Clio 1050 help

  • 18 Odpowiedzi
  • 1087 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Clio 1050 help
« dnia: Maj 27, 2006, 15:23:08 »
Kupilem clio 1050 , po otwarciu przesylki okazalo sie ze nie ma oryginalnej plytki i kabelka :( mam problem z komunikacja przez irde , activesync 3.8 pl pokazuje ciagle komunikat"nawiazuje polaczenie" i nic :( mam prosbe o przeslanie na maila tego co jest potrzebne do uruchomienia polaczenia, chce zainstalowac karte sieciowa ,ale tez niedziala. w planach mam zakup karty Conmpact Flash i czytnik. Dysponuje ktos schematem kabelka lub kabelkiem ?? dlaczego wystepuje problem z komunikacja ?? prosze o pomoc :(

Clio 1050 help
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2006, 22:14:53 »
Co już zrobiłeś z rzeczy opisanych na tym forum w ramach prób rozwiązania problemu z komunikacją?

Clio 1050 help
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2006, 22:23:23 »
Pomeczylem sie troche pokombinowalem i dziala:) teraz to takie banalne, wystarczylo zmienic ustawienia a pc linku na infrared, jako ze nmi niedzialalo z activesync 4.1 to zaczolem motac ,i wykombinowalem nowe polaczenie(uworzylem nowy typ polaczenia przez irede) gdy to zawiodlo zainstalowalem activesync 3,8 pl i tez bez rewelacji. w koncu znalazlem activesync 3.7 i wrocilem do pierwotnych ustawien, pc link ze zmiana na infrared:) . Mam pytanie co do karty sieciowej na PCMCiA , co trzeba zrobic zeby odpalic internet??

Clio 1050 help
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2006, 22:23:26 »
Teraz mam mega klopot;( wylaczylem clio (susspend) i go niemoge za chiny wlaczyc :( robilem jak w instrukcji bo z tego co wyczytalem to sie wiesza LCD i nic:( co sie stalo??

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Clio 1050 help
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:59:23 »
Cytat: "aniol_mr"
Teraz mam mega klopot;( wylaczylem clio (susspend) i go niemoge za chiny wlaczyc :( robilem jak w instrukcji bo z tego co wyczytalem to sie wiesza LCD i nic:( co sie stalo??

Pozostaje Ci raczej hard reset. Ja miałem cos takiego (za nic nie mozna było włączyć CLIO) po instalacji i próbie uzycia Pocket Spark i Pocket Browser . Niestety jedynym lekarstwem byl hard reset.

Clio 1050 help
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:51:55 »
Hard reset?? chodzi o wyczyszczenie pamieci naciskajac jednoczesnie guzik czyszczenia pamieci i resetu?? zrobilem tak i nic:(Bez baterii byl cala noc. pierwsze co to zrobilem mu kuku zeby sie przeresetowal , ale jakie bylo moje zdziwienie ze zero odpowiedzi :( Clio pokazuje ladowanie tak jak zawsze ,nic nie robilem z nim co by moglo mu zaszkodzic , poprostu go wylaczylem:(

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Clio 1050 help
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:08:40 »
Cytat: "aniol_mr"
(Bez baterii byl cala noc. pierwsze co to zrobilem mu kuku zeby sie przeresetowal , ale jakie bylo moje zdziwienie ze zero odpowiedzi :( Clio pokazuje ladowanie tak jak zawsze ,nic nie robilem z nim co by moglo mu zaszkodzic , poprostu go wylaczylem:(

No to jest problem, jak był bez bateri to zrobił się hard reset. Nie mam pojęcia co mozna zrobić dalej, raczej muszisz skorzystać z jakiegoś servisu.

Clio 1050 help
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:30:23 »
:(  no tez tak mysle, acha teraz mi sie przypomnialo jak go wziolem w reke to byl goracy w miejscu gdzie sie zaczyna compact flash (nie mam) , baterie wyciagnolem zeby rozladowala sie bateria backup, pomyslalem ze bateria moze podtrzymywac ten dziwny zwis (bo tak sadzilem) a moze jest jakies dziwne zabespieczenie z bateria ze jak jest slaba to on nieruszy?? ostatnio na windows playerze wyskoczyl komunikat ze bateria jest zaslaba zeby odtwarzac , moze tez backap musi byc naladowany do jakiegos stopnia zeby ruszyc??

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Clio 1050 help
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:44:17 »
A ja myślę, że wyjąłeś tylko baterię główną. Gdzieś jest jeszcze 2 bateria(backup) która podtrzymuje pamięć. Co do dziwnego grzania to ja coprawda na moim sharpie mam podczas ładowania gorącą baterię. Aaa i jeśli masz diodę od ładowania to sprawdź, czy przy próbie włączenia sprzętu świeci się dalej, czy gaśnie.

Clio 1050 help
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:53:23 »
Dioda sie swieci jak zawsze, i nie gasnie przy wlaczeniu, moze przycick od wlanczania sie popsol lub zaciol ,co myslicie ?? laduje teraz baterie na full ale uwazam ze to nic nie da bo i tak by sie wlaczyl na zasilaczu. powiem wam ze sie zdolowalem :( Clio jest super strasznie sie z niego cieszylem bo ulatwial mi prace a tu kicha :( Tam nie ma baterii, bateria jest letnia , a tam nie dalo sie reki przytrzymac, cos sie rozgrzalo na maxa tylko co :(

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Clio 1050 help
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2006, 14:38:29 »
Cytat: "kitor"
A ja myślę, że wyjąłeś tylko baterię główną. Gdzieś jest jeszcze 2 bateria(backup) która podtrzymuje pamięć. Co do dziwnego grzania to ja coprawda na moim sharpie mam podczas ładowania gorącą baterię. Aaa i jeśli masz diodę od ładowania to sprawdź, czy przy próbie włączenia sprzętu świeci się dalej, czy gaśnie.


U mnie bateria backup podtrzyma pamięć z 1 godz. Chyba że moja bateria jest do kitu, ale nie sądze aby bateria backup podtrzymała pamięc przez całą noc (na tyl ponoc wyjął baterie).

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Clio 1050 help
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2006, 20:15:26 »
To masz do kitu bo bateria backup (nowa) podtrzymuje do tygodnia

Clio 1050 help
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:10:13 »
jest jedna dziwna rzecz, juz dawno powinna naladowac sie glowna bateria , swiatelko zielone, a przez ponad polowe dnia jest pomaranczowe, na noc nie zostawie bo sie bojje ze cos sie moze spalic . Dziwna sprawa, teraz podejzewam jakis przekaznik o ile jest od zasilania(moze stad to goraco) teraz pomimo ze laduje sie tyle czasu jest zimny. Gdzie radzicie zwrocic sie z tym problemem??

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Clio 1050 help
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2006, 22:07:03 »
Cytat: "kitor"
To masz do kitu bo bateria backup (nowa) podtrzymuje do tygodnia


Może ktoś sie orientuje, gdzie jest w CLIO ta bateria i jaki typ baterii ?.
W sumie dziwna, bo program cały czas pokazu że bateria backup jest good.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Clio 1050 help
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:05:49 »
Bo backupa palmtop używa tylko gdy nie może podtrzymywać pamięci z bateri głównej(kompletnie padnięta/wyjęta)

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Clio 1050 help
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:56:39 »
Ja miałem podobnie niedawno z sharpem - gasła dioda ładowania a on się nie włączał.
Poleżał 2 dni z naładowanymi batami i włączył się i działa  8)
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

Clio 1050 help
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2006, 17:49:10 »
ja nie mam teraz backupa:/ doslownie , jak wyciagalem baterie to backup swiecila sie dioda na zielono teraz nic sie nieswieci , podejzewam cos z zasilaniem :/ tylko co ?? sa tam jakies bezppieczniki??

*

Offline kiler129

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
  • [Loading .....]
    • REGULAMIN FORUM !!!!
  • Sprzęt: SIMPAD SL4, k750i, iPhone 3Gs 32GB iOS 4
Clio 1050 help
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2006, 21:46:47 »
Są, jest polimerowy taki gównany.
Ale on nie jest takim zwykłym bezpiecznikiem.
Lepiej zanieś sprzęt do serwisu.
Jestem jaki jestem i sie tego nie wstydze ;]

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Clio 1050 help
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2006, 02:25:09 »
jest tez, niestety, szansa ze Twoj Clio jest uszkodzony ..... czasami te urzadzenie (starsze, wiekowe .... klasy wlasnie clio c-1050) potrzebuja zasilenia pradem przez dluzszy czas zeby sie wzbudzic, jednak jesli kupiles go na allegro u osoby ktora hurtowo je dystrybuuje to jest szansa ze Ci go wymieni na kolejny egzemplarz i tak bedzie najprosciej, napisz mu co jest nie tak i odeslij ....