MyGuide 3060 z IGO

  • 33 Odpowiedzi
  • 3960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Radef

  • *
  • 76
MyGuide 3060 z IGO
« dnia: Maj 24, 2007, 23:23:41 »
Witam,

Właśnie zakupiłem to urządzenie w Carrefour. Jest tu zainstalowane IGO - w wersji MyGuide z kompletem map europejskich. W tym mapa polski o rozmiarze 14 080 991. A wszystko to za 899 zł.

Podobno są tu mapy nowsze niż na stronie IGO.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2007, 23:55:25 »
Witam,

Właśnie zakupiłem to urządzenie w Carrefour. Jest tu zainstalowane IGO - w wersji MyGuide z kompletem map europejskich. W tym mapa polski o rozmiarze 14 080 991. A wszystko to za 899 zł.

Podobno są tu mapy nowsze niż na stronie IGO.

Wczoraj sie nim bawiłem.
Polska 2006.10 (TA) - kolejne mity jakoby to ostatnią oficjalną mapą w I-go była 2006.01 padły.
A cena znakomita - gdybym nie miał pda to sam bym zanabył, toż sam program I-go ciężko w tej cenie nabyć, a tu jeszcze urządzonko dostajesz.
Kiepskie, bo kiepskie (sądząc po szybkości wyświetlania mapy), ale zawsze jest.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2007, 07:00:08 »
Witam,

Właśnie zakupiłem to urządzenie w Carrefour. Jest tu zainstalowane IGO - w wersji MyGuide z kompletem map europejskich. W tym mapa polski o rozmiarze 14 080 991. A wszystko to za 899 zł.

Podobno są tu mapy nowsze niż na stronie IGO.

 sam program I-go ciężko w tej cenie nabyć, a tu jeszcze urządzonko dostajesz.
Kiepskie, bo kiepskie (sądząc po szybkości wyświetlania mapy), ale zawsze jest.

No nie przesadzaj 899zł to wcale nie mało za sam program. Z urządzeniem fakt niedużo...
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2007, 10:33:21 »
No nie przesadzaj 899zł to wcale nie mało za sam program.

Cena u oficjalnego dsytrybutora:
http://www.jamicon.pl/cennik.htm

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2007, 12:57:10 »
No nie przesadzaj 899zł to wcale nie mało za sam program.

Cena u oficjalnego dsytrybutora:
http://www.jamicon.pl/cennik.htm
Cena w "tańszym" sklepie
http://www.hi-tech.pl/?p=productsMore&iProduct=275
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2007, 13:29:08 »
Cena w "tańszym" sklepie
http://www.hi-tech.pl/?p=productsMore&iProduct=275

Doliczyłem się tam 27 państw, więc to może nie być ten sam produkt.
Ale nie ważne - nawet jeśli jest, to cena poniżej 200 zł za sprzęcik jest bardzo ciekawa.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2007, 15:40:03 »
Witam,

Właśnie zakupiłem to urządzenie w Carrefour. Jest tu zainstalowane IGO - w wersji MyGuide z kompletem map europejskich. W tym mapa polski o rozmiarze 14 080 991. A wszystko to za 899 zł.

Podobno są tu mapy nowsze niż na stronie IGO.

W rozmowie z polskim dystrybutorem (patrz: http://www.myguide.pl/) dowiedziałem się że są tu rzeczywiście najnowsze mapy, ale że dla tego produktu nie przewiduje się żadnych aktualizacji.

Oglądając pobieżnie to cudo w sklepie nie dostrzegłem też żadnych numerów licencyjnych na karcie SD, ani też żadnej karteczki z takowym numerem.

Jeśli firma MIP mówi prawdę nie zakup wcale nie jest taki atrakcyjny  :-\

Z kolei inny dystrybutor (http://www.komsa.pl/), twierdzi że aktualizacje mają być tyle że ODPŁATNE  ???
Napisane: Maj 25, 2007, 15:06:12
Lepiej zamiast Automapy wymienić w tym I-go mapy Polski na dostarczane przez Emapę.
Będzie równie skuteczne, a lepiej podane.
A masz pewność że mapa zadziała? Ten sprzęcik to przecież jakieś PNA, więc mogą pojawić sie pewne problemy zarówno z nowymi mapami (licencja) jak i z aktualizacją programu.  ::)

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2007, 17:28:15 »
A masz pewność że mapa zadziała? Ten sprzęcik to przecież jakieś PNA, więc mogą pojawić sie pewne problemy zarówno z nowymi mapami (licencja) jak i z aktualizacją programu.  ::)

A czemu miałoby nie zadziałać, MioMap na PNA przecież jest, mapy Emapy chodzą.
Wystarczy takowy dokupić (żeby było legalnie) i na pewno coś się da wysmyczyć z licencjami. ;-)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2007, 17:38:32 »
A czemu miałoby nie zadziałać, MioMap na PNA przecież jest, mapy Emapy chodzą.
Wystarczy takowy dokupić (żeby było legalnie) i na pewno coś się da wysmyczyć z licencjami. ;-)

A jak wgrasz nową licencję? Na karcie SD jej nie ma w MyGuide, a do zawartości pamięci wbudowanej w PNA dostępu nie ma.

W tym modelu jest jakaś inna wersja iGo dla  PNA niż widziałem do tej pory. Na SD są tylko gry, mapy, głosy i dżwięki - eszta siedzi w samym PNA.

Pan w serwisie powiedział mi że mowsze mapy działać nie będą bo już to sprawdził (choć nie powiedział ak to sprawdził).

*

tramp

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2007, 18:42:34 »
ładnie, ładnie z tymi serwisantami :)))

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2007, 18:46:25 »
A jak wgrasz nową licencję? Na karcie SD jej nie ma w MyGuide, a do zawartości pamięci wbudowanej w PNA dostępu nie ma.

W tym modelu jest jakaś inna wersja iGo dla  PNA niż widziałem do tej pory. Na SD są tylko gry, mapy, głosy i dżwięki - eszta siedzi w samym PNA.

A na jakim to jest systemie?
Windows CE?
Nie znam się na tym, ale coś tam słyszałem że pod odblokowaniu systemu dostęp do pamięci będziesz miał.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2007, 18:51:01 »
A na jakim to jest systemie?
Windows CE?
Nie znam się na tym, ale coś tam słyszałem że pod odblokowaniu systemu dostęp do pamięci będziesz miał.

Tak, CE 4.2

Po odblokowaniu to i owszem, masz dostęp do pamięci - pod warunkiem że odblokujesz akurat to urządzenie.

Ale nawet jak to zrobisz i pozmieniasz co trzeba, to będzie działać i tak tylko do pierwszego wyładowania baterii.

Trochę więcej na temat tego urządzona i możliwości aktualizacji  jest tu:  http://www.my-guide.de/pl/pro.php?p=11&pv=8
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 18:52:47 wysłana przez emisiu »

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2007, 18:59:10 »
Trochę więcej na temat tego urządzona i możliwości aktualizacji  jest tu:  http://www.my-guide.de/pl/pro.php?p=11&pv=8

No i tam są mapy do ściągnięcia, wprost jako plik, a nie widzę by był też plik z licencjami.
Czyli - trzeba by spróbować, może łyknie każdą mapę.

*

tramp

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2007, 19:01:22 »
a nie wkroczyliście już czasem Panowie na jakiś rewir zakazany ? :)))

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2007, 19:03:03 »
Przeczytaj dokładnie, tam jest napisane że pewne mapy są zablokowane i żeby je odblokować należy zadzwonić do suportu. A tam mogą kazać zapłacić  :'(
Napisane: Maj 25, 2007, 19:01:31
a nie wkroczyliście już czasem Panowie na jakiś rewir zakazany ? :)))

Nie, próbujemy ustalić czy aktualizację będą i cz czasem nie będą płatne.

A w Installation Hotfix MyGuide 3000 Series można sobie poczytać jak się aktualizuje soft. (Plik jest dostępny wewnątrz patha do tego MyGuide-a.)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 19:11:44 wysłana przez emisiu »

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2007, 19:44:48 »
Przeczytaj dokładnie, tam jest napisane że pewne mapy są zablokowane i żeby je odblokować należy zadzwonić do suportu.

Jeżeli ta "blokada" map to jest to co myślę, to obędzie się bez telefonu.
Czyli - dla chcącego nic trudnego, zapewne dałoby się dograć mapki.

Dla Trampa - celowo zaznaczyłem o braniu map z legalnie zakupionego MioMap, żeby na takie rewiry zakazane nie wkraczać. ;-)

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2007, 19:48:32 »
Witam,
Mam chyba jakieś doświadczenie z tymi urządzonkami :) Odblokować sie da, ale przy każdorazowym włączeniu/wyłączeniu czyszczony jest system z wszelkich "naddatków" - znikają nieoryginalne wpisy do rejestru, pliki wrzucone poza Flash Disk i Storage Card. Poza tym nie ma gniazda usb, więc wszelkich przeróbek dokonuje się za pomocą karty SD. Co oczywiście nie oznacza, że nie da się nic zrobić ... cała zabawa leży w pliku addons.txt na karcie SD - za jego pomocą można uruchamiać prawie dowolne pliki z karty SD i to bez odblokowywania ... można osiągnąć naprawdę sporo, ale trzeba się trochę nagimnastykować.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2007, 20:52:50 »
A trochę z innej beczki: jak to urządzonko się sprawuje, jak z jasnością ekranu, czy on jest jakiś matowy, czy to fabryczna folia ochronna, jak z jego stabilnością - czy często trzeba resetować?
Napisz jak możesz co nieco na jego temat w aspekcie eksploatacji.

P.S. Czy można używać innej niż oryginalna karta SD? Widziałem że ta fabryczna jest w wersji z ukrytym kluczem RSA, ale zastanawiam się czy jest on w ogóle używany? Skoro jak piszesz po padzie zasilania wszystko się traci to rozumiem że cały program siedzi na Flash Disku, a w takim razie gdzie trzymane są licencje?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 21:39:15 wysłana przez emisiu »

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2007, 21:39:36 »
Zdecydowanie jest warte tych pieniążków - ekran jest ok. Duże kąty widzenia, jasny. Chyba folii z prawdziwego zdarzenia nie ma. Resetować często nie trzeba, bo ... nie ma resetu ;) po prostu naciskasz przycisk on/off i system się wyłącza ... drugie wciśnięcie i od nowa się ładuje ... jest jeszcze przycisk  odpowiadający za wyłączenie samego ekranu, ale ... przy skorzystaniu z tego przycisku non stop podświetlone są klawisze :( więc to raczej tymczasowe rozwiązanie ...
Plusy:
+ CENA !
+ dobre mapki całej Europy (Myguide - klon iGo)
+ dość szybkie działanie (w porównaniu np. do looxa n100)
+ w sumie nieskomplikowana obsługa
+ odtwarzacz divx radzi sobie z odtwarzaniem nawet nie przekonwertowanych divx'ów ... chyba dobrze świadczy o niezłej mocy procka ...
Minusy:
- brak ostrzegania przed fotoradarami w sofcie Myguide
- szybkie zjadanie baterii ... myślę, że z włączonym gps nie pociągnąłby na baterii nawet godziny ...
- te problemy z kasowaniem wszelkich zmian w systemie (np. upierdliwa kwestia kasowania czasu ... przy każdym uruchomieniu jest 2003 r.)
- jednak dość prymitywne odtwarzacze mp3 i divx (brak wyłączania po określonym czasie, brak odtwarzania napisów, zaawansowanego korektora itd. itp.)

Podsumowując - generalnie polecam, szczególnie za tą cenę. Jednak trzeba być przygotowanym na kilka niedogodności ...


P.S. Oczywiście można użyć innej karty nie miałem problemów przegrywając wszystko z oryginalnej karty na zwykłą SD ... Program jest dość dziwnie skonstruowany - część Myguide jest we Flash Disku, część w karcie pamięci ...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 21:52:22 wysłana przez pioorkis »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2007, 22:00:25 »
Przypatrzyłem sie mechanizmowi aktualizacji, i widzę że za jego pomocą dużo łatwiej można sobie wgrywać co się właściwie chce do tego PNA, niż za pomocą kombinowania z plikiem addons.txt.
Jak rozumiem licencje do map są właśnie w tej części która jest na Flash Discu?

P.S. Instalowałeś już może tę aktualizację która jest dostępna na stronie www producenta?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 22:03:10 wysłana przez emisiu »

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2007, 22:09:54 »
Z tego co pamiętam (bo nie mam aktualnie przy sobie urządzenia) licencje są w 2 miejscach - we Flash Disku i na karcie.
A aktualizacja to stary pliczek - chyba z grudnia ... czy jest coś nowszego?? To tylko aktualizacja programu ... kiedyś instalowałem, ale generalnie nie korzystałem z softu Myguide ... a co do kwestii co jest łatwiejsze ... hmm ... to chyba niezupełnie jest tak łatwo jak Ci się zdaje ;) masz możliwość spróbować ??  Ja uznałem że łatwiejsze będzie otwarcie pliku tekstowego, wpisanie kilku linijek, wgranie odpowiedniego programu na kartę i gotowe ;D

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2007, 22:27:08 »
W sumie masz rację, to jest łatwiejsze - tyle ze tak bardziej elegancko jest wgrać program do Flash Disku (szczególnie jak karta SD nie jest zbyt szybka)  :)

A na samej SD pliku z licencjami nie ma na pewno (sprawdzałem to).

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2007, 22:37:26 »
Wiesz co ... teoretycznie tak, ale ... Flash Disk w tym modelu jest cholernie malutki. Ledwie mieści się sam Myguide ... nie mieścił mi się nawet dodatkowy plik ze zmienionym skinem :( A szybkość karty chyba nie ma aż takiego znaczenia w tym wypadku - przecież mapy i tak ładuje z karty pamięci ... a to są zdecydowanie większe ilości danych niż sam program ... skoro nie ma tego pliku na karcie to jak by nie patrzeć musi być we Flash Disku ;)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2007, 22:49:04 »
Flash Disk w tym modelu jest cholernie malutki. Ledwie mieści się sam Myguide ... nie mieścił mi się nawet dodatkowy plik ze zmienionym skinem

Oj to mnie zasmuciłeś, a już maiłem ochotę na skina którego ostatnio testuję na MioMap - ma przesuwający sie widnokrąg i np. pokazuje słoneczko dokładnie w tym miejscu w którym widzę je w rzeczywistości przez szybę auta - kapitalny fjuczer  ::)

P.S. jak odpalałeś inne programy natym PNA nie miałeś problemów ze znalezieniem i działaniem odbiornika GPS?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 22:54:31 wysłana przez emisiu »

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2007, 23:06:53 »
Ciekawie brzmi ten skin :) A może podesłać mi go na maila?
Zero problemów z gps-em a i sygnał bardzo dobry i stabilny. Zdecydowanie lepszy niż w palmtopie z wbudowanym gps'em.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2007, 23:15:55 »
Ciekawie brzmi ten skin :) A może podesłać mi go na maila?
Zero problemów z gps-em a i sygnał bardzo dobry i stabilny. Zdecydowanie lepszy niż w palmtopie z wbudowanym gps'em.

Tak, ale on działa tylko z MioMap 3.2 - chcesz go?

I przy okazji: jakie właściwie aplikacje (nawigacyjne i nie tylko) udało Ci się uruchomić na tym PNA?

Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2007, 23:19:51 »
Jasne, że chcę - potestuję sobie :)

Co do softu - TomTom, iGo, Tcpmp - to sprawdzałem i działa.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2007, 23:36:09 »
Poszło na priva, a dla zainteresowanych polecam tę stronkę: http://gpstrooper.googlepages.com/miomapskins   :D

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2007, 00:30:15 »
a dla zainteresowanych polecam tę stronkę: http://gpstrooper.googlepages.com/miomapskins   :D

niby fajne - bo ładne i takie inne - ale ... ja szybko wróciłem do tej standardowej   
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2007, 00:31:57 wysłana przez ch@to »
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MyGuide 3060 z IGO
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2007, 00:42:57 »
Acha, zapomniałem dodać że do tych Skinów są jeszcze w uzupełnieniu odpowiednie schematy do dogrania no i wtedy to naprawdę super wygląda - ekrany są o wiele bardziej czytelne niż w oryginale, choć nieco inny układ menu wymaga przyzwyczajenia, ale ergonomia zostaje w sumie na podobnym poziomie  :D