Karta telefoniczna

  • 7 Odpowiedzi
  • 588 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karta telefoniczna
« dnia: Kwiecień 09, 2006, 09:59:18 »
witam,
mam pytanko pzymierzam sie do zakupu vandem clio lub sharpa hc-4600 albo innego palmtpoa w tym styly np.nec 780 i mam pytanie czy istnieje jakaś karta telefoniczna do której wkalda sie karte sim i można gadać??i czy taka karta jest na pcmcia??aha i czy vandem clio ma wyjście na sluchawki i mikrofon??

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Karta telefoniczna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2006, 13:38:38 »
Do CLIO pasuje Nokia Card Phone, wyjście na słuchawki i mikrofon jest bezpośrednio z tej karty. Sam CLIO nie ma wyjscia na słuchawki i mikrofon (jedynie wbudowany głosnik i mikrofon). Co do pozostałych PDA nie wiem.

dzieki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2006, 16:09:30 »
dzieki za odpowiedż

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Karta telefoniczna
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2006, 16:11:35 »
Nec 780/90 ma wyj[ciia sBuchawkowe.

NOKIA CARD PHONE
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:52:22 »
no dobra a czy te wyjścia w tej karcie telefonicznej nokia to służa tylko do rozmowy czy mozna przez nie słychać muzyki i innych rzeczy na clio??

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Karta telefoniczna
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2006, 23:06:29 »
Należy tylko pamiętać, że do HPC Pro (CE 2.11) Nokia opublikowała sterowniki dla karty Nokia Card Phone 2.0 (RPM-1). Starsza wersja (na pasmo 900 MHz) czyli NCP 1.0 ma sterowniki tylko dla HPC CE 1.0 i CE 2.0.
Karta Nokii (na pewno 2.0, nie wiem czy 1.0 również) pozwala na prowadzenie rozmów głosowych w sieci GSM przez dedykowany setaw głośnomówiący. Instrukcja obsługi opisuje całą procedurę na komputerze PC. Niestety nie pamiętam, czy na Win CE jesty również taka możliwość - instrukcja dla tych systemów opisuje jedynie połączenia data (CSD i HSCSD). Mam kartę i pamiętam, że sterownik do niej jest funkcjonalnie dość rozbudowany (zarządzanie sprzętem, połaczeniami, SMS, książka adresowa na karcie SIM), ale nie pamiętam i po sprzedaży Jornady nie mam, jak sprawdzić, czy można wykonywać też połaczenia głosowe. Obawiam się jednak, że sam software od Nokii tego nie umożliwia. Swego czasu szukając informacji o NCP w internecie chyba natknąłem się na opis działania katy w systemach przenośnych MS i coś mi kołacze po głowie, że była tam wzmianka o połaczeniach data w standardzie - do rozmów głosowych należało dokupić oprogramowanie firmy trzeciej.
Gniazdo słuchawkowe posiadają też katy Optiona (np. Globetrotter), ale tu też sytuacja jest nieciekawa. Sterownik od Optiona jest delikatnie mówiąc oszczędny (tylko zarządzanie APN dla GPRS) - o ile dla danej wersji Win CE w ogóle uda się go znaleźć. Producent wręcz poleca na stronach wsparcia korzystanie z zewnętrznego oprogramowania, ale nie mam pojęcia, czy pozwala ono prowadzić rozmowy głosowe.

ok tylko jasniej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2006, 15:23:03 »
ok dobra tylko ja nic z tego nie rozumiem (nie znam sie na tym)wiec jak by ktos mogl mi odpowiedziec czy moge sluchać muzyki albo dzwięków wydawanych przez clio podlaczająa ta karte nokii a do niej sluchawki??

*

Offline HSM

  • **
  • 188
Karta telefoniczna
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2006, 18:59:15 »
Po pierwsze wątpię...
Układy dźwiękowe na takich kartach działają raczej tylko "w obrębie karty" - na potrzeby połączenia głosowego GSM. Nie wydaje mi się by mogły z nich korzystać inne programy wgrane w HPC (chyba, że ktoś wymyślił specjalny sterownik na tę okoliczność).

Po drugie nawet, jeśli byłoby to możliwe, to "niezwykle audiofilski" dźwięk mono z zestawu słuchawkowego Nokii nie jest tego wart...