Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

  • 288 Odpowiedzi
  • 59841 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:07:48 »
zobacz sobie ile luczi uzywa symbianu np w USA...niewiele... WM i tak niezgnie bo jest najbardziej elastyczny i najbardziej zawanowany i najmniej ograniczony ciekawe czy pozaglował bys tak systemami do n95 jak np do g900....niewidziałem zadnego kucharza na n95 a na toske juz tak...ale mozna wybrac apla gdzie niema copy&past anie wysyłanie mms i okrojony BT...... WM gora
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 26, 2009, 18:22:00 »
Zgadzam się z tobą kolego. M$ ma za duże zyski z wm ponieważ jest w tak wielu urządzeniach.
A symbian jest popularny jedynie w Polsce.
virusotron widzę że pisałeś z Tosi :grin:
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline Zer01

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kohaku!
  • Sprzęt: Motorola Razr I
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 26, 2009, 22:02:48 »
Virusotron zapominasz o tym, że w USA jest zupełnie inny rynek i Nokia nie stara się zbytnio z promowaniem Symbianowych urządzeń. Typowy mainstreamowy klient bierze co jest u opa, a z Symbianowych maszynek dostępnych u ichniejszych opów masz w tej chwili tylko E71x (E71 z feature pack 2 i brandingiem AT&T), do niedawna dostępna była jeszcze 6650 Fold. Pozostałe modele ze stronki Nokia USA są dostępne tylko w sklepach. Idzie taki stereotypowy hamburgeiro do salonu opa i albo bierze najnowszego Razra (o zgrozo!), albo ajfona, bo to w telewizji i w necie trąbią, że będzie trendi i dżezi jak go kupi ;).

A grigor, tu nie o taką śmierć chodzi. WM kierowany jest teraz w stronę innej grupy docelowej. Nie tyle ludzi, którzy chcą mieć bardzo customizowalny system i dość solidne PDA, co ludzi chcących podpalcowych wodotrysków i kamerek 20turbomegapikseli. A WM stworzony do tego nie został. I potem przychodzi taki świeżo upieczony owner i pyta się czemu jego wypaśśny multymedialny fon się muli i wiesza. Te nowe urządzenia nie nadają się np. dla mnie, bo do utylitaryzmu i szybkości działania i780 im daleko, a fanowie wypaśnych fonów prędzej czy później dojdą do wniosku, że np. Nokia eNka dużo bardziej pasuje do ich potrzeb.
C35i=>6310=>K300i=<K700i=>K750i=>i780, Visor TCM, N73, 6310i=>Desire Z=>Razr I

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 27, 2009, 00:40:51 »
Nawet MS bedzie musil sie wycofac z jakiegos segmentu rynku jesli inwestowanie w niego bedzie nieoplacalne.
kazdy normalny inwestor to robi ... nie zarabia tyle ile zalozyl, zmienia .... i nie ma sentymentow

A skąd przychodzi Wam do głowy myśl, że inwestowanie w palmtopotelefony miałoby stać się nagle nieopłacalne? Nawet Palm daje radę, jako zmartwychwstaniec, czemu nie miałby jeszcze przez wiele lat działać z powodzeniem na tym rynku MS?
Uważam tylko, że niebezpiecznie z(quasi)monopolizowała rynek WM firma HTC, jako masowy dostawca innowacyjnych produktów. A on ani masowy, ani taki innowacyjny.

ja sie odnioslem do sytaucji ze ms$ moze sobie pozwolic a na utrale malej czesci rynku noi tak zapewne zaraz cos innego wymysli zeby sie znow oblowic .... zreszta tj robi gross innych firm, zadna nowosc
co do innowacyjnosci produktow HTC .... w pelni sie zgadzam
co do masowosci ... uwazam ze jest to produkt niszowy, i z cala pewnoscia nie masowy  :wink:

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 27, 2009, 04:50:02 »
Cytuj

A grigor, tu nie o taką śmierć chodzi. WM kierowany jest teraz w stronę innej grupy docelowej. Nie tyle ludzi, którzy chcą mieć bardzo customizowalny system i dość solidne PDA, co ludzi chcących podpalcowych wodotrysków i kamerek 20turbomegapikseli. A WM stworzony do tego nie został. I potem przychodzi taki świeżo upieczony owner i pyta się czemu jego wypaśśny multymedialny fon się muli i wiesza. Te nowe urządzenia nie nadają się np. dla mnie, bo do utylitaryzmu i szybkości działania i780 im daleko, a fanowie wypaśnych fonów prędzej czy później dojdą do wniosku, że np. Nokia eNka dużo bardziej pasuje do ich potrzeb.

Zgadzam się. Jak patrze na ten filmik promujący wm7 to aż mi się źle robi. Nie chcę tego aby wm się taki stał i dla mnie też to śmierć. Windows powinien zrobić powrót do korzeni :E WINDOWS CE :ok:.
Witam o tak wczesnej porze.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 27, 2009, 16:14:31 »
Windows powinien zrobić powrót do korzeni :E WINDOWS CE :ok:.

Zbyt malo osob tego chce, dlatego nie uniknie sie  "ajfonizowania" systemu  WM. Z kazdym nowym WM jest coraz gorzej - taki Windows CE mial obsluge pliku wymiany, a w nowych PDA jak braknie ramu do uruchomieniu programu to jest out of memory i koniec dzialania. Poza tym Windows CE dziala milion razy szybciej na wolniejszym procesorze od WM 6.1 czy 6.5.

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:41:26 »
ja najchetniej bym chciał normalny win XP na Intel  Atom  z wifi, hostem z dotykowym ekranem i klawiatura itd. ... cos takiego XpPhone (Film) i mi sie wydaje to powinien byc słuszny kierunek a nie qualkozłom i Iphone
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 07, 2009, 22:53:58 »
To nigdy nie bedzie dobry kierunek. Ja jestem jednym z tych, ktorzy probowali uzywac Uni jako telefonu i moge powiedziec, ze na dluzsza mete sie nie da. W dodatku w czasach, gdy wszyscy nosza ultracienkie telefony. :P
Tych dwoch swiatow zwyczajnie nie da sie pogodzic - nawet zminiaturyzowany UMPC nigdy nie bedzie dobrym telefonem jesli chcemy by pozostal PC. Ultra Mobile Personal Computer to bolesnie malomobilny telefon komorkowy. :)

Dlatego IMO dla iPhone'o podobnych rozwiazan jest miejsce na rynku. Dlaczego? Odkad mamy netbooki i umpc nie potrzeba nam handheldow i ppc nasladujacych duze komputery. Dlatego te urzadzenia ewoluuja teraz w kierunku wybajerowanych telefonow, kombajnow multimedialnych i mobilnych konsolek (patrz: Terminator Salvation na iPhone).

Jaki bylby dla mnie idealny sprzet? Obudowa Universala, w srodku podzespoly Wibraina i stacja dokujaca pozwalajaca na podlaczenie standardowych desktopowych peryferiow. :)

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 08, 2009, 08:57:36 »
Cytuj
Zbyt malo osob tego chce, dlatego nie uniknie sie  "ajfonizowania" systemu  WM.

Ja sądzę że M$ zaczyna ,,ajfonizacje" wm od złej strony.
Powinni się postarać aby na platformę wm było więcej gier.
Czy ktokolwiek skusił się na iphona bo miał ładne dotykowe menu?? Śmiem wątpić.
Gdyby na wm było więcej gier, wtedy M$ wykończył by konkurencję.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 08, 2009, 09:13:18 »
Cytuj
Zbyt malo osob tego chce, dlatego nie uniknie sie  "ajfonizowania" systemu  WM.

Ja sądzę że M$ zaczyna ,,ajfonizacje" wm od złej strony.
Powinni się postarać aby na platformę wm było więcej gier.
Czy ktokolwiek skusił się na iphona bo miał ładne dotykowe menu?? Śmiem wątpić.
Gdyby na wm było więcej gier, wtedy M$ wykończył by konkurencję.

Zupelnie nietrafiony komentaz. Od gier sa psp i nintendo ds. Nigdy glownym targetem microsoftu nie beda gry, dzieciaki nie kupuja windowsa bo jest on raczej towarem z wyzszej polki, a jak kupia to przychodzi rozczarowanie "ej mialo byc duzo gier!!!" .

Jak ktos celuje swiadomie w gry to wybierze psp. Bo do tego zostalo ono stworzone.

Duza czesc osob nie wybrala iphone dlatego ze sa "wypasne gry" a dlatego ze to uzadzenie bylo od poczatku konwergentne, internet, muzyka, telefon. Gry w kazdym przypadku sa milym acz tylko nadal dodatkiem.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 08, 2009, 09:58:16 »
Tylko w każdym innym pda masz muzykę i filmy więc iphone nie był nowością.
Ale powiedz beju co byś wolał??
A) Żeby system wm był palucholubny??
B) Aby wychodziło sporo gier na wm
Ja wolę to drugie.

A w video promującym wm7 pokazują grę na tym systemie podobną do gier z psp, ale sam system wm7 jest brzydki i  palucholubny. A mnie się nawet podoba zabawa rysikiem :D
Nie chce żeby system wm się tak stoczył, ale niestety wszystko na to wskazuje (np wm 6.5).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2009, 10:00:34 wysłana przez grigor1993 »
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:06:56 »
Tylko w każdym innym pda masz muzykę i filmy więc iphone nie był nowością.
Ale powiedz beju co byś wolał??
A) Żeby system wm był palucholubny??
B) Aby wychodziło sporo gier na wm
Ja wolę to drugie.

A ja wole by system byl stabilny, szybki, nie wieszal sie i byl w miare latwo konfigurowalny (lenistwo) dlatego wole... androida. Zadne urzadzenie z wm nie dalo mi takiej frajdy w uzytkowaniu jak android (no moze oprocz i780, ktory spelnia prawie wszystkie warunki oprocz latwosci konfiguracji, na start nalezalo dograc do niego pare rzeczy, realvga, sipchange etc).

A teraz moje ulubione stwierdzenie - jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Palmtop nigdy nie bedzie konsola do gier.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:09:13 »
oj Beju, coś za bardzo zachwalasz tego Androida...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:20:27 »
Zakochał się jak nic  :mrgreen:

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:27:11 »
oj Beju, coś za bardzo zachwalasz tego Androida...

No dobra, g1 ma tez powazne minusy, ale jako system operacyjny hmmm jak to ujac jest bardzo interaktywny i przyjazny, a przez to np szukanie nowej wtyczki na pulpit sprawia kupe radochy, znajdziesz dobrze dzialajaca, zostawisz komenta i ocene autorowi, autor wie ze jest doceniany i ludzie korzystaja z jego aplikacji co go napedza do zrobienia aktualizacji. Frajda jakiej nie uswiadczylem na WM ;D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:46:32 »
WM wygląda teraz jak wygląda bo na dobrą sprawę jest swoistą "prowizorką", półśrodkiem. Do pewnego czasu było wiadome, że to system dla zaawansowanych użytkowników oraz ludzi biznesu, a nie dzieciaków chcących mieć bajerancką komórkę. ;) Sporo zmieniło wypuszczenie iPhone'a - Apple zrobiło produkt dla przeciętnego amerykańskiego nastolatka mającego trochę więcej kasy i dostosowało do niego interfejs. Producenci smartfonów wtedy nagle się obudzili dostrzegając potencjał jaki daje ten segment rynku i zaczęli na szybko ubierać posiadane przez siebie rozwiązania (biznesowe palmfony z WM) we wzorowane na iPhone kolorowe szmatki (Manille, interfejs Omni itp.). Dopiero WM7 będzie raczej gotowym rozwiązaniem robionym z myślą właśnie o takim odbiorcy - już nie biznesowym a masowym.

Ja też lubię pracę z rysikiem i jakoś obsługa palcami do mnie nie przemawia - wolę GUI choć trochę przypominający ten z dużego WIndowsa niż potwora w którym jeden przycisk zajmuje 1/8 ekranu. ;) Niestety nie ma się co łudzić - w epoce UMPC klasyczne PDA przegrałyby bardzo szybko walkę z tymi pierwszymi. Po co mały komputerek udający dużego peceta, skoro możesz mieć tylko niewiele większy komputer PC w 100% kompatybilny z twoim desktopem?
Ktoś powie: "no dobrze, ale przecież PDA to organizer". Błąd. PDA to kiedyś BYŁ tylko organizer. Już widzę jak ktoś dzisiaj wydaje 2k zł na nowe urządzenie tylko i wyłącznie z myślą o prowadzeniu na nim notatek i kalendarza. :) To dzisiaj zrobi każdy lepszy smartfon i od PDA jednak oczekuje się dużo, dużo więcej.

Co do gier to też nieuniknione. Dlaczego? Bo iPhone pokazał, że się da. :)
http://www.youtube.com/watch?v=p6tYmWxrvU4
Argument w stylu: "do grania jest PSP" nie przemawia do mnie ani trochę. Parę lat temu krytycy śmiali się z osób słuchających muzyki na Nokiach 5510 albo Siemensach SL45 mówiąc, że od tego jest discman. :) Stanardem jest dzisiaj zamykanie jak największej funkcjonalności w małym pudełku i jak dla mnie pewnym jest, że mnóstwo ludzi rzuci się na "telefon" z możliwością odpalenia gier o grafice rodem z PSP.
Przypominam, że istnieją PDA z WM o naprawdę imponujących możliwościach graficznych. Jak do tej pory nie ma zbyt wielu tytułów ponieważ te konstrukcje były robione z myślą o ludziach biznesu. Odkąd coraz więcej nastolatków rzuci się na urządzenia "iPhone'o podobne" powstanie ogromny rynek gier na takie platformy - również WM.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2009, 10:48:55 wysłana przez Atlantis »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 08, 2009, 12:20:00 »
Apropo gier, najlepsze są moim zdaniem te emulowane z innych platform. Bez XScale i hardwareowych klawiszy to cienko...

Cytuj
Co do gier to też nieuniknione. Dlaczego? Bo iPhone pokazał, że się da.
Dopóki ma jeden klawisz, to bezsens. Podobny bezsens jak korzystanie z dotykowych klawiszy w WM i zasłanianie sobie pół ekranu...

Cytuj
Niestety nie ma się co łudzić - w epoce UMPC klasyczne PDA przegrałyby bardzo szybko walkę z tymi pierwszymi. Po co mały komputerek udający dużego peceta, skoro możesz mieć tylko niewiele większy komputer PC w 100% kompatybilny z twoim desktopem?
UMPC to też nie jest ideał, wybudzanie trwa kilka sekund, krótki czas pracy na baterii(choć nie zawsze), kiepskie klawiaturki. No i ważny detal, w PDA jeszcze wentylatora nie uświadczyłem.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 08, 2009, 13:03:25 »
Dopóki ma jeden klawisz, to bezsens.

Ale ma multitouch, akcelerometr, a od wersji 3GS także kompas - o tym nie należy zapominać. ;)

Cytuj
Podobny bezsens jak korzystanie z dotykowych klawiszy w WM i zasłanianie sobie pół ekranu...

W WM to nie ma sensu głównie ze względu na brak multidotyku - granie w Tomb Raidera jednak było trochę męczące.
Jednak wydaje mi się, że gdy tylko upowszechnią się gry na tego typu platformy to:
1) Projektanci nowych urządzeń wezmą to pod uwagę i rozmieszczą przyciski w ergonomiczny sposób.
2) Na rynku pojawią się urządzenia przypominające gripa z PSP. Tyle tylko, że wyposażone we własny zestaw klawiszów. Łączyć się to może po BT, ewentualnie może też pełnić funkcję batery extendera. :)


Cytuj
UMPC to też nie jest ideał, wybudzanie trwa kilka sekund, krótki czas pracy na baterii(choć nie zawsze), kiepskie klawiaturki. No i ważny detal, w PDA jeszcze wentylatora nie uświadczyłem.

Jeszcze nie, ale za kilka lat... Mówię tylko, że moim zdaniem producentom już nie opłaca się rozwijania PDA w kierunku polegającym na upodabnianiu ich do dużych komputerów, skoro za kilka lat możemy mieć to samo w postaci UMPC. IMO to tylko kwestia kilku lat, jak na rynku pojawi się taki Uni na x86. ;)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 08, 2009, 16:35:57 »
Ale w takim Androidzie kuleczka jest nie do zabicia. Właściwie nic więcej, żadne klawisze, nie są potrzebne.
Pewnie Ajfona dość sprawnie obsługuje się jednym kciukiem, jednak nie sądzę, by to był komfort na miarę trackballa w A.
To jak magiczne kółeczko w Ajpodzie przy przeszukiwaniu listy.

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 06, 2009, 15:36:08 »
Myślę że urządzenia typu smartphone czy pda (nieważne z jakim systemem)  zawsze będą istnieć na rynku , ponieważ zawsze będzie grupa ludzi , którym nie wystarczą proste funkcje w komórce .
Gdyby było inaczej to forum byłoby puste : po co szukać rozwiązań problemów , coś przerabiać , czy usprawniać , poustawiać po swojemu - w z wykłych telefonach tego nie zrobicie .
 A  PDA wymagają od użytkownika pewnej wiedzy i  zaangażowania . To pewien rodzaj hobby , który bardzo wciąga:)
Dlatego myślę że pomimo tego że WM stoi w miejscu od kilku lat , nastąpi w końcu jakiś przełom - coś co co połączy UMPC i PDA ( gdyby Aigo 8860 miał moduł GSM byłby nowym Universalem :)
Ile można przerabiać filmy , aby dało się je oglądać na PDA , albo grać w jakieś proste gry , skoro można by odpalić jakąś fajną PC-tową strategię i sterować rysikiem .

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 13, 2009, 00:49:14 »
No to odgrzewamy temat.

1. Dokąd zmierzały pockety w 2009 roku i co ten rok przyniósł?

Zapoznając się z bieżącymi informacjami dostępnymi w sieci wiemy:
a) HTC ma więcej androidów niż WM w planach na 2010 rok a liczba modeli w roku 2009 z androidem sięgneła trzech premier - Sapphire, Hero i Tattoo.
b) Motorola prawie w 100% stawia na androida - ostatnie modele motoroli z systemami? Androidy w tym kilka zapowiedzianych jak Heron
c) Maemo wchodzi silnym kopem do gry za sprawą N900.
d) Wielka inauguracja Acera - który stawia na równowagę między systemami WM i Android
e) Pojawił się iPhone 3GS - iPhone umacnia pozycję na rynku
f) Blackberry na 2010 rok przygotowało premiery - na każdy segment rynku po dwa modele - oczywiście z BB OS...
g) Premiera webOS i dwóch urządzeń - Palm Pre i Pixi.
h) symbian ponownie wkracza w świat dotyku - w postaci S60V5

2. Czego można się spodziewać w 2010 roku?

a) Dalszej dywersyfikacji rynku - coraz bardziej intensywnego podziału tortu między Androida, Windows Mobile i iPhone
b) iPhone 4G(generacji) - już był przeciek!
c) Kolejne urządzenia z Maemo (wiadomo o jednym - następcy N900)
d) Więcej, więcej androida pod każdą postacią - odtwarzacze, MIDy i ebook readery.
c) Nowych graczy - BADA i Qualcomm OS - no może być ciekawie :)

Dyskusja ponownie otwarta :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 02:14:26 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:04:41 »
A co z Symbianem? A gdzie webOS?

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 13, 2009, 08:24:47 »
Czego się spodziewać na 2010?
-Przede wszystkim - WM7 - ze wstępnej specyfikacji wynika, że Microsoft idzie w dobrym kierunku standaryzując pewne formaty(microUSB, jack 3,5mm) oraz wymagana rozdzielczość WVGA/FWVGA.
-Poza tym ekspansja Androida na większość urządzeń multimedialnych i kilku ciekawych telefonów z Androidem na pokładzie - w swoich planach mają go już Motorola, HTC i Acer. Poza tym myślę, że webOS zdobędzie większą rzeszę użytkowników oraz starych, którzy tęsknią za PalmOS.
-Maemo w tabletach do internetu - Nokia N920. Swoją drogą ciekawe jest, czy jakieś inne firmy zdecydują się na używanie Maemo.
-Więcej Qualcomma(na szczęście[?] Snapdragona) w urządzeniach
-Dalszego wyścigu pomiędzy koncernami w upchaniu jak największej liczby gadżetów w swoich telefonach, a wiadomo, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:44:58 »
kozunio12 z ostatnim zdaniem się nie zgodzę gdyż uniwerslizacja i miniaturyzacja sprzętu to przyszłość
po co mieć trzy sztuki wyspecjalizowanego sprzętu jak można mieć jeden dobry do wszystkiego na już a sprzęt wyspecjalizowany zostawić zawodowcom gdyż oni mogą wykorzystać jego możliwości w 100%
no i oczywiście kwestia ceny
sprzęt dobry ale wyspecjalizowany to drogi
sprzęt uniwersalny dla wszystkich tani i łatwo dostępny
taki kierunek rozwoju byłby najlepszy i każdy by coś dla siebie znalazł
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:54:00 »
beju, zapomniałeś jeszcze o systemie Samsunga.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 13, 2009, 10:59:39 »
Przecież napisał: BADA.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 13, 2009, 14:49:12 »
Cytuj
d) Więcej, więcej androida pod każdą postacią - odtwarzacze, MIDy i ebook readery.
Czyli tam gdzie się wybitnie nie nadaje, news o konsoli po prostu miażdży. Ebook reader, proponuje porównać androidową wersję fbreader'a ze zwykłą na GTK bądź z allreader'em. Bieda2 OK, na telefon to nawet coś klepnęli softu, ale reszta jest mocno ograniczona.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 13, 2009, 15:13:18 »
beju, chyba przesadzasz z androidem... Wszędzie ma być? Ludzie to jest chore.... :-? Nie wyobrażam sobie androida w mp3, konsoli... To się nie przebije, w konsolach są obwarowani najwięksi gracze (psp i NDS w miniaturach i xklocek oraz PS entej generacji) jakby to miało wyglądać? Co do nowych graczy (bada i QOS) to raczej zdechną śmiercią naturalną, wątpię by przetrwali próbę czasu...(sam napisałeś że IOS, WM i android będą walczyć o kawałek elektronicznego tortu, więc gdzie miejsce dla nich?)

*

Offline HOHLIKS

  • **
  • 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i780+n810
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:41:48 »
Może to moja futurystyczna wizja, ale wydaję mi się, że kiedyś dojdziemy do takiej miniaturyzacji, że pockety będą wszczepiane do mózgu i nie trzeba będzie nosić ze sobą żadnego urządzenia, człowiek wykorzystuje około 10% potencjału swojego umysłu. :D

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:00:37 »
jeżeli tylko 10% to po co wszczepiać coś do tak mało obciążonego mózgu?
wystarczy człowieka zmobilizować żeby wykorzystywał więcej i pocket niepotrzebny
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko