Skaner ręczny

  • 3 Odpowiedzi
  • 501 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Skaner ręczny
« dnia: Wrzesień 05, 2006, 15:12:55 »
W razie czego nie bić!(początkujący bardzo jestem)

Tak się zastanawiałem, czy coś tak karkołomnego jak podłączenie skanera ręcznego do palmtopa jest możliwe?? Myślę albo o necu mobilepro 780/790 lub jornadzie 728. Wykonując ruch - pcmcia-usb i usb-ps2 podłączenie fizyczne jest możliwe. Ale czy praktycznie??

pozdrawiam

naiwny :]
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Skaner ręczny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2006, 16:06:53 »
Praktycznie USB wbudowane nie pracuje w trybie USB-Host, a katry na PCMCIA z USB są 32bitowe (PDA obsługują tylko 16bit)

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Skaner ręczny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2006, 16:08:41 »
kiedyś też się rozbijałem na różnych forach w tym temacie. Z tego, co się zorientowałem, ze sprzętem może by się i udało, ale nikt nie napisał sterowników
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

Re: Skaner ręczny
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2006, 16:14:51 »
Cytat: "werwolf"
Tak się zastanawiałem, czy coś tak karkołomnego jak podłączenie skanera ręcznego do palmtopa jest możliwe?? Myślę albo o necu mobilepro 780/790 lub jornadzie 728. Wykonując ruch - pcmcia-usb i usb-ps2 podłączenie fizyczne jest możliwe. Ale czy praktycznie??


Jeśli chodzi o stare palmtopy takie jak Jornada szukaj starych skanerów firmy Socket. Kiedyś produkowane były takie urządzenia z interfejsem PCMCIA i sterownikami dla systemów Windows CE. Do nowszych palmtopów (Pocket PC 2002 lub nowsze) istnieje szereg rozwiązań na kartach SDIO, CF oraz ostatnio coraz popularniejsze ręczne skanery z modułem Bluetooth.

Pozdrawiam

 Karol Jurczyk