konkurencja dla Touch Pro2

  • 40 Odpowiedzi
  • 6367 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2009, 19:42:06 »
no jak do czego do wiekszych mozliwości, np. do szybszego renderowania stron www ich wiekszej kompatybilnosci java flash te technologie wymagają mocy obliczeniowej
format rmvb coraz bardziej popularny dzieki jeszcze wiekszej kompresji
 na pewno jest cała masa rzeczy która zacznie działać,
a to co działa znacznie przyspieszy 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 18, 2009, 21:24:25 »
Zgadzam się ze slawrumia, mocniejsze maszyny się przydadzą, tylko pytanie na ile użytkownicy paltopów bedą w stanie je w pełni wykorzystać. Myślę że tylko nieliczni będą nosić przy sobie gamepada do gry (bo nie wyobrażam sobie grać w grę, o grafice porównywalnej do tej z dzisiejszego komputera stacjonarnego lub laptopa, bez gamepada, bo to będzie po prostu uciążliwe, chyba że producenci i programiści wymyślą nowe sposoby na sterowanie bo czasem się pociac idzie). Oczywiście granie to przykład (może nawet za płytki jak na uczestnika tej dyskusji, lecz i ten aspekt trzeba rozważyć). możliwe że kiedyś aplikacje z windowsa komputerowego staną się kompatybilne z wm i przez to może być potrzebna ta "moc obliczniowa". Choć i tak nie będzie tak duża jak w tym samym czasie na komputerach stacjonarnych i laptopach, to możę się przydać.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2009, 21:31:25 »
a tam. komputery zawsze beda mocniejsze, a palmtop zawsze bedzie namiastka komputera. od bycia ultramobilnymi pc sa umpc ;) a nie coraz to bardziej wypasione pocket pc. pocket pc - kieszonkowy pc, umpc - super przenosne komputery.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2009, 21:38:21 »
slawrumia: sa rzeczy ktore sie fizjologom nie snily jeszcze :) tylko patrzec jak konstrukcje procesorow typu arm osiagna ponad 2 ghz. tylko zamiast osiagac takie poziomy, warto by zastanowic sie po co to wszystko. do czego to dazy.

to wszystko jest po to, aby mogły na tym pracować niewydajne systemy. Systemy które zjadają beznadziejne zasoby pamięci i mocy procesora. Gdyby te zabawki stały na lekkim systemie, nie byłoby to potrzebne. No ale coż, rozwój to rozwój, nie ma czasu na daleką optymalizację kodu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2009, 22:41:04 »
tak win 3.11 odpalic zamiast xp  :E to by byla rakieta,

moze zamiast gotowac romy 6,5 jakis rom z wm 2002 albo co tam nizej było  :O
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 18, 2009, 23:11:12 »
tak win 3.11 odpalic zamiast xp  :E to by byla rakieta,

moze zamiast gotowac romy 6,5 jakis rom z wm 2002 albo co tam nizej było  :O

tutaj nie chodzi o to żeby się nie rozwijać. Spójrz na Mac OS X w iPhonie. Jest dużo wydajniejszy niż WM. Dlaczego? Bo od początku został dobrze przemyślany. Poza tym Jobs wyznaje genialną zasadę, że do dobrego softu trzeba mieć dobry (dobrej jakości) sprzęt. Połączenie widać działa zgodnie z przeznaczeniem. Najlepszym przykładem powyższego jest Android. G1 jest praktycznie takim samym badziewiem jak TP1 czy Diamond. Tylko w innej obudowie. I z innym systemem. No i ten system, pomimo że w pierwszym wydaniu, a już jest wydajniejszy i lepiej wykorzystuje sprzęt. Wiec ograniczać się nie trzeba.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 19, 2009, 08:01:29 »
tak win 3.11 odpalic zamiast xp  :E to by byla rakieta,

moze zamiast gotowac romy 6,5 jakis rom z wm 2002 albo co tam nizej było  :O

przecież nowsze systemy wm są wydajniejsze (czasem zrzerają mniej zasobów pamięci, a czasem lepiej wykorzystuja sprzet, przec co jest bardziej wydajny) i wracanie do starszych wesji jest bez sensu, co do tego co napisał bikekowal to się zgadzam w 100%. Wg mnie błędem ludzi z microsoftu jest to że chcą ulepszać coś już na wstępie gorszego od produktów konkurencji, a może powinni przemyśleć i stworzyć coś od nowa. Tylko że wtedy cały dorobek (programy) nie bedzie chyba możliwy do odtworzenia. Jeśli się myle to mnie poprawcie.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 19, 2009, 08:46:48 »
Ja tam nie zauwazylem wzrostu wydajności z wm2003 na wm5 czy na wm6.0 a potem na wm6.1
na pewno pobiera wiecej pamieci na pewno nie są szybsze
jedyna zmiana jaką ja dostrzegłem do ctr+c ctr+v i obsluga sdhc (choć to akurat kwestia sterowników)

analogicznie przesiadka z win98 na xp  czy z xp na viste  za kazdym razem okrutne spowolnienie systemu i zwiekszenie ilosci ram
brak aktualizcji directx albo innych pierduł wymusza na mnie wydawanie pieniedzy na kolejny system gorszy od poprzedniego
ze zmian z 98 na xp to system plikow ntfs
z xp na viste niech mnie ktoś oświeci
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 19, 2009, 20:48:22 »
Ja tam nie zauwazylem wzrostu wydajności z wm2003 na wm5 czy na wm6.0 a potem na wm6.1
na pewno pobiera wiecej pamieci na pewno nie są szybsze
jedyna zmiana jaką ja dostrzegłem do ctr+c ctr+v i obsluga sdhc (choć to akurat kwestia sterowników)

A tu się nie zgodzę. Miałem kilka sprzętów i przejście na nowszą wersję OS zazwyczaj poprawiało nieco szybkość systemu. Najlepszym przykładem mój wysłużony Kaiser, który IMO działa dużo sprawniej na 6.1 niż na 6.0.

z xp na viste niech mnie ktoś oświeci

Aero  :E
A tak poważnie to na plus- żadnych.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 20, 2009, 08:50:31 »
Najlepszym przykładem mój wysłużony Kaiser, który IMO działa dużo sprawniej na 6.1 niż na 6.0.

fakt wm6.1 działa żywiej ale moim zdaniem zabiera wiecej mocy procka, bateria trzyma krócej a inne programy działają wolniej robiłem swego czasu testy na mda pro 3 romy wm5 wm6 wm6.1 po wgraniu nowego romu robilem benchmark TCPMP
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100290.msg681354#msg681354
widac ze na wm5 tcpmp działa szybciej

nowy system moze działać szybciej dzieki wiekszej optymalizacji albo zwiekszaniu wymagań procek ram
watpie zeby microsoft robil cos w kierunku tego pierwszego
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 09:27:35 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: konkurencja dla Touch Pro2
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 20, 2009, 13:12:58 »
Dokladnie MS optymalizacje ma gdzies, latwiej zwiekszyc wymagania sprzetowe.