NEC MobilePro 900c

  • 766 Odpowiedzi
  • 154083 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
NEC MobilePro 900c
« dnia: Lipiec 14, 2007, 13:29:49 »
Witam serdecznie
Jestem zainteresowany zakupem handhelda. W wielu postach które przeczytałem, wymieniony został NEC MobilePro 900c jako ciekawa alternatywa dla Jornady. Sprawdziłem też jego dostępność i faktycznie można go kupić na ebay'u za jakieś 100 $ + wysyłka ok. 45 $. Cena wychodzi więc atrakcyjna. Niestety nie znalazłem nigdzie jakiegoś w miarę pełnego omówienia zalet i wad tego urządzenia. Mam więc wielką prośbą o udzielenie mi informacji na poniższe pytania:
- czy do Nec'a pasuje jakaś bateria dostępna w Polsce?
- jak wygląda kwestia polskich liter w edytorze tekstu, czy jest jakaś (w miarę wygodna  :)) metoda ich zainstalowania i używania
- oprogramowanie, z tego co czytałem to użytkowników Windowsa CE raczej się nie rozpieszcza. Jak to jest z Windowsem CE.Net. v 4.2, czy ruszą na nim jakieś popularne programy do zastosowań biurowych?
- linux, czy jest możliwość zainstalowania go na NEC'u ? A jeśli tak to jakie oprogramowanie będzie na nim "chodziło"? Myślę tu głównie o czymś ala Word z polskimi literami.
- czy jest sens myśleć o odpaleniu na nim jakiegoś programu do nawigacji ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2007, 20:56:34 »
Też jestem zainteresowany kupnem tego neca.

Do niego raczej nie pasuje żadne akku do kupienia w polsce, co innego ogniwa (raczej będą bez kłopotu dostępne). W kwestji polskich liter to są programy do przemapowania klawiatury, pomijając pełne polonizacje
Do WinCE.net istnieje bardzo rozbudowany pakiet biurowy firmy bodaj Softmarker. Jest on chyba jednym z najbardziej rozbudowanych tego typu pakietów dla pda
Linux - coś mi się przewinęło ostatnio o jlime dla neca
Nawigacja - raczej nie, ekran dstn (taki jak we wszystkich handheldach) jest zupełnie nie widoczny w słońcu

Zalety neca:
- duży ekran (co może być dla niektórych wadą), 8,1"
- host USB
- wyjście VGA (640x240;640x480;800x600, w prezentacjach powerpionta 1024x768)
- (jak dla mnie, nie nawidzę pocketów :p ) Windows CE .net 4.2
- duża klawiatura
- dość niska cena
- pasują akcesoria od mp780 (kabel vga, nie wiem jak com)

Wady
- ekran dtsn
- nieco przydużawe wymiary
- trudno będzie serwisować w polsce

[edit]
spójż jeszcze tutaj: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=74675.0 - mój wątek o 900c

łosz ty w modrę :D nec był na allegro
http://www.allegro.pl/item201076256_nec_mobilepro_900c_minilaptop_z_wifi_.html
455 złotych ale patrząc w opis - problemy z ekranem (na 100% uszkodzona tasiemka) nie był więcej warty
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 21:26:05 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline loto

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MSI Wind
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:00:55 »
do kosztow 100$+45$ dolicz jeszcze clo ktore prawodpodobnie zostanei naliczone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:06:42 »
przy takich sumach raczej cło nie zostanie naliczone

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:35:16 »
Wielkie dzięki za rozszerzenie horyzontów !

Uświadomiłem sobie, że kabel VGA może być przydatny. Rozumiem, że najlepiej kupić go z handheldem bo w kraju nic nie dobiorę pasującego ?
Odnośnie baterii to wnioskuję, że jak będzie padnięta to można po prostu wymienić w niej ogniwa. Faktycznie z tego co wiem to baterie mają różne dziwne kształty ale środek jest w miarę standardowy.
Przemapowanie klawiatury - generalnie jest to dla mnie na dzień dzisiejszy coś czego nigdy nie robiłem  :). W skrócie jak już przemapuję to da radę z altem włączyć polską literę czy też będzie to jakaś bardziej skomplikowana operacja ???
Jeszcze jedno pytanie. Jak w praktyce wygląda dostępność kart WIFI na PC CARD? Ściągać z USA czy dostanę na miejscu coś działającego za niewielkie pieniądze ?
A z tą nawigacją to rozumiem, że właściwości ekranu praktycznie uniemożliwiaja praktyczne wykorzystanie do tego NEC'a ale tak z ciekawości to czy pójdzie na nim jakiś sensowny program ?
Aha, a filmy ? Da się pooglądać ?

Niecierpliwie czekam kiedy kitor :: Kajetan Krykwiński kupi sobie NEC'a. Będzie więcej informacji z "pierwszej ręki"  ;D

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:41:21 »
kabel vga to koszt ok 15$ na ebayu. ja załatwiam wszystko przez znajomego który neca+kabel+dodatkową baterię przepakuje i wyśle do kraju.

Ekran, jeśli będzie używany w ostrym słońcu to można (sorry za wyrażenie) o kant dupy rozbić. 0 czytelności, wygląda jak wyłączony. Pewnie i by automapa ruszyła (odpalają 3.9.x na .net 4.2 core) ale nie ma sensu
filmy skoro chodzą na ipaq 3850 (200mhz arm, 64 ram, wm2003 (.net 4.2 core)) to i tu pójdą (400mhz xscale 64 ram, ce .net 4.2 :D )

karta wifi na miejscu to koszt ok. 100 złotych, jakie chodzą - poszukać w www.hpcfactor.com/hcl

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:52:26 »
To chyba lepiej w mojej sytuacji poszukać na ebay'u NEC'a już z kartą WIFI - wyjdzie taniej.
Jeszcze jedno pytanie odnośnie USB. Czy do tego by obsługiwał pena będą potrzebne jakieś specjalne sterowniki ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:57:56 »
no czy taniej wyjdzie to nie wiem - 30$ więcej = 90zł więcej i o to 90 zł więcej szans na cło, co mi się nie uśmiecha ;)
Host usb powinien standardowo obsługiwać urządzenia zgodne z HID (klawiatury, myszy) oraz urządzenia Mass Storage (karty pamieci, dyski USB itd.). Istnieją dodatkowe sterowniki dla różnych rzeczy pod WM, są szane że zadziałają pod CE

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:04:45 »
Co racja to racja - służby celne czuwają  :). Nie myślałem jednak o oddzielnym kupowaniu karty, po prostu przeglądając oferty na ebay'u widziałem, że czasem można dostać NEC;a z kartą tylko o jakieś 15$ drożej niz gołego.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:10:19 »
Szczerze mówiąc popatrzę, ale najpierw najważniejsze sprzedać laptopa (kasa :P), wtedy będę mógł kupić neca (czyli w przeciągu miesiąca powinien u mnie leżeć, mam nadzieję :D)

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:36:43 »
Przeglądając Allegro znalazłem kartę WIFI za 40 zł. Powinna chodzić w NEC'u. To chyba niedrogo?
Aukcja się zakończyła ale sprzedawcy jeszcze trochę ich zostało. Podaję link http://allegro.pl/item208875961_208875961.html

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:27:31 »
Niby nie drogo, ale brak wyjścia na zewnętrzną antenę i jak podaje wystawiający - nie nadaje się do wardrivingu - czyli jak dla mnie cienka :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2007, 15:55:57 »
holera... podobno na vga da się tylko 640x240 (reszta w PP); cała nadzieja w nyditocie + fakedll
ale i tak to mnie nie załamie :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 15:57:29 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2007, 20:31:00 »
Dobre podejście do tematu !!!
Trzeba sobie powiedzieć to w ten sposób: NEC MA VGA !!! Rozdzielczość jest rzeczą wtórną. Ciężko znaleźć handhelda w tej cenie z VGA. I tyle.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2007, 20:32:08 »
H.j :D odpali się nyditota i po bólu :)

miejmy nadzieję  ;D

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2007, 20:41:48 »
Pytanie do Kajetana: baterie do NEC'a widziałeś na jakiejś aukcji na ebay'u? Bo to raczej ciężki temat. Widziałem głównie baterie do starszych modeli.  Moje marzenie to znaleźć takiego z nową baterią, WIFI i kartą 2GB :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 23:13:03 wysłana przez Multiaplikator »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2007, 21:15:54 »
szczeże ? Nie widziałem. To znaczy widziałem :D Jakiś miesiąc temu przeglądałem ebaya za tym necem i było kilka aukcji z nowymi akku do tego neca

Ja wolałbym kupić neca z nową baterią (ewentualnie z dodatkową nową baterią), kabelkiem vga i zasilaczem. Im mniej tym mniejsze ewentualne koszty cła i vatu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 21:18:32 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2007, 20:29:13 »
A więc piszę za Multiaplikatora: Komputery nie podlegają cłu, jednak przy przesyłce powyże 30$ państwo policzy sobie vat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2007, 20:39:00 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:19:37 »
witam

też ściągam sobie tego neca, mam nadzieję, że wypali :D
Co do filmów, to pójdą na pewno, ograniczeniem jakości będzie tylko ta cholerna bezwładność ekranu, ale nie jest to jakaś wielka wada ( pracuję obecnie na nec 780).
Co do baterii to rzeczywiście problemu nie będzie - na www.hpcnec.com jest opis wymiany ogniw w baterii. Ja osobiście kupuje osobno neca i kartę wifi - są aukcje na ebay'u z kartami które sa podpisane jako te, które chodzą w necach, więc problemu nie będzie.
a sam mam jeszcze pytanie (dwa właściwie:) - ten kabelek usb do synchronizacji to jest zwykły kabel- tzn. nic specjalnego? wolę się upewnić, bo z moim nec 780 dawno pogniewałem się z irdą i wszystko kopiuję przez CF, a wolałbym uniknąć tego przy 900c
i pytanie numero duo - ktoś może może polecić dobrą przeglądarke grafiki na nec 780? Zainstalowałem image viewer z pakietu Plus!, ale strasznie długo ładuje jpg, o wiele szybszy był seepic, ale był tylko jako demo i nie mogłem płynnie zmieniać zdjęć :( (otwieram jedno, zamykam, otwieram drugie) - głównie chodzi mi o komiksy. więc czy może ktoś polecić program który - odczytuje dość szybko jpg (mniej niż 5 sek przy 100 kb), ma opcję pokazywania kolejnego pliku przez naciśnięcie jakiegoś skrótu klawiszowego i dodatkowo ma opcję pokazywania na pełnym ekranie.



pozdro i mam nadzieję, że niedługo będziemy wymieniać wrażenia z nowych 900c :D


p.s. potwierdzam info o vacie - naliczą 22% od podanej wartości paczki - pytałem bezpośrednio w informacji celnej
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2007, 19:09:49 »
Jako szczęśliwy posiadacz NEC'a 900 mogę wypowiedzieć się odnośnie kabelka USB. Jest to standardowy kabel mini USB. Ja z NEC'iem nie dostałem kabelka ale pasuje ten który mam w domu od cyfrówki Canona.

*

Offline werwolf

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEC 900c Cmonex ROM v.2
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2007, 14:21:33 »
oo, no to może jakaś mała relacja? Np. co do filmów - czy musisz konwertować je jak w nec 780? czy chodzi to co wrzucisz? Czy podłączałeś go do netu? Jak ściąganie plików? - bo pamiętam, że gdy podłączyłem raz 780 do sieci, to gdy ściągałem jakiś plik, to bardzo wolno zapisywał dane i nie było okienka pobierania pliku. Jak jest w 900? I jak długo trzyma bateria? JAkieś rady dla osoby tuż przed kupnem tego cuda? Słowem będę wdzięczny  za parę słów od użytkownika :D
melkryptowestimentafilia-każdy kocha jak umie

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2007, 23:58:04 »
Co do filmów to się przyznam, że po zapoznaniu się z opóźnieniami matrycy odpuściłem sobie ten temat. Coś tam powinno pójść bez konwertowania, ja wrzuciłem jeden teledysk ale trochę mocno przycinało.
Do netu jeszcze go nie podłączałem bo jeszcze nie mam karty wifi.
Bateria w moim trzyma ok. 2 godzin. Z tego co widzę z bateriami na ebay'u jest ciężko. Generalnie jeżeli są to używane i nikt nie chce zagwarantować ile pochodzi. Pisałem z jednym gościem co miał baterie o podwyższonej pojemności (nowe mają chodzić nawet paręnaście godzin) i jedyne co mi w miarę sensownego napisał to, że ludzie co od niego kupili mówią, że baterie trzymaja od 5 godzin w górę. Tak więc nie wiadomo co sie trafi. Faktycznie chyba lepiej założyć opcję wymiany ogniw w baterii.
Według mnie nie ma sensu kupować oddzielnie karty wifi na ebay'u. Taniej wyjdzie kupić na Allegro. Ceny od 39 zł + wysyłka (karty Orinoco).
Mogę polecić do NEC'a program Okey do ustawienia polskich znaków. Nawet ja sobie z tym poradziłem  :). A mocny w szeroko pojętej informatyce nie jestem  :(. Daję linka
http://damnsoft.org/cgi-bin/ghostgui.cgi?nographics=;app=projects;section=okey. Dzięki kitor za podesłanie go, bardzo się przydało  :ok:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2007, 00:18:40 »
Nie ma sprawy  :D

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2007, 20:57:33 »
odradzam karte z Allegro Orinoco. Powinna dzialac a i umnie i u znajomego te same obajwy. jak bysmy nie kombinowali to nie dziala.
Zreszta pisalem o tym w oddzielnym wątku. Tylko sie nie łudżcie że cos wymysłicie,  ja się męcze 2 miesiac z przerwami oczywiscie ;)
Odtwarzanie filmów to PORAŻKA męczy wzrok poza tym że przycina ale to zalezy też chyba od kompresji.  Raz próbowałem odrazu po zakupie
Zdjecia istotnie ładuje niemiłośiernie długo i obawiam sie ze to nie kewstia programu. Ale czego to nie wiem....
Generalnie sprzęt ciekawy lecz nie nalezy sie spodziewac czegos wyjątkowego po lepszym procesorze.
Uważam ze to sprzęt do pisania i tyle ,ewentualnie sluchania muzyki lub nagrywania notek głosowych ,mikrofon nwet nieżle sobie radzi :)
No i jak komus udała się na jakiejś "magicznej" karcie wifi odpalic neta ,to i do przeglądania netu będzie dobry.

Multiaplikator

  który plik z podanej  strony pasuje ?  czy poprostu go zainstalowales i masz polskie znaki w wordzie ?
Napisane: Sierpień 22, 2007, 20:44:19
A można zrobic połaczenie z telefonem przez irde i połączyc korzystac z netu ? jak narazie nie uadje mi się nawet nic odbierac ani wysyłac przez irde , to jest troche irytujące ze nie ma prostego programu wł/ wył

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2007, 21:05:47 »
Do khak'a: Okey 1,9. Ostatni plik. Po wypakowaniu przeniosłem do NEC'a aplikację z folderu arm. Nie wymaga ona instalacji, po prostu się ją uruchamia a resztę już widać w zakładkach.
Zmartwiłem sie tą kartą wifi. Gość który je sprzedaje gwarantuje, ze działa w NEC'u (rozmawiałem z nim telefonicznie). Czy zgłaszaliście mu problem? Jeśli tak to co on na to?
A z innej bajki, nie ma ktoś zbędnego stylusa do NEC'a? Może pasuje od czegoś innego ? Oklejanie taśmą klejącą cienkiego stylusa coby nie wypadał rani mój zmysł estetyki  :)

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2007, 21:35:20 »
ok dzieki za wskazanie co i jak z tym plikiem.
 Nie dzownilem do gościa bo nie ma sensu nawet , zreszta co On mi powie ? Poza tym nie ma wyboru w tej cenie na Allegro.  Poniekąt to nie jego wina bo kara laczy sie z netem - z punktami dostepowymi ale nie otwiera stron.  Prozaiczne ale wkorw.......  bo nie da sie tego zrobic . No a jezeli 2 karty maja ten sam objaw to cos nie tak musi byc z Necami ,poprostu ich z jakiegos powodu nie toleruja .
U nas tez nikt nie ma o tym pojecia ,  trzeba by zakladac jakies watki na forach anglojezycznych ,bo przyczyna może być błacha. Ale ja nie bardzo mam na to czas ostatnio ,wolalbym gotowe rozwiazanie niż godzinami sleńczyc w necie i szukac odpowiedzi
A,  natknąłem sie na post jakiegos kolesia na stronce hpcnec i pisal odnosnie jakiejs karty wifi ,ze ma ten sam problem ,i chyba nikt mu dlugo nie pomogl a potem jakos naprawil ,sledzilem ten watek dawano temu ,On chyba cos lekko zmienil i zaczelo dzialac ,ja probowalem to samo i nic
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2007, 21:42:45 wysłana przez khak »

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2007, 22:38:08 »
Multiaplikator  Nadal nie ma polskich liter podczas piania

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:05:33 »
Do khak'a: ten program nie włącza automatycznie polskich znaków. Trzeba go "nauczyć" jakiej kombinacji klawiszy odpowiada jaki znak. Musisz włączyć "Edit layout" i tam po kolei podawać "unicode combinations" dla znaków które przewijasz strzałkami szukając polskich liter. Później "add" po każdym przypisanym znaku. "Ą" to na przykład numer 260 a "ą" to 261.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:40:33 »
to jednak nie takie "hop siup " :)   a on sie jeszcze domga zapisania gdzies tych ustawien w prawym gornym rogu programu - podanei nazwy i zapisanie - po co to zapisywanie ? w dolnej ramce i tak wyskakuja te ustawione klawisze ktore przypisalismy

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:50:09 »
Zapisywanie jest po to, że możesz mieć kilka schematów przemapowania klawiatury i szybko wstawiasz sobie aktualnie potrzebny.
A co do trudności to jak poczytałem w innych wątkach o polskich znakach, przy użyciu innych metod, to praca z tym programem wydaje mi się banalnie prosta :grin: