Instalacja windowsa CE na pockecie.

  • 8 Odpowiedzi
  • 11926 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Instalacja windowsa CE na pockecie.
« dnia: Październik 11, 2011, 18:42:06 »
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem Pocketa PC-703, w którym jest zainstalowany francuski Win CE 5.0.
Pytanie moje jest jak mogę przeinstalować ten system, czy jest wgl możliwość instalacji innego systemy dedykowanego pod te urządzenia. Czy moglibyście z doświadczenie mi podpowiedzieć jak to zrobić.
Dodam, że udało mi się ściągnąć windowsa CE, ale nie bardzo wiem czy mogę i wgl jak mogę go tam zainstalować.

Dziękuje z góry za wszelkie wskazówki.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2011, 19:22:09 »
Można wgrać system w innym języku, ale pod warunkiem że znajdziesz rom przeznaczony konkretnie do swojego urządzenia. Póki nie wiadomo jaki model posiadasz (bo to co napisałeś niewiele mówi) ani co tam sobie ściągnąłeś trudno cokolwiek więcej napisać.

Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2011, 22:23:11 »
Na naklejce jest tylko napisane PC-703, win CE 5.0.
Właściwości systemu;
CPU: AKARM, ARM926-AKCHIP
RAM: 128 MB

To wszystkie dane jakie mogłem odczytać. Czy to już coś pomoże w temacie?

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2011, 22:24:21 »

Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2011, 00:27:55 »
Wygląda tak, tylko różni się detalami:
- ma przycisk power pod matryca z prawej strony (jak się na niego patrzy)
- nie posiada kamerki
- ma literke a zamienioną z q, "z" z "w",  sądzę, że to jest francuski układ klawiatury... :worried:
jutro zrobię fotkę w południe to zobrazuje dokładnie.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2011, 00:46:45 »
Czyli tak de facto to taki z tego "pocket" jak z koziej nogi trąba.
To jest netbook/subnotebook zbudowany na architekturze ARM (żeby było taniej) z badziewnymi bebechami. Ani z tego pocket, ani z tego UMPC (jak to na chińskich stronach piszą), kilka dobrych lat temu możnaby go naciągnąć pod Handhelda PC.
Zasadniczo na nim nic poza WinCE nie zainstalujesz, ale tak jak Kapitan Pazur mówił, ROM musi być konkretnie przygotowany pod Twoje urządzenie. Jest ono mało popularne, myślę, że możesz mieć z tym problem.

Btw, możesz wpisać model procesora "AKARM, ARM926-AKCHIP" w Googlach - otrzymasz trochę informacji odnośnie instalacji Linuxa tego typu urządzeniach, możesz znaleźć też namiary na użytkowników z bardzo podobnymi sprzętami. Zasadniczo jak tak teraz czytam, to ten procesor ma 248MHz (?!?), także osobiście uważam że nawet gdyby ktoś ładnie przeportował Linuxa/Androida/Win8 czy inny system kompilowalny pod ARM na Twoje urządzenie, to i tak absolutnie nie będzie się dało tego używać.

Polub WinCE. O dziwo się da. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2011, 00:53:12 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2011, 00:55:53 »
Polub WinCE. O dziwo się da. :)

pewnie nawet by polubił, gdyby nie był to francuski WinCE  (na przyszłość czytaj dokładniej).
Temat: Instalacja windowsa CE na pockecie, sugeruje że już go lubi a barierą jest język.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2011, 00:57:37 wysłana przez Antej »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2011, 09:29:51 »
<...>Pocketa PC-703<...>

Tak ścieka-w-ości: czy to coś to na pewno Asus?

Pozdrawiam -

Stanley

Odp: Instalacja windowsa CE na pockecie.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2011, 20:07:55 »
Czytając wpisy widzę, że obyło się bez zdjęć.

Można wgrać system w innym języku, ale pod warunkiem że znajdziesz rom przeznaczony konkretnie do swojego urządzenia. Póki nie wiadomo jaki model posiadasz (bo to co napisałeś niewiele mówi) ani co tam sobie ściągnąłeś trudno cokolwiek więcej napisać.

Jak mam to rozumieć?
Chodzi o to, że mam przeprogramować pamięć ROM, czy zmienić kość?


Btw, możesz wpisać model procesora "AKARM, ARM926-AKCHIP" w Googlach - otrzymasz trochę informacji odnośnie instalacji Linuxa tego typu urządzeniach, możesz znaleźć też namiary na użytkowników z bardzo podobnymi sprzętami. Zasadniczo jak tak teraz czytam, to ten procesor ma 248MHz (?!?), także osobiście uważam że nawet gdyby ktoś ładnie przeportował Linuxa/Androida/Win8 czy inny system kompilowalny pod ARM na Twoje urządzenie, to i tak absolutnie nie będzie się dało tego używać.

Wgl. oświeciłeś mnie, że to nie pocket... dzięki ;) Mój pocket Gsmart miał lepsze zasoby sprzętowe.

Oczywiście, że wpisałem, ale teraz zastanawiam się jak to wgl wgrać.
Jak wystartować inny system niż ten natywnie zainstalowany?
Myślałem, żeby go bootować z sieci po PXE, z USB, SD, ale nie mam pojęcia jak uruchomić bootloader dla tego urządzenia.

Posiadając distro win CE, mogę go przegrać na dysk flash i spróbować wystartować, to wgl zda egzam? (w sumię sprubuję)

<...>Pocketa PC-703<...>

Tak ścieka-w-ości: czy to coś to na pewno Asus?

Pozdrawiam -

Stanley


Googlując jeden wpis był jako Asus, toteż uznałem, że będzie w tym dziale. Uczę się tego temat więc wybacz, za zamieszanie. :wink: