Kryzys na rynku PDA - art, link, eng

  • 52 Odpowiedzi
  • 10329 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:04:44 »
Bat. :
Miałem Axima X51V i wiem jak działa , mam teraz porównanie z Toshibą G900 - internet działa tak samo ,otwarcie google to nie osiągnięcie , ale otwieranie , i  przewijanie stron z dużą ilością grafiki to jest problem .

Jakieś 8 lat temu kupiłem swoją pierwszą Cassiopeie , miała procesor MIPS 150Mhz , ale mogłem na niej posłuchać mp3 ,ogladac filmy ,grac w gry : Age of Empires ,Warfare Incorparated , Wormsy itp....
8 lat temu też miałem Ipaqa z serii 3xxx z procesorem ARM 206Mhz i 32MB ramu  - wtedy to było coś - komórki miały jeszcze czarno-białe wyświetlacze ,nie odtwarzały muzyki ani filmów , a najlepszą grą był snake.
Dziś po 8 latach nie ma takiego programu , który by sie nie odpalił na tym  samym starym Ipaqu  (chyba ze został napisany pod wyższy numer systemu ,ale to kwestia ograniczenia softu a nie sprzętu)  , a tymczasem w komorce za 300zł  , 7letnie dzieci mają więcej możliwości niż ja w swoim palmtopie .
Gdzie w takim razie nastąpił postęp  na rynku PDA ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 10:32:10 wysłana przez uriuri »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:22:23 »
wymuszony koszt postepu ....
na win98 ... dzialalo wszytsko, i to dosyc szybko na slabym lub nawet bardzo slabym sprzecie
na winXP lub Viscie .... zeby zadzialalo trze miec duzo mocnieszy sprzet i nowsze bardziej kolorowe gry

wymuszony .. przez producenta poprzez chociazby brak wsparcia dla starszego oprogramowania
koszt .... ponosi kupujacy lub inaczej uzytkownik
postepu .... bardzo watpliwego postepu

dlatego czesc ludzi mysli logicznie i trzyma nadal stare sprzety bo nie warto, w tym z punktu ekonomicznego, ladowac sie w nowe zabawki ... bo to samo mozna zrobic na duzo starszym i zracym duzo mniej pradu, dlatego tez nawet starsze wersje office 97/2000 kosztuja niemal tyle samo lub wrecz czasami wiecej niz nowe klasy 2002/2003
nowsze office duzo wieksze wymagania i sprzetowe i jesli chodzi o system operacyjny

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2009, 14:50:47 »
"Gdzie w takim razie nastąpił postęp  na rynku PDA ?"

No wiesz.. na 150mhz nie odpalisz emulatorów konsoli i wielu nowych gier z super grafiką 3D (wielu = 4 albo 5 >.<)

Cholernie dziwi mnie to, że zamiast wysunąć pożądną konkurencje dla iphona (Touch HD z glesem i prockiem 800) cały czas robią sprzęt, który nawet nie jest konkurencją dla HTC sprzed kilku lat >.<
Szczerze mówiąc strasznie zasmuciło mnie ostatnio gdy przeglądając różne strony tak naprawdę nie znalazłem żadnego następcy dla HTC alpine który byłby przynjmniej w części godny swojej ceny (a nie 1,5k za słabszy sprzęt>.<)

Dziwi mnie też, że po prostu nie zrobią x51v z gsmem wbudowanym....

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2009, 18:49:00 »
wikrap1 - te gierki na G900 wyglądają jak sprzed 20 lat. Połowa poważnych gier nie ruszy, a druga połowa nie przystosuje się do rozdzielczości :)) Zostają kilki i inne takie, bo procek nawet emulacji dobrej nie pociągnie :D

W kwestii rozdzielczości- jest fix, którym można zasymulować VGA, więc niedopasowanie do rozdzielczosci nie jest argumentem

Jak 20 lat temu gry były kolorowe i w 3D , to szacun, wielki szacun :lol: :banan:

Emulacja? Chłopaki odpalili kilka emulatorów bez większych zgrzytów, podobnosz COD 2 działał nawet nieźle :wink:

Mam wrażenie, że tą opinie o grach na g900 wziąłeś z sufitu  B)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 10, 2009, 21:25:58 »
Bat. :
Miałem Axima X51V i wiem jak działa , mam teraz porównanie z Toshibą G900 - internet działa tak samo ,otwarcie google to nie osiągnięcie , ale otwieranie , i  przewijanie stron z dużą ilością grafiki to jest problem .

Jakieś 8 lat temu kupiłem swoją pierwszą Cassiopeie , miała procesor MIPS 150Mhz , ale mogłem na niej posłuchać mp3 ,ogladac filmy ,grac w gry : Age of Empires ,Warfare Incorparated , Wormsy itp....
8 lat temu też miałem Ipaqa z serii 3xxx z procesorem ARM 206Mhz i 32MB ramu  - wtedy to było coś - komórki miały jeszcze czarno-białe wyświetlacze ,nie odtwarzały muzyki ani filmów , a najlepszą grą był snake.
Dziś po 8 latach nie ma takiego programu , który by sie nie odpalił na tym  samym starym Ipaqu  (chyba ze został napisany pod wyższy numer systemu ,ale to kwestia ograniczenia softu a nie sprzętu)  , a tymczasem w komorce za 300zł  , 7letnie dzieci mają więcej możliwości niż ja w swoim palmtopie .
Gdzie w takim razie nastąpił postęp  na rynku PDA ?

Postępu nie ma.

Co do Axima to mówisz miałeś kiedyś. Kwestia przeglądania WWW to nie sprzęt, tylko soft. Nowa Opera na Aximie śmiga aż miło i to dużo lepiej niż na Xperii. Problemem nie są strony z dużą ilością grafiki, ale duuużo otwartych naraz stron - wtedy przydałoby się te 64MB RAM więcej :)

Cytuj
dlatego czesc ludzi mysli logicznie i trzyma nadal stare sprzety bo nie warto, w tym z punktu ekonomicznego, ladowac sie w nowe zabawki ... bo to samo mozna zrobic na duzo starszym i zracym duzo mniej pradu, dlatego tez nawet starsze wersje office 97/2000 kosztuja niemal tyle samo lub wrecz czasami wiecej niz nowe klasy 2002/2003
nowsze office duzo wieksze wymagania i sprzetowe i jesli chodzi o system operacyjny
Zacznijmy od tego, że nowe Office'y z tym Macopodobnym interfejsem są do niczego i nie wydałbym na to ani złotówki. Wyobraźcie sobie, że nawet szkoda byłoby mi łącza internetowego na ściągnięcie tego syfu. Dalej w kolejce jest Windows 7 - interfejs cofa nam się do tyłu, jak tak ma wyglądać przyszłościowy system operacyjny to ja zostanę przy XP, max przy Viście, bo ona oprócz skinu to interfejsem od XP za bardzo się nie różni - da się na tym pracować. Niestety ani na Macach, ani na W7 i tym Office nie.

W ogóle o czym my gadamy, przecież Office skończył się na 2000, no może 2001 ewentualnie jeszcze ujdzie...

"Gdzie w takim razie nastąpił postęp  na rynku PDA ?"

No wiesz.. na 150mhz nie odpalisz emulatorów konsoli i wielu nowych gier z super grafiką 3D (wielu = 4 albo 5 >.<)
Na nowszych sprzętach HTC z wyższym taktowaniem też nie :)

A X51v z GSM nie będzie z prostego powodu - Dellowi nie opłaca się w to inwestować, bo nikt by tego już nie kupił, a tak poważna firma jak Dell nie będzie tworzyć telefonów w przeciwieństwie HTC, która nawet porządnego logo nie ma, a znana jest tylko w dziedzinie telefonowych PDA i już tego bym od nich nie kupił, a co dopiero innych rzeczy, jeśli takowe mieliby w ofercie (na szczęście nie mają i poza rynkiem PDA & GSM są praktycznie nieznani).

W kwestii rozdzielczości- jest fix, którym można zasymulować VGA, więc niedopasowanie do rozdzielczosci nie jest argumentem
Dlaczego nic nie chodzi normalnie, tylko wszystko trzeba symulować? To żaden fix. Pewnie trzeba robić SR za każdym razem :)

Cytuj
Jak 20 lat temu gry były kolorowe i w 3D , to szacun, wielki szacun :lol: :banan:
Coś chyba źle przeczytałeś w moim poście...

Cytuj
Emulacja? Chłopaki odpalili kilka emulatorów bez większych zgrzytów, podobnosz COD 2 działał nawet nieźle :wink:

Mam wrażenie, że tą opinie o grach na g900 wziąłeś z sufitu  B)
No CoD2 nieakcelerowany to chodzi i na duużo starszych sprzętach. Wiem jakie gry mają problemy wydalać nawet na XScale 624MHz i nie wmówisz mi, że to wszystko chodzi na Qualcommie w G900. Odpalisz chociażby to:
http://download.chip.eu/pl/Cube-29.08.2005_123296.html ? Jest wersja na PPC oczywiście. Są jeszcze różne inne gierki 3D wymagające nie dość, że silnego proca, to jeszcze akceleracji. Jak tam THPS2 akcelerowany śmiga na Toshibie? :) Odpala to się w ogóle? ;) Pograć płynnie bez nerwów w 3D to conajwyżej Duke Nukema możesz sobie odpalić :)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:35:10 »
Cytuj
Dlaczego nic nie chodzi normalnie, tylko wszystko trzeba symulować? To żaden fix. Pewnie trzeba robić SR za każdym razem
Nie, to jeden "klik"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:58:46 »
Bat,a czasem G900 nie ma intela  :ohreally: Wydaje mi się, że g910 ma tego syfiastego qua...coś tam
Co do reszty, to w pełni się z Tobą zgadzam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2009, 23:00:24 wysłana przez Ktoś »
Abre tu mente

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 10, 2009, 23:19:28 »
Axima miałem niecały rok temu ,używałem na nim komercyjnej wersji Opery 8.65 , którą dziś używam na G900 i net działa tak samo . Od tamtej pory nie powstała nowsza wersja .
Jeśli chodzi o następcę Axima X50V z GSM to jest taki telefon - XDA Flame , ale niestety nie jest to popularny model , bardzo trudno go dostać w Polsce .
Skoro tak bardzo ekscytujecie się możliwościami 3D Intela 2700 np w CoD2 to proponuję zagrać w jakąkolwiek podobna gierkę na PSP np: Medal of Honor - to jest dopiero kolosalna różnica .

Wydaj mi się że jedynym czynnikiem, który zadecydował o wzroście sprzedaży PDA z WindowsMobile była większa ilość programów do nawigacji - PalmOS zawsze był kojarzony z notesem managerskim - gdyby ludzie z Palma nie zignorowali możliwości drzemiących w sofcie do nawigacja pewnie dziś palmtopy z systemem Microsoftu byłyby tylkl  folklorem , a na sklepowych półkach królowałyby urządzenia  z pod znaku Palm .
Tylko że teraz nawigacja z Biedronki za 200zł może obsługiwać Automapę 5x , więc PDA nie mają już zbyt wiele innowacji do zaoferowania
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 10:02:03 wysłana przez uriuri »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 11, 2009, 00:30:57 »
Bat,a czasem G900 nie ma intela  :ohreally: Wydaje mi się, że g910 ma tego syfiastego qua...coś tam
Co do reszty, to w pełni się z Tobą zgadzam
No ma, a czy ja mówię, że nie? :)

Cytuj
Dlaczego nic nie chodzi normalnie, tylko wszystko trzeba symulować? To żaden fix. Pewnie trzeba robić SR za każdym razem
Nie, to jeden "klik"
No to fajnie :)

Axima miałem niecały rok temu ,używałem na nim komercyjnej wersji Opery 8.65 , którą dziś używam na G900 i net działa tak samo . Od tamtej pory nie powstała nowsza wersja .
Jeśli chodzi o następcę Axima X50V z GSM to jest taki telefon - XDA Flame , ale niestety nie jest to popularny model , bardzo trudno go dostać w Polsce .
Jak się postarać to Flame można dostać. Żaden z niego następca. Sprzęt niezly, ale jest brzydki i nie ma CF (dla mnie to podstawa w PDA). Gdyby miał normalne SD + CF i jakoś wyglądał to dawno bym go już miał i wychwalał :) Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo ciekawy model.

Cytuj
Skoro tak bardzo ekscytujecie się możliwościami 3D Intela 2700 np w CoD2 to proponuję zagrać w jakąkolwiek podobna gierkę na PSP np: Medal of Honor - to jest dopiero kolosalna różnica .
Wiadomo, PSP to najlepsza przenośna konsola i takich rzeczy nie ma co porównywać. Konsola to konsola, zwykły PC przy tym wysiada (poza tym kto normalny gra na PC w coś innego niż strategie).

Cytuj
Wydaj mi się że jedynym czynnikiem, który zadecydował o wzroście sprzedaży PDA z WindowsMobile była większa ilość programów do nawigacji - PalmOS zawsze był kojarzony z notesem managerskim - gdyby ludzie z Palma nie zignorowali możliwości drzemiących w sofcie do nawigacja pewnie dziś palmtopy z systemem Microsoftu byłyby dziś  folklorem , a na sklepowych półkach królowałyby urządzenia  z pod znaku Palm .
Tylko że teraz nawigacja z Biedronki za 200zł może obsługiwać Automapę 5x , więc PDA nie mają już zbyt wiele innowacji do zaoferowania
Tego nie wiemy.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2009, 01:29:40 »
W ogóle o czym my gadamy, przecież Office skończył się na 2000, no może 2001 ewentualnie jeszcze ujdzie...

i tu masz racje, jedyna wada strszych office nie pamietam ktorej wersji dokladnie to dotyczylo .. ale przy konwersi plikow z innego office pliki zajmowaly kilkadziesiat MB
dzis to moze juz nie problem przy mocy cpu ale .. na starszych komputerach to jest jednak problem

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 11, 2009, 11:20:26 »
Bat,a czasem G900 nie ma intela  :ohreally: Wydaje mi się, że g910 ma tego syfiastego qua...coś tam
Co do reszty, to w pełni się z Tobą zgadzam
No ma, a czy ja mówię, że nie? :)


Wiem jakie gry mają problemy wydalać nawet na XScale 624MHz i nie wmówisz mi, że to wszystko chodzi na Qualcommie w G900.

o to mi chodziło :)
Abre tu mente

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 11, 2009, 11:44:33 »
W kwestii rozdzielczości- jest fix, którym można zasymulować VGA, więc niedopasowanie do rozdzielczosci nie jest argumentem
Dlaczego nic nie chodzi normalnie, tylko wszystko trzeba symulować? To żaden fix. Pewnie trzeba robić SR za każdym razem :)

Cytuj
Jak 20 lat temu gry były kolorowe i w 3D , to szacun, wielki szacun :lol: :banan:
Coś chyba źle przeczytałeś w moim poście...

Cytuj
Emulacja? Chłopaki odpalili kilka emulatorów bez większych zgrzytów, podobnosz COD 2 działał nawet nieźle :wink:

Mam wrażenie, że tą opinie o grach na g900 wziąłeś z sufitu  B)
No CoD2 nieakcelerowany to chodzi i na duużo starszych sprzętach. Wiem jakie gry mają problemy wydalać nawet na XScale 624MHz i nie wmówisz mi, że to wszystko chodzi na Qualcommie w G900. Odpalisz chociażby to:
http://download.chip.eu/pl/Cube-29.08.2005_123296.html ? Jest wersja na PPC oczywiście. Są jeszcze różne inne gierki 3D wymagające nie dość, że silnego proca, to jeszcze akceleracji. Jak tam THPS2 akcelerowany śmiga na Toshibie? :) Odpala to się w ogóle? ;) Pograć płynnie bez nerwów w 3D to conajwyżej Duke Nukema możesz sobie odpalić :)

O fixie już globalbus powiedział, a o grach pisałeś, że te co działają o wyglądają jak gry sprzed 20 lat i tylko w kulki się da grać :ohreally: g900 to nie jest konsola do gier, ale nie jest tak, że ledwo kulki działają no proszę cie...

W toshibie nie ma żadnego :mad: qualcoma  :mad: xcale 520mhz  :mad:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 11:46:42 wysłana przez wikrap1 »

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 11, 2009, 14:36:28 »
wikrap1  :

Zobacz co jest napisane na bocznej ściance Toshiby G900 : QUALCOMM 3G CDMA

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:13:58 »
Wybaczcie, to Xperia ma Qualcomma, Toshiba mi się często z nią myli :)) Zgadza się, 520Mhz Xscale, ale za procesor GSM odpowiada Qualcomm.
No to faktycznie przy odpowiednim ROMie można z niej nieco więcej wycisnąć :)

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:22:35 »
Rzeczywiście GSMem steruje qualcomm, nie wiedziałem :mrgreen: Jakby toshi miała qualcomma za CPU, to na pewno bym jej nie kupił :P

To oczywiste, że PSP będzie wydajniejsze w grach, w końcu do takich celów została stworzona, a w PPC jest to funkcja jedna z wielu :)

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:27:49 »
Co nie zmienia faktu że w g900 zepsuli wszystko ekranikiem WVGA 3" i slotem kart micorSD :E

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:29:09 »
To oczywiste, że PSP będzie wydajniejsze w grach, w końcu do takich celów została stworzona, a w PPC jest to funkcja jedna z wielu :)
Wiadomo, wiadomo, jednakże ja tu porównuję gry, które można odpalić na PPC i max z niego wycisnąć. W nowych modelach nie pogramy sobie np. w Wipeout 3 z PSX, a ja na Aximie sobie grałem z 25fps (nie jest to super płynność, ale jak na taką gierkę to było grywalne), że o Crash Bandicoot nie wspomnę :) Prócz emulacji i standardowych gierek PPC jest nawet kilka fajnych gierek akcelerowanych przeniesionych z PC, reszta jest ładna, ale nudna :)

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:29:39 »
Jakby toshi miała qualcomma za CPU, to na pewno bym jej nie kupił :P
Następca g910 już ma kalkołoma i to 400mhz :E
Nie przepadam za g900 ale wolal bym juz 100x od meczarni z g910.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 11, 2009, 15:45:01 »
kalkołom?-  :E Warto zapamiętać

Co nie zmienia faktu że w g900 zepsuli wszystko ekranikiem WVGA 3" i slotem kart micorSD :E

jakby był slot SD, to mnie by to nie robiło, o i tak mam micro...Slot SD jest jednak lepszy, bo można w niego wcisnąć wszystkie(SD/miniSD/microSD) Ale mnie to i tak nie przeszkadza  B)

Ekran to już bardzo subiektywna kwestia, ty wolisz większe ekrany, bo wygodniejsze itd. :P A dla mnie 3" starcza i urządzenie jest bardziej mobilne

Jeśli już bym miał wybrać największą ułomność g900, to najbardziej wkurza mnie SR pod klapką :mad: :| - To jest bezapelacyjnie i obiektywnie totalny błąd :wink:

*

Offline kronos55

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: siemens sx66
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:05:08 »
witam Wszystkich
Jestem bardzo nowym posiadaczem PDA ale dorzuce pare uwag od siebie.
Zasadniczo po kilku zmianach softu w moim urządzeniu zaczełem sie zastanawiać czemu na rynku pda nie nastąpiła standaryzacja softu jak to miało miejsce z pc'tami ,dlaczego do każdego modelu potrzebny jest sygnowany OS ?Poza tym ,sądze że ratukiem dla PDA bylaby konstrukcja modułowa (oczywiście w miare możliwości przy tak kompaktowym sprzęcie) ,ujednolicenie socketów pod procesory ,możliwość dokładania ramu (poszerzanie storege już jest dzieki SD itp) .
siemens sx66

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:11:07 »
dlaczego do każdego modelu potrzebny jest sygnowany OS ?

Bo każdy model różni się czymś innym. A gdyby zrobić system który byłby kompatybilny ze wszystkimi bebechami, ważyłby on za dużo i byłby za ciężki.

możliwość dokładania ramu (poszerzanie storege już jest dzieki SD itp) .

Przecież już jest, HTC Universal, Axim, N560, tylko po co?

ujednolicenie socketów pod procesory

To po pierwsze byłby za drogi zabieg, po drugie także nie rozumiem za bardzo sensu. Żeby zmieniać sobie procesorki? Jak chcesz szybki procesor, to kupujesz szybką maszynę, a nie jakiegoś Diamonda i kombinujesz jak by tu wymienić.

Zauważ że z PPC jest inaczej niż z pecetami. W PC z biegiem czasu musisz mieć coraz więcej mocy obliczeniowej i coraz więcej pamięci. Nowsze wersje programów są coraz bardziej wymagające.

A na PPC? Zobacz. Przecież to leci w drugą stronę. Im nowsze urządzenie, tym słabszy procesor. Czy poza maniakami gier komuś to przeszkadza?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:11:32 »
Cytuj
dlaczego do każdego modelu potrzebny jest sygnowany OS ?
ponieważ sterowniki i jądro są kompilowane pod dane urządzenie. Co nie zmienia faktu, że sam OS można spokojnie przenieść między urządzeniami (od wm5).

Cytuj
Poza tym ,sądze że ratukiem dla PDA bylaby konstrukcja modułowa (oczywiście w miare możliwości przy tak kompaktowym sprzęcie) ,ujednolicenie socketów pod procesory ,możliwość dokładania ramu (poszerzanie storege już jest dzieki SD itp) .
nie ma na to miejsca.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline kronos55

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: siemens sx66
Odp: Kryzys na rynku PDA - art, link, eng
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:38:58 »
możliwosci sprzetowe pda są ograniczone (gsm-ale to obsluguje radio,wi-fi ,blutek,irda, slot na karty i pewnie jeszcze pare innych ) budowanie osa pod konkretny model jest troche nielogiczne-modeli jest gro i ciegle wychodza nowe...duzo nowych i pod kazdy model os ,zamiast tego wystaczy...powiedzmy OS zero-bazowy a reszta do samodzielnej konfiguracji ,zasadzniczo sprawdza sie to przy "normalnych" komputerach ,do nowych możliwości dodaje się oprogramowanie-strowniki i instaluje .

Co do konstrukcji modułowej to chodziło mi raczej o uwolnienie rynku komponentów co ostro pobudziło by konkurencje a co za tym idzie poprawe jakości/szybkości/pojemnosci/wydajnosci itp. itd. W tej chwili mamy do "wyboru" to co da producent pda czyli jeśli HTC zażyczy sobie proca cualcom to zostaje nam tylko ponarzekać i to zaakceptować ,zresztą jak wcześniej już o tym wspominano ,w przypadku hardware'u to tendencja jest przeciwna do postepu...no cóż ,jeśli konkurencja sprowadza się do podpisania umowy z producentem pda czy softu to po co się wysilać...
 

siemens sx66