Handheld z host USB

  • 4 Odpowiedzi
  • 1710 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Handheld z host USB
« dnia: Listopad 17, 2008, 15:40:56 »
Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem universala i jak na razie nie potrzebuję zmiany, ale strasznie brakuje mi funkcji HOST w USB... Tak myślałem, że zamiast wymieniać cały PDA to po prostu dokupić jakiś prosty handheld i nosić go przy sobie już w torbie. Teraz pytanie - jaki? Wiem, że nec 900c ma hosta, nec 900? może jakieś Jornady? Nie chcę wydać za niego majątku (dlatego chyba nec odpada), ale coś tak max. 300 PLN myślicie jest to realne? Wiadomo czym lepsze tym lepiej, ale WiFi mogę dokupić osobno, więc tylko, żeby mógł pracować jako host... Jest dla mnie jakiś ratunek?

I jeszcze jedno - jaki system na start polecacie - CE 3.0? 4.2?

pozdrawiam, 12nala34
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Handheld z host USB
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 15:47:04 »
a do czego ma służyć ten handheld?

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Handheld z host USB
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2008, 16:01:09 »
do tego, do czego uni nie wystarcza :P - jak już pisałem najbardziej chodzi mi o to, żeby podpiąć stick, wrzucić pliki na CF...

Programy napisane na WM chodzą na Windows CE?

Oczywiście później starałbym się powoli przesiadać z uni na WinCE ale to wymagałoby troszkę czasu...

czyli docelowo byłoby to
- nawigacja samochodowa/rowerowa (teren, nie ulica) - z rozmiarami może być ciężko i bt jest potrzebny - ale to nie potrzeby pierwszego rzędu
- notatnik :)
- M$ office z Outlookiem
- lub jak bez Outlooka to jakiś kalendarza i menedżer "to do"
- filmy (z wyświetlaczami słyszałem że słabo, ale to też nie potrzeba pierwszego rzędu)
- kompatybilność z myszkami, klawiaturami, pendriverami na USB... - musi być!
- w WLAN + ethernet na PCMCIA no i później do tego Skype, IE
- remote desktop i RealVNC
- i jak już piszemy życzenia to protokół FTP :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 16:17:18 wysłana przez 12nala34 »
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Handheld z host USB
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2008, 17:09:07 »
może lepiej kup jakiegoś pocketa z hostem usb? Z handheldem chyba będzie problem. Poczytaj wątek o Necu, część wymagań spełnia ale nie wszystko



*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Handheld z host USB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2008, 17:50:04 »
czyli tylko nec zostaje? co mu będzie brakowało?
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone