miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?

  • 381 Odpowiedzi
  • 119986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #360 dnia: Grudzień 08, 2010, 22:35:45 »
Dokończyłem instalacje ręcznie. Rozpakowałem i działa :)

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #361 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:13:14 »
Witam ma ktoś jakieś aplikacje na tego laptopa pod windows  ce 5 ?

szukam skype i opery  ! :D GG juz mam i dziala ( najwazniejsze)

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 15, 2010, 21:22:37 »
Mam parę pytań.
1. Da się do tego laptopa zainstalować jakikolwiek moduł bluetooth dla bezprzewodowego połączenia z internetem przez telefon?
2. Ile kosztuje najtańszy moduł USB Wi-Fi do komputera, który przesyłałby internet do mini laptopa?
3. Jak wgrać polski język/znaki?
4. Windows CE czy Android (który lepszy?)?

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #363 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:32:34 »
1. Wydaje mi się że będzie możliwe podpięcie bluetooth (WIN CE 50 i wyżej powinny miec sterowniki) nie jestem pewien czy sam windows ma sterowniki Bluetooth modem
2. Co do karty USB - WIFI na alledrogo są już od 21 PLN z groszami, zależy czy chcesz się łączyć z komputerem w trybie Ad -Hoc czy w trybie Acces Point, wtedy karty są droższe około 50 PLN
3. No proszę bez lenistwa to było opisane
4. Jeżeli Android to w wersji co najmniej 2.0 i z marketem, w innym wypadku niema sensu, generalnie android jest bardziej do rozrywki win CE do pracy ale to dośc luźne stwierdzenie

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #364 dnia: Grudzień 17, 2010, 13:30:58 »
A jest program do tego laptopa obsługujący wi-fi?

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #365 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:21:56 »
Wiec tak :) na co wam wifi ? jak jest w srodku karta ? nie rozumiem :P
wystarczy miec w domku router! i poprostu podpiac! caly problem z glowy :)

a wy kombinacje robicie. Wie ktos czy do laptopa (tego) jest karta usb modem gsm? czyli bezprzewodowy internet po wsadzeniu sim ?

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #366 dnia: Grudzień 20, 2010, 19:45:27 »
@patrykkamil
Widziałem kilka for, na którym było napisane, że pojawiają się pierwsze sterowniki modemów dla tego HandHelda PC (Nie laptopa, te urządzenie nie zasługuje na te miano). Poza tym, obsługuje ono karty Bluetooth SDIO? Zależy mi na internecie wszędzie, przesyłany przez telefon...

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 28, 2011, 19:10:47 »
Napisz tu te info dotyczace modemów.

Bloototh.. nei wiem. ale to dobry pomysł bloototh i net przez tela :)
ktoś coś wie?

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 16, 2011, 22:59:22 »
Przeczytałam cały wątek - od deski do deski, ale jako że jestem kobietą która mało rozumie z pół/informatycznego żargonu proszę o poradę.

Zastanawiam się nad kupnem: http://allegro.pl/show_item.php?item=1489672747

Dane techniczne:

- procesor VIA ARM 32Bit CPU VT 8500 532Mhz
- wyświetlacz 10,2" TFT
- pamięć 128 DRAM
- twardy dysk  2GB NAND FAST FLASH
- 3 x port 2,0USB,
- 1 x slot SD
- netbook posiada kamerkę
- 1 x Ethernet LAN port (RJ45)
- wejście na słuchawki 3,5mm
- wymary 255 x 167 x 38mm
- wifi 802.11 b/g
- waga 850 g
- system operacyjny Windows CE

Dodatkowo sprzedawczyni zapewnia, że: "na pulpicie ikonki takie jak Skype, You Tube, Media Player, massenger,WinRaR,Office Viwers, Photo".

Czy to cudeńko ma szansę sprawdzić się podczas buszowania w internecie / robienia notatek na zajęciach i ewentualnym słuchaniu muzyki poprzez You Tuba? Warto kupować?

Dziękuję za każdą poradę ;-)

*

don.kamillo

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 16, 2011, 23:58:00 »
Zdecydowanie nie! Youtuba na tym nie odpalisz, bo nie ma wtyczki flash player. Co do notatek: raczej nie uświadczysz na tym języka polskiego w klawiaturze, więc zapomnij o polskich znakach diakrytycznych. Po internecie też będzie cięzko... Zamulał będzie. Słay procesor, mało RAMu. Ikonki mogą być, ale wcale nie muszą działać, o czym już kilku użytkowników pisało w tematach niżej. Szkoda kasy, naprawdę.

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 17, 2011, 09:14:40 »
Lepiej dołożyć 200 - 300 PLN i kupić Netbook'a, jak pisał kolega wcześniej skayp może być zubożony do komunikacji textowej, a youtube do pobierania plików z wersji mobilnej dla telefonów komórkowych (albo mogą w ogóle nie działać), nie wspomnę tu już o problemach wymienianych wcześniej czyli próbach podłączenia modemu 3G USP, adaptera bluetooth..
Lepiej kupić netbook'a

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 21, 2011, 21:55:57 »
Tak jak napisali już koledzy powyżej - nie kupuj tego szajsu. Jest to raczej zabawka dla pasjonaty, zabawka o małej wartości funkcjonalnej. ;) Mój stary telefon Nokia E63 ma dużo lepsze bebechy niż to gówno. Ja używam tego czegoś tylko i wyłącznie jako nocnego downloadera z serwisów typu rapidshare i to tylko dzięki temu, że udało mi się postawić na tym urządzeniu Ubuntu 9.04 Armel i uruchomić program Tucan Manager. Ściągane pliki lądują na specjalnie do tego celu zakupionym, minimalistycznym pendrivie. Wg mnie do niczego innego to coś się nie nadaje i mając teraz to kupić wolałbym dołożyć kilka stówek i mieć normalnego netbooka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2011, 21:57:38 wysłana przez adollphus »

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 09, 2011, 16:56:29 »
hmm... widzę że sami fachowcy się tutaj odzywają... taki kraj, nie poradzisz nic na to.
Mam 7 calówkę i jestem z niej bardzo zadowolony, bateria trzyma około 3-4 godzin na wifi, obraz jest wyraźny, dźwięk czysty, komputerek się nie zawiesza. Generalnie do muzyki, gg, internetu, maila się nadaje (wszystkich znaffców - pisownia celowa, którzy się wypowiadali że nie da się youtube oglądać ani grać w gry flashowe serdecznie pozdrawiam bo rodzajów flash playerów mam dokładnie 6 i każdy działa dobrze). Wifi łapie dobrze i nie gubi zasięgu. Nie wiem z czym wyżej wspomniani hejterzy mieli do czynienia (znając tego typu ludzi to pewnie z youtube) ale ja osobiście polecam ten sprzęt, mam już jeden, ale że żonie bardzo się spodobał i też chce taki mieć to kupuję właśnie drugi.
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 09, 2011, 19:27:23 »
Warto by było podzielić się z kolegami z forum jakie konkretnie urządzenie kupiłeś, i jakiego oprogramowania używasz. Bo sprzęt może być naprawdę przydatny i sprawny (Posiadałem dalekiego krewniaka tego typu urządzeń NEC'a Mobile Pro) tylko kłopot z win CE polega na tym że posiada znacznie mniejsze wsparcie użytkowników niż Win Mobile, i wiele zależy od sprzętu (konkretnie typu procesora).
Może Napisz małe FAQ do przypięcia w dziale netbook'ów /Win CE
A przy obecnych cenach urządzeń PC do urządzeń z Win CE nie  dziw się że lepiej polecić użytkownikowi nie doświadczonemu komputer z dużą windą :)

*

don.kamillo

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 11, 2011, 16:31:32 »
Ahmed, sam mam Neca MP900C i uwierz, że programów jest całkiem sporo. Nawet na PDAClub jest gdzieś wątek, gdzie było kilka paczek programów.
Nightmaster, wątek o tych 'komputerach' ma chyba 12 stron, co chwila pojawiają się pytania o działanie tych urządzeń. Skoro jesteś takim specem, to było odpowiadać ludziom wcześniej na ich pytania, albo jak mówi Ahmed, zamieścić tutorial i udostępnić paczki z programami.
A retoryka typu 'znaffcy', 'hejterzy' jest niesamowicie zabawna, skoro sam nie przedstawiasz konkretnych rozwiązań.

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:42:37 »
hmm... widzę że sami fachowcy się tutaj odzywają... taki kraj, nie poradzisz nic na to.
Mam 7 calówkę i jestem z niej bardzo zadowolony, bateria trzyma około 3-4 godzin na wifi, obraz jest wyraźny, dźwięk czysty, komputerek się nie zawiesza. Generalnie do muzyki, gg, internetu, maila się nadaje (wszystkich znaffców - pisownia celowa, którzy się wypowiadali że nie da się youtube oglądać ani grać w gry flashowe serdecznie pozdrawiam bo rodzajów flash playerów mam dokładnie 6 i każdy działa dobrze). Wifi łapie dobrze i nie gubi zasięgu. Nie wiem z czym wyżej wspomniani hejterzy mieli do czynienia (znając tego typu ludzi to pewnie z youtube) ale ja osobiście polecam ten sprzęt, mam już jeden, ale że żonie bardzo się spodobał i też chce taki mieć to kupuję właśnie drugi.

To podaj "Pogromco Mitów" w takim razie dokładniejsze parametry swego "Demona Prędkości" - architekturę procka, taktowanie, pamięć etc. oraz jaki tam masz OS.

*

Offline Nightmaster

  • ***
  • 314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G, Galaxy Core Plus, Kiano Intelect 8 MS 3G
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 17, 2011, 09:10:40 »
To podaj "Pogromco Mitów" w takim razie dokładniejsze parametry swego "Demona Prędkości" - architekturę procka, taktowanie, pamięć etc. oraz jaki tam masz OS.
Właśnie się dowiedziałem że coś takiego pisałem, niezła nadinterpretacja, ale spokojnie adollphus, można to leczyć:)
Procek który jest w tym netbooku to VIA-WM8505 300MHz, posiada 128MB RAM oraz pamięć NAND 2GB.
System który posiadam to Windows Embedded CE 6.0 r3
Sprzęt chodzi poprawnie przy zastosowaniach biurowych, ale można też pograć.
Wrzucam linki do paczki programów (oprogramowanie freeware lub trial): http://bento-linux.org/wiki/vt8505/wm8505/windows-ce
Linku do chomika Pioty2 nie zamieszczam z wiadomych względów, jak komuś zależy to sobie poszuka
żyj chwilą bo to może być Twoja ostatnia chwila

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:17:59 »
Jak zresetować Chiński netbook z Wince5 do Ustawień Fabrycznych? Nie udało mi się znaleźć a gdzieś(może na dysku?) po "cichu" zapamiętuje ustawienia Windows, lecz nie programy chyba że wgrane na dysk. Programy znikną ale w panelu sterownia pozostanie że były wgrane, podobnie zapamięta jeśli wyłączę WiFi i inne ustawienia.
Oczywiście googlowałem. Kilkanaście sekund przyciskanie resetu i guzika włącznika (i inne kombinacje tych dwóch) nic nie dały.

Przy okazji można oglądać filmy tylko trzeba przepuścić przez konwerter dla filmów. Mam taki netbook z Anyka 248 MHz. Filmy idą tylko Wifi trzeba wyłączyć i rozdzielczość 320x240. Ewentualnie zostawić rozdzielczość ale wybrać odpowiedni kodek i niższe bitrate. Mały monitor więc to nie razi. Filmy dla normalnych komputerów wydane przez Rapidshare, megaupload i inne mają 640x352 a ekran komputera jest kilka razy większy.
Narzekali w tym wątku, ale to nie Asus EEE! To tylko PDA z duuużym ekranem i klawiaturą. Sugeruję takie mieć podejście to nie będzie rozczarowania. Sam czytam na nim książki i komiksy czasem oglądam filmy, jak na pieniądze które za niego dałem było warto. Wrócił się po 10 komiksach.


Przepraszam jeśli kogoś to razi ale wyciąłem pod poprzednim nikiem. Zmieniłem konto bo tamto było mało anonimowe.

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 17, 2012, 12:59:37 »
a więc czy komuś udało się korzystać z internetu mobilnego na huawei pod win ce, lub czy może na jakiś innym systemie, bo powiem szczerze nie wiem czy ma sens przeinstalowywanie systemu na linuksa lub androida

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 24, 2012, 14:53:27 »
Widzę, że pojawiły się szczere chęci do udzielenia pomocy, super:) normalnie pogratulować Panom "wyjadaczom" tak zwanym na tym forum.
Otóż, gdyby ktoś próbował podłączyć internet mobilny na tym małym czymś z systemem Win CE, to jeżeli chodzi o sterowniki do modemu hmmm to można chyba zapomnieć(zmagałem się z modemem huawei e173) nigdzie nie spotkałem wsparcia dla tego rodzaju rozwiązania, z innymi systemami nie próbowałem, bo nie miałem dostępu do nich.
Można rozwiązać to w sposób następujący po przez routerek który obsługuje połączenia sieci 3g mianowicie Tp-Link MR3020, jest przenośny, jest możliwość zasilania z USB, idealne i jedyne rozwiązanie na ten system(win ce), którzy chcą mieć mobilny internet w tym małym czymś.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 14:55:04 wysłana przez guciol »

*

don.kamillo

Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 24, 2012, 15:20:21 »
A może po prostu nikt się nie bawi takimi urządzeniami? W momencie, gdy taniego netbooka z windowsem xp można mieć za jakieś 450-500 zł, kupno miniHT przesaje być opłacalne. Dlatego do tego działu rzadko kto zagląda.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: miniHT z Allegro - czy ktoś wie coś więcej?
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 24, 2012, 16:17:15 »
Zwyczajnie nikt nie miał wystarczającej wiedzy aby Ci pomóc. Rozwiązanie zaproponowane przez Ciebie to proteza - nie rozwiązuje problemu tylko go omija.

Mógłbyś uzyskać działający internet na linuksie, tylko z tego co wiem jedyna sportowana dystrybucja do najwygodniejszych nie należy.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E