3Com LAN 16Bit i Jornada 720 - jak zainstalować i surfowac

  • 3 Odpowiedzi
  • 1645 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kefirz

  • 17
  • Sprzęt: FS N560
3Com LAN 16Bit i Jornada 720 - jak zainstalować i surfowac
« dnia: Październik 26, 2005, 19:05:45 »
Witam !
Posiadam pare kart sieciowych na PCMCIA LAN firmy 3Com 16Bit
(modele: 3CXE589EC, 3CCFE575BT oraz 3C589D-COMBO) ale nie potrafie sobie poradzic z instalacja tych kart i konfiguracja Jornady 720 w sposob aby byl dostepny internet z mojej lokalnej sieci osiedlowej. Moze potraficie mi pomoc. Staerowniki poscaigalem ale nie wiem jak to wszystko zainstalowac i skonfigurowac. Napewno ktos juz w tym siedzial i moze sluzyc mi pomoca. Moj nr GG: 837218 - jestesm dostepny non-stop.

Pozdrawiam i prosze o szczera pomoc.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
3Com LAN 16Bit i Jornada 720 - jak zainstalować i surfowac
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2005, 20:22:19 »
Do kart 3Com serii 589 dla systemy HPC 2000 jest dostępny eksperymentalny sterownik bez wsparcia producenta http://www.hpcfactor.com/support/cesd/h/0017.asp
Po przegraniu i instalacji na Jornadzie odpowiedniego CABa należy włożyć kartę i podać ustawienia sieci. Jeżeli system spyta o sterownik, należy wpisać nazwę 3c589.dll.
Dla przypomnienia - to jest wersja Beta (zresztą jedyna dla tego systemu) i może nie działać  - chociażby ma problemy z przechodzeniem w stan uśpienia. Przed wyłączeniem komputera trzeba wyjąć kartę z gniazda.

*

Offline kefirz

  • 17
  • Sprzęt: FS N560
3Com LAN 16Bit i Jornada 720 - jak zainstalować i surfowac
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2005, 12:01:50 »
I cos rzeczywiscie nie dziala.
Zainstalowalem sterowniki wpisalem jako nazwe karty 3c589.dll dalem OK zresetowalem i gdy uruchomil sie system ponownie zablokowal sie i nic nie mogelm zrobic dopiero wyciagniecie karty i wlazenie jej ponownie pomoglo ale nic z tego z polaczenia internetowego.
Jakie i ktore karty napewno dzialaja. A moze ta tez dziala (chodzi mi konretnie o 3c589D-Combo.

Prosze o odpowiedz.

*

Offline HSM

  • **
  • 188
3Com LAN 16Bit i Jornada 720 - jak zainstalować i surfowac
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2005, 19:59:24 »
Nie wiem, czy to coś da, ale spróbowałbym jeszcze tak:
-zainstalować sterownik
-soft reset
-DOPIERO TERAZ włożyć kartę z podpiętym już kablem sieciowym
-jeżeli spyta o sterownik, wpisac 3c589.dll
-podać ustawienia sieci
-nie zaszkodzi wspomóc się prośbą do sił niebieskich
-sprawdzić, czy działa
...
-przed wyłączeniem Jornady lub soft resetem bezwzględnie wyjąć kartę z gniazda (co zwolni sterownik)