NEC MobilePro 900c

  • 766 Odpowiedzi
  • 153584 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Piotrusisko

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Bo jak motyl lekki jest szept..
  • Sprzęt: Cassiopeia E125-G, Qtek s100, Nec MobilePro 900c
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #750 dnia: Grudzień 23, 2010, 06:53:33 »
Hejka! To znowu ja :) Mam problem.. Nie potrafię skonfigurować połączenia z netem za pomocą karty pcmcia se GC85.. Próbowałem stosować się do instrukcji Cmonex: http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=9264&posts=1&start=1 - lecz niestety nie działa.. może zrobiłem coś nie tak.. problem zaczyna się gdy wkładam kartę.. pyta się o nazwę sterownika (domyślnie jest Unknown card in Socket 2) - daję ok (czy mam wpisać tu coś innego?) później jak chcę utworzyć nowe połączenie dial-up to w liście wyboru urządzenia jest tylko internal modem, generic infrared modem on com6 i Hayes Compatible on Com1 - tak jakby nie widział tej karty, resztę konfiguruję myślę tak jak być powinno ale nie chce w ogóle się połączyć.. :/ Bardzo Was proszę o dokładną instrukcję w jaki sposób skonfigurować to połączenie.

PS: Wesołych Świąt!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #751 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:35:47 »
Cytuj
czy mam wpisać tu coś innego?

Thank you Captain Obvious! :S

*

don.kamillo

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #752 dnia: Grudzień 29, 2010, 12:00:46 »
Mi wis bar działa całkiem znośnie (załączony screen).
Popróbuj może z Nyditotem (również screen) :P
Baterie w swoim necu też wymieniałem. Teraz trzymają jakieś 8 godzin notatek (na najsłabszym podświetleniu) oraz jakieś 3,5 h na aktywnym połączeniu GPRS.
Nec jest trochę wolny, ale ogólnie nie mogę narzekać.
Wifi raz mi łączy, raz nie (częściej nie) i nie wiem, gdzie przyczyna :P
Do internetu polecam jednak operę mini. IE jest strasznie ociężały.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #753 dnia: Grudzień 29, 2010, 12:09:52 »
Nyditot najlepiej działał w 1280x480, wtedy miałeś skalę 2:1

Spróbuj pokombinować jeszcze z WKTask, ale z tego co pamiętam niestety w zorder spadał pod wisbara  :-|

*

don.kamillo

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #754 dnia: Grudzień 29, 2010, 12:32:06 »
Dla szczerości: nyditota nie używam, bo wzrok już nie ten. Nie mam ochoty ślęczeć z nosem przed ekranem. No i 400 Mhz przestaje wystarczać na takiej rozdzielczości...
Co do wisbara... Miałem nieco inne nadzieje z nim związane, niewygodna jest praca na okienkach, gdy są zminimalizowane. Większe zabawy już nie są dla mnie, obecne ustawienia neca są dla mnie optymalne :)
Jeszcze tylko klient poczty z załącznikami.. :P

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #755 dnia: Listopad 17, 2011, 13:48:20 »
Korzystajac z ponizszego linka, zainstalowalem opere.
www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=15982&start=16
Nie jestem pewien, czy zrobilem wszystkie punkty z opisu bo nie rozumiem o co dokladnie chodzi w pkt.4:
" then change the DLL reference from COREDLL.dll to COOPERA.dll."
Nie rozumiem jak tego jak dokladnie trzeba to zrobic.

Druga sprawa o brak obslugi klawiszy strzalek, gdy wlaczony jest okey.

Trzecia sprawa to zablokowany pasek start i brak reakcji na naciskanie klawisza windows, przez to musze szukac okrezna droga programu ktorego chce uruchomic oprocz opery.

Nie wiem czy nic lepszego nie da sie osiagnac z ta przegladarka na necu z romem od cmonex?
A moze lepiej dzialac bedzie inna instalka?

*

don.kamillo

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #756 dnia: Listopad 17, 2011, 14:45:46 »
Zainstaluj Operę Mini w wersji chyba od HP 65xx ( nie pamiętam dokładnie nazwy, taki z kwadratowym ekranem i klawiszami pod spodem).

Strzałki w ogóle nie działają?

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #757 dnia: Listopad 17, 2011, 14:54:24 »
instalkę dla HP 6515 spróbuję wieczorem.

Strzałki nie działają przy przewijaniu strony. W pozostałych programach strzałki działają.

*

don.kamillo

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #758 dnia: Listopad 17, 2011, 14:56:39 »
Na Operze Mini działało ok. Opery Mobile nigdy nie udało mi się odpalić.
Bo to Opera Mini 5.1 dla windows mobile 2003. Jesli ten HP taki system ma, to pewnie on :)

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #759 dnia: Listopad 17, 2011, 15:09:38 »
cab dla tego HP już mam. Wybrałem w dziale download opery "Download Opera Mini 5.1 (Windows Mobile 2003 Pocket PC)".
Czy do tego potrzeba coś jeszcze? Tzn jakieś dodatkowe biblioteki itd jak w opisie. Jeżeli tak to czy będą te same jak w linku, którego wcześniej podałem? Jeżeli tak to nadal nie będę wiedział co z nimi zrobić-cytat z wcześniejszego postu :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 17, 2011, 15:19:38 »
z nimi nic nie masz robić, masz odpalić program ExecutabilityCheck, otworzyć w nim plik exe Opery i tam gdzie będzie lista brakujących bibliotek zamienić wywołanie coredll.dll na ten drugi dll

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 18, 2011, 09:11:25 »
Przed tym co poniżej opisałem musiałem zrobić hard reset, więc działałem na "gołym" systemie od cmonex.
Zainstalowałem operę dla HP. Przy uruchomionym Okey nie działają nie tylko strzałki ale też enter, przez co po wpisaniu adresu strony.
Nie wiem co konkretnie oznacza „zamienić wywołanie” o którym pisze Kapitan Pazur.
 Ja robię to tak:
Wg opisu z hpcfactor, zainstalowałem, wgrałem .dll do katalogu windows i opery.
Po wybraniu opera.exe, w Executability Check, pojawia mi się puste okno z klawiszami rewrite version i rewrite lib name.
1. Robię rewrite version z 4.20 na 4.10.
2. Po naciśnięciu rewrite lib name wyskakuje kolejne okienko z listą .dll na której nie ma skopiowanej przeze mnie do katalogu opery coopera.dll.
Dalej wybieram z wyświetlonej listy coredll.dll i naciskam overwrite.
3. Po chwili pojawia się ponownie to pierwsze duże okno exchecka, po ponownym naciśnięciu rewrite lib name, na wyświetlonej liście dalej pojawia się coredll.dll.
 Efekt:
Po resecie, przy włączonym Okey’u nadal nie działa enter, pasek Start nadal unieruchomiony.
Przeglądarka oczywiście działa, jednak by uruchomić inny program trzeba przed uruchomieniem opery włączyć total commandera i bawić się w wyszukiwanie katalogu gdzie dany program jest zainstalowany, trzeba też wyłączyć Okeya.

Czy robię coś nie tak, w pkt 1-3????

Przypomniało mi się że w exchecku jest też możliwość wyboru pliku .dll. Pu uruchomieniu ponownym exchecka, mam do wyboru tylko dwie cooprera.dll i setup.dll, nie wiem gdzie pozostałe. Po wybraniu coopera.dll, wyświetla mi się że nie pasuje do typu procesora i że nie eksportuje jakiejś funkcji. Zrobiłem rewrite lib name, pojawiło się okno z możliwością wyboru coredll.dll, wybrałem i zrobiłem overwrite. Efekt nadal ten sam co po pkt 1-3.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2011, 09:24:45 wysłana przez śruba_nowa »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 18, 2011, 10:58:52 »
idea podmieniania bibliotek w ExecutabilityCheck jest taka, że jeżeli jakieś funkcje występują w bibliotece której nie ma, lub jest ale nie zawiera tych funkcji można wskazać inną w której te funkcje będą szukane. Dlatego nie znajdziesz na tej liście nowej biblioteki coopera.dll bo żadne funkcje w pliku Opery sie do niej nie odwołują, jej rola jest taka, że masz ją dopiero wskazać zamiast brakującej coredll.dll - tam gdzie ją wybierasz wpisujesz nową nazwę coopera.dll i dopiero wtedy naciskasz overwrite (piszę z pamięci bo nie mam w tej chwili pod ręką żadnego urządzenia z WM ani CE by to sprawdzić, a może coś mylę po latach nieużywania tego). Oczywiście zakładając że ten nowy plik dll jest dobry.
Co do rewrite version to niepotrzebnie chyba to robisz, wiem że tak było w instrukcji którą cytowałeś ale przecież nec ma system 4.2 więc po co schodzić do 4.1?

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 20, 2012, 20:58:48 »
Witam Ekipę! :)

Zostałem posiadaczem tego sprzętu dzisiaj. Dokładnie modelu bez "c".

I tutaj moje pytanie - czy można zrobić upgrade tego sprzętu, żeby miał 4.2 Net zamiast 3.0?
A jeśli nie można to czy jest opcja, żeby 3.0 odczytywało Mass Storage? :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2012, 21:04:55 wysłana przez djmykus »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 20, 2012, 22:21:46 »
Jak poczytasz wątek to znajdziesz odpowiedź przynajmniej na pierwsze pytanie. A po niej drugie nie będzie konieczne.

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 21, 2012, 00:33:37 »
Słuszna rada.

Odp: NEC MobilePro 900c
« Odpowiedź #766 dnia: Wrzesień 07, 2014, 13:41:48 »
Panowie mam mały problem , jak wgrać rom cmonex jak mam

Firmware p530 v6.0
bulid date oct 4 2004
pic firmware id 4.19.7
Bootloader version <2.1

nie mam pojęcia jak to zrobić motam sie już tyle czasu i ten zły bootloader nie chce sie zaktualizować  :(
Co włączam aktualizacje to zawsze jasno swieci ekran i trzeba baterie wyjmować