Testowanie - inaczej czyli wiecej

  • 2 Odpowiedzi
  • 2618 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Skie

  • **
  • 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Tytn II, +6GB karta
Testowanie - inaczej czyli wiecej
« dnia: Sierpień 04, 2011, 18:25:31 »
Nie my wiem czy pisze we wlasciwym watku, ewentualnie admin moze przeniesc wedlug uznania.
Chodzi mi o testy roznej masci telefonow lub wyrobow telefonopodobnych. Niezaleznie od systemu operacyjnego, rozdzielczosci i tysiaca innych opisywanych bajerow to co jest najwazniejsze to chyba jakosc rozmowy. Niestety zwykle ta czesc testu jest zalatwiana jakms jednym lakonicznym zdaniem. A chyba mozna opracowac standardowa metode testowania, prosta i powtarzalna. Test moglby sie skladac z dwoch czesci: pierwsza to odtworzenie z kompa (takie same parametry dla wszystkich telefonow) jakiegos tekstu nagranego w iwonie. Tekst z glosnika do sluchawki stacjonarnego telefonu a inny komputer przez mikrofon w odlegosci ustawowe 1cm od komorki nagrywa to co sie przetransmitowalo. Czesc druga to rozszerzenie pierwszej, gdzie zamiast tekstu mozna odtwarzac szumy o znanych czestotliwosciach. Calosc wydaje mi sie prosta i dawalaby realne informacje o tym jak sie przez taki telefon rozmawia.
Do tego w testach chyba nigdy nie widzialem twardych parametrow odtwarzanej muzyki. Testuja mp3-ke poaje sie czestotliwosci graniczne a nawet czasami cale krzywe. Dlaczego tego nie zrobic z pda?
pozdrawiam
pozdrawiam
Skie

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Testowanie - inaczej czyli wiecej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:55:12 »
Taki test nie byłby w ogóle miarodajny ani wiarygodny. Zależy to od propagacji fal radiowych w danym momencie, obciążenia sieci,
użytego kodeka itd.

Lost in universe.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Testowanie - inaczej czyli wiecej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2011, 11:54:35 »
Ja akurat piszę swoją pierwszą recenzję i mam zamiar poświęcić więcej niż jeden akapit jakości rozmów i połączeń. Ale żeby zrobić takie testy audio w telefonie, jak robi np. GSMArena, to trzeba mieć po prostu odpowiedni sprzęt.