Oficjalnie koniec mobilnego flasha?

  • 13 Odpowiedzi
  • 3439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« dnia: Listopad 09, 2011, 15:12:12 »
Hej,
Informacja dosyć ważna ale coś cicha.
A jako, że boję się być nazywany piratem na czerwono publicznie w stronę całego forum, zamiast przesyłać linka, zacytuję artykuł:

Cytuj
Adobe Flash na urządzeniach mobilnych nie sprawdził się na tyle, że jego producent w najbliższych dniach ogłosi całkowite uśmiercenie tego projektu.

Decyzja Adobe wygląda na ostateczne przyznanie się do porażki. Nowych wersji Flasha nie zobaczymy już nigdy na żadnym urządzeniu mobilnym, niezależnie od tego, kto będzie jego twórcą i jaki system operacyjny będzie nim zarządzać. Na ewentualne minimalne poprawki, dotyczące głównie bezpieczeństwa, mogą liczyć jedynie posiadacze tabletu RIM – BlackBerry PlayBook oraz telefonów z Androidem. Nie pojawi się już jednak nic nowego – to, co mamy do dyspozycji dziś, nie zmieni się w najbliższym czasie ani trochę. Żadnej dodatkowej optymalizacji dla przeglądarek, OS czy konfiguracji sprzętowej. Jeśli któryś z dostawców sprzętu/oprogramowania będzie jednak chciał wykorzystać Flasha, musi to robić „na własną rękę”.

Skoro więc nie Flash, to jak Adobe zamierza zaznaczyć swoją obecność na platformie mobilnej? Tak, jak właściwie nakazał to Apple. Firma ma zwiększyć inwestycję w rozwój i prace nad HTML5, który pomimo początkowych obaw, powoli staje się światowym standardem i jest oczywiście obsługiwany na iPhone oraz iPadzie od dłuższego czasu (choć dopiero od 5. wersji iOS w pełni poprawnie). Poza tym zachowane zostanie wsparcie dla standardowych, „instalowanych” aplikacji dla urządzeń mobilnych i systemów, które takie rozwiązanie obsługują. Po raz kolejny jednak – nic z tego, co dzieje się w przeglądarce, nie będzie ani o odrobinę lepsze.
Źródło: spidersweb.pl

Naprawdę wierzycie w ten koniec flasha? O HTML5 mówi się od bardzo dawna, Google, YouTube, czy Vimeo rzekomo pracują nad nim też kawał czasu, a ciągle nie widać tej jego popularyzacji.
I czy flash na Androidzie rzeczywiście działa źle? Bo na urządzeniach Apple faktycznie tragicznie, ale tam przecież nie jest wspierany...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2011, 16:56:02 »
Nie za bardzo rozumiem co na kompach będzie rozwijany a na telefonach nie ?
Jak rezygnować to całkowicie. Innego sensu nie widzę
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2011, 17:11:50 »
działa dobrze dopiero na 2 rdzeniach wcześniej na jednym to nie był komfort
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2011, 17:20:40 »
mi na sgs tez  śmigał , ale bateria schodziła na maxa przy odtwarzaniu filmów ze strimingów
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2011, 17:35:32 »
Smigał identycznie jak na milestone ale za słabo
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

don.kamillo

Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2011, 17:42:40 »
Bez przesady. Na nexusie idzie to całkiem nieźle. Nie mam porównania z dwoma rdzeniami, ale już procki v7 miały dostatecznie dużo mocy na obsługę flasha. Wdrożenie HTML5 też musi zająć dużo czasu.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2011, 17:47:29 »
v7 są od dawna mimo że samsung i se wkładają w tych czasach v6.
Ja nie pisze że słabo chodzi ale jest widoczne, już samo to ile więcej czasu potrzeba na wczytanie strony z flash.
Przewijanie już nie jest płynne
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

don.kamillo

Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2011, 18:11:35 »
Żebyć Ty widział flash na ZTE Blade (procesor v6): zielony obraz i paski na ekranie.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2011, 19:40:37 »
Ja to w ogóle zauważyłem, że flasha coraz mnie się używa na stronach. Na co dzień przeglądam www na iPadzie i w ogóle nie doskwiera mi jego brak.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2011, 15:26:26 »
serio? bo jeszcze rok temu to była masakra i razem z itunes tzw. showsttoper dla ipada.
end of fear
yo is here

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2011, 00:21:51 »
serio? bo jeszcze rok temu to była masakra

Jaka masakra ? Ja od 2 lat używam iPada i jak na razie jedna jedyna strona mi nie działała bo była we flashu. Jedna strona na dwa lata to jakoś cieżko tragedia nazwac...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2011, 17:06:04 »
choćby reklamy we flashu jeżdżące po ekranie których nie dało się wyłączyć. Albo nie działające części interesujących mnie stron. Dla mnie to wystarczy, żeby stwierdzić, że używanie ipada do przeglądania stron było złym doświadczeniem.
end of fear
yo is here

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2011, 11:52:10 »
Reklamy, która "jeździ" po ekranie nigdy nie spotkałem, jeżeli nie ma flasha to chyba się w ogóle nie powinna pokazywać? Co do reszty to widocznie używamy innych stron, w sumie chyba o to chodzi, żeby kupować sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb :)

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Oficjalnie koniec mobilnego flasha?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2011, 00:04:03 »
Ja tam od dawna nie używam flash'a. Od bardzo dawna.
Używam Opery bez pluginów (tylko JavaScript włączony) i dla mnie to jest optimum, gdyż o wiele żwawiej idzie przeglądanie internetu.

A jak się nawet trafi strona, której bez flasha nie da się przeglądać (z reguły są to strony np. klubów muzycznych, dyskotek, itp.), to wtedy wyjątkowo przełączam się na MSIE lub Firefox, gdzie flash mam aktywny.

Jednak widzę, że ta technologia, raczej jest w odwrocie.
To tak jak kiedyś było z Java'ą. Trudno sobie było wyobrazić, przeglądanie internetu bez niej. Pamięta to ktoś ?
A później HTML rozwinął się na tyle (JavaScript, DOM, CSS, AJAX), że używanie Java'y stało się coraz bardziej zbędne i dziś używana jest ona jedynie w wąskich zastosowaniach (internetowe czaty, strony urzędowe - jak np. ePFRON, itp.).

Sądzę, że flash'a czeka to samo, bo jego idea jest przestarzała.
Chyba, że ktoś wierzy, że działanie stron internetowych mogłoby być zależne od produktu jednej firmy i jego dostępności (na poszczególne platformy i urządzenia) oraz jakości (szybkość, stabilność, bezpieczeństwo). Bez możliwości alternatywy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 00:07:27 wysłana przez overconscious »