CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi

  • 11 Odpowiedzi
  • 3337 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« dnia: Grudzień 16, 2005, 22:29:52 »
Może ktoś sie orientuje czy istnieje podobna karta do noki D211, działajaca na CLIO (Win CE 2.11), ewentualnie jakiś niedrogi telefon z wbudowanym modemem GPRS i karta WiFi działająca na CLIO.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2006, 15:48:49 »
Ponieważ, nie było śmiałków, sam przedstawię co się dowiedziałem. Karty typu nokia D211 do CLIO nie znalazłem. Znalazłem natomiast pracująca bez problemu kartę WiFi (Karta WiFi 802.11 DS. High Rate, Enterasys, RoamAbout, 5V 16 bit.). Po włożeniu do PCIMA od razu karta jest wykrywana, odnajduje sieć (po ewentualnym ustawieniu IP należy zrobić soft reset). Internet pracuje w miare szybko. Przy okazji może ktoś się orientuje dlaczego gdy chcę wejśc na strone wp.pl to pojawia się „some filescan contain viruses or otherwise be harmful to yor computer. It is important to be certain that file is from a trustworthy source. Would you like to downland this fil and save it on your H/PC ?” zapisanie pliku, jak również jego odrzucenie nic nie daje wp.pl jest niedostepna.
Co do GPRS to wypróbowałem na sony ericsson 300Ki, działa bez problemu (telefon musi mieć wewnętrzny modem, nie wystarczy że może korzystać z gprs).
Internet przez numer dostępowy 123 (plus GSM) również działa bezproblemowo (wypróbowałem na simensie SL45i.
Połączenie przez TPSA również nie nastręcza problemu poprzez wewnętrzny modem CLIO (u mnie na sieci ISDN).
Co do karty sieciowej to próbowałem na 3com Megahertz model 3CXE589EC na sterownikach z http://www.hpcfactor.com niestety nic z tego. Oryginalne sterowniki ze strony producenta żądają płytki win CE (takowej nie posiadam) – może na tych sterownikach by działało. W CLIO wbudowane są sterowniki do kart LAN Proxim i NE2000.
Podsumowując wydaje się że CLIO jest bardzo mobilny, wszystkie  (poza karta LAN) możliwości połączenia z internetem działają.
O ile jest zainteresowanie to za 3-4 tygodnie mogę przygotować bardziej szczegółowy opis Vadem CLIO C-1050

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2006, 02:07:12 »
Cytat: "matmat"
Ponieważ, nie było śmiałków, sam przedstawię co się dowiedziałem. Karty typu nokia D211 do CLIO nie znalazłem. Znalazłem natomiast pracująca bez problemu kartę WiFi (Karta WiFi 802.11 DS. High Rate, Enterasys, RoamAbout, 5V 16 bit.). Po włożeniu do PCIMA od razu karta jest wykrywana, odnajduje sieć (po ewentualnym ustawieniu IP należy zrobić soft reset). Internet pracuje w miare szybko. Przy okazji może ktoś się orientuje dlaczego gdy chcę wejśc na strone wp.pl to pojawia się „some filescan contain viruses or otherwise be harmful to yor computer. It is important to be certain that file is from a trustworthy source. Would you like to downland this fil and save it on your H/PC ?” zapisanie pliku, jak również jego odrzucenie nic nie daje wp.pl jest niedostepna.
Co do GPRS to wypróbowałem na sony ericsson 300Ki, działa bez problemu (telefon musi mieć wewnętrzny modem, nie wystarczy że może korzystać z gprs).
Internet przez numer dostępowy 123 (plus GSM) również działa bezproblemowo (wypróbowałem na simensie SL45i.
Połączenie przez TPSA również nie nastręcza problemu poprzez wewnętrzny modem CLIO (u mnie na sieci ISDN).
Co do karty sieciowej to próbowałem na 3com Megahertz model 3CXE589EC na sterownikach z http://www.hpcfactor.com niestety nic z tego. Oryginalne sterowniki ze strony producenta żądają płytki win CE (takowej nie posiadam) – może na tych sterownikach by działało. W CLIO wbudowane są sterowniki do kart LAN Proxim i NE2000.
Podsumowując wydaje się że CLIO jest bardzo mobilny, wszystkie  (poza karta LAN) możliwości połączenia z internetem działają.
O ile jest zainteresowanie to za 3-4 tygodnie mogę przygotować bardziej szczegółowy opis Vadem CLIO C-1050


kilka kwestii i wyjasnien:

1. zebym dobrze zrozumial podlaczyles modem analogowy z clio do centralki ISDN ?

2. karta 3Com w wersji EC dzialac nie bedzie, juz bylo tu na forum ze powinna byc D i tylko ta dziala .... wiec pisanie ze LAN nie dziala jest lekko na wyrost, po prostu masz niekompatybilna karte, tez mam clio i LAN dziala ;-))

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2006, 10:49:11 »
Ad.1 dokładnie, podłączyłem do centralki ISDn i działa.

d.2 Naisałem to co stwierdziłem na posiadanej karcie. Szczerze mówiąc to na forum są tak mało precyzyjne wypowiedzi (oczywiscie nie wszystkie), że naprawdę trudno wyłuskac jak karta będzie dzialać. Piszesz że D, a nie prościej podac pełny symbol karty i sterowniki. Soryy ale naprawde przeszukalem całem forum i nie znalazłem precyzjnie jaka karta gdzie działa (nie dotycy to tylko CLIO). A jak przeczytasz mój post to nie ma tam nic o tym , że LAN nie działa, a jedynie, że nie działa na karcie 3com Megahertz model 3CXE589EC ze sterownikami z http://www.hpcfactor.com - bardziej precyzyjnie nie mogłem.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2006, 17:37:57 »
Cytat: "matmat"
Ad.1 dokładnie, podłączyłem do centralki ISDn i działa.

d.2 Naisałem to co stwierdziłem na posiadanej karcie. Szczerze mówiąc to na forum są tak mało precyzyjne wypowiedzi (oczywiscie nie wszystkie), że naprawdę trudno wyłuskac jak karta będzie dzialać. Piszesz że D, a nie prościej podac pełny symbol karty i sterowniki. Soryy ale naprawde przeszukalem całem forum i nie znalazłem precyzjnie jaka karta gdzie działa (nie dotycy to tylko CLIO). A jak przeczytasz mój post to nie ma tam nic o tym , że LAN nie działa, a jedynie, że nie działa na karcie 3com Megahertz model 3CXE589EC ze sterownikami z http://www.hpcfactor.com - bardziej precyzyjnie nie mogłem.


zakladam iz podlaczyles do analogowego wyjscia centralki ISDN bo inaczej ma to duze szanse sie ufajczyc ... why ? analogowy telfon to jakies 60volt podczas gdy ISDN okolo 180volt ;-))

no nie wiem jak ty szukasz, ja wpisalem www.google.pl i znalazlem w mniej niz 5 minut 3 rozne model kart LAN ktore z clio dzialaja .... co wiecej sa to karty w formcie CF wiec dzialaja z moimi PPC oraz z Clio

ja nigdy nie mowilem ze 3com jest idelanym rozwiazaniem to raz a dwa to  NAPRAWDE na forum ten temat w dziale WindowsCE byl poruzany wielokrotnie, czy szukales ?

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2006, 19:16:42 »
Po prostu wyjełem kabel z telefonu (anologowego) podłączonego do ISDN i podłączyłem CLIO.
Nie jestem dobry w te klocki, ale gniazdo ISDN ma raczej większa wtyczke i nie da się tego włożyc do CLIO.
Moja informacja służyla temu, że przez CLIO mozna się łączyć zaróno poprzez zykłą linię tel. jak i poprzez centralę ISDN.

Co do karty to jak pisałek wspomniana przez zemnie karta z CLIO nie działa, nie ma nic o innych kartach. Taką karte mogłem za grosze kupić i taka sprawdzilem. O tym, że istnieją kary Lan CF wiedzialem, ale ich cena w stosunku do ceny CLIO jest niestrawna, a mnie juz bardziej zależało na karcie WiFi.

Zastanawia mnie - piszesz po raz drugi a kartach, że są, nawet podajesz strone google (która pewnie 99,99% zna) a nie prościej po prostu wymnienić te trzy modele kart. Pewnie wiele osób by skorzystało, a w sumie to nie wiele pisania.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2006, 02:12:08 »
nie od konca o to chodzi ... mysle ze nikt tu nie lubi leniwcow pospolitych
skoro z googla umiesz korzystac to w czym problem ? rozprostowac paluszki i sprobowac nauczyc sie funkcji szukaj ...

skoro bylo o tym na forum to w czym problem ? reakcja jak wyzej ..

bez urazy ale nikt nie lubi odpowiadac na to pytanie po raz n-ty ;-)) tym bardziej jesli z drugiej strony jest wyrazny brak dobrej woli i odpowiedzi w stylu "mi sie nie chce a wiec naciagne innych na odpowiedzi"

efekt ? nikt nie bedzie ci odpowiadal ....

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2006, 02:13:16 »
co wiecej .... na HPC Factor te karty sa wymienione, i WLAN i LAN i inne ktore z Clio dzialaja ... i naprawde wystarczy zerknac

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2006, 09:34:09 »
Widzę, że nie chcesz czytać tego co piszę. Napisałem, że znam inne karty, ale ze względu na ich cene w stosunku do wartosci CLIO (wartego okolo 300 zł) nie ma sensu mimi sie interesowac. Odwiedzałem strone HPCFACTOR, jak równiez strone CLIO i inne. Zainteresowałem sie wspomniana kartą 3COM ze wzgledu na to że jest bardzo tania, dostepna i niby powinna dzialac pod HPC Pro. Kupilem sprawdziłem i podzieliłem sie tym, że pod CLIO nie działa.
Mam zupełnie inne podejście niz Ty, ja lubię dzielic się z innymi tym co wiem. Nie bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi o "naciąganiu innych na odpowiedz" jakies bzdury piszesz, każdy ma wolna wolę, i albo chce to odpowiedza, albo nie. Temat postu był zupełnie inny i nie rozumiem tego co piszesz, nie chcesz dzielić sie z innymi swoją wiedzą w tym temacie to po co piszesz, aby po raz kolejny podac, że intnieje strona googla czy tez hpcfactor ?  Myślę, że spokojnie możemy temat zamknąć, bo nikogo takie przepychanki nie interesują.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2006, 16:38:44 »
tylko ze:

1. piszesz o rzeczach o ktorych juz dawno wiadomo ze nie dzialaja z clio
2. dzielisz sie z innymi tym co inni juz wiedza bo pewnie umieja w lepszym  stopniu korzystac z funkcji szukaj nawet na tym forum
3. ceny kart wymienionych nawet na hpc factor nie sa stale, co wiecej nie ma tam w zasadzie zadnych cen a karty te mozna kupic taniej a mozna i drozej ... widac trafiales tylko na drogie, ja kupilem tanio
4. ja zanim zadalem pytanie przejrzalem forum, googla i o takie rzeczy nie pytalem
5. przepychanki jak to nazywasz sa tylko dlatego ze sa caly czas ludzie ktorym sie nie chce samemu poszukac ... rozumiem gdyby tej informacji tu nie bylo ALE ONA TU JEST i uparcie odmawiaja dokonania wysilku ze swej strony zeby to sprawdzic
6. umiejetnosc przeszukiwania googla jest przydatna przy roznych okazjach wiec naprawde warto nauczyc sie z tego korzystac

temat chetnie zamknac mozna tylko od tego sa Admini, to raz, a dwa w FAQu na samym poczatku jest jak BYK napisane ... poszukaj zanim zadasz pytanie, w gross forow dyskusyjnych tak jest .... sa to zasady ktore dotycza wszystkich wiec prosba

... zanim zadasz nastepne pytania na tym forum poszukaj najpierw sam czy ktos juz o tym nie mowil/pytal ...

o karcie 3 com bylo juz wiele razy ... i wiele razy byla odp-jaka ?! poszukaj to sie dowiesz i przy okazji nauczysz sie oszczedzac czas innych pytajac po raz kolejny o to samo co juz wielokrotnie bylo poruszane

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2006, 17:22:58 »
Jeszcze raz powtarzam, przeczytaj to co napisalęm na poczatku, aby było łatwiej zacytuję:
"Może ktoś sie orientuje czy istnieje podobna karta do noki D211, działajaca na CLIO (Win CE 2.11), ewentualnie jakiś niedrogi telefon z wbudowanym modemem GPRS i karta WiFi działająca na CLIO".

Czy jest tu jakies pytanie o kartę 3COM ???

A, że później podzielilem sie swoim doświadczeniem z karta 3COM to co w tym takiego zlego ? Uczepiłeś się, że nie chce mi się szukać, a ja nie ptałem o karte 3COM ani inna kartę LAN, bo nie miałem o co pytać, bo mnie to nie interesowało. Zainteresowany byłem karta podobna do D211 lub kartą WiFi.

Tematu możemy nie zamykać, dalej pisz, że nie chce mi sie szukac informacji o karcie 3COm, że temat był wałkowany, że jest strona googla, hpcfactor itp
Pozdrowienia.

*

Offline anczur

  • 2
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: clio C-1050
Odp: CLIO C-1050 a modem GPRS i kara WiFi
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2010, 09:16:37 »
andy_bez_wandy przykro mi ale akurat nic nie można znaleźć konkretnego na tym forum więc wydaje mi się że zamiast jeździć po kimś że napisał coś co już jest (choć nic nie mogę jakoś znaleźć) poprostu pomóż. Nie spadnie ci czapka z głowy jeśli napiszesz coś jeszcze raz;/

Pozdrawiam.

[admin]moderowany - nieuzasadniona archeologia (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 07:32:24 wysłana przez marcinl »