W 2013 sprzedaż smartfonów sięgnie 300 mln sztuk, a ilość użytkowników 1,1 mld

  • 11 Odpowiedzi
  • 3255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Taką prognozę opublikowała firma Parks Associates, zajmująca się badaniem rynku.
Sukces iPhone'a, PalmaPre i BlackBerry ma świadczyć o rosnącym popycie na inteligentne, wielofunkcyjne, mobilne urządzenia. Bo to platformy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i rozrywkowe.
Nadto, wyspecjalizowane sklepy, jak AppStore czy Android Market, w prosty sposób umożliwiające ściągnięcie wprost na smartfona tanich i użytecznych aplikacji, walnie przyczynią się do wzrostu popularności palmtopotelefonów.



http://www.cellular-news.com/story/38286.php

Ja tę prognozę kupuję. Miód na moje serce. Jeśli netbooki (albo jeszcze coś nowszego) nie namieszają na rynku, to smartfony pozostaną silnym jego segmentem, z olbrzymią kasą do zarobienia.
A jaki los UMPC? Czarno widzę, choć byłem gorącym entuzjastą.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
A ja to czarno widzę:

1. Połowa zaloguje się na xda i nie będzie można korzystać z powodu przeciążenia.
2. Druga połowa zaloguje się na pdaclub i będzie 200 postów dziennie pt. jak ustawić mp3 na dzwonek sms.

 :mrgreen:

A tak na poważnie, to dla mnie od dawna jasne było, że smartfony to jedyna słuszna droga dla telefonii.


*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Vonski: wcale nie jedyna droga dla telefonow - pozostanie jeszcze segment urzadzen ktore beda proste ale bardzo dystyngowane, raczej typu "do kazdej sukienki inny aparat" (sukienka to przyklad, nie jestem szowinista...

Ponadto, dobrze ujales to "ze jak ustawic empeczy by gralo jako esemes ziom" bedzie coraz czestrze... niestety takie zycie...

I nalezy jeszcze zdefiniowac pojecie smartphone i jak pne (smarptohny) sa rozliczane. Czy nokia e51 to juz smartphone?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Wiem, że zawsze będzie wielki rynek dla zwykłych prostych komórek. Choćby dla kobiet (bez urazy) i starszych ludzi. Ale prawda jest taka, że coraz więcej mamy sprzętu z systemami. Popatrzcie ile sama Nokia ma modeli w seriach N czy E.

Cytuj
I nalezy jeszcze zdefiniowac pojecie smartphone i jak pne (smarptohny) sa rozliczane. Czy nokia e51 to juz smartphone?

IMO jak najbardziej tak. Przecież Symbian to otwarty system pozwalający na uruchamianie wielu aplikacji i ich działanie w tle.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Ja to kupuję i się będę cieszył jeśli te prognozy się sprawdzą bo będzie większa konkurencja na rynku i walka o klienta dobrymi palmtopami. Albo może też być ciąg dalszy dzisiejszych nowości. Super reklama kiepski procek nowe czasem bezsensowne dodatki które psują łatwe użytkowanie (przykład jakieś dziwne kulki zamiast starego dobrego d-pada)

*

Offline Bitek7

  • *
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nintendo Wii... szukam pda.
    • Htc Tornado- Moja stronka :)
  • Sprzęt: Manta WinCE 5, Wii, C902 by rura
Cytuj
Super reklama kiepski procek nowe czasem bezsensowne dodatki które psują łatwe użytkowanie (przykład jakieś dziwne kulki zamiast starego dobrego d-pada)
Heh  :E

Ciekawe. Może doczekamy się tego wydarzenia xD

Nowe reklamy: HTC Tornado nowy wymiar biznesu :D

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 22:55:12 wysłana przez Bitek7 »
Było:HTC C600,Omnia,Samsung T10,Philips GoGeaR
Manta 060 GPS 4gb...AM,TT,MM,IGO8
Windows CE 5 ;]

poszukuje magician-a

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Aż takiej wizji sie nie spodziewam (no bez przesady). Qualcomm chyba będzie rządził dość długo w wynikach sprzedaży (niestety).

*

Offline Bitek7

  • *
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nintendo Wii... szukam pda.
    • Htc Tornado- Moja stronka :)
  • Sprzęt: Manta WinCE 5, Wii, C902 by rura
A co będzie na rynku ??

Pewnie Samsungi i600 ?

Wo gule czego się spodziewamy xD
Było:HTC C600,Omnia,Samsung T10,Philips GoGeaR
Manta 060 GPS 4gb...AM,TT,MM,IGO8
Windows CE 5 ;]

poszukuje magician-a

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Nie chodzi mi o cofanie się w rozwoju tylko o dreptanie w miejscu albo powolne raczkowanie. A przecież to może być spokojnie truchcik. takie jakies porownanie ale wazne że trafne.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
jak dla mnie ta statystyka wygląda tak jakby ktoś wykreślił funkcję e^x z jakimś współczynnikiem... Jakoś nie wierzę w te liczby, niemniej przypuszczam, że nie będzie maleć, ba powinien ostro wzrosnąć.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
myślę że będzie jeszcze lepiej, niż wygląda to w tych prognozach.

smartfon jest prostszy w produkcji. jest już gotowy system, nie trzeba tego badziewia dumbfonowego tworzyć od zera. co jakiś czas zmieniac menu, ulepszać ikonki itp - teraz to wszystko zastąpi multum nakładek do wyboru.

ludzie, jeśli nawet lubią proste telefony, to chcieliby chociaż móc je personalizować. i tu smartfon jest nie do pobicia.

i najważniejsza sprawa: dumbfon nigdy nie zastąpi smartfona (choć by się Samsung i LG nie wiem jak starało z tymi swoimi Arenami i Pixonami) natomiast smartfon zastąpi dumbfona z powodzeniem. i nieprawda, że jest zbyt skomplikowany. można zrobić maksymalnie prostą nakładkę dla ludzi starszych i mniej rozgarniętych kobiet (jak bardziej rozgarnięte na tym śmigają, widuję na co dzień)

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Tylko że starsi ludzie nauczą się obsługiwać 1 telefon i nie chcą innego (mój dziadzio). Umie on dzwonić zapisywać kontakty w telefonie i to mu starczy. Zauważyłem że on nawet nie patrzy na napisy nad przyciskami wyświetlane na ekranie tylko robi na pamięć. Jak coś nie wyjdzie to wyjdzie do ekranu głównego i od początku. A mniej ogarniające kobiety wiedzą jak wysłać smsa i to też im starczy. Ale pokolenia się zmieniają i w przyszłości myślę że tak będzie ale jeszcze przez kilka lat nie będzie tak gwałtownego wzrostu. A poza tym to telefony z zamkniętymi systemami wydaje mi się że są tańsze (oczywiście są wyjątki). Robią zdjęcia jakąś prostą grę można zainstalować i dla takich uzyszkodników to starczy.