Programy dla Nec 780

  • 48 Odpowiedzi
  • 4324 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Programy dla Nec 780
« dnia: Maj 27, 2005, 21:41:31 »
Witam

Mam takie piękne cudo. Nawet płytę z programami dostałem. Ale... te programy w 99 % są nie do tego palma.
Spędziłem wiele godzin w sieci poszukując programów. Kolejne wiele spędziłem na instalowaniu ich. I co? I nic. Na ogół nie działają na tym urządzonku.

Czego szukam?
Przeglądarki plików graficznych, czytnika plików pdf, przeglądarki internetowej. W pełni funkcjonalny DOS-emulator byłby również mile widziany.

IE zainstalowany w ROM-ie nie pozwala mi zalogować się np. do Onet poczty poprzez www.

Czy ktoś ma zainstalowane, a więc działające na 100%, te rodzaje programów?

Z tych wszystkich poszukiwań pozostało mi parę działających programów:
- klient poczty
- klient newsowy
- Total Commander (a co?, też jest:))
- program astronomiczny - mapa nieba
- mp3 player
- plugin do TC na PC-ecie do eksploracji palma.
Jak ktoś chce, to mogę podesłać je.

Polecam też zakup zewnętrznej pamięci CF. Bo te 32 MB to jest ciut mało.

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2005, 10:31:04 »
www.pocketdos.com a na stronie http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=6a499bcb-46dc-48f2-bb68-484415df7b21&DisplayLang=en jest bardzo dobry program do przeglądania grafik, Widocznie masz sprzęt  z  tego samego źródła mi też programy z płyty nie chodzą :( z gierkami też lipa pozostaje tylko czekać aż ktoś się upora z Quakiem i Doomem.....Jakby ktoś miał jakieś fajne gierki pod CE to niech poda linki.
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2005, 21:57:49 »
witam ;) Jak widać Panowie też nabyli NECa na Allegro ;)
Jeśli chodzi o mnie to muszę przyznać, że jak powgrywa się do niego trochę softu to niezłe rzeczy można robić.
Ja w zasadzie szukam już tylko sposobu jak uruchomić na nim sieć z karty sieciowej PCMCIA. Modem działą bez pudła, ale niestety to nie na moją kieszeń ;)

Wracając do oprogramowania:

Total Commander - świetna sprawa szczególnie jeśli hcodzi o wbudowany paker/unpaker zip'a oraz wbudowaną transmisję (odbiór/wysyłka) przez IRDA po protokole z jakim gada Windows. Dzięki temu na prawdę szybko przesyła pliki - wykorzystuje mi chyba pełne 4 MBity bo plik 4,5 MB przekopiował bardzo szybko - nie to co przez Active Sync. POLECAM.

Primer 3.1 - Bardzo fajny program czytający PDFy. Wyświetla czcionkę stosując AntyAliasing. Na prawdę fajny - mógłby tylko troszkę szybciej chodzić ale co tam, stare urzadzonko po prostu ;).

Plus Pocket z Microsoft - ikonki w trayu: wskaźnik baterii, głośność, wskaźnik wolnej pamięci, ale co chyba najważniejsze to Image Viewer. Nie jest on może jakimś cudem ale można z poziomu programu przechodzić do następnego zdjęcia w katalogu i obracać "w biegu".
Jeszcze parę rzeczy tam jest ale to jakoś najbardziej zapamiętałem.

Poza tym jezcze Power Toys z Microsoftu - proste narzędzia sieciowe(ping, tracert, IP info - notabene nie działa mi z kartą sieciową PCMCIA) + kilka innych rzeczy.

vxUtils - (powinniście mieć na CD) Program zawierający w sobie trochę usług sieciowych/poleceń - ping, tracert, port scan, IP info - on mi widzi karte sieciowa na PCMCIA i mogę pingować ine hosty. Po prostu działa.

Nie wiem czy jeszcze o czymś nie zapomniałem. A no nie wspominam o multimedialnych jak PocketTV, Xaudio które dostałem z urządzeniem (do mp3 dużo lepszy/praktyczniejszy okazał się BetaPlayer - wiesza się przy próbie odpalenia filmów, ale mp3 chodzą świetnie - dużo lepsze sterowanie playlistą jak w Xaudio). W zasadzie osobiści enie uznaję tego urzadzenia jako multimedialnego, ale wspominam też o tych programikach ;)

Jak uporam się z siecią i internetem przez PCMCIA to zrobię nowy temat i opiszę jakie programiki i czynności robią z NEC MP 780 fajne urządzenie. Na pewno się ludziom przyda, ale na razie jeszcze muszę nad nim popracować ;)

Pozdrawiam i również proszę o pomoc :)

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2005, 22:36:13 »
proponuję zerknąć na temat
http://pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=16702

może zgodzilibyście się pomóc przy tworzeniu takiego zbiorku oprogramowania?

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2005, 08:34:04 »
tak tak. Odwiedzałem już wcześniej ten temat. Jestem jak jnajbardziej za ale muszę jeszcze troszkę nad tym popracować jak pisałem wyżej.
Jak najbardziej się piszę ;)

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2005, 09:00:50 »
Jaka mapa nieba wam działa? Bo ja próbuję i próbuję i coś nie bardzo :/

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2005, 12:33:40 »
Cytat: pkudlacik
witam ;) Jak widać Panowie też nabyli NECa na Allegro ;)

Jasnowidz jaki, czy co? ;)

Cytat: pkudlacik
Total Commander - ... oraz wbudowaną transmisję (odbiór/wysyłka) przez IRDA po protokole z jakim gada Windows. Dzięki temu na prawdę szybko przesyła pliki - wykorzystuje mi chyba pełne 4 MBity bo plik 4,5 MB przekopiował bardzo szybko - nie to co przez Active Sync. POLECAM.

Nie wiem, jak Ty to robisz, ale mi łącze IRDA łączy się z palmem tylko na 115 kB/s .Tyle mi pokazuje Monitor podczerwieni, chociaż nie jest w nim zaznaczona opcja "ograniczenie prędkości połączenia do..." No i plik rzezcywiście strasznie się wlecze.


Cytat: pkudlacik
Primer 3.1 - Bardzo fajny program czytający PDFy. Wyświetla czcionkę stosując AntyAliasing. Na prawdę fajny - mógłby tylko troszkę szybciej chodzić ale co tam, stare urzadzonko po prostu ;).

Już mam. Zgadza się, fajny, ale nie przeczytał mi oferty z "Makro":) Plik się prawie ładuje i zakańcza program z błędem "Internal error!" Pewnie za nowy dokument.


Cytat: pkudlacik
Plus Pocket z Microsoft - ikonki w trayu: wskaźnik baterii, głośność, wskaźnik wolnej pamięci, ale co chyba najważniejsze to Image Viewer. Nie jest on może jakimś cudem ale można z poziomu programu przechodzić do następnego zdjęcia w katalogu i obracać "w biegu".
Jeszcze parę rzeczy tam jest ale to jakoś najbardziej zapamiętałem.

Jeszcze prosta gierka Squares, licznik slów w Wordzie, przypominacz Pimtoday, edytor grafiki Ppaint a'la Paint z PC-ta.

Cytat: pkudlacik
Nie wiem czy jeszcze o czymś nie zapomniałem. A no nie wspominam o multimedialnych jak PocketTV, Xaudio które dostałem z urządzeniem (do mp3 dużo lepszy/praktyczniejszy okazał się BetaPlayer - wiesza się przy próbie odpalenia filmów, ale mp3 chodzą świetnie - dużo lepsze sterowanie playlistą jak w Xaudio). W zasadzie osobiści enie uznaję tego urzadzenia jako multimedialnego, ale wspominam też o tych programikach ;)

Miałem tylko Xaudio. pobawię się tym drugim. Nie liczę na oglądanie filmów, nie ta klasa multimediów:)



Jeszcze dla Stashecka

Cytat: stasheck
Jaka mapa nieba wam działa? Bo ja próbuję i próbuję i coś nie bardzo :/

Czy masz ten akurat program?
sticky_software_pocket_universe_2000_ALL.zip
Działa bez zarzutu.

Jest trochę starsza wersja pocketuniverse10.exe, ale nie wiem czy działa. Nowsza "APP PocketUniverse2000.exe" działa pięknie.
Ktoś wie po co jest jakiś SetupColor302.exe ??

Jest też prościutki program do faz księzyca. Phases-mips.exe. Tylko 10kB :)

Pozdrawiam
   Zbyszek

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2005, 13:53:04 »
mogę prosić te dwa progsy na stasheck (at) o2.pl? pretty please? :D

Dorzucę jeszcze grę: Nethack :D:D:D tyle, że zajmuje ponad 4 MB :/

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2005, 20:35:26 »
Tia mi irda plik mp3 (3mega) bez kitu przesyła około 2 godziny!!! przy większych prędkościach rozłącza!! Jeżeli komuś będzie działać Karta sieciowa (internet) na PCMCIA to niech napisze jaka i za ile. Co do plików multimed. to jedyną wadą jest fakt że nie ma programu który odpala avi....
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2005, 22:05:01 »
BTW: co to za klient poczty i usenetu?

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2005, 23:38:30 »
Tak. Primer 3.1 ma problemy z nowszymi pdfami. Kumpel z Simpadem mówił, że czasem źle czyta wzory. No nic. Na razie do książek mi starcza ale jak się pojawi coś lepszego to czemu nie.

A wracając do IRDY. Nie wiem jaką IRDĘ w kompie macie. Ja mam w starym lapie 4Mbit i nic nie konfigurowałem - zostawiłem to co wykrywa Win XP. Nie wiem czy macie w NECu skonfigurowaną IRDĘ na 4Mbity. To się ustawia w Panelu Sterowania. Na prawdę trudno mi powiedzieć dlaczego to tak wygląda. Sprawdźcie konfigurację po obu stronach i nic więcej nie poradzę :(.

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2005, 14:13:44 »
Witam

Cytat: stasheck
BTW: co to za klient poczty i usenetu?

Poczta to nPOP npop101ce211_eng.zip. Japoński program.
Oryginalny z palma nie obsługuje autoryzacji wysyłanej poczty. Jednym słowem kolejny $hit z M$.
nPOP oczywiście obsługuje.

Newsy to "bMobile News"  bsquare_bmobile_news_v3.0_ALL.zip

Pozdrówka
   Z.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2005, 20:14:15 »
Skoro juz przy poczcie i NNTP jestesmy to:
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10097

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2005, 00:12:19 »
Ma ktoś z szanownyhc kolegów Microsoft Entertainment Pack dla Windows CE ?? Tam jest saper i kilka innyhc gierek. W zasadzie zależy mi na saperze ;)

[Dodano: 2005-06-08 00:16:31]
Acha, ten QMail3 do którego jest link jest powyżej mi nie działa na NECu ;(. U was ruszył ??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2005, 12:17:07 »
Cytat: pkudlacik
Ma ktoś z szanownyhc kolegów Microsoft Entertainment Pack dla Windows CE ?? Tam jest saper i kilka innyhc gierek. W zasadzie zależy mi na saperze ;)

Rozumiem ze gry te sa darmowe?

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2005, 12:57:07 »
Hmmmm... tego to ja już nie wiem. Ze strony Microsoftu ściągnąć nie można :( to chyba nie.

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2005, 16:38:17 »
Mogę Ci przesłać 3Qmail bo cieżko jest się dokopać na stronach Japońskich do wersji na Mips...Co do tego :Microsoft Entertainment Pack , to pierwszy raz o tym słysze ale jestem zainteresowany, rozpoczynam poszukiwania...
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2005, 13:52:40 »
Witam

Czy ktoś wie, jak ustawić w Q3Mail-u, żeby ściagał tylko np. 100 linii listu?
W trakcie ściągania 4MB bzdetnego filmiku, który mi kolega przysłał, nie można przerwać transferu, nie można nawet wyłączyć programu. Jedynie co można, to rozłączyć się.

Z.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2005, 02:57:23 »
Tools -> Accounts -> Properties -> zakladka Advanced -> Sync Filter -> POP3 Max 100 lines

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2005, 20:36:04 »
Cytat: Jakub Kańczugowski
Tools -> Accounts -> Properties -> zakladka Advanced -> Sync Filter -> POP3 Max 100 lines

Piękne dzięki.
ta opcja była nieintuicyjna. Nie mogłem tego zrozumieć:)

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2005, 21:59:04 »
Cytat: Zbynek
Witam

Prosilbym o te programy astronomiczne, Google ich nie znajduje:(sticky_software_pocket_universe_2000_ALL.zip
i  "APP PocketUniverse2000.exe)
Dzialaja:szachy:PocketChess, do plikow: FileManCE
Mam na Nec-u siec WIFI -dziala mi z karta AVAYA/ORINOCO  bezblednie jakby kto szukal ...
kbl@gazeta.pl

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2005, 17:55:50 »
Cytat: kbla
Cytat: Zbynek
Witam

Prosilbym o te programy astronomiczne, Google ich nie

http://83.17.248.102/~sp2scf/Palm/sticky_software_pocket_universe_2000_ALL.zip

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 06, 2005, 14:07:53 »
Witam,
potrzebuje jakiegoś "organizera" na NEC 780.
coś z kalendarzem i przypominaczem, moge liczyć na pomoc ?
Pozdrawiam

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 06, 2005, 17:30:46 »
A wbudowany Outlook Ci nie wystarcza?

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2005, 17:57:19 »
Co to są programy astronomiczne?? He he czy to jakieś programy z nazwami planet ??
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2005, 10:06:54 »
Outlook w zupełności by mi wystarczył, ale... yyy... albo nie mogę go znaleźć, albo go nie mam, albo coś zamieszałem i... po zawodach, zgubiłem.
aha, da się jakoś Win "odświeżyć" ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2005, 10:18:55 »
By odswiezyc okienka robi sie twardy reset.

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 07, 2005, 14:21:21 »
Cytat: PawelP7
Co to są programy astronomiczne?? He he czy to jakieś programy z nazwami planet ??
Np. mapy nieba - wyliczają położenie planet i gwiazd na niebie w zależności od godziny i twojego położenia geograficznego.

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 18, 2005, 14:51:02 »
Witam, grzebałem, grzebałem i się dogrzebałem.
Szukałem gier i jakiegoś softu użytkowego.
Poniższa strona zawiera programy do pobrania na NEC 780 !
Część jest nawet ciekawa. Spora część działa faktycznie.

Pozdrawiam

http://www.pocketpccity.com/software/hpcpro/games-arcade-datesort-1.html

Programy dla Nec 780
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2005, 13:11:14 »
A tu jest emulator ZX Spectrum i setki gier na ZX Spectrum:

http://www.worldofspectrum.org/