NEC 780

  • 37 Odpowiedzi
  • 4426 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline najdmen

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Najdmen.pl
  • Sprzęt: Nokia N95, Nokia e51, MDA PRO, MDA C3, IBM R61, HP NX500. I wiele innych ... :-)
NEC 780
« dnia: Maj 07, 2005, 18:55:08 »
Witam! Proszę o wypowiedź na temat tego modelu: NEC 780.
Pozdrawiam!

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
NEC 780
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2005, 19:31:35 »
Moim zdaniem świetny, klawiaturka (i to taka laptopowa), ładny ekran (65k kolorów) pcimcia, cf, ir
ekstra palm polecam
mam takiego i używam na codzień
jak chcesz to mam też do sprzedania

pozdrawiam

*

Offline najdmen

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Najdmen.pl
  • Sprzęt: Nokia N95, Nokia e51, MDA PRO, MDA C3, IBM R61, HP NX500. I wiele innych ... :-)
NEC 780
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2005, 19:34:47 »
Mam możliwoś kupna za 450pln, warto?? goś ofruje prawie nowy i dużo softu na cd.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
NEC 780
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2005, 01:15:10 »
Pytanie - do czego? Widzę dwa rodzaje problemów: pierwsze wynikają z OS - HPC 2.11 jest już nieco leciwy i może się zdarzyć, że zawiedzie w potrzebie. Możesz na nim zrobić mnóstwo rzeczy, ale może się też zdarzyć, że tej jednej, na której ci zależy, nie zrobisz. Drugi problem też dotyczy wieku - ale sprzętu - przede wszystkim baterii, która jest raczej wyeksploatowana, a na nową nie ma szans. W starszych handheldach można było się pokusić o zasilanie z "paluszków", ale to były czasy cz-b ekranów (chyba że uda ci się znaleźć oryginalny adapter  NECa). I to chyba jeszcze jeden problem - nie licz na dostępność akcesoriów.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2005, 09:23:08 »
Pamietaj o tym ze nie zainstalujesz tam tak po prostu programow ktore dzialaja na Pocket PC. Tutaj musza byc specjalne ich wersje dla systemu Handheld PC. Oczywiscie niektore aplikacje z PPC rusza po odpowiednich kombinacjach... ale tylko niektore.

*

Offline duskerini

  • ****
  • 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tunio.info
  • Sprzęt: HP 6510, palmT|T, n6600
NEC 780
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2005, 09:28:26 »
jednak i tak moim zdaniem to urządzonko jest warte tej ceny. a co do baterii to mi spokojnie starcza na 6h

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2005, 10:13:06 »
Oczywiscie wszystko zalezy od potencjalnego zastosowania danego PDA. Jesli planujesz korzystac glownie z PIM i edytorow tekstu to sprzet jest godny polecenia.

NEC 780
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2005, 16:48:13 »
Własnie kupiłem tego NECa na Allegro - sprzedający C_Light jest spox gość. Sprzęt jest w ok jakości, bateria też nie jest w tragicznym stanie.

Inna sprawa - nie chcę zaczynać nowego topicu, a mam małe pytanie.

Wiele programów od razu przy instalacji odmiawia współpracy - i to rozumiem.

Jest jednak cała grupa, która powinna działać na systemie HPC PRO (czyli jądro WinCE2.11, reszta softu w wersji 3). Przykłady? HandMap, PocketMVP, PocketDivX i wiele innych. Po zainstalowaniu progsy te mają ikonkę typu "DOS prompt", a uruchomienie kończy się komunikatem "Zła ścieżka/Brak biblioteki". Czy ktoś wie, o co chodzi? Ja czegoś nie zainstalowałem, czy "Ten typ tak ma"?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2005, 20:18:18 »
Masz odpowiednie wersje tych wszystkich programow? Moze przez przypadek pobrales edycje dla Pocket PC? A moze one nie istnieja w wersjach dla Windows CE 2.11? Bo to ze reszta softu jest 3.0 to jeszcze nie znaczy ze programy z Handheld PC 2000 (czyl Windows CE 3.0) beda na tym dzialac.

NEC 780
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2005, 23:00:38 »
Hm... Handmap obsługuje procesor MIPS (chyba inaczej by się nie zainstalował?), jak i system HPC Pro - czyli Handheld PC Pro - a "Handheld" w literaturze anglojęzycznej oznacza wyłącznie urządzenia z klawiaturą, takie jak mój NEC. Zresztą, czy jeśli soft nie pasuje do sprzętu, to da się go zainstalować?

Ktoś ma jakiś pomysł, co może być nie tak?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2005, 23:29:15 »
Czesto soft da sie zainstalowac, jesli tylko zgadza sie typ procesora. Szczegolnie jak instalujesz to z plikow CAB.

NEC 780
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2005, 23:42:28 »
Arg, no to wychodzi że w tym problem... Co prawda zwykle przez Setup idę.

But still - producent twierdzi, że Handmap obsługuje Handheld PC Pro, czyli Handheld PC z WinCE 2.11...

Czy zna ktoś program, który może podglądnąć, czego dana aplikacja szuka po odpaleniu? (tzn. jakich bibliotek?) Bo wiem, że NEC 780 był rozprowadzany z minimalnie ściętym (o WMP) WinCE 2.11...

EDIT: SlovoEd też nie chodzi - tu już duże ARGH..

*

Offline HSM

  • **
  • 188
NEC 780
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2005, 09:21:56 »
A nie mówiłem... nie wszystko jest takie różowe...
Wymagania programu (powiązania, biblioteki) można sprawdzić np. Dependency Walkerem - to jest bezpłatny program na PC.
Instalując przez ActiveSynca bądź bezpośrednio z CABów z reguły można zainstalować wszystko pod dany typ procesora, bez względu na to, czy dany program działa pod konkretnym OS. Wprawdzie w CABach producent może zastrzec, że danych wersji WinCE nie obsługuje, albo plik jest przeznaczony dla konkretnego OS, to 95% znanych mi CABów tych informacji nie posiada.
Powiedzmy, że program uda się zainstalować (ten sam typ procesora, brak informacji o decelowym systemie w CABie)... Powiedzmy, że w systemie będą wszystkie wymagane biblioteki (choćby dograne przez użytkownika)... I tak system może się postawić i stwierdzić, że program wykonał nieprawidłową opercję - nie ten WinCE.

NEC 780
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2005, 10:45:40 »
Taaa, ale przynajmniej można powalczyć :D Ja się tak łatwo nie poddaję (jak już sie bardzo wk..rzę to zacznę walczyć z softem... deasemblerem :P)

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2005, 17:31:53 »
System Operacyjny
   Microsoft Windows CE 3.01 Handheld PC Professional Edition
Wersja Systemu Operacyjnego
   3.01
Zainstalowane Aplikacje
   Microsoft Pocket Word v3.01
Microsoft Pocket Excel v3.01
Microsoft Pocket PowerPoint v3.01
Microsoft Pocket Access v3.01
Microsoft Pocket Outlook: Inbox, Contacts, Calendar, Tasks v3.01
Microsoft Pocket Internet Explorer v3.01
Microsoft InkWriter
Microsoft Remote Networking
Microsoft Visual Basic
Runtime & MFC
Microsoft World Clock
Microsoft Voice Recorder
Microsoft Calculator
Microsoft Solitaire
PC Link
Terminal






ten nec ma takie dane, wiec nie rozumiem czemu piszecie o 2.11.
a tak pozatym to dlaczego czepiacie sie kazdego palmtopa ktory nie jest  " multi medialny"
powiedzcie do czego ma taki ppc lub palm sluzyc?? do grania odladania filmow???
przeciez to paranoja (film na takim ekranie to dno) a gry choc sa dosc ciekawe ale przeciez i tak lepsze macie na PC!!!! , pisze to bo przegladajac to forum zauwarzylem taka tendencje doradzania kupna palma za ok 2tys zlotych!!! przeciez za taka kase mozna spokojnie kupic laptopa a jak chcecie takie zeczy robic to tylko to sie nadaje.


warto by zamienic dtka 320 na neca?
nie pytam duskerini - bo on je sprzedaje na allegro

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2005, 17:57:09 »
Nikt nie doradza zakupu palma do 2tysiecy zlotych, jesli kogos na to nie stac. Nie chodzi o to by sprzet byl multimedialny, a taki by chodzily na nim najnowsze programy. Takie wymagania spelnia kazdy PDA z Windows Mobile 2003 for Pocket PC. Jak ktos decyduje sie na system z rodziny Handheld PC to musi sie z tym liczyc ze nawet niektore nowsze "programy biurowe" nie beda tam dzialac. Gdybys sledzil dokladnie forum zobaczylbys ze najczesciej doradzanym zakupem jest HP iPAQ 1940 lub Mitac Mio 168 - pierwszy w cenie do 750zl a drugi okolo 1.200. Wiec nie mow ze na sile wciskamy ludziom sprzet za 2K.

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2005, 18:20:37 »
ok, no dobra.
a co z moim drugim pytaniem co sadzicie o zmianie dota na neca

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
NEC 780
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2005, 18:33:22 »
norberttt: a czy to nie jest tak, ze ten NEC jest w dwoch wersjach? Wsrod recenzji na sieci znalazlem chyba obydwa systemy: 3.01 i 2.11. Ale moze cos pokrecilem.

Poza tym podlaczam sie do pytania  norberttta, bo sam sobie na tego NECa ostrze zeby. Co myslicie? Stasheck?
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2005, 18:40:49 »
ja tez to widzialem, widzialem nawet jakies info za ma 24 rom 32 ram, potem za na odwrot 32 rom i 24 ram, a z tym systemem to nie wiem gdzies pisalo (jak znajde to przesle) ze jest to 3.01 na jadrze 2.11 ??? i o co chodzi?

NEC 780
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2005, 18:48:30 »
Już odpowiadam:

NEC jest super, jak już się człowiek przegryzie przez problemy z kompatybilnością - nie mam za dużo czasu, ale powolutku staram się rozwiązać każdy problem.

Ma 32 MB RAM, dzielone jak w normalnym Pockecie między pamięć operacyjną i dysk.

System jest na 100% oparty na jądrze Windows CE 2.11, tyle że bardzo dużo osób używa nazwy "Win CE 3.0 Professional". Lepszym odnośnikiem jest nazywanie tego typu systemu system Handheld PC Professional - w skrócie HPC Pro.

Jeśli chodzi o zakup od C_Lighta - bo tylko on to jak na razie sprzedaje na allegro - to ja gościa polecam, przesyłka była szybka, a i później fachowa pomoc się znalazła :D

Póki jestem bardzo zadowolony (szczególnie odkąd zobaczyłem że działa Primer w wersji 2.cośtam) - właśnie kupiłem sobie 4mbps IrDA i będę testował :D

[Dodano: 2005-05-09 18:52:14]
Aha: ktoś mi wysłał wiadomość na tlena, oferując swoją pomoc z NECiem, ale nie zostawił żadnego kontaktu - jeśli mogę, prosiłbym o powtórny kontakt z podaniem jakichś namiarów.

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2005, 18:52:46 »
a jak z bateria, kolorki itp , WARTO dotka zamienic na neca

*

Offline HSM

  • **
  • 188
NEC 780
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2005, 18:58:52 »
NEC MobilePRO 780 ma 24 MB ROM i 32 MB RAM i był sprzedawany z systemem Handheld PC Professional. System ten posiada jądro w wersji 2.11. Oznaczenie 3.01 jest nieporozumieniem i dotyczy jedynie aplikacji pakietu Pocket Office. Numer 3.0 nosił kolejny kieszonkowy system MS - Handheld PC 2000.

Nigdy moim zamiarem nie było dyskredytowanie planów zakupu jakiegokolwiek urządzenia. Na pewno nie namawiam nikogo do bezmyślnego kupowania jakiegokolwiek PDA, kierując się tylko ceną, modą. Ale z drugiej strony przed zakupem trzeba dokładnie sprecyzować potrzeby i to nie w stylu "trochę pisać, słuchać muzyki...", ale konkretnie - jakie zadanie ma spełniać PDA, jakie programy mają działać. Po zakupie może być za późno na pytania bo ulubiony edytor, player etc. nie uruchamia się... bo nie da się zalogować do banku na łonie natury (PIE jest dość ograniczony).
Może to to brzmi zbyt brutalnie, ale o tym, czy dobrze wydasz pieniądze, przekonasz się dopiero trzymając w ręku nową zabawkę i próbując różnych jej zastosowań. Najgorzej jest uwierzyć w mgliste obietnice i oderwane od rzeczywistości nadzieje, że jakoś to będzie.

NEC 780
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2005, 19:01:45 »
Nigdy nie miałem w ręce "dotka", więc niestety nie powiem... Ja przesiadłem się z Palma m105 :P

Powiem tak: klawiatura wymiata. Bateria - chodziła ok. 4h, przy czym 2/3 tego czasu była jakaś transmisja przez IrDA. Kolorki - niezłe, jak na sprzęt zaprojektowany 5 lat temu, chociaż podświetlenie trochę nierówne.

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2005, 19:02:25 »
no wiec jesli to ce 2.11 to troszke ni warto, ale czy warto z dota na to  przejsc?????????????

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 09, 2005, 21:42:21 »
To jak z deszczu pod rynne... Chyba ze faktycznie planujesz tylko pisac itd

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2005, 22:19:46 »
to co polecicie mi po sprzedarzy dotki??
a tak wogule to moze mi ktos powiedziec czy ten procesor neca jest wydajniejszy od strong arm 206?? bo cos mi sie zdaje ze nie mimo tego ze niby ma 64bit,
to jezeli komp nareczny to moze jornade 720?(ale to juz wydatek ok 700 pln)
to powiedzcie mi w takim razie CO jest dobre ale koniecznie z klawiatora!!!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
NEC 780
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2005, 23:03:55 »
Co jest dobre do czego? Bo nie kazdy PDA jest dobry dla wszystkich zastosowan. Procesor w NECu jest gorszy. To nie jest nawet ARM tylko MIPS i jest wolniejszy.

Jesli chcesz cos na czym pojdzie nowy soft to niestety sprzet z klawiatura odpada - przynajmniej z mobilnymi okienkami. Po prostu system z rodziny Handheld PC / CE .NET jest juz na wymarciu. Tworcy oprogramowania nie wspieraja juz tej platformy. Wszystko kreci sie teraz wokol Pocket PC.

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2005, 23:11:53 »
wiecie bardzo mnie to wkurza, bo przecierz eg mnie jest to lepsze rozwiazanie hpc z klaw niz stukanie po ekranie

*

Offline HSM

  • **
  • 188
NEC 780
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2005, 23:51:15 »
Masowy klient był innego zdania - dlatego pockety wypchnęły handheldy. Jedyne urządzenia z klawiaturą, jakie się jeszcze ostały, to niezbyt szeroko znane konstrukcje, z reguły przeznaczone dla specyficznych zastosowań: Thin Clients, przemysł. Z przeznaczonych na rynek masowy kojarzę tylko Sigmarion III (dostępny tylko w Japonii, bez specjalnych możliwości rozbudowy i komunikacji) czy Nec MobilePro 900c (trzeba się spieszyć, bo 31 marca br zakończono jego produkcję). To z reguły produkty z .Net 4.2 (nierzadko 4.1) na pokładzie - czyli mają tę samą skazę co twój DOT - dedelikatnie mówiąc utrudniony dostęp do oprogramowania.
Po prostu... taki trend... W zasadzie ostatnie handheldy niewiele wielkością i czasem pracy na bateriach różnią się od najmniejszych notebooków i jeszcze mniejszych urządzeń (VAIO U-101, OQO). Użytkownik wybiera więc urządzenie z "normalnym" oprogramowaniem, którego uaktualnienie jest zdecydowanie mniej kłopotliwe.

*

Offline norberttt

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
NEC 780
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 10, 2005, 00:10:03 »
ten nec 900c to nawet bajer, podoba mi sie, a ta skaza wcale nie jest tak wielka!!! z bibliotekami jakos sie kulam i nie narzekam na brak softu, najnowsza gra pelan w jaka gram to atomic canon 2.o i to wszystko na pelnych detalach!! plynnie