Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy

  • 28 Odpowiedzi
  • 2232 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« dnia: Kwiecień 01, 2006, 18:18:01 »
Właśnie stałem sie posiadaczem takiego urządzenia. Udało mi sie jakimś cudem otworzyć battery packa no i jakoś go uruchomiłem. I teraz kilka pytań.

1) Czy, jak ktoś to wcześniej to fachowo nazwał, pozystor i bezpiecznik są absolutnie niezbędne? Narazie na próbę włożyłem tam pierwsze lepsze akumulatorki z domu, ni-mh 1.2V, i jakoś działa...

2) Czy udało się komuś zainstalowanie tegoż oto SP:
http://csdsupport.sharpsec.com/public/validated/ViewDetails.cfm?fid=3463&prod=&prodid=5, który to ponoć jest upgradem do 2.11
(Co zostało niby napisane w tym manualu: http://csdsupport.sharpsec.com/public/validated/ViewDetails.cfm?fid=3496&prod=&prodid=5) U mnie wyskakuje komunikat, że urządzenie nie jest modelem ani HC-4500 ani HC-4600. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

3) Ponieważ zajmuję się, powiedzmy w mniej lub bardziej zawodowym stopniu, informatyką czy ktokolwiek zna jakieś kompilatory na niniejszą maszynkę języków C, C++, Java (albo jakichkolwiek innych) przy czym nie mówię tu o PocketC, w którym to tak złamano standarty ANSI, że już chyba bardziej nie można...

4) O linki do ciekawego softu nawet nie śmiem prosić, bo pewnie wszystko  co na to jest już zostało podane na forum, niemniej jednak, jeśli ktoś by takowe posiadał (do fajnych gierek w szczególności :p), bardzo bym był zadowolony, gdyby chciał się nimi podzielić.

Z góry wielkie dzięki. Pozdr

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2006, 18:39:58 »
1. One ograniczają napięcie ładowania. Teoretycznie zbędne, praktycznie akumulatorki mogą się bez tego ugotować podczas ładowania.

2. To nie jest update systemu, tylko program doinstalowywujący dyktafon i robiący skróty na pulpicie w wypadku wymiany koścy ROM z systemem. You don't understand English.:D

3. Na ten temat nic Ci nie powiem.

4. www.wince2soft.cba.pl

Również pozdrawiam:D

*

Offline Komodo

  • 28
  • Sprzęt: QTEK S200
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2006, 19:29:03 »
to ja mam pytanie:
skąd ściągnąć Canon EasyViewer?


*

Offline Komodo

  • 28
  • Sprzęt: QTEK S200
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2006, 20:16:10 »
A sprawdzałeś czy da się z tej strony ściągnąć?
Większość softu jaki tu się opisuje jest w ogóle nie sprawdzona :/

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2006, 20:27:50 »
Co kolega przez to rozumie? Wszystkie programy w wątku dla CE 2.0 działają na tych maszynach.

*

Offline Komodo

  • 28
  • Sprzęt: QTEK S200
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2006, 20:40:32 »
Canon EasyViewer - nie da się go ściągnąć z nikąd.
Primopdf - nie działa
Mobipocket Reader - totalny szajs, psuje zdjęcia jpg (źle konwertuje), a po przekonwertowaniu z bmp/gif, nie idzie odczytać tekstu. Strony html wyglądają na nim "lewo" już dużo lepszy jest pocket IE.
Próbowałem też inne programy i w kólko coś jest nie tak.
Wiem, że przesadziłem z tym, że "większość programów tu opisywanych", to chyba ja mam takiego pecha  :?

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2006, 21:20:47 »
Cytat: "Komodo"
A sprawdzałeś czy da się z tej strony ściągnąć?
Większość softu jaki tu się opisuje jest w ogóle nie sprawdzona :/


Oczywiście, mam go na CLIO, dziala i jest naprawdę dobry.

Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2006, 22:27:58 »
Powiedzcie mi jeszcze, czy windows ce narzuca jakiś limit wielkości plików. bo chciałem zobie przekopiowac wada z dooma, co 4mb zajmuje, i podczas kopiowania w activesyncu na mobilona wyskakuje coś, że niby mu niestarcza miejsca na konwersję... Próbowałem przerzucić spakowanego zipem i rozpakować, ale tu wyskakuje błąd zapisu przy rospakowywaniu. Z góry zaznaczam że mam dużo wolnego miejsca.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2006, 09:55:58 »
Faktycznie tamta strona coś szwankuje ze ściąganiem (bylo dobrze), na stronie w wersji jap. jest OK ttp://www.canon-ist.co.jp/product/ev/down.html

Co do ograniczeń wielkości plików to raczej nie ma, zgrywanie plików przez irde, natomiast jest kłopotliwe (wolny przesył) i przy dużych plikach może się blokować. Najlepiej robić to przez CF.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2006, 10:20:53 »
Właśnie, ze WinCE 2.0 ma ograniczenie w wewnętrznej pamięci do 4mb. Jedynie na kartach PCMCIA lub CF przez przejściówkę da się używać większych plików

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2006, 10:33:12 »
Nie bardzo rozumiem co oznacza , że win CE 2.0 ma ograniczenie wewnetrznej pamięci do 4 MB (raczej sprzęt ma takie ograniczenie). Jeżeli miał by takie ograniczenie to i karta CF nic by nie pomogla.
Pytanie nie dotyczyło problemu zgrania z PC na pda i raczej na storage card.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2006, 11:04:04 »
Cytat: "Komodo"
Canon EasyViewer - nie da się go ściągnąć z nikąd.

Pamietam wprawdzie, że strona była wyłacznie po japońsku, ale pobrać program udało się bez problemu
Cytat: "Komodo"
Primopdf - nie działa

A co to jest "Primopdf" - bo jeżeli chodzi o Ansyr Primer, wersja 2.3 chodzi bez problemu...
Cytat: "Komodo"
Mobipocket Reader - totalny szajs, psuje zdjęcia jpg (źle konwertuje), a po przekonwertowaniu z bmp/gif, nie idzie odczytać tekstu. Strony html wyglądają na nim "lewo" już dużo lepszy jest pocket IE.

Mobipocket? jpg? bmp? html? IE? Człowieku! To jest czytnik e-book w formacie prc (Mobipocket) i pdb (Aportis DOC i pochodne). Nieumiejętność przygotowania e-booka we własnym zakresie nie może być jeszcze powodem złości na program do czytania tych książek.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2006, 11:12:11 »
Cytat: "matmat"
Nie bardzo rozumiem co oznacza , że win CE 2.0 ma ograniczenie wewnetrznej pamięci do 4 MB (raczej sprzęt ma takie ograniczenie). Jeżeli miał by takie ograniczenie to i karta CF nic by nie pomogla.
Pytanie nie dotyczyło problemu zgrania z PC na pda i raczej na storage card.

W przypadku CE 2.0 maksymalny rozmiar pliku w pamięci RAM (część storage) wynosi właśnie 4 MB. Nowsze system też cierpią na to ograniczenie (choć limit jest większy - przekracza rozmiar pamięci RAM, przez co jest w zasadzie niezauważalny dla uzytkownika).

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2006, 12:14:33 »
No tak, ale pytanie dotyczyło:

Cytat: "pushq"
Powiedzcie mi jeszcze, czy windows ce narzuca jakiś limit wielkości plików. bo chciałem zobie przekopiowac wada z dooma,


Raczej tego wada autor pytanie nie chciał kopiować do pamięci RAM. Nie wiem może win 2.0 ma równiez ograniczenia do kopiowania na storage card (raczej wątpię), ale juz win 2.11 takich ograniczeń nie ma mozna nawet 200 MB i wiecej.

*

Offline Komodo

  • 28
  • Sprzęt: QTEK S200
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2006, 15:49:47 »
Cytat: "HSM"

Pamietam wprawdzie, że strona była wyłacznie po japońsku, ale pobrać program udało się bez problemu.

Akurat z tej strona co wyskakuje w Google pobrać się nie da, dopiero ten drugi link tutaj działa.
Tylko podczas instalacji zawiesza się na dodawaniu informacji do "Dodań/Usuń Programy", pliki exe i skróty zostały utworzone, jednak próba uruchomienia kończy się komuniktem: "Apliakcja wykonała nieprawidłową operację".

Cytat: "HSM"

A co to jest "Primopdf" - bo jeżeli chodzi o Ansyr Primer, wersja 2.3 chodzi bez problemu...

Mój błąd, próbowałem z troszkę nowszą wersją.

Cytat: "HSM"

Mobipocket? jpg? bmp? html? IE? Człowieku! To jest czytnik e-book w formacie prc (Mobipocket) i pdb (Aportis DOC i pochodne). Nieumiejętność przygotowania e-booka we własnym zakresie nie może być jeszcze powodem złości na program do czytania tych książek.

Ekhm, widzisz słowo konwersja w mojej wypowiedzi? Właśnie z tych wymienionych formatów konwertowałem na prc, zresztą to są jedyne obsługiwane przez ten program i wyglądają fatalnie, lepiej odtwarzać je w IE.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2006, 20:37:46 »
Cytat: "Komodo"

Ekhm, widzisz słowo konwersja w mojej wypowiedzi? Właśnie z tych wymienionych formatów konwertowałem na prc, zresztą to są jedyne obsługiwane przez ten program i wyglądają fatalnie, lepiej odtwarzać je w IE.

Właśnie o konwersję chodzi. Mobipocket jest doskonałym czytnikiem e-book dla książek kupionych w księgarniach (ogromny wybór literatury i słowników) - wspiera chociażby ochronę praw autorskich. Oczywiście można takie książki tworzyć samemu - ale tu chyba kolega nie wyczuł aluzji - porządna książka do konwersji pod format Mobipocketa powinna być zgodna z OpenBook. Taki materiał to przede wszystkim tekst z niewielką ilością ilustracji. Natomiast z wcześniejszych postów wnioskuję, że kolega zamierza przerobić sobie obrazki (jpeg, bmp, gif) i sformatowany html - najlepiej z zachowaniem układu. Nie do takich celów służy Mobipocket - już lepiej celować w iSilo. Dltego nie na miejscu są żale, że program kiepsko się sprawdza w zastosowaniach nie dla niego przeznaczonych...

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2006, 07:35:53 »
A iSilo jest na hpc ?
Ja myślałem że tylko na palm os  :shock:
Jak jest na hpc (sharp hc-4600; mips; wince 2) to b. bym prosił o zapodanie linku  :D
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2006, 18:52:47 »
Na HPC jest (podobnie jak, na PPC, WM, PalmOS, Symbiana)...
Niestety, jeśli chodzi o HPC, to dopiero od CE 2.11...

Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2006, 20:18:20 »
A co do Canon EasyViewer to mi ni chodzi :(

*

Offline Hadogenes

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona domowa Hadogenesa
  • Sprzęt: Jornada 720
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2006, 21:25:27 »
Wlasnie dziala komus 'Canon EasyViewer' ??
Pracuj tak jakbys mial zyc wiecznie
Zyj tak jakbys mial umrzec jeszcze dzis.

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2006, 22:09:48 »
Nie ma prawa działać !
Zaglądałem do źródła tego pliku cab i ma zdefiniowane procek jako amr !
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline Hadogenes

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona domowa Hadogenesa
  • Sprzęt: Jornada 720
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2006, 22:16:00 »
dzieki, a jest jakis inny przegladacz plikow graficznych na H/PC 2.0 mips ??
Pracuj tak jakbys mial zyc wiecznie
Zyj tak jakbys mial umrzec jeszcze dzis.

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2006, 08:57:55 »
He, he sam szukam teraz, chyba tylko Pocket IE  :roll:
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2006, 09:42:56 »
Przecież mamy wbudowanego Image Editora, pozatym poprubój PC File Viewer.

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 03, 2006, 11:43:18 »
PC file View - zawsze pisze że plik jest używany
Image Editor - nie odtwarza gif`ów
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 03, 2006, 19:59:24 »
Cytat: "kiler129"
Nie ma prawa działać !
Zaglądałem do źródła tego pliku cab i ma zdefiniowane procek jako amr !

Obawiam się, że Kolega nie ma racji...
Na stronie producenta są dostepne różne wersje dla różnych systemów i procesorów: HPC CE 2.0 (SH3 i MIPS) oraz HPC Pro CE 2.11 (SH3, MIPS i ARM).
Archiwum przeznaczone dla CE 2.0 z procesorem MIPS
http://www.canon-ist.co.jp/support/down/data/d-ev2/EVHPC2.mips.CAB ma wszelkie cechy pozwalające sądzić, że ruszy na takiej maszynie (opis pliku CAB dla procesora MIPS R4000 oraz wszystkie pliki wykonywalne i biblioteki skompilowane dla tegoż).

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 03, 2006, 21:35:15 »
W tej wersji co ja zassałem pisało jak wół że napewno to nie na mips choć na stronie było podane że to dla mips  :lol:
A co do tego co ty podałes to nie dziła też, instalator wiesza się przy zapisywaniu informaci o usówaniu a przy prubie odpalenia softu pisze że program easyview.exe wykonał nieprawidłową operację  :evil:
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline Komodo

  • 28
  • Sprzęt: QTEK S200
Durnych pytań odnośnie Sharpa HC-4600 ciąg dalszy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2006, 20:14:44 »
A ma ktoś może Canon EasyViewer, ale starszą wersję? Tzn taką co kiedyś działała na MIPSie :)