Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((

  • 33 Odpowiedzi
  • 6084 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« dnia: Sierpień 03, 2006, 19:26:03 »
witam serdecznie, Panowie poniosla mnie chwila i kupilem kilkadziesiat sztuk navi po atrakcyjnej cenie, wsio nowe komplety, sprzedajacy zarzekal sie ze da rade sciagnac nakladke producenta i normalnie uzywac wgrac tomtoma i automape.... po powrocie z niemiec okazalo sie co innego, nie moge w zaden znany mi dotad sposob sciagnac nakladki producenta.... tym samym nie wrzuce automapy i tomtoma.


Bardzo prosze jesli ktos zna sposob na odblokowanie tego sprzetu


EASYLITE 3600 GO

:(



jak dotad udawalo mi sie odblokowac kazdy sprzet, a ten to jakis wyjatek. Mam polaczenie przez activesync i dostep do pamieci, win, itd.... co poczac???????????????

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2006, 19:34:09 »
No toś się ładnei wkopał. Na jednej ze stron znalazłem info, że to jest nie na PPC, tylko na Windows CE .net 4.2. Bez kombinowanai nie wiem czy da się łatwo postawić na tym AutoMałpę.
Samo przywrócenie nirmalnego interfejsu nie powinno być chyba problemem., jezeli nakładka odpala się po pełnym odpaleniu systemu. Jeżeli wywolony został odpowiednik Explorera, może być ciężko.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2006, 19:51:15 »
Tylko o to mi chodzi aby dokopac sie do czystego win
ale ja wiedzialem ze jest win ce net 4.2, to akurat w innych sprzetach nie jest juz dla mnie probleme wystarczy odpalic przes autostart regedit i wyedytowac rejestr (jedna linijka) tu sprawa wyglada tragicznie poniewaz nie odpala sie nic na autostarcie. jesli tego sie nie da ruszyc to bedzie moja zyciowa wtopa ;.( active sync widzi wsio ok, jak w innych podobnych sprzetach te same foldery itp... wystarczylo wrzucic plik regedit.exe do \startup, i soft reset i sie uruchamial regedit i juz sparwa szla slicznie.
a tutaj co mnie najbardziej zdziwilo to sam soft reset, nie jest to procedura jak w innych urzadzeniach, gdzie po wcisnieciu soft reset resetowal sie sprzet i ladowal system "od podstaw" gdzie bylo w procedurze otwarcie \startup...
a tutaj po wcisnieciu soft reset w ulamku sekundy powraca do ikon mp3,ustawienia,navigator tak jak by omijal \startup... a moze to wcale nie jest soft reset ..?? to musi byc soft reset nawet w instrukcji jest jasno napisane.
jestem zrozpaczony :(

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2006, 20:03:35 »
Hmmm... Czyli jak dobrze rozumiem chcesz się na chwilę obecną dostać do rejestru palmtopa? Jeżeli tak to chyba nie będzie z tym problemu używając Pocket Controllera. Jest to program na pc, który pozwala na sterowanie palmtopem (pełny dostęp do plików, rejestru, obrazu palmtopa) z poziomu pc. Do tego masz połączenie AS więc raczej nie powinno być z tym problemów.

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2006, 20:11:52 »
oby bylo tak jak Mowisz... o 22 siadam do walki bo mam tego pol busa    :( dodam tylko, jesli uda sie odblokowac klient jutro bierze wsio odemnie i dlatego mi na tym strasznie zalezy

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2006, 20:23:59 »
Ewentualnie jeżeli i to nie wypali (choć wątpie ;) ) to możesz jeszcze popróbować z autostartem z karty sd. To byłby najprostszy i najwygodniejszy sposób, gdyż np. wrzucasz instalkę .cab do autostartu np. Tomtoma i automatycznie po włożeniu karty instalka startuje (sprawdzone kest to także na jakiejś badziwnej nakładce producenta). Jest tylko jeden "mały" problem... Otóż z tego co widzę nikt nie zna nazwy tego katalogu autostartu. ;)
W tym wątku http://62.69.194.14/forum/viewtopic.php?t=46273 jakoś próbuję "wyciągnąć od kogoś" nazwę tego katalogu, jednak jak widać może być ona inna dla każdego modelu palmtopa. Być może musi być to katalog z 4 cyfrowym "kodem", jednak nic do końca nie wiadomo.

Cytat: "lukasz23"
bo mam tego pol busa    :(

 :surprised:  :terrified: O jaaaaa...

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2006, 20:36:03 »
skad wziasc ten program poc win ce net?

*

Offline wojo

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • [move]SPV M3000 2GB Pathfinder v1.2[/move]
    • www.archos.pl
  • Sprzęt: SPV M3000 WM5.0; iPAQ hx2410 WM5.0;
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2006, 21:33:42 »
ale urządzonko ładnie wygląda więc tragedii nie ma :D (to tak na rozluźnienie)

P.S. nie mart się wszystko się ułoży, ja kiedyś kupiłem rx1710 w atrakcyjnej cenie :) chyba 800żł też do nawigacji :)
raz na wozie raz pod wozem
---------------------------------
iPAQ hx2410 WM5.0; SD 1GB & 2GB; CF 1GB
SPV M3000; miniSD 2GB
ARCHOS AV400 40GB
GPS HOLUX GPSlim 236
dodatkowo: NOKIA 6230i, MacBook C2D 2Ghz 2GB RAM

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2006, 22:51:41 »
Jeżeli masz odblokowanego Windowsa i dziłające AS to nie powinno być problemem zainstalowanie  AM czy TT. W tym dziale jest mój opis instalacji AM na MIO 269 - radze przeczytać. Na Twoim sprzęcie na 99% również trzeba będzie doinstalować NET Compact Framework (np. 2.0 SP1) i podmienić DLL-e żeby ruszyła AM.

Powodzenia !!!

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2006, 22:58:00 »
przeciez nie ma odblokowanego win i w tym wlasnie problerm!!!

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Re: Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2006, 09:23:19 »
Cytat: "lukasz23"

[...]
jak dotad udawalo mi sie odblokowac kazdy sprzet, a ten to jakis wyjatek. Mam polaczenie przez activesync i dostep do pamieci, win, itd.... co poczac???????????????


No to się nie zrozumieliśmy!

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:18:27 »
Hmmm przed chwilą sprawdziłem tego Pocket Controllera i niestety jednak "trochę" myliłem się. Nie ma on przeglądarki rejestru (a wydawało mi się, że gdzieś na forum o tym czytałem  :mysli: ) jednak ma Task Managera w którym możesz ubić proces tego shella producenta.
Co do samej instalacji programu to po jego zainstalowaniu na pc pojawią się w katalogu instalacji pliki .cab. Spróbuj zainstalować NET_ARM720_507P.CAB lub NET_ARM920_507P.CAB Po instalacji program sam aktywuje się w palmtopie, więc pozostaje już tylko uruchomienie aplikacji na pc i połączenie się.

Co do tego startupu to może faktycznie nie robisz soft resetu i dlatego nic się z niego nie uruchamia. Tu masz nimiecką (dlatego nic z niej nie rozumiem) instrukcję do tego palmtopa http://www.easylite-shop.com/manuals/Easylite%203600%20GO_Manual.pdf Jest tam coś o soft i hard resecie. Jeżeli uda ci się poprawnie wykonać soft reset to może wtedy uruchomi tego regedita...

Powodzenia! :)

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:38:26 »
to dokladnie, tam gdzie pisze soft reset wciskam "pin" tak jak to bywa w innych urzadzeniach i w ulamku sekundy wraca do menu. Chyba ze soft reset wykonuje sie jakas kombinacja, co najdziwniejsze to to, ze hard reset wywoluje zachowanie pocketa jak w innych urzadzeniach soft reset, tylko wiadomo hard kasuje wsio z pamieci, tym samym regedit...

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2006, 18:29:39 »
To spróbuj zrobić tak: w głównym folderze karty utwórz katalog 2577 a w nim umieść regedita ze zmianioną nazwą na autorun.exe Po wyjęciu i włożeniu karty powinien automatycznie odpalić się regedit.
U mnie osobiście to nie działa, jednak z tego co czytałem na wielu palmtopach to zadziałało.
Tylko czy ten palmtop ma procek arm/xscale? Bo jeżeli inny to nazwa katalogu 2577 będzie inna...

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2006, 20:30:57 »
z tym 2577 to dziala oczywiscie ale na pockecie, na pal;mptopie, na win mobile  ale nie na win ce net :(
ide sie pochlastac

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2006, 20:48:32 »
Cytat: "lukasz23"
z tym 2577 to dziala oczywiscie ale na pockecie, na pal;mptopie, na win mobile  ale nie na win ce net :(
ide sie pochlastac

Ten sposób powinien działać na każdym WinCE (czyli także .net, wm itp.), jednak są wyjątki, choćby mój pocket ;) Jednak jnajważniejsze jest, jaki ten twój palmtop posiada procesor (bo jakoś nigdzie jego specyfikacji znaleźć nie mogę).
A co do tego Pocket Controllera to czy udało ci się go połączyć z pocketem?

*

Offline maryś

  • **
  • 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Katowice
  • Sprzęt: Loox 420+2GB, E50+1GB, LD-3W
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2006, 20:55:19 »
Witam.
Cytat: "Poklik"
Jednak jnajważniejsze jest, jaki ten twój palmtop posiada procesor (bo jakoś nigdzie jego specyfikacji znaleźć nie mogę).

Może coś pomogę : 266 MHz Samsung S3C 2410A Procesor.
Easylite 3600 GO Mobile TCM GPS Navigationssystem
Pozdrawiam : Marian
Pozdrawiam : Marian

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2006, 21:01:25 »
podczas instalacji ocket cotroleras na pececie polaczyl sie z pocketem po czym natychmiast wyskakuje blad ze prosze podlaczyc urzadzenie ktore bedzie obslugiwane bo tego podlaczonego nie obsluguje, wogole sprzet jest jakis lewy. udalo mi sie zlokalizowac plik ktory jako pierwszy sie uruchamia "maintable" zamienilem go z regedit zmieniajac jego nazwe oczywiscie na maintable, i lipa error, probowalem do 5 rano z tym walczyc i w koncu nie wytrzymalem z nerwow i jeb**** nim o sciane i poszedlem spac, rano posprzatelem odpadki po jednym i wziolem nastepny i nadal z nim walcze, zostalo jeszze kilkadziesiat ;(

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2006, 22:19:33 »
To zamiast rzucać nimi o ścianę to wysyłaj je do mnie, chętnie coś z nim pokombinuje  :D
A wracając do tematu to czy wogóle ten intslator Pocket Controllera zainstalował ci jakiegoś caba na palmtopie? Bo u mnie jakoś też nie wykrył urządzenia (ipaq h4150) i musiałem instalować caba ręcznie. Po instalacji caba program sam się uruchomił na pda (więc nie trzeba tam nic włączać). Wtedy dopiero Pocket Controller na PC wykrył mi palmtopa.

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:03:16 »
lukasz23 , nie rozwalaj ich bo szkoda kasy które w nie wpakowałes . Napewno da sie cos zrobić , fizycznie to przyzwoity Pocket z prockiem ARM . Tylko ten system ........ Musiały Cie niewiele kosztować za szt. że tak nimi sobie rzucasz  ;)

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:18:48 »
jakbys wladowal w to naprawde duzo siana i widniala nad Toba mysl ze ta kase utopiles (a traczej zamroziles na dlugo, poniewaz po cenie to oddam ale bede chyb z pol roku sprzedawal) to nerwy robia swoje... to byl odruch bezwarunkowy. Kurcze producent ladnie zp***** taki fajny maly sprzet do navi, mysle ze jak bedzie on juz dosc popularny to ktos wkoncu go rozpracuje

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2006, 23:39:58 »
Cytat: "lukasz23"
jakbys wladowal w to naprawde duzo siana i widniala nad Toba mysl ze ta kase utopiles ............... mysle ze jak bedzie on juz dosc popularny to ktos wkoncu go rozpracuje

To może zaproponuj konkurs -  - ufunduj nagrodę - ewentualnie daj kilka sztuk do testów po cenie promocyjnej dla klubowiczów -a jest tu w klubie kilkunastu fachowców. To może coś z tego wyjdzie - ty szybko odzyskasz pieniądze ( raczej nie stracisz) a przy okazji coś fajnego się zrobi i dla ogółu klubowiczów ( zwlaszcza że jak tak w całej Polsce leje to niektórzy spędzają dawno temu zaplanowany urlop w domu) :))
potrzebna zgoda

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2006, 14:53:50 »
Witam!

 A próbowałeś zrobić soft reset programikiem???

Na MIO mam taki pliczek który robi restarta jak chcesz to podeśle.

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2006, 15:04:05 »
nie xrobie soft reset programikiem (ktory tez posiadam) bo nie mam dostepu do pulpitu. Panowie trzymac ksiuki jutro na umowiony jestem z ukraincem ktory odemnie ma wsio wziasc....

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 05, 2006, 17:15:32 »
A czy miałeś dołączone jakieś płyty, czy soft do instalacji na nim?
No a w końcu co z tym Pocket Controllerem, próbowałeś zaintstalować tego caba, bo jeżeli jest komunikacja z AS, w palmtopie siedzi WinCE NET to nie powinno być raczej problemów.

*

lucass

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 05, 2006, 17:26:33 »
ten model to Typhoon myguide 3610 ...firma easylite branduje go , tak jak medion

tutaj specyfikacja
http://www.typhoon.de/en/art.php?p=1568&pv=3

tutaj obraz ROM :P moze w nim beda jakies narzedzia do odblokowania

http://ftp2.anubis.co.uk/97360_ROM_image_update.zip

jak zadziała to chce takiegio jednego w prezencie :P

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2006, 12:40:12 »
Panowie zgadnijcie co :):) wsio poszlo tak jak pisalem na ukraine, koles tylko wykonal jeden telefon gdzies.... Wzial wsio i chce jeszcze, nie zarobilem co prawda tyle ile bym chcial(jesli by byl odblokowany to by na polske poszlo)  ale i tak jestem zadowolony 20zl/szt *100szt :) no 98 bo jedna w smieciach a jedna zostawilem na kombinacje. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za zaangazowanie.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2006, 14:09:38 »
Oszkurcze, 20zł za sztukę?  :surprised: Czy może 200zł?

*

nothin

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 06, 2006, 14:23:00 »
patrzę na ten wątek i czegoś nie rozumiem. ulga sprawiła, że twórca wątku chyba rzędy cen pomylił, bo jeśli nie, to ja chcę coś takiego,hheh.

Tragedia ->utopilem kupe kasy ;((
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 06, 2006, 14:27:16 »
przepraszam, ale nie zrozumielismy sie. 20zl/szt to moj zarobek oczywiscie.