Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.

  • 9 Odpowiedzi
  • 4364 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« dnia: Lipiec 06, 2003, 23:19:03 »
Zauważyłem, że dużo ludzi interesuje się sprzętem typu Simpad Siemens SL4 lub T-Sinus Pad. Dlatego postanowiłem podzielić się kilkoma refleksjami o tych modelach skupiając się na różnicach między nimi.

Do tej pory miałem w rękach tylko T-Sinus Pady dlatego oryginlany Siemens SL4, który trafił do mnie kilka dni temu był nielada ciekawostką. Z wyglądu nie różną się niczym oprócz koloru - Sl4 jest grafitowo-czarny - najpierw miałem wrażenie, że kolorystyka T-Sinus Pada jest ładniejsza ale później uzałem, że Sl4 wygląda znacznie bardziej elegancko i profesjonalnie.

Siemens SL4 posiada 2x więcej pamięci ROM i RAM a więc odpowiednio 34 i 64mb. O ile większy RAM jest w zasadzie tylko miłym dodatkiem (i tak zawsze używałem karty CF) to większy ROM jest błogosławieństwem. O wartości urządzenia klasy HandheldPC w dużej mierze decyduje system operacyjny wraz ze standartowymi aplikacjami. W SL4 mamy wszystko to czego brakuje T-Sinus Padowi tzn. pełen pakiet MS Office czyli Word, Excel, Access, Powerpoint oraz co najważniejsze Outlook (podzielony na 4 aplikacje: calendar,contacts, tasks oraz klient poczty). W T-Sinus Padzie jest tylko Word. Dodatkowo mamy świetną aplikację Ink Writer umożliwiającą robienie odręcznych notatek (pisząc rysikiem na virtualnej kartce). Ulepszono również Internet Explorera, który standartowo wyposażony jest w Jave (flash jest standartem w obu urządzeniach) oraz kodowania środkowoeuropejskie (nareszcie widzę polskie polskie literki podczas przeglądania www!). Powyższe aplikacje NIE mają swoich odpowiedników wśród aplikacji doinstalowywanych! Dlatego jest to tak poważna zaletą.
Kolejną różnicą sprzętową jest znacznie czulszy ekran dotykowy. Jest to duży postęp w stosunku do T-SinusPada. Nadal posiada on swoją niezaprzeczalną zaletę (nierysujący się ekran) oraz niezaprzeczalną wadę (ekran jest nieczytelny gdy wystawiony na bezpośrednie światło słoneczne).

Dodatkowe różnice:
- opcja pozwalająca odinstalować programy - niby standart a w T-Sinus Padzie jej nie ma.
- działa recorder notatek głosowych
- lepszy system zarządzania energią. W przeciwieństwie do T-Sinusa komunikat o rozładowaniu akumulatora nie jest równoznaczny z utratą danych (jest czas aby podłączyć urządzenie do zasilacza).
- możliwość instalacji winNet 4.0 - najnowszej wersji systemu operacyjnego dla handheldów. Po instalcji przeżyłem mały szok wizualny - wygląda jak WinXP. Niestety nie ma jeszcze wersji angielskiej (tylko niemiecka) ale z tego co czytałem na forum będzie dostępna angielska wersja 4.1
- apliakcja typu budzik (trywialna aczkolwiek jakże przydatna)

Podsumowując, przepaść jaka dzieli te dwa urządzenia potwierdza znaną od dawna regułę - nawet najlepszy sprzęt jest bezużyteczny gdy nie ma na niego oprogramowania. Na simpady nie ma dużego wyboru softu a więc Siemens SL4 wraz ze swoim standartowym pakietem jest znacznie lepszym wyborem, chyba, że będzie używany tylko jako reader ebooków - wtedy T-Sinus Pad jest równie dobrym rozwiązaniem a mniej kosztownym.

Zainteresowanych zapraszam na moją stronke o T-Sinus Padzie http://logo.w.interia.pl/tsinus/ . Niedługo zrobię update z informacjami o Siemensie SL4

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2003, 23:30:18 »
Jak to nie ma Win CE .NET angielksiego?? Mnie sie wydaje ze gdzies go widzialem ...

... rozumiem ze wiesz co zrobic z tym numerkiem :)

S843-SI-INT-101

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2003, 00:05:30 »
To jest wersja dla Siemensa SLC.
S843 - Simpad SLC
S842 - Simpad SL4

Ale z drugiej strony myślałem, że winCE .net dla SLC jest tak:
S843-SI-INT-104 SLC, Image Rel. 104 Englisch, CE.Net 4.0
a więc zaraz sprawdzę...

Dzięki za info

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2003, 20:45:08 »
No to świetnie. Na pewno spróbuje.

Czy używasz może Siemensa SL4 albo T-Sinus Pada?

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2003, 01:18:42 »
Nistety tylko T-Sinus Pada ...

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2003, 02:21:35 »
I do czego go używasz? Próbuje zebrać jak najwięcej informacji gdyż jak sam pewnie przyznasz jest to sprzęt dość nietypowy. Ja zainteresowałem się nim gdy miałem kilka szutk t-sinus padów do sprzedania - chciałem wiedzieć co oferuję ;).
Ostatnio wpadło mi w ręce kilka oryginalnych siemensów sl4 i na nowo zabrałem się do testów...

Dotychczas używałem go do:
- surfowania w Internecie (przewodowo i bezprzewodowo)
- przeglądania zdjęc z cyfrówki
- bawiłem się Route Plannerem - niestety często wyrzuca mi bliżej nieokreślone błędy
- przeglądania wszelkich dokumentów office
- w systemie winCE .Net udało mi się nawet pooglądać trochę filmów. Czy udało Ci się uruchomić jakiś plik video na t-sinusie? Ja poległem w tym temacie.

Jeszcze jedno pytanie - ile Ci trzyma akumulator? Mi T-sinus wytrzymywał około 3h. O dziwo Siemens SL4 pomimo, że aku na oko jest ten sam (2500mAh) to wytrzymuje jakby dłużej - nie mierzyłem dokłądnie ale barierę 3h na pewno przekracza.

Widzę, że wątek nie cieszy się dużym powodzeniem więc chyba przeniesiemy się na priv (kusiu@2com.pl) - byłbym wdzięczny za kilka cennych uwag.

Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2003, 07:56:41 »
Do Kusiu
"...Ostatnio wpadło mi w ręce kilka oryginalnych siemensów sl4 ..."
To znaczy, że masz je na sprzedaż ?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2003, 00:22:41 »
Tak, jeśli jesteś zainteresowany to poproszę na priva: kusiu@2com.pl

*

Offline laboss

  • **
  • 100
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2003, 13:36:35 »
Kuba, jeśli mnie pamięć nie myli, to jakiś czas temu wspominałeś coś o teście jakiegoś pada... Czy to miał być ten t-sinus ? Czekamy na nowy artykuł przebierając nóżkami ;)  Mam nadzieję, że będzie trzymał poziom tego o Dot 320 ( artykuł oczywiście)  :) BTW Chyba przyczyniłeś się do sporej popularności "kropka" w Polsce, może z innym "ustrojstwem" będzie podobnie. Czyż to nie kusząca propozycja, kreować gusta i mody konsumentów ??? ;)  Serdeczne pozdrowienia

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Siemens SL4 a T-Sinus Pad - moje refleksje.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2003, 07:26:16 »
Strasznie bym chcial go opisac... ale mam teraz tyle pisania na glowie ze nie wyrobie sie napewno wczesniej jak do konca lipca...

Przykro mi :(

Odpalamy nowy dzial... a to wymaga duuuuuuzo pracy... ale na razie ciiii :)