NO NAME vs. NEC 900c

  • 4 Odpowiedzi
  • 2830 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NO NAME vs. NEC 900c
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:31:44 »
Witam  :wink: Rozglądam się ostatnio za jakimś handheldem do ok. 350 zł. W oko wpadły mi dwa sprzęty: chiński NO NAME i NEC 900c. Oba mają chyba dość podobne parametry jednak wolałbym zapytać Was o zalety i wady obu handheldów. Pozdrawiam  :D

Linki:
http://www.allegro.pl/item978405381_nec_900c_cf_pcmcia_usb_lcd_8_1_400mhz_wow.html
http://www.allegro.pl/item972785616_miniht_via_arm_400_mhz_32bit_flash_2gb_7_cali_wifi.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2010, 21:39:26 wysłana przez SirGouda »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NO NAME vs. NEC 900c
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:43:36 »
MiniHT kasuje wszystko z pamięci po wyłączeniu, Nec po wyczerpaniu baterii backup i normalnej. Tyle że nec przechodzi w tryb uśpienia, a miniht da się tylko wyłączyć.

Nec ma ekran pasywny o niższej rozdzielczości od MiniHT, oba mają hosta USB, dla neca istnieje ogromne wsparcie użytkowników, w tym modyfikacje systemu WinCE oraz cały linux, teoretycznie wytrzymuje dłużej na baterii, nie ma WiFi, za to ma CF i PCMCIA, więc wifi w pcmcia a w cf np kartę 16gb wsadzisz (nie wiem czy miniht obsługuje sdhc), ale za to w pcmcia możesz włożyć np modem gsm, co w miniht nie zrobisz.

Różnica w ramie żadna, przy WinCE nie widać czy masz 64 czy 128MB  :wink:

No i jak na neca dobrze zapolujesz to pewnie koło 200zł kupisz.

*

don.kamillo

Odp: NO NAME vs. NEC 900c
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:34:36 »
Sam mam neca.
Wymieniłem ogniwa baterii i spokojnie bez ładowarki wytrzymuje mi 10 godzin notowania na wykładach.
Dzięki temu, że przechodzi w tryb uśpienia, natychmiast się włącza i wyłącza.
Softu jest cała masa: na naszym forum jest chyba masa linków.
Filmu nie obejrzysz, ale jakiś teledysk da radę.
Ma polskie znaki.
Ogólnie trochę wolny, ekran trochę smuży, ale jak ktoś głupi to mówię, że to efekty typu fade-in :P

*

Offline misiek2001

  • 17
    • Panorama IT
  • Sprzęt: Dell Axim X5 (WM2003), netbook mini HT (ARM, Windows CE 5.0), Samsung i600 (WM 6.0)
Odp: NO NAME vs. NEC 900c
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2010, 15:16:40 »
W miniHT da kasowanie pamięci po wyłączeniu da się obejść zmieniając wpisy w rejestrze, tak aby programy były na wbudowanej pamięci flash, więc można powiedzieć, że problemu z gubieniem ustawień i zainstalowanych programów nie ma.
Obsługuje karty SDHC, bez problemu mi działają karty 8 GB, większych nie mam więc nie mam jak sprawdzić.
Obsługi modemu gsm na razie nie dało się nikomu (znajomemu) uruchomić.
Obsługę polskich literek można zainstalować choćby poprzez WR-Tools HotKeys, więc jest.
Gorzej z polską stroną kodową w przeglądarce, gdyż tylko strony w unikodzie wyświetlają się prawidłowo.
Filmów też nie pooglądasz:) chyba żeby wziąć urządzenie 400 MHz, niestety to co jest sprzedawane na allegro to w większości ARM ANYKA 250 MHz.

*

Offline Bitek7

  • *
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nintendo Wii... szukam pda.
    • Htc Tornado- Moja stronka :)
  • Sprzęt: Manta WinCE 5, Wii, C902 by rura
Odp: NO NAME vs. NEC 900c
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2010, 17:27:04 »
Cytuj
chyba żeby wziąć urządzenie 400 MHz, niestety to co jest sprzedawane na allegro to w większości ARM ANYKA 250 MHz
ale nie wszystko...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 17:32:32 wysłana przez Bitek7 »
Było:HTC C600,Omnia,Samsung T10,Philips GoGeaR
Manta 060 GPS 4gb...AM,TT,MM,IGO8
Windows CE 5 ;]

poszukuje magician-a