Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

  • 288 Odpowiedzi
  • 59236 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 10, 2014, 15:24:25 »
Ale wydajność jakoś specjalnie się przełożyła na grywalność. Ciągle sterowanie jest dupiate, poza pościganiem się na akcelerometrze dla mnie mało jest ciekawych propozycji.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 10, 2014, 15:28:07 »
No, muzyki słuchałem i z TP i z Leo. Aparat nadal jest dla mnie namiastką kompakta, ale postęp jest. Opera na Leo, a nowa przeglądarka? Nie widzę specjalnych różnic, ale ułamek sekundy w ładowaniu strony mnie nie wzrusza.

Wydajność wzrosła znacznie, ale to głownie w grach potrzebne.

Czy jednak poza grami ten marketingowo napędzany postęp coś wnosi? Ekran pojemnościowy to ostatnia rewolucyjna zmiana. Reszta IMO to ewolucja, ale dupy nie urywa.

Połączone: Luty 10, 2014, 15:29:55
Co do grywalności, to mam nowe GTA i RR3, a i tak najwiecej czasu poświęcam sudoku i portowi Deluxe Sky Jump.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 15:29:55 wysłana przez abderyta »

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 10, 2014, 15:46:48 »
no rewolucji nie ma bo i jaka mogłaby być (poza bateriową)? Raczej wszystko zmierza do przodu drogą ewolucji  - co raz więcej, szybciej itd.

Co do gier to jest kilka ciekawych tytułów, plus dochodzą jakieś nieśmiałe konwersje z pc, no i w końcu można emulować bez problemu konsole a kwestie sterowania załatwiają niejako pady BT.

Czasem przydaje się też możliwość stremowania wideo FHD poprzez wifi (gdzie pamiętam wyścig na procenty w trailerze matriksa - intel rządzi heheh)  :)

Jesli chodzi o aparat to lustrzanki nie zastąpi, ale  w porównaniu do tych aparacików z choćby mojego atoma life, to jest kolosalna różnica.


Naprawdę nie sądziłem że tyle może się zmienić  (pod maską) przez te kilka lat.
Abre tu mente

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 10, 2014, 16:17:46 »
Nikt nie przewidywał, bo i postęp jest niezaprzeczalny. Tylko nic z tego nie wynika tak na prawdę.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 10, 2014, 16:30:39 »
Jak to nic nie wynika? Czasy pracu na baterii spadły drastycznie. :)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 10, 2014, 17:16:19 »
Atom trzymal jeden dzien, hx troche dluzej bo bez gsm, palm t3 3h ekranu. Tutaj sie wiele nie zmienilo
Abre tu mente

*

Looxer

Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 10, 2014, 17:22:21 »
kurde aż się łezka w oku kręci... te wszystkie osoby, które tu kiedyś pisały. Niektórzy moderatorzy, niektórzy obserwowani albo zbanowani ;), trochę dziwaków :D
na pewno jednak, jak wynika z wątku, niedościgniony n560 w końcu doczekał się konkurencji :)

ps. Daras już chyba 5 lat temu miał problem z W8.1 :D
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 17:59:56 wysłana przez Looxer »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 10, 2014, 19:38:45 »
Pamiętam, że na starszych sprzętach prócz Universala nie miałem aż tak dużego problemu z wytrzymywaniem całego dnia na baterii, ale sposób użytkowania tych urządzeń tez się zmienił, także może rzeczywiście niewiele się w praktyce zmieniło.

A dokąd to teraz zmierza? Elastyczne ekrany? Bez sensu. Ekrany 3D? Niewypał. Przeróżne technologie śledzenia wzroku czy biometry? Przekombinowane.

Jedyne co daje nadzieję na zmianę, to asystenci głosowi, ale to po pierwsze rozwiązanie programowe a po drugie, dopóki nie działa jak Jarvis od Intela, to też nie ma jakiejś dużej użyteczności.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 11, 2014, 11:00:42 »
Bateria faktycznie skoku nie było , mam w s4 powiększoną baterię 5500mAh , ale dzięki miniaturyzacji sprzętu w końcu bateria nie ciąży .
Największy postęp był w 2010 wraz z iphonem 4  , w końcu gpu ciągnie nagrywanie, odtwarzanie w HD , oraz gierki wymiatają.
Przez kolejne 3 lata android ciągnął żeby osiągnąć poziom ip4 , 2GB Ram i Gpu na dzień dzisiejszy daje wszystko co potrzeba. 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 11, 2014, 11:04:42 »
Już wcześniej chciałem to zrobić, ale tym tematem mnie jeszcze nakierowaliscie na fajny tekst o innowacjach. :)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 12, 2014, 12:48:00 »
działaj, chętnie poczytam :)
Abre tu mente

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 13, 2014, 15:12:37 »
Niektórzy piszą że mało się zmienia - myśle że małą rewolucją którą warto zanotować jest nagrywanie w rozdzielczości 4k - jeszcze niewiele urządzeń obsługuje, ale na pewno jest to ogromny przeskok w jakości filmów - zwłaszcza jeśli idzie za tym w miare dobra matryca, bo oczywiście sama rozdzielczość nie robi jakości(przykład pierwszy z brzegu: galaxy note 1 z full hd ;>).

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 13, 2014, 15:24:35 »
4K będzie warte wspomnienia kiedy powszechnie dostępne będą odbiorniki/telewizory. Czyli pewnie za jakieś 2-3 lata...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 13, 2014, 15:56:40 »
Jak dla mnie 4k w smartfonie to sztuka dla sztuki i śmiech. Tylko pretekst aby wrzucić mocniejszy procesor.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 13, 2014, 16:21:12 »
Ale barierą - i to można traktować jako ciągły krok w tył - jest cały czas bateria/zasilanie smartfonów. Po co szybsze procesory, większe rozdzielczości, itp. podobne bajery (GPS, NFC, lampy błyskowe), jak niedługo okaże się, że bez dodatkowej baterii nie będzie można się ruszyć z domu??? A sam naładowany telefon starczy na 6-8 godzin...

Wprawdzie niektórzy producenci znaleźli sposób na obejście tego problemu oferując gigantyczne modele z 6-calowymi ekranami (phablety, czy jakoś tak) i w tak dużych obudowach mogą upchnąć pojemniejszą baterię, no ale to nie tędy droga...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 13, 2014, 16:48:46 »
4K będzie warte wspomnienia kiedy powszechnie dostępne będą odbiorniki/telewizory. Czyli pewnie za jakieś 2-3 lata...

Nie zgodze się z tym argumentem - filmy można odtwarzać na telewizorach fullhd czy monitorach o mniejszej rozdzielczości- po przeskalowaniu są  i tak dużo lepszej jakości od full hd. Poza tym telewizory 4k już widać na półkach w media podobnych sklepach - nie jest to tak daleko.

Jak dla mnie 4k w smartfonie to sztuka dla sztuki i śmiech. Tylko pretekst aby wrzucić mocniejszy procesor.

Tą teorie prędzej podpiąłbym raczej do ekranów full hd  - do niczego nie służą, jedynie zwiększają zapotrzebowanie na procesor/baterie, a 4k daje naprawde realny efekt - to samo wideo 4k i full hd to dwa różne światy.

Wprawdzie niektórzy producenci znaleźli sposób na obejście tego problemu oferując gigantyczne modele z 6-calowymi ekranami (phablety, czy jakoś tak) i w tak dużych obudowach mogą upchnąć pojemniejszą baterię, no ale to nie tędy droga...

Do 6 cali można się łatwo przyzwyczaić. Kiedyś na pdaclub podobna reakcja była na ekrany 4,3" :)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 13, 2014, 18:01:22 »
Do 6 cali można się łatwo przyzwyczaić. Kiedyś na pdaclub podobna reakcja była na ekrany 4,3" :)

Chyba najpierw musiałbym zmienić krawca lub zacząć kupować ciuchy w firmie http://www.scottevest.com/ :-)

Bawiłem się ostatnio Nokią 1320 (tańsza wersja 1520) i nie są to dla mnie urządzenia codziennego użytku. Nie mam aż tak dużych kieszeni, a poza tym za dużo jeżdżę na motorze, rowerze, itd.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 13, 2014, 21:12:32 »
4K będzie warte wspomnienia kiedy powszechnie dostępne będą odbiorniki/telewizory. Czyli pewnie za jakieś 2-3 lata...

Nie zgodze się z tym argumentem - filmy można odtwarzać na telewizorach fullhd czy monitorach o mniejszej rozdzielczości- po przeskalowaniu są  i tak dużo lepszej jakości od full hd. Poza tym telewizory 4k już widać na półkach w media podobnych sklepach - nie jest to tak daleko.

Jak dla mnie 4k w smartfonie to sztuka dla sztuki i śmiech. Tylko pretekst aby wrzucić mocniejszy procesor.

Tą teorie prędzej podpiąłbym raczej do ekranów full hd  - do niczego nie służą, jedynie zwiększają zapotrzebowanie na procesor/baterie, a 4k daje naprawde realny efekt - to samo wideo 4k i full hd to dwa różne światy.



Tylko wytłumacz mi jedną rzecz: po jaką cholerę mam przerzucać film na telefon skoro DLNA mogę zapuścić z komputera zamiast katować procesor w telefonie? :P Są jeszcze dyski przenośne, sieciowe. Kto pobiera filmy 4K na telefon? :E Co do ekranów FullHD to ludzie różnie mówią. Ja jestem czuły na takie rzeczy, ale zwykłe HD przy pięciu calach kiedy większość ludzi korzysta z laptopów 15 cali 1366x768... I nie mają z tym problemu. :E
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 14, 2014, 01:36:15 »
tylko na telefon patrzysz z ciut bliższa. Ja miałem porównanie i w zasadzie między 720p a 1080p nie ma różnicy.
Niby na 720p  BARDZO rzadko można zobaczyć ząbki/piksele. Na FHD choćbym się nie wiem jak wpatrywał nic nie zobaczę. Jednak taka rozdzielczość zeżre np moc adreno330 i w zasadzie nie ma różnic wydajnościowych, a jedyna różnica jest taka, że dużo pikseli potrzebuje dużo papu :)
Abre tu mente