 3COM i Xircom to "nienormalne" karty to ja dziękuję.
Po pierwsze oceń polularność tych kart i ceny. Techniczna możliwość jest tylko nie ma odpowiednich sterowników. (Zobacz chociażby na Allegro czy Ebay US - tych kart ludzie sprzedają od groma).
Niestety NEC 780 jest - jak ludzie piszą - "delikatny" jeśli chodzi o drivery i w ogóle cały system.

Wybacz, ale trochę przesadzasz myśląc, że kupię kartę sieciową za 250 zł, która po pierwsze zajmie mi slot CF w którym mam pamięć, a po drugie kosztuje prawie tyle co caly NEC ;)
Na pewno dla Pocket PC się to sprawdzi bo na CF włożysz kartę a do SD pamięć. W NECu właśnie po to jest slot PCMCIA - idealny na inne karty rozszrzeń, gry w slocie CF siedzi pamięć.

Cena jest tu głównym czynnikiem doboru. Szczezre mówiąc jakbym miał na zbyciu grosza to kupiłbym sobie palma z ekranem 640x480 i NECa wyrzucił :)

[Dodano: 2005-10-04 14:21:29]
PS. Ostatnio ktoś na Allegro sprzedawał cały zestaw: NECa 780, kartę LAN + jeszcze jakieś rzeczy. Pisał w swej ofercie, że pracował w sieci i wszystko odbywało się bez najmniejszych problemów.
Zapomniałem się człowieka zapytać jaka to karta. Może ktoś z szanownych kolegów się tego dowiedział ?? A może nawet to kupił ??

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2006, 13:42:41 »
Karty 3com dzialaja bez problemu. W megahertzie 3c...TP trzeba zmienic nazwe pliku dll w folderze Windows z bodajze 3c589m.dll na 3c589.dll. Wiem, bo z tej karty w moim handhelddzie wlasnie pisze.

Sory za brak polskich liter ale nie znalazlem jeszcze darmowej polskiej klawiatury do mojego H/PC.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2006, 19:08:54 »
Uwaga nieco nietrafiona...
Ten wątęk dotyczy problemów z kartami 3Com, ale w  systemie HPC Pro, w dodatku na platformie NEC Mobile Pro, która dała się już poznać z wybrednego stosunku do wybranych kart PCMCIA.
A tak w ogóle, nie trzeba zmieniać nazwy pliku. Wystarczy podać prawidłową nazwę, gdy system o nią spyta.
I na koniec, coś wydaje mi się, że przy prawidłowej instalacji sterownika ma HPC, dzięki nowemu kluczowi w rejestrze system w ogóle o nic nie pyta i sam rozpoznaje kartę...

problem
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 02, 2006, 20:24:36 »
Mam Neca mobilepro 780 i karte wifi : Enterasys Roamabout (Orinoco gold) o ktorej byla wyzej mowa.  Zaistalowalem te sterowniki z plyty ale niby karta dziala tylko ze jak szukam swojej sieci  to nie moze znalesc nic. Mam Access Pointa Belkinu w standarcie 802.11b tak jak karta . wiec powinni sie widziec ale niestety ustawialem wszystko WEP , a potem go wylaczalem na AP i tak nic to nie pomaga nie widza sie. moze mam zle sterowniki . Prosze o porade Jezeli ktos ma podobny zestaw Neca z Karta Roambout i mu wszytsko dziala i ma moze sterowniki sprawdzone to prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Piotr
pswider@aster.pl

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Re: problem
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:55:10 »
Cytat: "pswider85"
Mam Neca mobilepro 780 i karte wifi : Enterasys Roamabout (Orinoco gold) o ktorej byla wyzej mowa.  Zaistalowalem te sterowniki z plyty ale niby karta dziala tylko ze jak szukam swojej sieci  to nie moze znalesc nic.

Sterowniki z płyty, ale jakiej płyty ? Wejdz na strone http://www.hpcfactor.com/hcl/search.asp?mstrcat=7&hclq=&discok=1&submit.x=17&submit.y=7 odszukaj tam swoja kartę i pobierz sterownik do win. 2.11. na 100% jest dobry, bo mam tą karte co Ty i co prawda CLIO ale to ten sam procesor i system.

karta sieciowa dla NEC MP 780
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 05, 2006, 22:02:01 »
dzieki za wsparcie , sterowniki okazaly sie dobre mialem problem z Access Pointem , ale juz ok