O winCE - śmieszne pytania :)

  • 1 Odpowiedzi
  • 1852 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
O winCE - śmieszne pytania :)
« dnia: Sierpień 02, 2008, 22:53:07 »
Witam,

jestem już od dłuższego czasu użytkownikiem PPC, najpierw z Palm OS (v4 i v5) a później z WM (2003SE, 5.0, 6.0). Kiedyś spotkałem się na pewnym serwisie aukcyjnym z urządzeniem HP. Modelu nie pamiętam, wiem, że była to jakaś Jornada, lecz nie PPC, tylko Handheld. Trochę mi się to spodobało, bo mniejsze niż laptop (nawet eee pc) ale funkcjonalniejsze niż PPC (klawiatura). Jeszcze dodatkowo niedawno doszedł news na pdaclub.pl o nowym urządzeniu z winCE za niecałe 100$.

Jak jest z funkcjonalnością takich urządzeń? Wiem, że nie zainstaluję tam programów z "pełnych" Windowsów, bo procesor jest niekompatybilny, ale czy chodzą na nich programy z PPC? Bo przecież WM jest zbudowany na winCE...

Czy nadal jest wybór w nowych urządzeniach? Kupuje się to "bardziej" jak palmtopa czy laptopa (laptopa można dość rozbudować, PDA już nie)?

Jak widać w podpisie mam Universala i jestem z niego bardzo zadowolony, ale może kiedyś będę potrzebował tak samo mobilny sprzęt z większym wyświetlaczem (nie będę dzwonił przecież z MDA Ameo :P ) i wtedy nie będę nosił 2 Windowsów w plecaku, tylko handheld i komórkę do Internetu (via bt).

Czy jest dużo kompatybilnych programów i sprzętu z winCE? Nie wiem, ale karta LAN i WLAN to bym potrzebował, może host USB - jest to możliwe?

proszę się nie śmiać! :)

pozdrawiam 12nala34
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: O winCE - śmieszne pytania :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2008, 23:39:52 »
Po kombinacjach alpejskich da się odpalić programy z PPC. Jest to bardziej PDA zamknięty w koncepcji laptopa (zresztą ewolucja pda na systemie MS zaczęła się od handhelda - małego laptopa a'la jornady - później pojawił się palmsize pc i pocketpc). Problem jest w tym że nie doszukałem się jaki procek w tamtym urządzonku siedzi - na obecnym rynku urządzeń na CE głównie widzę architekturę MIPS, nie ARM, a to raczej wyklucza go z dodatkowych programów  :| On ma hosta USB  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2008, 21:01:15 wysłana przez Kajetan Krykwiński »