obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G

  • 6 Odpowiedzi
  • 3879 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« dnia: Kwiecień 13, 2010, 20:38:37 »
Posiadam kilka terminali Motorola MC9090-G i stację dokującą ze złączami USB i Serial. Na wszystkich działa Windows CE 5.0.

Problem jest następujący: po utracie zasilania system startuje z flasha na fabrycznych ustawieniach. Chcę zmodyfikować ten system, aby startował od razu z konkretnymi ustawieniami, żeby nie ustawiać za każdym razem wszystkiego od nowa.

Jeśli ktoś wie jak się robi obrazy takich systemów lub jak wprowadzić modyfikacje to proszę o pomoc.

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2010, 16:27:04 »
ło nawet mam ten terminal ale raczej to nie jest podatne na modyfikacje (miałem w łapach kilka sztuk z uszkodzonym ipl czyli cos tam sie da wgrać ale jak to juz tylko w serwisach wiedza) jedny sposob to podtrzymywanie napiecia i trzymanie go w stacji dokującej
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2010, 16:59:56 »
Przeczytaj ten watek: http://pdaclub.pl/forum/ogolnie-windows-ce/intermec-6651-pc-pen-computer/
Na koncu jest opisany myk jak przeniesc pliki aby nie kasowalo ustawien po padnieciu zasilania. Moze tutaj tez zadziala.
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2010, 10:18:42 »
Ściągnąłem sobie Platform Buildera, ale w żaden sposób nie mogę zrobić żeby widział moje motorole. Przez USB chociaż ActiveSync wykrywa i można wejść na dyski. Przez serial nie odpala. Może mam zły kabel (RJ45-RS232)?

Znalazłem pod klawiaturą czytnik kart pamięci, zamówiłem kartę SD, będę próbował zgrywać obrazy na kartę i update-ować.

Może ma ktoś doświadczenie w używaniu platform buildera. Szkoda by było uwalić terminale złym obrazem systemu :)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:03:00 »
Nie masz BSP więc zapomnij o zrobieniu obrazu...

Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:03:45 »
W Platform Builderze mam na liście BSP możliwość wyboru Intel PXA27x Dev Platform ARMV4l
Moje sprzęty posiadają procesor Intel PXA270 Bulverde

Nie da rady użyć tego BSP do zbudowania obrazu?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: obraz Windowsa CE na przenośnym terminalu Motorola MC9090-G
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:48:25 »
Developer Platform... no właśnie nie, bo BSP to Board Support Package, czyli paczka wszystkiego - sterowników, konfiguracji GPIO, etc... imho na bank nie odpali. Już z CEPC był problem a co dopiero tak daleko.