NEC MobilePro 900c

  • 766 Odpowiedzi
  • 153819 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 15, 2007, 23:50:55 »
Nie wiem, ja się łączyłem z siecią wifi z kluczem WEP bez kłopotu...

BTW: właśnie zrobiłem sobie image WindowsCE 5.0 dla....                  x86 (peceta)  :grin: i to nawet działa... w 1024x768. To się nazywa palmtop  :E

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 16, 2007, 00:36:27 »
A jak to zrobiles ?

A jak Panowie moge sie pozbyc tego durnego komunikatu (okienka) z inf. o ActiveX ktore wyskakuje z kazdym otworeniem nowej strony www ?

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 16, 2007, 00:51:47 »
BTW: właśnie zrobiłem sobie image WindowsCE 5.0 dla....                  x86 (peceta)  :grin: i to nawet działa... w 1024x768. To się nazywa palmtop  :E
Jak to odpaliłeś BEZ emulatora? :O

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 16, 2007, 09:51:01 »
Normalnie  :ok:
http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=11226&posts=10

nie komentujcie mojego angielskiego  :E

Narazie czytam, bo system bootuje z pliku nk.bin a więc z swego rodzaju romu i w efekcie po "softesecie" jest czyściutki, a da się zrobić żeby normalnie trzymał wszystko na dysku jak normalny system. Do tego muszę znaleść coś do robienie zrzutów ekranowych pod XP z otwartym kodem żeby pod x86 przekompilować (kompilator pod WinCE/x86 jest w SDK WinCE .net)
A tym czasem przekompilowujuę wincem :P

Najgorzej będzie z TCPMP - looknąłem w źródła i autor budował go w evc3 z czymś od evc4 + jakimś crosscompilerem  :-?

Ale system jest boski... mamy do wyboru PocketIE lub...      IE6  :grin:

Cytuj
A jak Panowie moge sie pozbyc tego durnego komunikatu (okienka) z inf. o ActiveX ktore wyskakuje z kazdym otworeniem nowej strony www ?

Pytałem się o to kiedyś cmonex, tego tak poprostu nie da się wyłączyć :/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 09:56:38 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 16, 2007, 11:24:08 »
Normalnie  :ok:
http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=11226&posts=10

nie komentujcie mojego angielskiego  :E
Kitor: błagam, ugotuj mi jakiegoś wypaśnego roma na mojego laptopka :O~ :D

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 23, 2007, 18:40:50 »
Dzisiaj w ramach testu podłożyłem pod 10' matrycę 640x480 DSTN w laptopie z padniętym inwerterem w miejsce świetlówki jedną (!) niebieską (tylko takie miałem pod ręką) diodę rozpraszającą. Efekt? Jutro idę po dwie białe ultrajasne  :grin:

Ale co to ma do neca? Pomyślmy... jak ten eksperyment z laptopem wypali to robię podświetlenie LED do neca  :D W najprostszym wariancie nie będzie możliwości regulacji jasności, ale jak już się rozkręcę to kto wie  :grin:

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:43:58 »
ja za ekrany się nie biorę - za chudym w uszach i czasu mało, ale z niecierpliwością czekam na efekty Waszych działań :) Sam będę się bawił baterią. Pamiętacie ten mod ? http://hpcnec.com/cgi-bin/simpleforum.cgi?fid=12&topic_id=1193088006
Wszystko milusio, ale ja chciałbym pójść o krok dalej - wymieniać ogniwa i ładować je przez neca - baterię rozebrałem, wszystko ładnie pięknie - tyle, że - prócz kabli, których przeznaczenie znam (albo i nie, ale wiem po prostu, że "to przylutuj na powrót tutaj" :D) jest jeszcze na środku podwójny czarny kabelek - widać go razem z niebieskim na zdjęciach w linku powyżej - oba jak mniemam mają dużo wspólnego z ładowaniem ogniw - niebieski jest normalnie łączony z nimi przez przylutowanie, ale ten czarny... JEst po prostu przyklejony do jednego z ogniw kremowym klejem - Z BOKU - więc niby się nie styka z ogniwami.  Do czego on służy, może ktoś wie??
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 29, 2007, 13:26:58 »
pewnie czujnik temperatury - normalka w li-ionach

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 30, 2007, 13:32:59 »
Ja też jakos w tygodniu będe wymieniał ogniwa w swoim Necu. Jak u Was wygląda czas pracy na oryginalnych bateriach? U mnie przy korzystaniu z WiFi, trzyma około 1,5godz i nie wiem czy jest sens wymiany bo może "ten typ tak ma"? :)



*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 30, 2007, 13:34:46 »
Pamietaj że w Li-Ionach masz na 90% w tej elektronice pamięć - będziesz musiał ją zresetować (tylko jak skoro nawet niewiemy która to) bo inaczej bedzie dalej tak trzymał...
U nie ciągnie na wifi koło godziny, a powinien koło 3 prynajmniej

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 30, 2007, 13:46:06 »
Może kolega Werwolf mógłby zrobić dokładne zdjęcia elektroniki w baterii? Nawet jeśli posiada pamięć to mam teraz dostęp do programatora i do człowieka, który edytuje pamięci w bateriach od laptopa.


3 godziny pracy na Necu  :O~

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 30, 2007, 14:18:10 »
Tu masz zdjęcia układów zrobione w niebieskim świetle w 3mpx na ręcznym fokusie  :grin: (dopiero w nim było napisy widać):
http://rapidshare.com/files/80065015/DSC01855.zip.html

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #252 dnia: Grudzień 30, 2007, 14:31:47 »
u mnie jakoś ok 3 godzin, tyle, ze ostatnio zaczelo to chyba drastycznie spadać - co mi się nie podoba, stąd zabawy z ogniwami. W ubiegłym roku pracowałem na 780-ce, bateria była nie do zjechania - 4-4.5 h. Więc czekam na werdykt w sprawie tej pamięci - towarzyszu Loto, naród liczy na ciebie. Kajetanie, co spowoduje odłączenie czujnika temperatury? (brak pomiaru temperatury ;P- to na pewno, ale czy coś jeszcze??)
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #253 dnia: Grudzień 30, 2007, 14:35:53 »
Podczas ładownia ogniw Li-Ion kontroler (który równie dobrze może być w necu bo żaden z układów w akku na to nie wygląda) na podstawie pomiaru temperatury reguluje prąd ładowania ogniw. Ogniwa Li-Ion od przegrzania lub nawet napięcia zawysokiego o 0.2V mogą się zapalić - tak jak te słynne akku w laptopach Della

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #254 dnia: Grudzień 30, 2007, 16:48:56 »
Niestety nic ciekawego nie znalazłem o tych scalakach. Jestem niemalże w 100% pewien, że nie ma tu żadnej pamięci. Cały układ kontroluje tylko proces ładowania, tak aby nie przeładować ogniw.  Jeśli nawet jest pamięc to po włożeniu nowych ogniw nic sie złego nie stanie, handheld poprostu będzie pracował krócej niż powinien. W nadchodzącym tygodniu kupie ogniwa i zobaczymy.

http://hpcnec.com/cgi-bin/simpleforum.cgi?fid=10&topic_id=1145559218 bateria blizniaczo podobna, autor nic nie wspomina o resetowaniu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 17:03:06 wysłana przez loto »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 30, 2007, 17:04:03 »
jeśli to nie pamięci to luss  :D

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 30, 2007, 17:28:02 »
Jutro kolega pożyczy mi nowe ogniwa i sprawdzę co na to Nec

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 30, 2007, 18:56:46 »
jak dasz radę to sprawdź czy zadziała jak dołożysz do tego równolegle kolejne dwa ogniwa (czyli tak jak jest w tym rozszerzonym akku) - w obudowie jest sporo miejsca także jeśliby ładowało (bo nie widzę powodu żeby nie działało, conajwyżej może ładować długo/nie ładować wogóle) to zrobiłbym sobie taką 4460mAh  :D

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #258 dnia: Grudzień 30, 2007, 19:47:09 »
Działać napewno będzie, ale z ładowaniem to już inna bajka i wątpie,żeby to przeszło. Podobno ogniwa litowo jonowe eksploduja z dość dużą siłą :E

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 30, 2007, 20:29:46 »
nie no, przecież co najwyżej może być za mało mA na jedno ogniwo, a ekspodują jak jest za dużo  :P Pozatym pamiętaj że jest taki akumulator (4400mAh, ma właśnie tak zrobione 4 ogniwa) a może się różnić co najwyżej tym 1,5cm2 płytki drukowanej  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 20:35:00 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:20:33 »
Właśnie nie jestem pewien jak to jest z ogniwami litowo-jonowymi, kiedyś za czasów ogniw bodajże kadmowo-węglowych był taki patent w telefonach,że one miały na stałe wpisane wartości aku i po wymianie na ogniwa o większej pojemności, telefony i tak ładowały do określonego poziomu. W nowych laptopach z ogniwami lit-ion też tak jest, ale one mają w sobie sporo elektroniki (a nie jak nec 2 scalaki). Z drugiej strony nowe komórki też mają aku lit-ion, a przecież nawet producenci wypuszczaja oryginalne-akcesoryjne akumulatory o większej pojemności i jakoś działają bez edytowania softu.


No nic zobaczymy, jak dostane ogniwa.


4400mAh, 6godzin pracy na Necu - oł jeee  :party:


Odbiegając od tematyki zasilania Neca, jak wygląda sprawa z Nyditot? Kiedyś używałeś do podbicia rozdzielczości, a widziałem ostatnio jak zrzucałeś screena, że juz go nie używasz? Nie sprawdza się w codziennym użytkowaniu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 22:27:50 wysłana przez loto »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #261 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:47:29 »
Poprostu troszkę wolno to chodzi, nawet już bez niego. Pamietaj że w 1280x480 wypadają 4px na jednego fixycznego więc jest to rozmte. W 960x320 byłoby idealnie, ale znowu przeskalowywanie...

Cytuj
4400mAh, 6godzin pracy na Necu - oł jeee
Na 4400mAh wg oficjalnych danych (czyli bez wifi, cf i ciągle włączony na średnim podświetleniu) rzekomo wytrzymuje - tu uwaga - 18 godzin! Dlatego tak mi zależy żebyś sprawdził. Jak coś ładowarkę do li-ionów tego typ mogę sobie załatwić, byleby to działało  :ohreally:

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #262 dnia: Grudzień 31, 2007, 13:50:19 »
Mam ogniwa, jeszcze nie rozebralem baterii, ale na 100% nie wejda 4sztuki (standardowe ogniwa 2200mAh, li-ion uzywane w laptopach).

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 31, 2007, 14:13:40 »
po małym dokrojeniu (trochę by wystawały za obudowę  :P) wejdą, mam tych lionów z 12 sztuk

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 01, 2008, 12:26:40 »
Tak więc bateria nie ma układu pamięci, ale pożyczone ogniwa okazały sie uszkodzone.Im mniej % pokazywał ResInfo tym szybciej padał aku. Werfwolf jak masz sprawne to podmieniaj, ja na swoje będe musiał poczekać.

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 01, 2008, 13:23:41 »
niestety, sprawnych nie mam, też dopiero czeka mnie zakup. Martwi mnie tylko ten czujnik temperatury, bo jeśli jest jak mówi Kitor, to dość upierdliwe będzie mocowanie czujki przy każdej podmianie baterii. I może się okazać, że jedynym sposobem będzie ładowarka zewnętrzna do lionów, co mi się nie podoba.
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 01, 2008, 14:52:42 »
Wiesz ja u siebie tez nie przymocowalem tego termistora :)Poprostu ulozylem go na dnie obudowy, a ogniwo samo sie do niego docisnelo.



Zakupy zrobie chyba na stronie podanej przez Kitora, 2 ogniwa za 9$ i wysylka darmowa z Chin. W polsce trzeba dac za takie 20zl/szt.
http://www.kaidomain.com/WEBUI/ProductDetail.aspx?TranID=3156

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 04, 2008, 00:26:28 »
no, rzeczywiście, ciekawa oferta. a zmieniając trochę wątek - jak rozumiem, do polskich znaków wszyscy używamy okeya?? Prócz tej średnio męczącej wady z klawiszami skrótów, jest bardzo czuły na kolejność wciskania przycisków - wciskasz alt, litera i najpierw odpuszczasz literę, a dopiero potem alt, bo inaczej uruchomi ci się komenda z menu - czy coś z tym można zrobić? Bo chyba wychodzi na to, że jestem strasznym niechlujem, jeśli idzie o pisanie, bo przez to cały czas mi to menu wyskakuje i pracować się nie da, gdy chcę szybciej pisać?? Jakaś rada??
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 04, 2008, 07:23:34 »
Popatrzę po źródłach CE... może da się bespośrednio w systemie to zmienić

*

Offline śruba

  • *
  • 50
  • Sprzęt: NEC aż 790
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 07, 2008, 08:26:54 »
Co do klawiszy skrótów, to pod okey'em działają. Przynajmniej pod 790.
Trzeba jedynie wciskać dwa sąsiednie naraz. Z dwóch wciśniętych zadziała tylko ten lewy, więc jeden kalwisz sktótowy odpada, ale dobre i to, prawda?;)