Intermec 6651 PC Pen Computer

  • 341 Odpowiedzi
  • 83706 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 29, 2008, 19:30:10 »
Tym jakimś userem byłem ja a opierałem się na informacji z internetu że Intermec ma wypuścić kość z H/PC2000. Choć swoją drogą może wyjść na to że posiadacie różne systemy skoro - jak tu widać - taka kość wyszła.

*

Offline wintergreen

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9000, Dell Streak, Treo 650, Palm TX
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 29, 2008, 19:54:31 »
Myślę jednak, że posiadamy identyczne systemy (Intermece pochodzą z jednego źródła).

Chociaż, sprawdziłem na stronie http://www.hpcfactor.com/hardware/devices/specification.asp?d=88. I rzeczywiście przy Intermecach jest informacja, że były w 2 wersjach: z WinCE 2.11 i 3.0. Ale czy to prawdziwa informacja?

Jestem bardzo ciekawy wyjaśnienia, czy ktoś ma Intermeca z WinCE 2.11?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 01, 2008, 00:28:13 »
Myślę jednak, że posiadamy identyczne systemy (Intermece pochodzą z jednego źródła).

Chociaż, sprawdziłem na stronie http://www.hpcfactor.com/hardware/devices/specification.asp?d=88. I rzeczywiście przy Intermecach jest informacja, że były w 2 wersjach: z WinCE 2.11 i 3.0. Ale czy to prawdziwa informacja?

Jestem bardzo ciekawy wyjaśnienia, czy ktoś ma Intermeca z WinCE 2.11?

dzis i przy okazji wizyty na WGK Wawa widzialem jw z OS wlasnie HPC2000 wiec nie sadze zeby to mialo byc zbyt powszechne aby w tym bylo ... CE2.11
jesli tak jest to masz .. pecha  :P
ew sprobuj wymienic na wersje z HPC2000
Napisane: Grudzień 01, 2008, 00:25:32

Mam kilka pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedzi w sieci.

bez urazy ale nie jest to prawda ..... niestety  :wink:

Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2008, 14:07:00 »
To już nie moja sprawa. Intermec sprzedany.
N5110>N3210>Siemens M35i>SL45i>SPV Classic>SE T230>SE K700>SE D750>SE K300>SE W580>SE K800>SE P800>Motka E1000>HTC Hermes>Toshiba G500>Toshiba G900>N95>SE K850i>SE W950i>HTC Wizard>Samsung Avila>LG Swift
Pewnie wiele pominąłem ; P

*

Offline retman

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp omnibook 6100, Intermec 6651
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2008, 20:16:19 »
Witam,
od niedawna mam Intermeca.
Zainstalowany SpeedTouch 110 - działa.
Karta CF 4GB .
Mam pytanie i prośbę. Czy ktoś wie jak zainstalować /w.g. Hpcfactor powinno się udać/ modem Sony
Ericsson GC85?
Próbowałem, nie potrafię.
Pomóżcie, dzięki.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:53:29 »
Witam,
od niedawna mam Intermeca.
Zainstalowany SpeedTouch 110 - działa.
Karta CF 4GB .
Mam pytanie i prośbę. Czy ktoś wie jak zainstalować /w.g. Hpcfactor powinno się udać/ modem Sony
Ericsson GC85?
Próbowałem, nie potrafię.
Pomóżcie, dzięki.

bez urazy ale po co ci speedtouch i se ? nie lkepiej od razu kupic nokie D211 .... i masz 2-w-1 ?!  :P

*

Offline retman

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp omnibook 6100, Intermec 6651
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2008, 14:42:58 »
Witam,

speedtouch był w komplecie, GC85 kupiłem za 35 złotych i ma EDGE.
Nokia tylko GPRS. Tak więc ; jak zainstalować GC85?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 06, 2008, 22:43:05 »
Czy ktoś wie jak zainstalować /w.g. Hpcfactor powinno się udać/ modem Sony
Ericsson GC85?
Próbowałem, nie potrafię.

tzn ze opis na HPC Factor jest niedobry czy nie zrozumiales jak to nalezy zrobic ?! bo nie do konca rozumiem intencji zapytania  :)

*

Offline retman

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Hp omnibook 6100, Intermec 6651
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 07, 2008, 00:57:51 »
Zrobiłem zgodnie z opisem zamieszczonym tu;

http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=9264&posts=1&start=1.

Po próbie połączenia wyświetla komunikat;

"Web Surfing started.
 Calling...
 Communications connections couldn't be established.
 Error occurred connecting."

No i nie wiem...


*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 29, 2008, 03:07:11 »
zapomniałem, że to ma MIPS...

Mam modem Thomsona.

czyli albo przez kartę WiFi w komputerze udostępniasz Internet (komputer musi być włączony), albo kupujesz "modem-router-access point" i wymieniasz. Jeszcze możesz w komputerze udostępniać Internet "po kablu" ale nie wiem, czy znajdziesz kartę sieciową kablową dla tego sprzętu...

jest duzo kart zgodnych z ta wersja tego OS ..... wystarczy zerknac na HPC FACTOR

*

Offline wintergreen

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9000, Dell Streak, Treo 650, Palm TX
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 11, 2009, 20:29:22 »
Może użytkowników Intermeca zainteresuje informacja, że ze strony http://hpcmonex.net/izemize.htm można ściągnąć przeglądarkę NetFront w werski 3.0. Sprawdzone - działa na Internecu, chociaż dosyć długo się uruchamia. Program w wersji full.

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2009, 10:31:34 »
Witam!
Potrzebuje pomocy w wyedytowaniu rejestru w Intermec`u.
wpadł mi w ręce i chciałem uruchomić na mim pendrive na USB 2.0

Nie potrafię wejść do rejestru.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Polecam:

*

Offline wintergreen

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9000, Dell Streak, Treo 650, Palm TX
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2009, 17:59:17 »
Potrzebny jest edytor rejestru. Osobiście polecam program PHM RegEdit, do ściągnięcia ze strony
http://www.phm.lu/products/HandheldPC/RegEdit/
Sam sposób postępowania (edycji rejestru) - analogicznie jak w "dużym" Windowsie:
- najpierw robimy jego kopię zapasową,
- w lewym oknie programu PHM RegEdit znajdujemy odpowiednią gałąź rejestru i modyfikujamy zgodnie z potrzebami (tu potrzebna duża uwaga),
- robimu soft reset i jeżeli edycję rejestru wykonano poprawnie, wszystko powinno być OK, jeśli nie, przywracamy starą wersję i zaczynamy od początku.
Napisane: Styczeń 14, 2009, 17:50:57
I jeszcze jedno Intermec ma port USB w wersji 1.0, tak więc pendrive'y USB 2.0 będą działały, ale wolno.
A tak przy okazji, chyba nie wszystkie pendrive'y dają się "przekonać" do współpracy z Intermecem. I wcale nie jest to uzależnione od tego, czy jest to urządzenie USB 1.0 czy też 2.0.
Napisane: Styczeń 14, 2009, 17:55:31
Oj, widzę, że coś mi wątek robi się niespójny.  :mrgreen:
Jeszcze odnośnie edycji rejestru: gałąź znajdujemy w lewym "oknie", modyfikacji dokonujemy w prawym "oknie" PHM RegEdit.

*

Offline Mcgiver

  • ***
  • 382
    • http://www.Maxi-PDA.prv.pl
  • Sprzęt: Acer N311 WM6.1
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2009, 20:32:50 »
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź.
Pisząc że nie potrafię wyedytować rejestru miałem na myśli brak programy do tego, a raczej kompatybilnej jego wersji.
Już sobie poradziłem.
Total commander jest wystarczający aby to zrobić.

Jakie przydatne programy odpaliliście na Intermec 6651 ?
Osobiście odpaliłem takie oto programy:
- WR-Tools CPUload - pokazuje obciążenie procesora
- ezyUnZIP - archiwizer ZIP
- Total Commander - manager plików i edytor rejestru.

P.S. ztobiłem wszystko zgodnie z opisem ale np. mój KingstonData Traveler 2GB nie działa
Polecam:

*

Offline boryLW

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Intermec 6651; NEC MobilePro900
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2009, 12:04:55 »
Witam
Poddaję się bez bicia :|
Wczoraj dostałem ten sprzęcik i ni czorta nie mogę odpalić wifika.
Proszę pomóżcie - wkładam kartę i co dalej, jaki sterownik podać?
Z góry dzięki za odpowiedź
Napisane: Styczeń 15, 2009, 09:51:58
Sorki
Nie podałem że kartę mam speedtouch 110 :mrgreen:
Napisane: Styczeń 15, 2009, 09:57:59
Pytanie nieaktualne - udało się odpalić:-)

*

Offline wintergreen

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9000, Dell Streak, Treo 650, Palm TX
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 15, 2009, 17:38:44 »

Jakie przydatne programy odpaliliście na Intermec 6651 ?
Osobiście odpaliłem takie oto programy:
- WR-Tools CPUload - pokazuje obciążenie procesora
- ezyUnZIP - archiwizer ZIP
- Total Commander - manager plików i edytor rejestru.

P.S. ztobiłem wszystko zgodnie z opisem ale np. mój KingstonData Traveler 2GB nie działa

Zgadza się. Niektóre pendrive'y nie są widoczne. Ale np. zewnętrzne twarde dyski są widoczne. Mój odtwarzacz MP3 Acera też.

Moje typy przydatnych programów do Intermeca:


1) iSilo - czytnik e-booków i przekonwertowanych stron www - płatny, wersja full 30-dniowa, potem działa z ograniczeniami (ja mam pełną i nie żałuję wydanych pieniędzy),
2) MDict - Wikipedia offline, słowniki, encyklopedie,
3) WR-Tools ResInfo - kombajn - podaje stan baterii, czas pracy, ilość wolnej pamięci itd.,
4) WR-Tools HotKeys - polskie czcionki,
5) Acrobat Reader - czytnik plików PDF,
6) ACT - odpowiednik tablicy znaków (wpisywanie różnych "dziwnych" czcionek i znaków),
7) cenetviewersMIPS - czytniki różnych plików (doc, xls, pdf, obrazków, prezentacji),
8) GSFinder - menedżer plików (warto mieć, ma niektóre funkcje, których brak w Total Commanderze),
9) NetFront - przeglądarka www,
10) nPOP - klient poczty elektronicznej,
11) OziExplorer - przeglądanie map rastrowych, wyznaczanie tras (płatny, ale działa z niewielkimi ograniczeniami),
12) PHM RegEdit - edytor rejestru,
13) część pakietu Plus! Microsoftu: Image Viewer, Pocket Paint, gra Squares, graficzny odpowiednik alt+tab,
14) PocketMV - obsługa map Garmina - wersja demo w pełni funkcjonalna przez 8 minut, czyli do następnego uruchomienia programu,
15) PocketNotepad - wiadomo,
16) ScreenSnap - zrzuty ekranu,
17) SearcH/PC - zaawansowane wyszukiwanie danych w handheldzie,
18) SoundWidget - ikonka "głośnika" do regulacji siły głosu,
19) SpreadCE - zaawansowany arkusz kalkulacyjny (wersja PL) - shareware - w pełni funkcjonalny, jedynie zachęca do kupna przy każdym uruchomieniu,
20) ftxBrowser - przeglądarka www - nakładka na IE,
21) TCPMP - odtwarzacz plików video,
22) UltraG - zaawansowany edytor grafiki (oczywiście zaawansowany w rozumieniu urządzeń typu handheld)

Ponadto wspomniane wcześniej Total Commander i CPUload.

Prawie wszystkie wymienione programy są do ściągnięcia ze strony (bądź też podane sa tam linki na strony producentów)

http://www.rothberger.net/pages/software/software_suche.shtml

Wszystkie wymienione programy są przetestowane przeze mnie. Oczywiście oprogramowania jest więcej, dla każdego coś ciekawego. Mitem jest zatem teoria o braku oprogramowania dla urządzeń z procesorem MIPS. Oczywiście jest ich znacznie mniej niż dla ARM, ale chociaż powyższy wykaz pokazuje, że można sobie skompletować zestaw potrzebnych programów.



Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 14, 2009, 04:42:57 »
Witajcie !!!

Zastanawiam się nad kupnem tego wspaniałego urządzenia :) Mam następującą wizję:

Chciałbym na tym urządzeniu sporządzać szybkie notatki w excelu. Plik excela ma jakieś 190 wierszy w tabelce. Nie jest to duży plik. Nie zawiera grafik. Czysty tekst. Chciałbym z pendrive-a odpalać plik stworzony w excelu 2003 pod windowsem xp - dopisywać informacje tekstowe, zapisywać na pendrive. Następnie przenosić na pendrivie plik do notebooka z xp i aktualizować plik. Czy komuś udało się uruchomić pendrive 4 gb na urządzeniu z tytułu posta? Czy excel mobile jest kompatybilny z excel-em 2003? Nie trzeba dokonywać jakiejś konwersji przez active sync-a żeby to w ogóle chodziło? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ? I ostatnie pytanie - jak szybko to będzie pracowało na plikach w excelu ? Czy bardzo wolno ? Czy względnie szybko ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2009, 14:27:25 »
Witajcie,

najpierw przeglądałem komputery panelowe, potem zacząłem się rozglądać za panelami operatorskimi ale ciągle nie pasowała mi cena. W końcu znalazłem Intermec'a. Bingo! Tylko nie wiem czy spełni on moje oczekiwania więc kieruję do Was kilka moich pytań:

1) Interesuje mnie złącze RJ-45 (Wifi odpada ponieważ w miejscu gdzie będzie stał sprzęt wszystkie kanały mam już zajęte). Czy bez problemu zainstaluje jakąś tańszą kartę Ethernetową RJ-45 dostępną na Allegro? Np tą:
http://allegro.pl/item557063884_karta_lan_pcmcia_ethernet_szybka_tania_i_dobra_gw.html
Jak będzie wyglądać sprawa ze sterownikami do takich kart?

2) Komputerek będzie służył tylko i wyłącznie w jednym celu: obsługa klientów. Jestem właśnie w trakcie tworzenia serwisu WWW do obsługi klientów i chcę przygotować specjalną podstronę dla Intermeca (kilka dużych guzików do podstawowej obsługi przez panel dotykowy) a w związku z tym:
- jak duża jest dokładność jeśli chodzi o dotyk? Jestem ciekaw jak duże guziki będę musiał robić a co za tym idzie ile wejdzie ich na ekran:)
- czy można obsługiwać go z palca czy tylko rysikiem?
- czy da się przeglądarkę wprowadzić w tryb pełnoekranowy? (takie F11 z normalnych przeglądarek)

3) Chcę aby była możliwość drukowania rachunków (drukowanie wyłącznie tekstu) więc jak wygląda sprawa drukarek na tym sprzęcie? Drukarki udostępnione w sieci, drukarki sieciowe, a może da się bezpośrednio podłączyć jakąś drukarkę do tego? Co ze sterownikami?

4) Ostatnie pytanie. To już nie jest niby takie ważne bo każdemu klientowi można dać coś w stylu wizytówki z jego numerem ID (3, max 4 cyfry) i po tym numerze go identyfikować. Ale jeśli by się dało to lepszym rozwiązaniem jest czytnik... i tutaj w sumie bez różnicy by mi było czy to był by czytnik kodów kreskowych, kart zbliżeniowych/chipowych/magnetycznych czy jeszcze jakiś inny. Jeśli by się dało z karty odczytać (inaczej niż wizualnie;P) numer klienta to było by świetnie! Znalazłem np coś takiego:
http://allegro.pl/item554575228_reczny_czytnik_intermec_scanplus_1800_sr_na_ps_2.html
Tylko nie wiem czy takie peryferia w ogóle da się uruchomić na tym kompie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Łukasz

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2009, 14:31:41 »
Karta enthernet musi być 16bitowa. Najlepiej zgodna z NE2000, wtedy musi działać.

Co do dokładności dotyku to zależy jak skalibrujesz - Ogólnie dotyk w PDA ma rozdzielczość z reguły 3x większą niż ekran, więc powinno być dość dokładnie  :ohreally: Można obsługiwać z palca. Co do trybu pełnoekranowego nie wiem

Da się drukować na drukarkę sieciową pliki TXT, w innych wypadkach JetCet print - ale nie wiem czy będzie na nim działać.

Co do czytnika śmiem wątpić żeby działał. Choć to Intermec jest więc może napisał oprogramowanie do tego...


Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2009, 17:46:40 »
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 17:55:28 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 15, 2009, 17:55:05 »
1. To nie helpdesk. Będzie ktoś wiedział to odpowie
2. Swoją wiadomość napisałeś wczoraj. Wiele osób jeszcze nie widziało tematu.
3. Cytujesz cały post co jest pogwałceniem netykiety

Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 16, 2009, 01:17:59 »
Dzięki Kajtek za odpowiedzi! Jeszcze dwa pytania przyszły mi do głowy. Jaki standardowo jest tam dysk twardy (chodzi mi o pojemność) no i w jaki sposób tam zainstalować/przeinstalować Windowsa bo ani flopa ani CD tam nie ma?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2009, 01:45:27 »
Dzięki Kajtek za odpowiedzi! Jeszcze dwa pytania przyszły mi do głowy. Jaki standardowo jest tam dysk twardy (chodzi mi o pojemność) no i w jaki sposób tam zainstalować/przeinstalować Windowsa bo ani flopa ani CD tam nie ma?

ROTFL .... nie moglem sie powtrzymac, buahaha
czasami zastanawiam sie skad sie biora tacy ludzie ....  :P

uwaga !!! nie potrzeba ani CD ani FDD do reinstalacji systemu .. co wiecej nie trzeba reinstalowac OS ... wystarczy zrobic hard reset i masz juz czysty system, czyli de facto taki jak po reinstalacji  :grin:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 16, 2009, 08:13:42 »
Dysku twardego NIE ma, windowsa się NIE instaluje. Tuż to jest palmtop, nie laptop.

*

Offline boryLW

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Intermec 6651; NEC MobilePro900
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 16, 2009, 09:08:54 »
Witam
U mnie udało się odpalić pena 4GB (zobaczył też dysk 320GB:-) ale miałem też pamięć 256MB której nie zobaczył - a excela sprawdzę jak wrócę do domu
Na pliku z ok. 900 wierszami (6 kolumn) uruchamia się dosyć żwawo
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 22:47:03 wysłana przez boryLW »

Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2009, 14:32:07 »
ROTFL .... nie moglem sie powtrzymac, buahaha
czasami zastanawiam sie skad sie biora tacy ludzie ....  :P
Nie lubię sprzeczać się na forach i tego nie robię ale "nie moglem sie powtrzymac". Skąd niby miałem to wiedzieć geniuszu? Forum chyba służy do tego aby pytać jeśli się czegoś nie wie? Jak bym wiedział to bym chyba nie pytał. Mógłbym jeszcze wiele swoich mądrości napisać ale chyba już starczy.

andy_bez_wandy Ty mój wszechwiedzący zerknij na to:
http://allegro.pl/item555139550_intermec_6651_wifi_dysk_programy_warto_bcm.html
i powiedz mi o co chodzi z tym dyskiem bo Kajtek pisze, że dysku twardego nie ma.

Pozdrawiam i dzięki.
Łukasz

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 16, 2009, 16:09:52 »
To nie ma dysku. Ma dołączoną kartę pamięci CF. Kartę pamięci, nie dysk. Cały system siedzi w pamięci ROM, pamięci tylko do odczytu. Zaś pamięć ram dzielona jest na ram i pamięć "dyskową".

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 19, 2009, 15:58:18 »
ROTFL .... nie moglem sie powtrzymac, buahaha
czasami zastanawiam sie skad sie biora tacy ludzie ....  :P
Nie lubię sprzeczać się na forach i tego nie robię ale "nie moglem sie powtrzymac". Skąd niby miałem to wiedzieć geniuszu? Forum chyba służy do tego aby pytać jeśli się czegoś nie wie? Jak bym wiedział to bym chyba nie pytał. Mógłbym jeszcze wiele swoich mądrości napisać ale chyba już starczy.

najpierw sie szuka samemu, jak sie nie znajdzie WTEDY DOPIERO zadaje sie pytanie .. tak to dziala ?
gdzie sie szuka ? google, hcl, co to jest windows CE i jak dziala .... podstawy, basics etc
a jak ktos jest leniwy stad tez takie kwiatki powstaja .... czlwoieku zawracasz glowe wszystkim swoje indolencja i lenistwem
kazdy ma prawo czegos nie wiedziec .... nie toleruje jednak bo nie musze ludzi ktorzy swoje lenistwo przerzucaja na angazowanie innych w kwestiach nawet podstawowych
a jak sie kupuje winCE czy cokolwiek innego czasmai warto poczytac cos .. przed i po zakupie ... zanim sie kolejnego bohomaza splodzi   :S

*

Offline cyklop101

  • *
  • 74
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: sony ericsson, intermec 6651, asus eee 900, PC
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 19, 2009, 20:58:18 »
Cześć mam 12 lat nie umiem dobrze czytać po angielsku ale mam intermeca 6651. W intermecu nie działa port usb , znalazłem kody do usb ale zbyt nie wiem gdzie je wpisać. A czy aby wpisać te kody pod usb to trzeba być podłączonym do neta. W tym intermecu jedynie co narazie poszło na usb to myszka zdalna z biedronki :grin:  Bo ten internet można było by ciongnąć przez WiFi lecz ono nie działa bo trzeba zainstalować z płyty.
 Widziałem kilka dysków zewnętrznych pod takie podłączenie które ma intermec z lewej strony. Bardzo was proszę abyście mi pomogli bo nie wiadomo co już robić z tym intermecem.

PS:Laptopik został dopiero kupiony!!!



                                                                                                                                                 Wielkie dzienki :ok:   :O

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Intermec 6651 PC Pen Computer
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 19, 2009, 21:30:30 »
Cześć mam 12 lat nie umiem dobrze czytać po angielsku ale mam intermeca 6651. W intermecu nie działa port usb , znalazłem kody do usb ale zbyt nie wiem gdzie je wpisać. A czy aby wpisać te kody pod usb to trzeba być podłączonym do neta. W tym intermecu jedynie co narazie poszło na usb to myszka zdalna z biedronki :grin:  Bo ten internet można było by ciongnąć przez WiFi lecz ono nie działa bo trzeba zainstalować z płyty.
 Widziałem kilka dysków zewnętrznych pod takie podłączenie które ma intermec z lewej strony. Bardzo was proszę abyście mi pomogli bo nie wiadomo co już robić z tym intermecem.

PS:Laptopik został dopiero kupiony!!!
Wielkie dzienki :ok:   :O

zeby korzystac z internetu w tym sprzecie wystarczy zakupil karte WLAN / wifi na zlaczu PCMCIA ... i bedzie dzialac, bardzo watpie zeby to dzialalo poprzez port USB
ten sprzedawaca ktory oferuje gross tych intermecow ma takie karty w ofercie i od razu daje do nich sterowniki ....

mozna tez zakupic karte z modemem tj. nokia D211 lub sony ericsson GC75 a ponoc nawet i GC85 bedzie dzialac