simpad przez USB

  • 4 Odpowiedzi
  • 1312 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

simpad przez USB
« dnia: Maj 12, 2004, 11:00:44 »
Próbuje podłączyś sie do PC (Active Sync) przez USB.
Instalacje drivera wykonałem tak jak to opisano w faq.
Wskazuje driver, system chce jakiegos dodatkowego komponentu (jest w kat Active Sync\drivers) instaluje sie i potem pokazuje, że ma podpięte nieznane urządzenie a Active Sync nie potrafi wymacac simpada :(
Jak próbuje z driverem siemensa - to mi wyskakuje, że "urządzenie ma awarię ale winda nie wie jaką"
System WinXP Prof, ActiveSync 3.7 na simpadzie: Win CE.NET

Czy takie zachowanie może wskazywać na uwalony port w simpadzie, czy to raczej kwestia drivera?

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
simpad przez USB
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2004, 13:09:50 »
A wykonujesz soft reset przed każdą próbą połączenia?

simpad przez USB
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2004, 14:45:16 »
Tak.
Zrobilem inaczej - po instalacji wywalilem na podlaczonym simpadzie sterownik. Wyłacz/włącz wtyczke. Komp znowu wykrywa urządzenie i pyta o driver -pokazuje scieżke do drivera. Zaczyna instalować i pyta o plik "wceusb.sys" tym razem wskazałem lokalizacje: "..\windows\system32\drivers\"
Instalacja zakonczyla sie..wyjecie wlozenie wtyczki SUKCES!!!!
synchro OK :)

*

Offline sq5fg

  • *
  • 62
simpad przez USB
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2005, 00:04:10 »
Witam!
Czy przed każdym podłączeniem Simpada do komputera stacjonarnego potrzebny jet soft reset? Zauważyłem, że u mnie jest to na porządku dziennym. Pierwszy raz udalo mi się połączyć bezpośrednio po softresecie, myślałem, że to tylko jeden raz jest potrzebne przy instalacji sterowników. Jednak wychodzi na to, że muszę to robić przed każdym połączeniem z kompem. Czy to taki urok połączenia Simpada poprzez USB czy raczej jest to nieprawidłowe zachowanie urządzenia.
Zadaję to pytanie, ponieważ w FAQ na stronie simpad.pdaclub.pl nie jest to wyjaśnione.

Pozdrawiam

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
simpad przez USB
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2005, 00:15:55 »
Taki urok SIMpada i polaczenia USB.