PPC 2003 na dot320 i inne

  • 10 Odpowiedzi
  • 2470 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PPC 2003 na dot320 i inne
« dnia: Marzec 19, 2005, 15:44:17 »
Udało się to komuś zrobić ? Jak wyglądały próby uruchomienia tego systemu ?  

Poza tym chciałem zapytać o pewna dziwna sprawe wszedzie na pudełku, na obudownie napisane mam dot320 a w srodku  Win Ce.net 4.2 procesor Intel PXA255 (czyli dot 340) heh przez ten procesor wiele programow jakie opisywaliscie ze chodza na dot320 nie dziala.  Ma ktoś moze jakis wykaz programow do dota340 ? Np. nie mogę zainstalować Acrobat Readera albo coś zle robię (używam irdy) . Zgałem fake dll'e i w wiekszosci przypadków wysypuje się juz na rozpakowaniu cab'a nie chce wgrywać do systemu  aplikacji zarówno dla procków ARM jak i  X-Scale. Zadnej gry na tym uruchomić nie mogę. Co robić ? Czy na takim sprzecie mozliwe jest uruchomienie PPC 2003 ?  Z checią zakupiłbym Też USB do niego ale wiem ze to straszny problem. Na elektronice się nie znam wiec sobie nie zrobię. No chyba ze ktoś potrafi zmontować taki kabelek wtedy też jestem zainteresowany kupnem takowego, tym bardziej jezeli mozna wrzucić do tego palmtopa PPC 2003.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2005, 15:50:04 »
Jesli cos dziala na DOT 320 to musi dzialac na DOT z procesorem X-Scale, poniewaz procesory te sa ze soba zgodne. Nie da sie zainstalowac systemu Pocket PC na DOT 320. Mozna jedynie probowac uruchomic niektore programy przez doinstalowanie fake-DLLs.

PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2005, 17:23:28 »
Też tak sądziłem i wszystkie cab'y wgrywam wlasnie z ARM ale mało co działa. Fake dll's nic nie daje w wiekszosci przypadków, bo wszystko wysypuje się już przy próbie instalacji cab'a wiec nawet nie dostaje rozpakowanej aplikacji z komunikatem np. o brakujących komponętach. Ktoś tu pisał kiedyś o zainstalowaniu wormsów na docie 320 bardzo ciekawi mnie to jak on tego dokonał.   Mam jeszcze pytanie odnosnie  aplikacji pisanych typowo pod CE.Net, a mianowicie jakie aplikacje bądz gry są stworzone typowo pod ten system ? Bo przecież jakieś muszą być.

Ktoś jeszcze wgrał simcity 2000 na dot'a320, a ja się mecze i nic wiec chyba robię coś zle skoro mało rzeczy chce się zainstalowac z *.cab. Robie to w ten sposob ze instaluje na pcie programik a pozniej przerzucam *.cab z koncówka arm i sprawdzam czy hula jak nie to nie sprawdzam  innych systemów (bo po co? ), ale okazuje się ze hula z jakies 5% aplikacji jakie testowalem.

Udało mi się odpalić:

ISilo 3.35
betaplayer
ggClone
Przy Quake wyskakuje napis ze ładuje i coś tam sie pokazuje po czym nie mozna na nic kliknać i trzeba kropka poczestować resetem
PocetDivix
PocetMVP
cMapCE
Pocket RAR
Spread Ce
Zainstalowalem transcriber'a 1.5 CE ale wyskakuje komunikat ze nie mam zainstalowanego "toucch handler" ( co to jest ? w ogole ? )
 i jeszcze kilka np. do podkrecania procesora.
______________________________

Słyszałem ze istnieje wordpad skad go mogę pobrać?
Przydałby mi się jeszcze jakis pdf reader, który na bank działa pod dotami. Przydała by się jakaś gra która działa na bank ale nie jakies banały freewarowe a np. sim city2000 czy worms world party, lemoniade tycoon, coś w tym stylu. Mam te gry ale nie chcą działać dlatego bardziej interesuje mnie co zrobic aby działały na tym docie.
______________________________

Z góry przepraszam za moje amatorskie pytania ale dota mam niespełna kilka dni to moj pierwszy palmtop i troszkę się męcze. Fake dll mam juz na pokladzie ale nic to nie zmienia. I mam pytanie co to są za biblioteki GAPI czy powinienem je też mieć wgrane do systemu ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2005, 18:06:14 »
System Windows CE .net to jest nisza na rynku. Od czasu Windows CE 3.0 Handheld PC Edition system ten nie jest rozwijany przez Microsoft. Stanowi tylko jadro dla Pocket PC 2003. Dlatego tez nie powstaja gry dla Windows CE .net, chyba ze jakies raczej malo atrakcyjne produkcje pisane przez fanow tego systemu. Nowe programy rowniez praktycznie nie powstaja dla HPC/ CE .net.

GAPI sa to biblioteki obslugi grafiki, ktore tez powinienes zainstalowac. 90% gier wymaga takich bibliotek. Dobry Word to TextMaker - istnieje w wersji Handheld PC / CE .net

Wpisz sobie GAPI w polu szukaj na stronie glownej PDAclub. Jest tam news o najnowszej wersji tych bibliotek dla CE .NET / Handheld PC.

PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2005, 21:20:19 »
Witaj Jakubie ...zrobiłem tak jak napisałeś czyli ściągnąłem biblioteki GAPI i zainstalowałem je na Docie, ale problem w tym że nie są one przystosowane do tego modelu, tzn. przy wyborze modelu nie ma możliwości wyboru DOT-a, czy istnieje jakaś inna wersja tych bibliotek dedykowana specjalnie dla DOT-a?, a może jest jakieś inne rozwiązanie?

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2005, 21:38:42 »
Cytat: wardegagzes
... a może jest jakieś inne rozwiązanie?
Kupić "zwykłego" PocketPC?  :mysli:
Obawiam sie, że mimo najszczerszych chęci, nie wiele mozemy Ci pomóc. Szkoda, że nie wpadłeś na formu porozmawiać przed zakupem DOTa.  Szkoda by było, żebyś się zniechęcił do PDA dlatego że niechcący kupiłeś DOTa.

*

McRancor

PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2005, 22:23:03 »
Hehe, zgadnijcie kto kupił DOTa od marv'a :)

Trochę się z nim mam zamiar posiłować, ale mam nadzieję, że marv w akcie agresji nie uderzał palmtopem o ścianę?? :)

Teraz ja zaczynam się z tym bawić :)

PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2005, 22:41:56 »
odczepcie sie od dota ma go i cudem boskim poza wormasami reszta mi chodzi :) ale podejżewam ze poprzedni właściciel majstrowal przy romie bo duzo wiecej mi chodzi niz u innych mam tylko problem z hardwerowymi przyciskami w grach a to na co narzekam to 4h trzymania baterii to jest jedyna wada

*

Offline Nolf

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2005, 13:07:14 »
Mi na DOCie idzie wiekszość gier i programów:)
oto lista gier ktore mam aktualnie zainstalowane na docie i oczywiscie wszystkie chodzą:
Atomic Cannon
Fifa 2002
Infinite Dreams: SkyForce
Ionside: Argentum
Need For Speed
Pocket GB
Simcity 2000
Snails
Worms
MS.Packman 2005
Absolutist.com: ValleyBalley
Handmark: Monopoly
Inscenic: Warring Nations (Polecam!!:)
MUD Inc: POcket Solitare
PDA21: CEBall
Resco Brix

PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2005, 17:17:13 »
Ja też mam problem z GAPI - na liście nie ma dot'a a inne nie są kompatybilne. Czy samo GX.dll i GX.lib ściągnięte z netu nie załatwiłyby sprawy- jeśli tak to skąd mogę je ściągnąć? Czy ktoś mógłby podać jakiś sprawdzony link do soft na d0t320???

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
PPC 2003 na dot320 i inne
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2005, 19:19:05 »
Myślę, że porada McRancora http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=14406#77559 o zmianie wartości w rejestrze powinna wam pomóc w instalowaniu cabów.