Jornada 680 wgranie spolszczenia / wgranie windowsa CE PL

  • 33 Odpowiedzi
  • 2548 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam mam problem  :(   kupiłem Jornade 680 z ((Windows CE H/ PC francuski! SYSTEM 2.11))   FRANCUSKI:/ pomóżcie co zrobić żeby moja Jornada miała windowsa PL albo chociaz jakieś spolszczenie jak to zrobić i moze jakieś linki do spolszczeń albo windowsów PL:( pomóżcie plisss mój nr gg 2145048 prosze o pomoc. Mam ją dopiero 1 dzień i nie znam się zbytnio na tym, dopiero się uczę.

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2006, 09:35:00 »
Kup LE - chociaż wg mnie to syf. Ugotowałeś się z tym francuskim systemem.

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2006, 09:40:27 »
A nie można go jakoś wgrać?? może gdzieś jest na stronie jakieś spolszczenie, może być nawet angielska wersja nie koniecznie polska. Pomóżcie, nie znam się zbytnio i nie wiem co to LE. jeśli ktoś wie co z tym można zrobić to prosze pisać na tym forum. Dziękuję i pozdrawiam

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2006, 19:57:21 »
Systemu nie zmienisz, a LE jest do kitu, bo psuje dialogi.

Inna sprawa, czy francuskość systemu Ci tak bardzo musi przeszkadzać? Chwila ze słownikiem i wszystko rozkminisz.

A tak poza tym: Uprzejmie proszę o nieoftopowanie. Powyższy post był zdecydowanie niepasujący do wątku, w którym się znalazł.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2006, 20:21:10 »
Tak naprawdę francuski system nie jest taki straszny... Standardowe operacje i funkcje systemu łatwo poznać. Pliki pomocy w przypadku Win CE i tak nie są zbyt pomocne. Jedyne z czym rzeczywiście mogą być problemy, to francuskie formuły w Pocket Excellu, ale tu i tak używa się raczej SpreadCE.
Poza tym francuska Jornada robi większe wrażenie niż angielska - wiem, bo sam miałem...

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2006, 21:37:35 »
A czy nie można kupić gdzieś kostki z roomem ?
Poszuaj jakiejść rozwalonej i kup za grosze i przełóz kostke z systemem  8)
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2006, 08:50:59 »
Zostanie jeszcze problem klawiatury i nie wiem, czy to tylko problem innych klawiszy, czy też niepasującego do francuskiego układu nowego sterownika w ROMie.
Zmiana klawiatury może być kłopotliwa... O ile swoją francuską sprzedałem za ok. 20 PLN, to w tym samym czasie jakiś szaleniec usiłował sprzedać na Allegro klawiaturę int. english za 100 PLN...

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2006, 10:15:15 »
:idea:  tez mam francuska j680 ... bawilem sie w polonizacje ale bez zadnych skutkow ... jakos dokapowalem sie co jest co ;) a teraz uzywam przewaznie linuxa  -> jlime.com ... coprawda jest jeszcze w nim sporo bledow ale i tak calkiem fajnie dziala :)

temat polonizacji poruszany wiele razy ;) sam bedac w szoku zalozylem taki topic :)

btw. jorndady maja calkiem spore mozliwosci linux , windows , dos nawet :)
mozna zrobic prawie wszystko

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2006, 16:59:57 »
A gdzie można dostać do niej Linuxa??:) i jak się go wgrywa:) bo linux brzmi lepiej niż spolszczenie Windowsa. I czy ta wersja linuxa jest PL czy ENG? :) Pozdrawiam:)

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2006, 17:02:42 »
aha i jeszcze jedno czy jak bym miał juz linuxa to moge mieć exela na niego?? albo worda tak zeby podczas podróży pisać normalnie pliki i żeby potem z Jornady je przezucic na PC i wydrukować. Bo to będzie dla mnie bardzo ważne:)

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2006, 22:16:55 »
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2006, 23:12:19 »
Linuksa szukaj pod hasłem "JLime" na goglach. Chyba nawet jacyś Polacy się tym zajmowali, z tego forum nawet - ale nie pamiętam szczegółów.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2006, 09:10:09 »
Cytat: "djiceman86"
aha i jeszcze jedno czy jak bym miał juz linuxa to moge mieć exela na niego?? albo worda tak zeby podczas podróży pisać normalnie pliki i żeby potem z Jornady je przezucic na PC i wydrukować. Bo to będzie dla mnie bardzo ważne:)

Nie wiem, czy w jlime jest jakiś pakiet z oprogramowaniem biurowym z obsługą xls i doc. Obawiam się, że nie, ale o to lepiej pytać kogoś, kto korzysta z jlime. Oczywiście to linux i teoretycznie można by pokusić się o wtłoczenie do niego standardowych pakietów z linuxa. Teoretycznie - bo to przecież cały czas tylko Jornada i nie wyobrażam sobie, by można na niej skompilować i uruchomić OpenOffice'a.
W Ce 2.11 Word jest na tyle prymitywny, że jego obsługa po francusku nie powinna sprawić żadnych kłopotów. Te pare funkcji na krzyż można poznać nawet nie jeśli ze słownikiem w ręku, to empirycznie. Z Excellem jest podobnie, a jak kolega nie chce się uczyć nazw funkcji po francusku (bo woli po angielsku), to można skorzystać z angielskiego SpreadCE. Zresztą do pisania tekstów "coś jak w Wordzie" i tak najlepszy byłby TextMaker. Tylko, że ostatnia sprzedawana wersja 2002 rev 406 nie działała miała błędy w kompilacji na procesory SH3 i na Jornadzie 680 można tylko uruchomić starszą "rev".
Tak naprawdę to wszystko się rozbija o korzystanie z polskiej klawiatury, a raczej z polskich znaków na tym francuskim układzie. Jest to możliwe. Sam swego czasu korzystałem z LEng (tylko sterownik klawiatury) i polskie znaki miałem ustawione po nasiśnięciu jednego Ctrl. Dziś pewnie (gdybym jeszcze miał Jornadę, skorzystał bym z WRTools (czy jak się ten program nazywa?). W wątku dot. polskiej klawiatury są opisane programy i niestety więcej się nie wymyśli...

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2006, 09:11:58 »
Cytat: "kiler129"
Coś odnośnie klawy - http://www.image911.net/store/product_info.php?cPath=27&products_id=62

To tylko plastikowa-silikonowa nakładka ochronna na klawiaturę i w kwestii samej klawiatury nic nie zmienia.

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2006, 14:25:14 »
Oj to chyba linki mi się pomyliły  :P
bo gdzieś miłem link do takiej nakładki ze znakami  :P
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2006, 07:58:06 »
wiecie zainstalowałem LE jeden o nazwie (LE_POLISH_PPC) który wogóle mi klawiatura i "przesunięty kursor" nie działały. potem wyciągnąłem baterie i od nowa:) zainstalowałem (LE_POLISH) bez PPC tak poprostu ten plik się nazywa i działą:) ale jeden problem, word ma opcje nadal po francusku, i wogóle opcje w windowsie się nie zmieniłytylko się zmieniło to że śmietnik jest podpisany śmietnikiem:/
jak macie to dajcie link do dobrego spolszczenia albo chociaż link gotowy do ściągnięcia JLIME

Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedzi:)

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2006, 09:42:48 »
JLime: http://www.jlime.com/modules/mydownloads/

I mówię, spolszczenie interfejsu jest do kitu - działa w ten sposób, że jak znajdzie ciąg znaków "to" to zamienia na "do", dzięki czemu mogą wyskoczyć różne ciekawe kwiatki.

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2006, 22:26:53 »
Cytuj
wiecie zainstalowałem LE jeden o nazwie (LE_POLISH_PPC) który wogóle mi klawiatura i "przesunięty kursor" nie działały. potem wyciągnąłem baterie i od nowa:) zainstalowałem (LE_POLISH) bez PPC tak poprostu ten plik się nazywa i działąSmile ale jeden problem, word ma opcje nadal po francusku, i wogóle opcje w windowsie się nie zmieniłytylko się zmieniło to że śmietnik jest podpisany śmietnikiem:/
jak macie to dajcie link do dobrego spolszczenia albo chociaż link gotowy do ściągnięcia JLIME


heh :) moja 680tka zachowuje sie identycznie gdy chce zainstalowac LE na francuski system ... tlumacza sie tylko ikony z pulpitu i nic wiecej ..

A teraz troche o linuxie .. Opisy instalacji znajdziesz na forum jlime .. szkoda ze wszystko jeszcze nie jest super dograne i nie wszystko dziala .. Istnieja 2 wersje :
1. Shreck - starsza , nie ma oblsugi apm (usypianie - przez co musisz za kazdym razem startowac linuxa spod windowsa co trwa pewnie z 2minuty albo i wiecej ) dziala za to wifi (przynajmniej moja gold ) no i sieciowka 10Base-T 3coma

2. Donkey - nowszy kernel , jest apm mozna ja uspic , sa problemy z wifi , dziala o ile dobrze pamietam sieciowka 3coma  

no i jeszcze kwestia interfejsu graficznego w roznych wersjach widzialem  : opie , matchbox ,iceWM  no i gole X ( ... prawdopodobnie zostana przy iceWM bo zajmuje malo ramu)

Jednym slowem wszystko jest jeszcze w budowie :) i daleka droga jeszcze do funkcjonalnego i stabilnego systemu ...

aaa no i jeszcze o jednym minusie zapomnialem loader do linuxa kasuje cala zawartosc pamieci ram , wiec jak odpalisz linuxa a potem zrobisz soft  reset do windowsa to stracisz wszystkie dane z windowsa

Mi juz troche jlime sie przydal .. uzywalego go do laczzenia sie przez ssh i   gg  (skoti -polak z forum jlime [ mozliwe ze gdzies tutaj jest wiec pozdrawiam]  zrobil builda ekg dla jlime )

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2006, 09:31:35 »
Prosze o gotowy link do ściągnięcia Donkey`a i podać jakie programy będą do niego potrzebne. Aha i czy można go odrazu bez karty CF wgrać. Pozdrawiam.

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2006, 16:59:07 »
Cytat: "djiceman86"
Prosze o gotowy link do ściągnięcia Donkey`a i podać jakie programy będą do niego potrzebne. Aha i czy można go odrazu bez karty CF wgrać. Pozdrawiam.


troche samodzielnosci ...

Opisy instalacji znajdziesz na forum jlime

http://jlime.com/phpBB2/viewtopic.php?t=86
download z jlime.com http://www.jlime.com/modules/mydownloads/
no i reszta czyli kernele itp http://www.jlime.com/downloads/

bez karty cf nie zainstalujesz minimum to chyba 128

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2006, 23:16:50 »
Rysiek, wiem gdzie szukać SHREKA 2004 ale z tym linkiem to mi chodziło o DONKEYa bo wchodze na download i nie ma tam tego pliku, shreka ściągnąłem bez problemu:) teraz czekam aż karta przyjdzie i wgram go. Ale Bardzo dziękuję za cierpliwość i koleżeństwo Clubowiczów:) Pozdrawiam. Mam jeszcze jeden problem. Wgrałem z kompa MP3 muzykę. mam program UTOPIASOFT HUM prawdopodobnie program muzyczny ale mp3 nie widzi:/ czy w jornadzie nie da rady mp3 słuchać??:/ i czy jest możliwość oglądania na nim filmów, Pozdrawiam wszystkich:)

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2006, 08:28:34 »

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2006, 10:40:19 »
Rysiu ja wiem gdzie ściągnąć Jlime SHREK 2004 ale chciałem wiedzieć jak ściągnąć i gdzie DONKEY`a 2006, bo na PDAclub go nie ma:/ Bardzo mi pomogliście:) mam jeszcze pare zastrzeżeń co do słuchania mp3 na jornadzie 680. Wgrałem program MVP do procesora SH3 na WINDOWS CE i mp3 działają ale jakość jest dobijająca, czy można to jakoś zmienić, bo mp3 przeniosłem z komputera PC do jornady, może trzeba jakąś konwersje zrobić? naprawde nie wiem ale zagłębię się w tym i pewnie coś się uda. Jest też możliwość oglądania filmów ale jeszcze nie próbowałem jakiej jakości będą. Pozdrawiam, jak byście mieli jakieś pomysły lub cenne informacje to bardzo prosze pisać.  :D

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2006, 10:42:12 »
Dziękuje Rysiu:D Pozdrawiam:)

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
mp3
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2006, 11:36:10 »
no niestety chyba z tym glosem to nic nie zrobisz , ja nawet nie probowalem bo ten glosniczej jest jaki jest (malutki ) wydaje mi sie ze nadaje sie on tylko do standardowych odglosow systemu , sluchawek tez nie podlaczysz bo wyjscie na jacka ma dopiero j720

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2006, 18:21:11 »
tutaj to chociaz mozesz miec nowa kostke ROM a mnie kiedys udalo sie kupic HP LX200 z franacuskim romem ..... i tutaj to dopiero mialem problem, mimo ze to bylo juz wieki temu ;-))

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2006, 22:00:03 »
fakt kostke romu mozna wymienic nawet jest mozliwe jej kupienie na zagranicznym e-bayu KLIKNIJ

5 funtow niby nie tak duzo ale do tego wysylka .. czy ktos ma jakies doswiadczenie w zakupach z zagranicy bo ja to tylko allegro oblegam  :wink:


z tego co widze gosc ma sporo calkiem tych kostek (9na aukcji ) czy ktos by sie pisal na sprowadzanie tego cuda :D ??

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2006, 08:50:15 »
Kostką ROMu i francuską wersją windowsa się już nie przejmuje:) Jutro przychodzi karta CF 1GB:) i już mogę powiedzieć PAPA WINDOWS CE:) i witam LINUX:) To chyba najlepsze rozwiązanie:) Jestem Ciekaw czy jest chociaż jakiś program żeby słuchać muzy albo oglądać film w Linuxie:) Właśnie jeden z clubowiczów poradził mi żeby w Tym przypadku co u mnie występuje to że najlepszym tu rozwiązaniem jest Linux. Mam pytanie czy wiecie może jakim programem przerobić zwykły 700MB film zeby mniej zajmował i żeby działał na Jornadzie??

PS. Troche pogłówkowałem przy Tym francuskim windowsie i się go poduczyłem:) najwięcej problemów co do francuskiego języka jest chyba to że w wordzie czy w exelu ciężko jest z funkcjami:/ bo ten francuski język jest do kitu:P

PS2. Szkoda że nie ma słuchawek do jornady:( nawet pod to wejście przypominające USB (do łączności Komputera z Jornadą).

Podrawiam:)

*

Offline ryssiek

  • *
  • 91
  • Sprzęt: x51v , LD-3W
Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2006, 13:04:42 »
Cytuj
Jutro przychodzi karta CF 1GB:) i już mogę powiedzieć PAPA WINDOWS CE:)

optymiasta ... juz niedlugo sie przekonasz ze nie wszystko jest takie rozowe ;) heh

Cytuj
program żeby słuchać muzy albo oglądać film w Linuxie:)


wydaje mi sie ze nie ma ( ale moze mi sie tylko wydawac ;) )
pakiety juz skompilowane pod procesor sh3 sa -> TUTAJ ja tam nie widze nic do mp3 a tym bardziej do video
 
Cytuj
i żeby działał na Jornadzie??


i tu jest problem :) gdzies na tym forum czytalem o takich kombinacjach pod windowsem ce .. ale podobno slabo dzialalo i gubilo klatki no i ten glos :"| wg mnie szkoda czasu ..za slaba maszynka : ( jakby nie bylo swoje latka juz ma ;P

jestem ciekawy czy masz czytnik do tej karty .. bo trzeba skasowac partycje fat i zalozyc linuxowe i potem skopiowac pliki linuxa

no i przydalo by sie polaczenie z internetem pod tym linuxem (lan albo wifi) zeby sciagac pakiety bo defaultowy userland nie posiada zadnego interfejsu graficznego .. jezeli nie masz ani tego ani tego to zawsze mozesz skorzystac z "gotowego linuxa"w ktorym masz juz wieksza ilosc pakietow w tym graficzne interfesy

Problem - francuska Jornada
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2006, 14:11:59 »
mam karte CF 1GB mam czytnik kart na karcie mam DOOMa ale przy jego uruchomieniu w windowsie CE prosi mnie o jakieś pliki Iwad. gdzie je można dostać?? Chyba zostane przy Windowsie bo nie wiem jak instalować linuxa musze poszukać coś o linuxie na forum. Nawet się przyzwyczaiłem do francuskiego, wolał bym Polski ale nie mam wyboru:P a romu nie opłaca się kupować, już lepiej uszkodzoną jornade kupić:P Pozdrawiam.