NEC MobilePro 900c

  • 766 Odpowiedzi
  • 153583 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 11, 2007, 17:33:54 »
 nie moge synchronizowac wince z xp ;/ zainstalowalem active synca, ustawilem w wince komunikacje przez port USB i nic.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 11, 2007, 18:28:58 »

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 12, 2007, 13:13:28 »
problem w tym, ze sterownik nie pomaga. na liscie sprzetu pojawia sie tylko unknow USB device, a we wlasciwosciach jest napisane, ze nie ma sterownikow, sprawdzalem na 2-och komputerach.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 12, 2007, 15:03:33 »
zmień kabel i przyjżyj się portowi w necu czy się nie rusza (urwany), czy nie ma coś ze stykami itd.

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 12, 2007, 19:44:34 »
ok juz mam, activesync byl jakis kaprysny, zmienilem wersje i dziala. jak narazie jestem nec`iem zachwycony   B)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 12, 2007, 21:13:15 »
Ktoś podczas rozmowy ze mną mówił że w necu po każdym soft resecie wcina mu listę sieci wifi. Wczoraj musiałem zrobić HR (skoro WinMobile mam w małym palcu to czemuby nie i CE :P ) i dzisiaj po którymśtam softersecie kapnąłem się że mam tak samo. Czas zrobić znowu  :-| HR?

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 12, 2007, 22:06:48 »
Przyszedl czas na wgranie romu od cmonexa. Niestety paczki z jego strony wydaja sie byc uszkodzone i podczas rozpakowywania wyskakuje blad. Istnieje jakies alternatywne zrodlo wszystkich niezbednych plikow +tutoriala czy pobieraliscie wszystko z jego strony domowej?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 12, 2007, 22:17:06 »
czym rozpakowujesz? mnie ładnie 7zip wszystko bierze
cmonex to kobieta  :P

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 12, 2007, 22:41:44 »
winrarem...sciagne paczki jeszcze raz, moze podczas transferu wystapil jakis zonk

p.s wlasnie dziwilem sie,ze ktos nazwal cmonex krolowa, myslalem ze to zwykle przejezyczenie, a tu taka niespodzianka  :)

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 13, 2007, 00:42:22 »
witam :) Dołączam do grona posiadaczy :D ogólnie trzeba będzie się wymieniać doświadczeniami z 900-tek. Może zacznę :):
- próbowałem pobawić się trochę gigabarem - program ciekawy (prócz tego, że wersja 1.91 z hpcfactor wymaga cofnięcia kalendarza do 2003 roku) nie miałem czasu, żeby głębiej go zbadać - skórki są kapryśne dość, ale sądzę, że to tylko kwestia cierpliwości i ustawień, a pasek wyglądający jak w viście jest obiecujący :D
- ogólnie pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem to instalacja pakietu podstawowych dla mnie programow - resinfo(bo bateria to podstawa), smalltweak i tcpmp - a co Wy instalujecie w pakiecie podstawowym?

to tak tytułem wstępu - późno i zmęczonym. Pobawię się jeszcze okey i na dziś koniec.

co daje ten custom rom cmonexa?
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 13, 2007, 07:32:26 »
Cmonex odwalila na prawde kawal dobrej roboty. Custom daje m.in. duzo ciekawych narzedzi, czesto niezbednych (np resinfo, total commander), automatyczny podzial tych programow w menu start, sterowniki do kart wifi i wiele innych. Cala liste zmian znajdziesz w tym watku:
http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=8242&posts=781&start=1

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 13, 2007, 10:18:25 »
werwolf
Ja używam Wisbara Advance 1.3 uwaga w wersji dl PPC2000 (tej dla 02/03 nie udało mi się do końca odpalić)
Do kompletu potrzebujesz executabilitycheck i WinWatch (oba są w custom romie). Następnie:
Zmienić w excheck w pliku /program files/wisbar advance/wissettings.exe nazwę dlla mfcce300.dll na mfcce301.dll i zapisać (już będzie chodzić tyle że będzie się w małym okienku odpalać)
Teraz odpalasz WinWatcha i jak wejdziesz w ustawienia Wisbara to naciskasz Win + X i okienko się rozciąga do właściwych rozmiarów. Za pomocą Win+strzałki je przesuwasz. Wiem że trochę skomplikowane ale wrzuć WinWatcha do autostartu z zaznaczonym "Start Minimized" bo on naprawdę często się przydaje.

Na zakończenie efekt (oczywiście ten wystający kawałek startu jest wtopiony w tapetę, a co do wysokości taskbara to nie mogę podać metody, rozdzielczość załatwia Nyditot Virtual Display):

http://img208.imageshack.us/img208/3958/scrsnap001fb9.png

Cytuj
co daje ten custom rom cmonexa?
Ile razy mam powtarzać że cmonex to kobieta :P

A co do Sajlenta - rozbebeszyłem wczoraj ekran neca i kapnąłem się że metalowy element mający trzymać rysik lata sobie luźno. Poprawiłem, złożyłem i problemy z kalibracją się skończyły!

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 13, 2007, 10:44:43 »
A co do Sajlenta - rozbebeszyłem wczoraj ekran neca i kapnąłem się że metalowy element mający trzymać rysik lata sobie luźno. Poprawiłem, złożyłem i problemy z kalibracją się skończyły!
Dzieki za info :) W wolnej chwili tez sie za to zabiore.

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 13, 2007, 12:38:26 »
do kitor - wiem, że kobieta. Jak inaczej miałem ją nazwać - pani cmonex? cmonexica? :D Dzięki za opis, w wolnej chwili zajmę się tym i zobaczymy, co wyjdzie.

pytanie jeszcze co do okeya - zrobiłem już polskie znaki, jednak gdy działa okey nie chodzą skróty do programów w górym rzędzie klawiatury. Da się coś z tym zrobić?

z dodatków, to wczoraj zastalowałem pocket chess - polecam
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 13, 2007, 13:18:54 »
Z okeyem narazie nie da się nic zrobić, cmonex podobno nad tym pracuje i "sprawnego" ma zamiar dołączyć do custom romu v2

A u mnie do obowiązkowych należy jeszcze H/PC 2000 office (office z h/pc2000 do pobrania od cmonex), Opera Mobile (do pobrania od cmonex), pathy do custom romu (kursor myszy i drukowanie) od cmonex i Warfare  :P

Szczególnie że od godziny moj nec jest mój  :E (wcześniej był tylko pożyczony)  :grin:

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 13, 2007, 13:24:21 »
kitor moglbys sie do mnie odezwac na gg?

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 13, 2007, 14:18:24 »
dzięki za info - czy cmonex jest wolna? Bo skarb, a nie kobieta :D
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 13, 2007, 14:20:53 »
]:>

Hmm może by wątek podkleić?

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 13, 2007, 16:47:00 »
Czy ktos wgrywal custom rom od cmonex na necu z bootloaderem innym niz 4.10? mam jakis starszy i w instrukcji flashowania podano, ze oprocz pliku z romem trzeba dorzucic pliki aktualizujace bootloadera - SABOOT.NB0 . sciagnelem paczke ze strony cmonex ale po rozpakowaniu znalalzem tylko plik .bin . napisalem w tej sprawie do moniki , ale podejrzewm, ze niepredko odpisze.


Uwazam, ze watek jak najbardziej jest wart podklejenia.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 13, 2007, 18:49:44 »
Hmm może by wątek podkleić?

Uwazam, ze watek jak najbardziej jest wart podklejenia.

"Klient nas pan"  :ok:
Przyklejone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 13, 2007, 18:50:41 »
"Klient nas pan"  :ok:
nas czy nasz  :E

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 13, 2007, 18:57:06 »

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 13, 2007, 21:20:19 »
loto - a może po prostu najpierw zrób update do bootloadera 4.10? Będzie łatiwiej - do ściągnięcia z hpcfactor.


gdzie na stronie cmonex jest dostepny pakiet office z wcześniejszych wersji? Jakoś przeglądam i nie mogę znaleźć...
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 13, 2007, 21:45:04 »
Loto już sobie poradził i działa - pisał na gg  :P

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 13, 2007, 22:00:08 »
faktycznie jakos sie udalo. cmonex podala potrzebne linki i poszlo gladko, najpierw flash na bootloadera 4.1, pozniej custom rom




edit:

kolejna porcja pytan

1. Na wczesniejszych stronach byla mowa o programie, ktory pozwalal na uzywanie polskich fontow w edytorze. Czy dziala to tez na wyswietlanie tekstu w word viewer i iexplorer?

2.Czy udalo sie komus odpalic rom-y przy pomocy emulatora mame - MAMECE2 ? Program sam w sobie odpala sie bez problemow, ale nie widzi plikow z rom-ami.

3. Moglby mi ktos wytlumaczyc sprawe podmiany/dorzucania dll-ek? Wiem tylko tyle, ze trik ten pozwala na uruchomienie programow z PPC.

« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 20:51:17 wysłana przez loto »

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 19, 2007, 09:48:22 »
loto:

1. nie, okey (bo chyba o ten Ci chodziło) służy tylko do remapowania klawiatury (przypisywania nowych znaków kombinacjiom na klawiaturze), więc zdecydowanie nie pomoże przy wyświetlaniu polskich fontów
2. niestety, emulatorami się jeszcze nie zajmowałem, ale o ile pamiętam z emulatorów na windę, to: sprawdż, czy romy są we własciwym folderze (najczęsciej jest na nie osobny folder roms), sprawdź, czy emulator nie ma jakiejś opcji odświeżania listy romów, no i sprawdź, czy aby na pewno romy sa we właściwym formacie (kij wie, może w nec trzeba je rozpakowac, a nie zipy?? - ale to tak z głowy - nie wiem, nie bawiłem się jeszcze :D
3. z tymi plikami sprawa prosta - choć na pewno na formu są ludzie bardziej kompetentni ode mnie w tej kwestii - dany, potrzebny plik dll przerzucasz do katalogu windows i wsio. Czasem potrzeba zrobić soft reset. polecam przejrzeć topic stashecka - "odpalanie programów HPC2000 na hpcpro" czy jakoś podobnie


mam nadzieję, że to coś pomogło :)
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 19, 2007, 15:09:45 »
Aby uzyskać polską stronę kodową i w efekcjie polskie locale i fonty musicie podłożyć plik wince.nls z pocketa zamiast tego z CE. Tu:
http://rapidshare.com/files/63664159/wince.zip.html
Macie taki plik. Kopiujecie do /windows i softreset. Teraz w panelu sterowania są polskie locale (trzeba zmienić na Polish) a i IE ma full stron kodowych


W kwestii dlli - w custom romie masz ich trochę dołączonych o nazwach różniących się tym że ostatni znak jest zamieniony na cyfrę 2, 3 itd. Za pomocą programu executabilitycheck (jest w /windows) wskazujemy niedziałając program, ten po chwili wyrzuca nam listę "niekompatybilnych dlli". Klikamy na Rewrite Lib name, zaznaczamy danego dlla i naciskamy spację aby zmienić jego nazwę. Potem tam jest jakiś przycisk żeby zatwierdzić (nie mam neca pod ręką ab sprawdzić) i po jego naciścięciu ExCheck sprawdza czy w "nowej" wersji zadziała. Testujemy tak długo aż nie będzie wywalał żadnych błędów.

Na stronie
http://www.hpcmonex.net/izemize.htm
masz pełno dll-i od cmonex

I pamiętaj - zawsze zmień nazwę dlla na jakąś cyferkę zamiast ostatniej litery (np. coredll.dll -> coredl2.dll) LUB wrzucaj dlle o poprawnych nazwach do katalogu programu. Kolejność szukania przez system bibliotek jest taka: <katalog programu>,"/","/windows"

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 19, 2007, 17:45:59 »
Dziekuje panowie, teraz juz wiem wszystko. Co do emulatora to wiem czemu nie dziala. Wersja ktora posiadam obsluguje tylko 100 tytulow. Szkoda, ze w readme nie podali listy :)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 22, 2007, 18:13:55 »
Właśnie stawiam linuxa na 900c, zobaczymy co z tego wyjdzie  :grin:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 22, 2007, 18:21:48 »
tylko go nie uwal zanim doczekamy tego dawno obiecanego artykułu  :P