czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)

  • 12 Odpowiedzi
  • 1639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« dnia: Marzec 13, 2008, 00:41:58 »
chodzi o o zrzut

1. zaznaczonej prostokatnej / kwadratowej powierzchni wybranej piorkiem lub myszka
lub
2. calego ekranu

do schowka lub do pliku

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2008, 23:33:38 »
DeveloperOne ScreenSnap; poszukaj starszej wersji bo nowych nie ma pod H/PC a do tego są płatne. A co do zaznaczonego fragmentu ekranu to wątpię żeby takie coś istniało

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2008, 01:27:14 »
znalazlem cos takiego .....
HardCopy 1.1  http://www.smartphonetoday.com/software/symbian/hpc/Hardcopy-1998-04-26-ce-hpc.html
jednkaze nie jest do konca jasne jak nalezy rozumiec uwagi w stylu
"Description: With Hardcopy for Windows CE you can capture any screen or window and save the image as Bitmap file."

tzn kazde okno dialogowe czy okienko ... ale nie dowolny (prostokątny) obszar ekranu ?

ten podany przez Ciebie .... w wersji 4.0 jest jeszcze gratis, tutaj podali linka ..... http://www.hpcfactor.com/reviews/software/developer-one/screensnap-4-0/ 

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2008, 11:20:27 »
 :O kupiłeś tego JVC na allegro? (widziałem go niedawno). Możesz coś więcej o nim napisać? Bo jedyna wada dla mnie to h/pc 2000 (przyzwyczaiłem się do CE .net 4.1/4.2)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2008, 01:32:01 »
:O kupiłeś tego JVC na allegro? (widziałem go niedawno). Możesz coś więcej o nim napisać? Bo jedyna wada dla mnie to h/pc 2000 (przyzwyczaiłem się do CE .net 4.1/4.2)

of kors ... wiesz, co dla kogo .... dla mnie przesiadka z ce 2.11 na ce 3.0 oznacza zapewne cos zupelnie innego niz dla Ciebie z ce.net na ce 3.0 :grin:
wyglada miodek ... tyle moge narazie napisac bo nie mam specjalnie teraz czasu nawet sie nim pobawic, dla mnie totalna nowosc to .... form factor (malutki) versus rozdzielczosc dotykowego ekranu jest bardzo milym benefitem, mozliwosc przestawiania rozdzielczosci ... tym bardziej i .. wyprowadzenia calego obrazu na zewnatrz bardzo istotna, jak do tego dodamy port usb .... to juz mamy komplet potrzebnych dla mnie aktualnie opcji

musze jeszcze poszukac drugiej baterii i .... hulaj dusza  :)

niestety poki co nie wiem jak robic zrzuty ekranowe wycinkow ekranu pod CE
a wszystko jest mi to potrzebne z de facto banalnego powodu .... przetlumaczenie OS z niemieckiego na angielski moze byc klopotliwe bo firma (made in russia) ktora robila dotychczas polonizacje ... juz tego nie robi i chyba nawet zaprzestala supportu starszych wersji wiec jestem pozostawiony sam sobie z ta wersja jezykowa OS i musze cos z tym zrobic  :E
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 01:41:19 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2008, 09:19:17 »
Pamiętaj że i tak na niemieckim systemie raczej żadne nakładki nie ruszą, działały tylko na angielskich.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2008, 13:18:35 »
Pamiętaj że i tak na niemieckim systemie raczej żadne nakładki nie ruszą, działały tylko na angielskich.

no i wlasnie dlatego szukam mozliwosci rozrysowania komend w poszczegolnych aplikacjach i porownanie tego z angielskim odpowiednikiem .... aby potem latwiej bylo sie orientowac z planszy np. zawieszonej na scianie gdzie co jest ... i jaka angielska komenda odpowiada jakiej niemieckiej
(a i to tylko do czasu kiedy sie tego nie naucze co gdzie jest)

gdyby chodzilo o sam OS to wogole bym sobie tym nie zawracal glowy bo znam to juz prawie na pamiec .... i odnalazlbym wszystko po ikonkach
tylko ze mnie chodzi o bardziej rozbudowane rzeczy w excelu, wordzie i access-ie  :wink:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2008, 13:39:15 »
Excella, Worda i Accesa możliwe że da się angielskiego zrobić - http://www.hpcmonex.net/izemize/hpc2000office_ver_1_0_cab.zip - jest to office z 2000 przerobione pod CE .net, może na 2000 też ruszy ;-) jak coś to odinstalujesz i tyle

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2008, 11:08:33 »
Excella, Worda i Accesa możliwe że da się angielskiego zrobić - http://www.hpcmonex.net/izemize/hpc2000office_ver_1_0_cab.zip - jest to office z 2000 przerobione pod CE .net, może na 2000 też ruszy ;-) jak coś to odinstalujesz i tyle

dziekuje bardzo za tipa .... z mila checia poprobuje  :grin:
tym bardziej iz na stronie cmonex'a widze duzo wiecej ciekawych aplikacji .... do ktorych sie trzeba bedzie przymierzyc (wczesniej czy pozniej)  :D

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2008, 15:52:37 »
Jak nie odpali to najwyżej pomęczę Monikę o nieprzerobione pliki  :wink:

Cytuj
cmonex'a

To kobieta  :E

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2008, 21:36:49 »
Jak nie odpali to najwyżej pomęczę Monikę o nieprzerobione pliki  :wink:

Cytuj
cmonex'a

To kobieta  :E

kobieta ?! padlem i nie zyje .... (bez urazy do kobiet)
normalnie nie zyje  :E  :E :E :E

a ile ma lat ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2008, 21:39:05 »
Bez jaj, o takie rzeczy się nie pyta  :P (ale po kilku setkach wymienionych maili oceniłbym na jakąś trzydziestkę)  :P

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czym robic zrzuty ekranowe pod HPC2000 (ce 3.0)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2008, 22:43:12 »
Bez jaj, o takie rzeczy się nie pyta  :P (ale po kilku setkach wymienionych maili oceniłbym na jakąś trzydziestkę)  :P

to jest tak, nie pyta sie tylko swojej kobiety ... bo to sie wie  :grin:
reszte mozna pytac i bez skrepowania  :E

a jak pisze maile kobieta kolo 30tki ze wiadomo ze jest kolo 30tki, hmmm ?

ale jedno Ci powiem, o cmonex-ie slyszalem juz od dawna ... nigdy bym jednak nie pomyslal ze to jest woman  :wink:
i nie chodzi o zadne stereotypy vide kobiety ....

anyway, zainstaluje .... powyzsze aplikacje i dam znac co i jak dziala  :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 22:47:18 wysłana przez andy_bez_wandy »