Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS

  • 6 Odpowiedzi
  • 2197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« dnia: Październik 17, 2010, 20:39:38 »
Witam. Mam do Neca taką oto kartę:
http://www.cellular.co.za/phones/option/option_globetrotter.htm
Mój dramat polega na tym, że nie umiem jej skonfigurowac. Wpisuję prawidłowo APN, wpisuję numer (*99***1#), w odpowiednie pola wstawiam te śmieszne literki G, ale połączyc się nie da. Ma ktoś może jakiś pomysł, tutorial? Karta oczywiście jest widziana przez neca (a mam custom ROM 2, zatem win ce 4.2 net).
Będę strasznie wdzięczny za porady :(

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2010, 21:03:32 »
ale connection string ustawiłeś? cgdcont +1 blablaba jak dobrze pamiętam się wpisywało gdzieś, tyczyło się to tak samo internetu z telefonu po irda/bt

o, http://pdaclub.pl/old/info.php?id=9924
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 21:05:38 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

don.kamillo

Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2010, 21:26:22 »
Nie, nic takiego nie wpisywałem. Na stronce mBanku (mam mBank mobile wspominali jedynie o wpisaniu numeru i APN).
Stronkę którą podałeś widziałem, ale tam sąustawienia do GSM, a ja potrzebuję do GPRS (o ile to jest jakaś różnica).

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2010, 21:31:41 »
Nie, to są ustawienia do GPRS, tak to działa. Chodzi o kawałek:

Cytuj
Po zmianie zakładki na Call Options musimy wprowadzić bardzo istotny element dla połączenia GPRS, czyli ciąg inicjujący (dial string). Ma on postać +cgdcont=1,"IP","APN" - gdzie litery APN należy zastąpić odpowiednią dla danego operatora i rodzaju połączenia (WWW lub WAP) nazwą z tabeli (Era, PlusGSM, Idea, Orange, Heyah). Na przykład +cgdcont=1,"IP","ERAINTERNET" dla połączeń z pełnym internetem w przypadku Ery. Gdy nie będziemy łączyć się przez GPRS to pozostawiamy to pole puste. Następnie klikamy w przycisk OK.

Tyczy się to CE i WM w wersji Classic. WM Pro i Standard (MS Smartphone i PPC PE) mają wbudowany konfig do GPRS wiec same sobie to załatwiają poza twoją wiedzą.

*

don.kamillo

Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2010, 21:43:25 »
Zatem tego ustawionego nie mam. I nie bardzo wiem co ustawic dla sieci mBank (chodzi o ten APN na końcu ciągu: +cgdcont=1,"IP","APN"). Na stronce mBanku dokopałem się jedynie do takich ustawień, ale to wiedziałem wcześniej:
http://www.mbankmobile.pl/pomoc/internet/ustawienia.html

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2010, 21:45:42 »
Cytuj
Punkt dostępu (APN)     www.mobile.pl

No bez jaj, może czas na okulary?

*

don.kamillo

Odp: Karta GPRS w Necu - konfiguracja GPRS
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2010, 21:56:03 »
Okulary już mam, co najwyżej czas na mocniejsze.
Sorry, myślałem, że może jakąś inną nazwę wpisac trzeba. Zaraz sprawdzę, czy zadziała. Na razie próby spełzają na niczym, więc zacznę od nowa.

Połączone: [time]Październik 17, 2010, 22:30:10[/time]
Niestety, nic to nie dało. Gdy wpiszę ten kod, o którym mówiłeś, wyrzuca mi komunikat "The port is not...", jak na screenie, a jak próbuję połączyc się nie wpisując tego kodu, pojawia mi się napis, jak na tym drugim screenie (user authenticated) i po chwili się rozłącza (screen 3) :(

Połączone: Październik 17, 2010, 22:42:31
Ok, udało się połączyc  :ok:
Dzięki za pomoc, Kajetanie :) Przyczyna była prozaiczna: należało w komendzie +cgdcont=1,"IP","APN" właśnie IP wpisac z wielkiej litery. Teraz już wszystko śmiga. Wielkie dzięki za pomoc  :ok:
Może się kiedyś ustawimy na jakiś soczek w Wielunie ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 22:42:31 wysłana przez don.kamillo »