CASSIOPEIA E-11 i GPS na CFI

  • 1 Odpowiedzi
  • 541 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CASSIOPEIA E-11 i GPS na CFI
« dnia: Maj 06, 2006, 23:38:46 »
Witam. Posiadam PDA Casioopeia E-11 (starszy model z monochrom. wyświetlaczem) i odbiornik GPS na CF I GM-270. PDA posiada wejście na CF I, ale nie umiem to skonfigurować. Jak włożyłem GPS to żadne kontrolki sie nie paliły. Prosze o pomoc jak to uruchomić. Niewiem - może ten PDA jest tak stary, że nie współpracuje z GPS na CF I. Jestem pilotem szybowcowym i potrzebuję tego urządzenia. Program GPS szybowcowy jest programem bardzo prosty i z tego co wiem to nawet prymitywniejsze PDA go obsługują. Chciałbym tez prosić o pomoc w sparwie jak uruchomić irde. Mam w swoim kompie irde ale nie wiem jak skonfigurować to wszystko żeby można było pracować PDA z kompem przez irde.

Pozdrawiam Janusz Golinkiewicz

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
CASSIOPEIA E-11 i GPS na CFI
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2006, 10:41:18 »
Po pierwsze nie zakładaj tylu identycznych tematów w różnych wątkach (jak ktoś będzie mógł pomóc to z pewnością i tak trafi na Twój post). Po drugie - ten sprzęt (mówię o A-11, bo gps jest OK) faktycznie jest już stary, i jeśli się nie mylę chodzi na bateriach (ile ich jest?). Jeśli chodzi o oprogramowanie to nie jest ważny stopień jego skomplikowania, a przeznaczenie pod konkretny typ procesora i systemu (Ty masz MIPS'a i WinCe 2,1). Nawet najprostszy program pod ARM'a i PPC2003 u Ciebie nie ruszy, bo po prostu nie może :). Wracając do GPS'u - o ile pamiętam ten model ma diodę sygnalizacyjną? Powinna się ona zaświecić, przy włożeniu GPS'u do slotu CF. Jeżeli tak nie jest, to być może winne są właśnie baterie zasilające, które nie dają dość wysokiego napięcia dla gps'u na CF. Zastanów się poważnie nad zmianą palmtopa. A-11 to zabytek, zwłaszcza jeśli mówimy o możliwościach nawigacyjnych. Już choćby model Casio E-125 daje o niebo większe możliwości, a co dopiero Jornady, czy wczesne Jpaq serii 36XX czy 37XX z pleckami CF (piszę o najtańszych modelach). Na tym pójdzie już wszystko.
Acha - jeśli jeszcze chcesz powalczyć na A-11 to spróbuj zainstalować program OziExplorerCe w wersji dla WinCe i MIPS'a oczywiście. On posiada opcję komunikacji z GPS.