Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP

  • 36 Odpowiedzi
  • 11924 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« dnia: Lipiec 02, 2006, 00:25:21 »
co zrobić z tym przyciskiem !!!

TEMP !!! jak go usunąć ?

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2006, 00:39:47 »
Wystarczy ze wejdziesz do menu w automapie , ustawienia a na stepnie klawisze sprzetowe i ustawisz menu glowne jako jakis kursor.

Powinno dzialac. U mnie hula az milo :)  :)  :)

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:33:12 »
Witam!

Niestety na MIO ten sposób nie działa :( albo ja robię coś źle :(

Pozdro!

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2006, 20:58:05 »
Cytat: "Kargul.pl"
Witam!

Niestety na MIO ten sposób nie działa :( albo ja robię coś źle :(

Pozdro!


Jak do tej pory nie spotkalem sie z urzadzeniem, w ktorym ten sposob nie dziala :)  :)  :)
Trzeba wejsc do glownego menu, czyli tego pod klawiszem temp, nastepnie w klawiszach sprzetowych znalezc przycisk glowne menu, po czym  przypisac do niego jakis dowolny klawisz np kursor.....

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2007, 21:13:28 »
to naprawdę nei działą !

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2007, 12:44:42 »
Działa ale chodzi o to, że temp nie zniknie ale będzie można się dostać do menu za pomocą przypisanego wcześniej klawisza.

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2007, 19:45:03 »
a jezeli urzadzenie nie ma klawiszy sprzetowych tylko ekran dotykowy - CLARION MAP360 ??

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2007, 22:18:05 »
nie ma ani jednego klawisza (pomijając POWER) dziwne

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2007, 11:13:27 »
no wlasnie ten model nie ma

http://www.clarion-eu.com/po/Nawigacja.31887+M52f77276aa7.4.html

tylko przycisk POWER z boku...

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2007, 11:17:37 »
no wlasnie ten model nie ma

http://www.clarion-eu.com/po/Nawigacja.31887+M52f77276aa7.4.html

tylko przycisk POWER z boku...

*

Offline kuba1961

  • ****
  • 681
  • Płeć: Mężczyzna
Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2007, 08:25:03 »
Mam 3 przyciski. W opcjach AM wszystkie ustawilem na menu...  i nic. Nie dziala ten sposob na Medionie 510.  Troche obcina mi zakladke wyboru klawiszy.Czy ktos przesle mi PrintScreeny w AM tej obcji.   qba1961(malpa)gmail.com

Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2007, 22:30:00 »
jesli sie nie myle to w medionie ..z przyciskami glosu i powrotu i on/off nie da sie przyporządkowac klawiszy w menu AM . raczej to moze działac w pda z joyem.

pozdro

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2007, 19:06:31 »

Przy zabawach z CE 5.0 (Navigon 7000T) stwierdzilem, ze zachowanie systemu mocno zalezy od wersji biblioteki aygshell.dll,
w zależności od jej wersji sa lub nie sa widoczne przyciski, elementy aplikacji, menu...
Sprawdzalem to na VisualGPSce, raz dzialalo lepiej, raz gorzej.
W koncu znalazlem zipa z 17 wersjami tego dll-a, no i zaczela sie zabawa...

Wybralem wersje 12, o rozmiarze 22016 b, dziala przyzwoicie i jest tylko pasek od TEMP, wezszy/nizszy niz ikony menu AM.

Moze bedzie Wam pomocny :-)

http://www.2com.pl/pub/briefcaseget.asp?id=164980

pozdro

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2007, 18:09:07 »
Witam!

Możesz dać linka do strony gdzie znalazłeś ten zbiór dll-i - kiedyś miałem taką stronkę ale format dysku zabrał mi zakładki z przeglądarki ;)

Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2007, 19:44:07 »
Cytat: Rafer link=topic=44115. msg420345#msg420345 date=1175101591

Przy zabawach z CE 5. 0 (Navigon 7000T) stwierdzilem, ze zachowanie systemu mocno zalezy od wersji biblioteki aygshell. dll,
w zależności od jej wersji sa lub nie sa widoczne przyciski, elementy aplikacji, menu. . .
Sprawdzalem to na VisualGPSce, raz dzialalo lepiej, raz gorzej.
W koncu znalazlem zipa z 17 wersjami tego dll-a, no i zaczela sie zabawa. . .

Wybralem wersje 12, o rozmiarze 22016 b, dziala przyzwoicie i jest tylko pasek od TEMP, wezszy/nizszy niz ikony menu AM.

Moze bedzie Wam pomocny :-)

hxxp: www. 2com. pl/pub/briefcaseget. asp?id=164980

pozdro

potwierdzam.  juz tez dawno to wyczaiłem.  ta bibloteka , decyduje o wielkosci wyskakujacych okienek.  i jesli nie jest odpowiednia , to nie mozna czasami zatwierdzic ''ok'' ponieważ nie miesci sie w głównym oknie.  a przesunąc tez sie nie da.

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2007, 18:50:10 »

Kargul.pl : link do dll-i  http://www.2com.pl/pub/briefcaseget.asp?id=165073

pozdrowka
Rafer

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2007, 10:22:24 »

Kargul.pl : link do dll-i  http://www.2com.pl/pub/briefcaseget.asp?id=165073

pozdrowka
Rafer

Dzięki. A nie masz może linka do strony z tymi bibliotekami??
Kiedyś miałem linka do stronki z której pochodzą te biblioteki ale poza tymi shelami było tam dużo innych ciekawych bibliotek.

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2007, 11:34:12 »
Witam!

Wiem, że nie pisze się dwóch postów jeden pod drugim ale warto odświeżyć ten wątek.

Znalazłem bardzo ciekawą strone na której jest mnóstwo przydatnych bibliotek i kilka ciekawych programów:

http://izemize.fw.hu/hpc.php

Pozdro!

Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2007, 17:24:19 »
Cytat: Rafer link=topic=44115. msg420345#msg420345 date=1175101591


Wybralem wersje 12, o rozmiarze 22016 b, dziala przyzwoicie i jest tylko pasek od TEMP, wezszy/nizszy niz ikony menu AM.

Moze bedzie Wam pomocny :-)

hxxp: www. 2com. pl/pub/briefcaseget. asp?id=164980

pozdro


:D no super. . .  w poczciwym Medionie 95780 ta wlasnie biblioteczka sprawila ze parszywy TEMP zniknal calkowicie . . . .
a klawiaturka ze stronki podanej powyzej sprawila że za 5 stówek mam naprawdę przyzwoitą nawigację !!! Nic się nie wiesza i nie wykrzacza, ekranik ładny. . .
DZIĘKI STOKROTNE!!!

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2007, 22:48:49 »
@mross

Możesz zgrać cały katalog windowsa i dać go na jakiś upload albo wysłać mi na pocztę???

Ja sprawdzałem wszystkie DLL-e i nie udało mi się pozbyć TEMP-a - możliwe, że brakuje mi jeszcze jakiejś biblioteki.

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2007, 00:51:46 »
Polecam jeszcze stronkę

http://www.teaser.fr/~vdisanzo/xania/

Naprawdę mi pomogła, są tam rzeczy, które sam musialem odkrywać na piechotę i dodatkowo sporo ulepszeń.

Uzyskalem bardzo fajny efekt, m.in. odtwarzanie calego systemu po hard resecie !!! :-)
(odtworzenie AM, ustawienie daty i czasu na podstawie GPS, ustawienia wyglądu, pamięci, nakładka na pulpit, uruchamianie nawigacji na podstawie włożonej karty pamięci: MN6 lub AM, rotacja ekranu przy uruchamianiu AM /bez nyditot/, monitorowanie zasilania)
Nareszcie mogę oddać sprzęt znajomemu bez obawy, że wróci do mnie za tydzień. System po HR wstaje w ciągu 2-3 minut i wymaga tylko jednego kliknięcia w celu potwierdzenia chęci synchronizacji czasu (video 8MB).
Niech żyje Mortscript!

PNA-7000T wyglada teraz mniej wiecej tak:



(żółta kreska z boku ekranu oznacza stan baterii)


Chyba zrobiłem mały OT...

pozdro
Rafer

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 12:57:53 wysłana przez Rafer »

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2007, 14:16:45 »
@Rafer
stronka może i niezła ale cała po francusku - czytaj nic nie rozumiem :(.

Może podzielisz się zdobytą wiedzą i umiejętnościami?

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2007, 18:38:17 »
Nie ma problemu, postaram się zebrać to w całość...

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2007, 23:05:44 »
Nie ma problemu, postaram się zebrać to w całość...

Chyba wiele osób będzie czekało na to z utęsknieniem :D

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2007, 09:22:36 »
Nie ma problemu, postaram się zebrać to w całość...

Na początek może napisz coś o tych skryptach które Ci się uruchamiają - Mort...

Do zmiany wyglądu używasz WolfNCU Toolbar ??? Trzeba jeszcze coś do niego dorzucić???

Możesz podesłać wszystkie biblioteki jakie masz w nawigacji?

Jak napiszemy coś ciekawego to może mały FAQ powstanie - opis instalacji AM i TT już są.

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2007, 00:40:14 »
Niestety nie poszedłem tak daleko, to tylko skin z 3 ikonkami (SystemInformation 1.2), ale wystarczy, by działała nawigacja, coś do odtwarzania mediów i żeby pozostał prosty dostęp do reszty systemu.

Ale może od początku:
zastosowane przeze mnie rozwiązanie jest dość uniwersalne, ale przez to niestety wymaga dużo ręcznej pracy.
Napisałem skrypty dla MortScripta oraz kilka innych narzędzi.
Całość jest dla Navigon 7000T (CE 5. 0) - Mobile Navigator 6, rozdzielczość ekranu to 480x272 (ma to znaczenie przy przeróbkach skryptów)
Dla innych systemów powinno byc podobnie...

Jak wspomniałeś opisy do instalacji AM czy odblokowania sprzętu już były,
niektóre z nich wymagają np. zmian w rejestrach - zmiana programu, który uruchamia się przy resecie urządzenia.
Ponieważ musiałem zachować możliwość pracy oryginalnego softu po zmianie karty pamięci poszedłem trochę inna drogą:
podmieniłem program, który jest uruchamiany z karty pamięci (sorry, jeśli to jest zbyt oczywiste...)
Są też inne rozwiązania, np. definiowalny .cab, odtworzenie z backupu - to chyba najprotsze rozwiązanie, (nie wiem tylko, czy można zrobić backup do exe lub cab-a), można np. połączyć metodę backupu z prostym skryptem mscr.

U mnie przydał się autorun.exe z instalki Mortscripta, który jako MN6.exe wraz z MN6.mscr wylądował w odpowiednim katalogu na karcie (\Storage Card\MN6\MN6.exe)

Tak jak pisze Xania sekwencja jest następująca: po HR lub SR urządzenie domyślnie uruchamia m.in. \Windows\ST.exe, który
- sprawdza obecność karty pamięci
- sprawdza, czy jest zainstalowana aplikacja do nawigacji (\mnav\mnavdce.exe)
- jeśli MN6 nie jest zainstalowana, sprawdza obecność autorunce.exe i mnavdce.cab na karcie pamięci
- jesli pliki są na karcie uruchamia autorunce.exe, który przeprowadza instalację MN6 z mnavdce.cab
- uruchamia MN6

Trochę to skomplikowane, ale wnioski: na karcie musimy miec autorunce.exe i mnavdce.cab i "podszywamy się" pod "\Storage Card\MN6\MN6.exe"

Wszystkie pliki leżą tutaj

---MN6.mscr---
Następny krok to konstrukcja skryptu MN6.mscr

W komentarzach wpisalem kolejne etapy, większość z nich jest uruchamiana warunkowo - tylko raz po HR

I - uruchomienie showtaskbar.exe - "znany i lubiany" - must have

II - instalacja Morscript - koniecznego do uruchamiania wszystkich skryptów (tu ciekawostka - skrypt uruchamiany przez autorun.exe/MN6.exe nie wymaga zainstalowanego wcześniej Mortscripta)

III - kopiowanie plików do katalogów PNA. Pliki te kopiujemy z pamięci PNA do odpowiednich katalogów da karcie, oczywiście po wcześniejszym doprowadzeniu PNA do stanu, który nam odpowiada.

IV - uruchomienie TCPMP - nie wymaga instalacji, potrzebne, żeby zarejestrować rozszerzenia plików

V - skopiowanie ustawień AM do pamięci PNA (kopiujemy je na kartę po zainstalowaniu AM, zarejestrowaniu map, dodanu POI itp.)

VI - najbardziej skomplikowana część - modyfikacje rejestru
 - ustawienia AM
 - tapeta
 - schemat kolorów
 - głośność (można użyć funkcji Morscripta, ale jakoś chyba słabo działała)
 - strefa czasowa
 - powiązanie plików txt z pnotepad.exe
 
 Reset, w celu uwidocznienia wprowadzonych zmian i uruchomienia programów z autostartu
 
 Ta częśc wymaga najwięcej pracy, moja metoda to zrobienie zrzutu rejestru regeditem, zmiana badanego parametu w systemie, ponowny zrzut rejestrów, porównanie zrzutów np przez TFC (Tadzio's file compare)
 Różnice trzeba wprowadzić do skryptu, wartość po wartości, ze zwróceniem uwagi na typ pola.
 

VII - uruchomienie skryptu do zwiększenia ilości pamięci Program Memory dla pracujących programów - AM jest wymagająca

VIII - pytanie o uaktualnienie czasu z GPSa - konieczne po HR, opcjonalne po SR. Dodatkowo uruchomiony skrypcik czas_cl.mscr wciska klawisz "No" po 5 sekundach, żeby nie angażować za każdym razem użytkownika

IX - uruchomienie AM, automatycznie przez AM_cl.mscr po 5 sekundach, jeśli nie będzie reakcji użytkownika


---memory.mscr---
Prosty skrypt, który ustawia Program Memory, na zadaną wartość. Je ustawiłem 36MB, mam nadzieję, że wystarczy :-)
Skrypt sprawdza ilość wolnej pamięci i jeśli trzeba wykonuje tyle wciśnięć strzałki w lewo, by ilość wolnej pamięci osiągnęła okolice 36MB. Jedno wciśnięcie daje 64kB więcej pamięci. Prymitywne, prawda?


---czas.mscr---
Ustawia czas PNA zgodny z GPS.
Do ustawienia czasu PNA zgodnego z GPS wykorzystałem program GPSInfo.
Po wciśnieciu guzika od resetu czekamy, aż w odpowiednim miejscu ekranu pojawi się data z rokiem 2007 (I) (po resecie jest zawsze rok 2006). Odczekujemy kilka sekund, żeby odczyt był pewny, sprawdzamy, czy trzeba dodać dodatkową godzinę dla czasu letniego (II), sprawdzamy, czy czas PNA odbiega od czasu GPS (III), przerabiamy na format 12 godzinny, jeśli trzeba rozpoczynamy procedurę ustawienia czasu (V). W aplecie Control Panela Date/Time ustawiamy dzień miesiąca (VI) (w lewo do pierwszego, w prawo do wymaganego dnia miesiąca), rok (VII), miesiąc (VIII), godzinę (IX), zamykamy GPSInfo.


---battery.mscr---
Skrypt monitoruje stan baterii. Wyswietla komunikat o niskim poziomie akumulatora.
Dodatkowo sprawdza, czy jest uruchomiona nakładka desktopu, gdyż dość łatwo ją zamknąć przez podwójne kliknięcie na wyświetlane elementy.
Robi to co 30s. Jest kopiowany do "\Windows\Startup"


---czas_cl.mscr, AM_cl.mscr---
Małe skrypciki, które wciskają klawisz NO/YES w przypadku braku reakcji użytkownika

---AM.mscr---
Uruchamia nawigację.
Jest kopiowany do pamięci PNA (\Program Files\), żeby działać niezależnie od włożonej karty.
Po sprawdzeniu, czy włożona karta zawiera skrypty uruchamia albo AM albo MN6.
Przy AM obraca ekran o 90 stopni. Do obracania można też wykorzystać np. screenrotate.exe.
Po zamnięciu kopiuje pliki ustawień AN na kartę, żeby w każdej chwili można było przywrócić aktualne ustawienia. Dodatkowo wyłącza zasilanie.


---menu.mscr---
Klika w start/Run/Cancel, żeby odsłonić menu AM (czasami nie działa zbyt dobrze...)

---wait.mscr---
"Proszę czekać..." podczas zamykania AM


---Nakładka desktopu---
To program SystemInformation 1.2 Daniela Schumanna, z wykorzystaniem jednego ze skinów Xanii (PNA skin), tło (back.bmp) zostało przeskalowane do rozmiaru ekranu i wrzucone do \Windows, reszta po modyfikacjach jest w katalogu \skin. Program nie wymaga instalacji, wystrarczy skopiować pliki i umieścić skrót do .exe w \Windows\StartUp.
Uzyskałem na pulpicie 3 przyciski, NAVI (nawigacja), UTILS (explorer), MEDIA (TCPMP), datę i stan baterii oznaczony kolorem żielony/żółty/czerwony. Można wyświtlić też godzinę, ale nie uwzględnia ona ani strefy czasowej, ani czasu letniego.
Rozwiązanie dość proste i skuteczne.
Ponieważ podwójne kliknięcie na datę/pasek baterii/tekst może zamknąć aplikację co 30s jest to sprawdzane w battery.mscr.

---Biblioteki---

W "\Windows" dll-e z Fake DLL dla CE .NET
plus to co pochodzi z AM:
-AMToday.bmp
-AMToday.dll
-FAX.BIN
-WakeUpPPC.exe

-AYGSHELL.DLL (wersja 13 z tego zip-a)
-back.bmp z tłem aplikacji SystemInformation

... i to chyba wszystko.


Wypadałoby jakoś zakończyć ten opis, ale może poczekam na uwagi :-)
Mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta :-)

pozdrowka
Rafer

Edit:

TCPMP do umieszczenia w "\My Flash Disk\tcpmp081pl\"
TCPMP

VisualGPSCE do "\My Flash Disk\VisualGPSce.exe"
VisualGPSCE
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2007, 10:12:44 wysłana przez Rafer »

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2007, 11:21:56 »
Witam!
Już mi zaczyna coś świtać :D ale ja to robie trochę inaczej.

Do robienia backupu/podmiany rejestru i pamięci "ulotnej" używam EzBackup - niestety kopie robi w swoim własnym formacie i można ją przywrócić tylko tym programem (program jest darmowy).

Do zmiany wyglądu urządzenia używam WolfNCU (na stronie Xani) - nie bawiłem się jeszcze SystemInformation.

Mio 269+ które mam jest trochę "dziwne" ponieważ po starcie systemu(po każdym SoftResecie!!!) trzeba uruchomić program(???czy co to jest???)) MioStartUp.exe w przeciwnym przypadku jakakolwiek ingerencja w pliki na karcie pamięci powoduje zawieszenie urządzenia - właśnie a może da się napisać mort Script który będzie sam zamykał tą nakładkę? Poza tym Mio269+ posiada wbudowaną kartę pamięci CF o pojemności, bagatela, ;) 2,5GB więc wszystkie programy jakie instaluje lądują na niej dzięki czemu mam ponad 50MB pamięci RAM dla programów.

Zobacz sobie jeszcze tą stronkę:
http://izemize.fw.hu/hpc.php
Jest tam kilka ciekawych programów np. wordpad42 - świetny program typu notatnik.
Do odtwarzania MP3 polecam:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=64845.0

Zaraz zabieram się za zabawę MortScriptem!

Pozdro!

PS.
Hmmm... a może zrobimy wątek o tym jakie programy/gry itd. można uruchomić na naszych sprzętach z WinCE???

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2007, 12:14:34 »
Faktycznie, najprostsze rozwiązanie to połączenie EzBackup i MortScripta. Skrypt instaluje EzBackup i steruje przywróceniem kopii systemu.
Trzeba tylko zadbać o aktualność tej kopii (codzienny backup powinien wystarczyć).
Niestety miałem ograniczony czas dostępu do urządzenia, i chyba nie dojrzałem do tego odpowiednio szybko....

W kwestii MioStartUp - jesłi jest na karcie pamięci a nie w PNA, to może podstawić tam plik uruchamiający skrypt?
U mnie chyba było podobnie, trzeba tylko znaleźć odpowiednie ogniwo łańcuszka uruchamianych programów i tam się wbić z własną inicjatywą...

Zamykanie nakładki - jeśli można to zrobić ręcznie, to powinno się udać przez skrypt, na stronie Xanii są chyba nawet skrypty, które sterują bodajże MN4, jeśli tylko aplikacja odbierze MouseClick od skryptu - powinno się udać :-)

Wczoraj doczytałem, że WolfNCU sam sychronizuje czas PNA z GPS - gdybym wiedział to wcześniej, miałbym trochę mniej pracy....

Ja już musiałem się pożegnać z WinCE, sprzęt wrócił do właściciela, ale dawno tak dobrze się nie bawiłem :-)

Pozdro
Rafer

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2007, 19:04:44 »

Wczoraj doczytałem, że WolfNCU sam sychronizuje czas PNA z GPS - gdybym wiedział to wcześniej, miałbym trochę mniej pracy....

Ja już musiałem się pożegnać z WinCE, sprzęt wrócił do właściciela, ale dawno tak dobrze się nie bawiłem :-)

Pozdro
Rafer

U mnie coś nie działa ta synchronizacja czasu :(

Szkoda, że już nie będziesz "walczył" z tym sprzętem :( - znów będę sam :(

Pozdro!

*

Offline Rafer

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X30H, Kaiser
Odp: Automapa XL i mio 269 przeklęty TEMP
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2007, 01:13:17 »
Czy mozesz podeslać EzBackup? to co znalazlem daje komunikat "uszkodzone archiwum" i nie instaluje się na emulatorze winCE...

pozdr.
Rafer