Jolla Mobile

  • 37 Odpowiedzi
  • 18365 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Jolla Mobile
« dnia: Maj 24, 2013, 23:56:06 »
Skoro przy nowościach jesteśmy:

Panowie od Meego zaprezentowali nowy telefon i nowy system.

* wyświetlacz HD 4.5",
* dwurdzeniowy procesor,
* obsługa sieci 4G,
* 16GB pamięci wewnętrznej,
* obsługa kart microSD,
* aparat 8MP,
* wymienna bateria,
* obsługa aplikacji z Androida,
* kolorową część urządzenia można wymienić nie tylko na inną barwę, ale także na wersję z innym wyposażeniem.

Zainteresowani znajdą fimliki na yt jak śmiga system.
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2013, 06:58:40 »
Moim zdaniem mają zbyt małą siłę przebicia. Skoro tak duże firmy jak Microsoft czy BlackBerry nie są w stanie przyciągnąć dużych deweloperów i znanych marek, to takiej małej firmie tym bardziej się nie uda.

Generalnie uważam, że tych systemów zaczyna być za dużo. Tworzenie aplikacji kosztuje, więc w wypadku firm tworzących popularniejsze usługi (zwłaszcza darmowe) jasne jest, że sami wspierać będą jedynie popularniejsze platformy. W pozostałych wypadkach tworzyć muszą programiści niezależni (o ile oczywiście jest dostępne API). A w wypadku gier i płatnych programów może z kolei oznaczać wyższe ceny (jak w wypadku Angry Birds, które na iOS i Andku kosztuje 3 zł, a na mobilnych okienkach trzeba było płacić na początku 10 zł).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2013, 09:45:30 »
Blackberry nie potrafi przyciągnąć programistów? Oni z BB10 mają z nowym systemem dużo lepszy start niż Microsoft miał z WP7. W dodatku potrafią motywować programistów. Np za pomocą BB Z10 red. :)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2013, 10:13:22 »
Mi nie chodzi o programistów w ogóle. Tylko o tych dużych. BB10 nie ma oficjalnych klientów Pocketa, Instapapera, Spotify, itd. Nieoficjalne z kolei często pozostawiają wiele do życzenia.  A twórców tych oficjalnych nie zachęcisz darmowym telefonem czy innymi tego typu gratisami.

Cóż mi po masie aplikacji tworzonych przez niezależnych deweloperów, skoro nie ma prawie nic od tych dużych.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2013, 10:17:14 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2013, 13:14:37 »
Cytuj
Blackberry nie potrafi przyciągnąć programistów?

Tak samo np. z aplikacjami do kupowania biletów, zamawiania taksówek czy obsługą banku... Ostatnio standardem stało się "Android App on Google Play" i "Avaible on the App Store". Czasem trafi się jeszcze Windows Phone, stare BB, Symbian, ale tego typu programów dla Bady, WebOS, czy BB10 w Polsce jeszcze nie widziałem.

Ja jednak bardzo gorąco kibicuje projektowi, lubię egzotyczne nowości, nawet jeśli nie w pełni funkcjonalne, to za to ciekawe :)

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2013, 13:45:14 »
Trudno aby był taki znaczek dla BB10, kiedy ta platforma praktycznie dopiero weszła na rynek. Dopiero teraz BB może wyjdzie z niszy. A duzi programiści przyjdą jak zobaczą, że ludzie to kupują. A kupują. Endomondo już jest, Skype chyba też i będzie ich coraz więcej. A to działa zależnie od siebie - będą aplikacje programistów niezależnych - zainteresują się nimi Ci duzi, bo przyjdą ludzie.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2013, 15:31:09 »
No nie wiem. Windows Phone już jest trochę na rynku i ciągle wielu aplikacji od dużych nie ma. Dlatego nie jestem zbyt optymistyczny jeśli chodzi o nowe systemy mobilne.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2013, 19:03:22 »
A czego Ci brakuje np na WP? Poza tym obsługa aplikacji z Androida ma być.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2013, 20:02:11 »
Klienta Dropboksa (nieoficjalne, które testowałem średnio się sprawdzały i wyglądały), Pocketa, Flipboarda, aplikacji mojego banku, do kupowania biletów komunikacji miejskiej (moBilet, itd.), Wunderlist, Tapatalka (choć ten niby ma niedługo być) i innych tego typu. Nie wspominając o przeglądarce synchronizującej się z Chrome.

A po Playbooku obsługa aplikacji z Andka też mnie jakoś nie pociesza, bo nie wszystko w tym działa i na dodatek laguje strasznie. O zgodności na poziomie Andka 2.3 nie mówiąc.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2013, 20:57:47 »
Co do apek z 2.3, to ma zaraz być wsparcie dla >4.0. Tapatalk będzie niedługo, na 7.1 już jest. Nie ma co marzyć o tym żeby wszystko się nagle pojawiło niestety. : (

Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2013, 00:34:53 »
No nie wiem. Windows Phone już jest trochę na rynku i ciągle wielu aplikacji od dużych nie ma. Dlatego nie jestem zbyt optymistyczny jeśli chodzi o nowe systemy mobilne.

Żadna z platform nie zaczynała z szeroką bazą aplikacji przecież. Aplikacje pojawiały się, jak ludzie zaczęli doceniać platformę i jej używać, a nie na odwrót.
Apple miał tzw "wow effect!", odróżniał się pozytywnie od tego co było wtedy na rynku i za tym poszli ludzie, a potem developerzy.
Trzeba mieć koncepcję na platformę. WP zaś jest po prostu jest marną podróbką, odróżniającą się, ale bynajmniej nie pozytywnie. Nie ma ani jednego uczciwego argumentu, żeby mając te 1,2 lub 3k w kieszeni kupić właśnie to, zamiast np Apple'owskiego oryginału. Stara polityka M$ - musimy mieć wszystko nasze, nie ważne czy zrobimy to lepiej czy gorzej.
Zapomnieli jednak, że tu już nie są monopolistami i nie będą sprzedać tego jak kiedyś z Visty, gdy można było w necie poczytać "mimo krytyki Vista zdobywa coraz większą popularność" (tyle, że laptopa bez Visty w owym czasie kupić było nie sposób).
Skończyło się. Teraz trzeba mieć pomysł, a oni go nie mają.

Co do Jolla, to mają wizję. System ma być dopracowany, stabilny, z obsługą aplikacji Androida (via ACL), innowacyjnym interfejsem i wbudowaną obsługą większości usług (poczta, kalendarze, komunikatory, serwisy społecznościowe).
Sprzęt mają robić chinczycy i tam ma być pierwotny rynek zbytu, dopiero stamtąd ma trafiać na europe i USA.
Ponoć podjęli też negocjacje z firmami, które miały tworzyć projekty dla MeeGo w czasach gdy temu systemowi patronowały jeszcze Nokia i Intel.

Myślę, że koncepcja jest. A jak system będzie naprawdę dobry prosto z pudełka (wciąż jest sporo ludzi, którzy niekoniecznie instalują nałogowo aplikacje lub nie robią tego wcale), to i developerzy powoli zaczną go doceniać.
Poza tym ludzie czasem się zwyczajnie nudzą i po czasie lubią po prostu spróbować czegoś nowego.

Oczywiście nie wiadomo czy się uda, ale nie jest też tak, że system jest skazany na porażkę. Bo i ekipa która się za to wzięła jest naprawdę kreatywna i profesjonalna, w przeciwieństwie do ekipy M$, którzy robią to najwyraźniej z musu jak w niewoli u faraona.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2013, 06:47:58 »
Android od iOS różnił się jeszcze mniej niż WP i jakoś popularność zdobył, choć bardziej ze względu na cenę i w mniejszym stopniu większą wolność niż u Apple'a. Dlatego nie wróżę sukcesów. Masowy użytkownik nie zastanawia się nad systemem przy zakupie. Często nie wie jak się nazywa (u nas spora część dodatkowo nie wie nawet, że ma smartfona). Jedyne na co może zwrócić uwagę, to ikonki sklepów z aplikacjami na reklamach, na których praktycznie nie ma nic innego poza App Store i Google Play. Z kolei grupa przywiązująca do tego wagę jest zbyt mała by miała większe znaczenie przy decyzjach deweloperów o wsparciu danej platformy.

Poza tym, nie pamiętam żebym znalazł informację o dostępności telefonu z Sailfish na pokładzie u operatorów. Niestety, większość osób nie kupi telefonu za normalną cenę w sklepie, nawet najpopularniejszego modelu. Stąd nieobecność w ofertach operatorów praktycznie przesądza jego los. Tym bardziej, że nawet jakby był w ofercie, to sprzedawcy i tak pewnie promowaliby popularniejsze modele. Jak w USA, gdzie już kilka razy czytałem narzekania o usilnym wciskaniu słuchawek z Andkiem, nawet jeśli ktoś chciał coś innego (np. WP).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2013, 21:35:08 »
Trzeba mieć koncepcję na platformę. WP zaś jest po prostu jest marną podróbką, odróżniającą się, ale bynajmniej nie pozytywnie. Nie ma ani jednego uczciwego argumentu, żeby mając te 1,2 lub 3k w kieszeni kupić właśnie to, zamiast np Apple'owskiego oryginału. Stara polityka M$ - musimy mieć wszystko nasze, nie ważne czy zrobimy to lepiej czy gorzej.
Absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Moim zdaniem Windows Phone to naprawdę powiew świeżości, system inny, oryginalny, do tego mądrze napisany pod katem wydajności, bez wizualnych wodotrysków, które ciągną w dół chociażby Androida. Oczywiście nie jest to OS dla każdego, cierpi na mnóstwo chorób wieku dziecięcego, ale regularnie idzie w górę.
Piszę teraz recenzje sprzętu na inny portal i akurat trafiły mi się do testów 2 modele z WP8 (HTC i Nokia). Sam oceniłem je raczej krytycznie pisząc o zamkniętości systemu i braku aplikacji, ale w komentarzach strasznie mnie pojechali (fakt, że większość to gówniarze) za "androidowe" podejście do systemu. Z moich obserwacji wynika, że WP świetnie trafia do osób, dla których jest to pierwszy smartfon. Tacy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z ułomności multitaskingu, braku alternatywnych źródeł oprogramowania, itd. Oni mają swojego smartfona za złotówkę od operatora i są szczęśliwi, a ja im tu wyjeżdżam z "brakiem personalizacji". Microsoft moim zdaniem idealnie odkrył niszę w rynku i inwestując w każdą półkę sprzętową zgarnia regularnie coraz większą popularność. A jak będzie popularność, to i developerzy i duże firmy się dołączą. Bo to przecież $.
Za 1000zł nie kupisz porządnego produktu Apple, a dla większości userów jest to absolutnie górna granica ceny telefonu. A sprzęt z WP dostaniesz nawet za połowę tej ceny.



*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2013, 04:13:05 »
Android od iOS różnił się jeszcze mniej niż WP i jakoś popularność zdobył, choć bardziej ze względu na cenę i w mniejszym stopniu większą wolność niż u Apple'a.

Nawet ludzie którzy są na bakier z techniką (poznałem sporo takich) jakoś radzą sobie z przegrywaniem zdjęć z karty pamięci czy filmików, a także z przesyłaniem piosenek czy kontaktów przez bluetooth.
Na Apple stało się to niemożliwe, Android przywrócił tę swobodę oraz swobodę w wielu innych miejscach.
Poza tym Apple to jedyny słuszny telefon za jedyną słuszną cenę. Android to cała paleta telefonów.
Android więc uderzył tam, gdzie Apple zostawił pustkę.

Absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Moim zdaniem Windows Phone to naprawdę powiew świeżości, system inny, oryginalny, do tego mądrze napisany pod katem wydajności, bez wizualnych wodotrysków, które ciągną w dół chociażby Androida.

Problem wizualnych wodotrysków zniknie z czasem, bo sprzęty są coraz szybsze, nie coraz wolniejsze.
Symbian jest jeszcze wydajniejszy, bo świetnie chodzi już  przy 128 MB RAMu i jakimś podstarzałym 369 MHz procesorze.
Ale co z tego ? Teraz to już nie ma znaczenia, a ważne jest tylko to, że system wygląda archaicznie i ma archaiczne rozwiązania. Nikogo dziś nie obchodzi przy tym to, że jest super-wydajny.

WP natomiast to feature-phone, który w wielu wypadkach nie potrafi tego co potrafią inne starsze feature-phony (nawet na moim SE W810i miałem od początku kopiuj-wklej, przesyłanie zdjęć, muzyki przez bluetooth, obsługę kart pamięci, ustawienia dowolnych dzwonków MP3/AAC, itp.).
Weź zaś pod uwagę, że ci co piszą na forach niekoniecznie poznali jeszcze wady. Znałem takiego co mu się podobał WP, a wk....ił się gdy okazało się, że nie wiadomo jak przegrać kontakty ze starego telefonu (normalnie robił to przez bluetooth).
Druga sprawa, to w Polsce Nokia ma niezrozumiały sentyment, a dziś Nokia to tylko WP.

Poza tym skoro rozmawiamy o smartphone'ach, to jaki sens ma ta dyskusja o telefonach za 500 zł ?
Z kim WP chce konkurować ? Z zamkniętym systemami bazującymi na Jave'ie ? Z tego co wiem w segmencie telefonów low-endowych dochody są raczej niewielkie i tak naprawdę prawdziwe pieniądze wielkie firmy robią tylko na smartphone'ach, a tu nie ma sensownych argumentów za WP (jeśli obok położysz iPhone i topowy telefon z Androidem).

PS.
System dla tańszych telefonów już był - pamiętany Samsung BadaOS.
Myślę jednak, że ludziom bardziej zależy na wrażeniach (wyglądzie) niż na wydajności na słabych procesorach.
A wodotryski wcale nie są takie bez znaczenia jak się wydaje, bo to one czynią użytkowanie telefonu przyjemnym, a jego interfejs sprawiającym wrażenie ładnego, zróżnicowanego i nowoczesnego, z dodatkowymi możliwościami personalizacji (co z kolei może podobać się młodemu pokoleniu).
WP8 gdyby tylko miał szare ikonki, przypominałby czasy PRL w tym względzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 05:30:05 wysłana przez overconscious »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2013, 00:44:57 »
Sam oceniłem je raczej krytycznie pisząc o zamkniętości systemu

Mnie śmieszy ten argument, bo każdy mówi o jakiejś otwartości androida a tak naprawde android to system tak samo zamknięty jak ios czy windows phone. Jedynie na niskim poziomie wykorzystuje linuxa w celu odpalenia wirtualnej maszyny javy, gdzie "dzieje się" cała reszta i żaden developer nie ma pełnego dostępu do systemu, a jedynie do tego na co pozwala mu api google.

Tacy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z ułomności multitaskingu,

Android też nie jest za dobrym przykładem - do multitaskingu znanym z maemo to mu super daleko, a system jolla ma być spadkobiercą ducha maemo ;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2013, 01:07:50 »
Na sprzęcie z Androidem i 2GB RAMu multitasking działa wręcz wzorowo.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2013, 09:00:00 »
No właśnie :) Działa nawet w miare nieźle na moim s3 z 1gb ram, ale samo podejście do zarządzania i przełączania aplikacji to tragedia i nie ma nic wspólnego z wygodą i ergonomią. Poza tym przy tych parametrach to raczej nie jest łaska, skoro maemo równie dobrze radziło sobie z multitaskingiem mając nędzne 256MB ram i 600Mhz procesor. Dzięki pamięci wirtualnej można było nawet uruchomić 2 okna open office: calc i writer zeżerające każde po 150MB ram i system ani troche przy tym nie zwalniał. Problem w tym, że większość ludzi nie widziało jak powinien wyglądać multitasking i teraz android jest wzorem :) Żeby nie było - antyfanem nie jestem, ale można dużo zrobić w tym systemie pod kątem wygodniejszej pracy z wieloma otwartymi na raz aplikacjami.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 30, 2013, 10:32:20 »
Z maemo to było genialne, że pamięć nie była zwalniana automatycznie. A w Androidzie jest to robione w całkowicie chory i trudny do wyjaśnienia sposób.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 30, 2013, 12:08:50 »
Cytuj
A w Androidzie jest to robione w całkowicie chory i trudny do wyjaśnienia sposób.

Moim zdaniem to rozwiązanie z czasów kiedy urządzenia miały 512mb ramu i cały czas go brakowało. Przypuszczam, że w kolejnej wersji zarządzanie pamięcią się zmieni i system nie będzie nam sam z siebie wszystkiego zamykał bądź resetował. Przynajmniej nie wyobrażam sobie 10-cio calowego tabletu, z ośmioma rdzeniami i 4gb ramu który będzie się zachowywał tak, że przełączając się między programami jeden z nich się "zresetuje".

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 30, 2013, 14:37:43 »
Już na 2GB RAMu (w Nexusie)  nic się samo nie zamyka ani nie resetuje. 

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 30, 2013, 15:04:28 »
No tak, ale poczekaj aż pojawią się bardziej wymagające aplikacje. To jest chore, że jest 250MB wolnego RAMu a system coś zamyka.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline cerberek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: One X+, SGS III mini, ZTE Blade III
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2013, 15:39:46 »
Kolorowe "klapki" to chwyt podobny do tego jaki jest w modelach Lumia, wsparcie dla aplikacji działających na Android OS - brzmi świetnie - tylko jak rozwiążą sprawę sklepu, bo tworzenie konkurencyjnego sklepu wydaje mi się być całkowicie bez sensu, a nie sadze ze Google zgodzi się tak po prostu udostępnić swój sklep z aplikacjami na konkurencyjną platformę...  a może? Zawsze to dodatkowy kanał na rozpowszechnianie reklam w aplikacjach a przecież na tym przede wszystkim zarabia Google....

Swoją drogą, wciąż zastanawia mnie zachowanie CEO Nokii [sorry jeśli coś pokręcę], który mając naprawdę niesamowity system operacyjny i telefon z najwyższej półki, uśmierca naprawdę niesamowity projekt jakim był MeeGoo i Nokia N9, potem pakuje się w mezalians z M$ i wypuszcza naprawdę niesamowite telefony Lumia, których najsłabszym punktem jest OS.

 Ale nie to jest w tym wszystkim najgorsze. Nawet jeśli Nokia zdecydowała się na romans z M$ jako dostawcą systemu, co szkodziło rozwijać dalej nowy system choćby jako następce dla Symbiana z którego rozwojem Nokia spóźniła się dobrych kilka lat? Sądzę, ze kombinacja WPx dla linii biznesowej [bo Android po prostu nie daje takich możliwości]] plus nowy system dla budżetowych smartfonów i  mamy kłopot z głowy, ale oczywiście M$ nie pozwoliłby na coś takiego, bo jego WP jest "jedynym słusznym OS" - nie zrozumcie mnie źle,  nie jestem wrogiem publicznym M$, ale polityka firmy z Redmond jest co najmniej dziwna. bardzo podobają mi sie nowe okienka, tudzież kafelki, ale pewne posunięcia po prostu przypominają zakładanie pętli na szyję...

no jeszcze przepychanki między Google a M$ czego efektem jest np. to, ze na smartfonach z WP nie możn a obsługiować poczy Gmail, co w tym momencie mimo moich ogromnych ciągot do Lumii 820 całkowicie ja dyskwalifikuje... 

Platform jest zdecydowanie coraz więc ej, dajacych wiele możliwości, ale co chyba już jakiś mój przedmówca
Chciałbym poznać Wasze opinie w tym temacie :)
3310 ->3410 -> k310i ->  n80 ->Motorola F1 [taki tam wynalazek;] ->I-Mate JAQ3  -> C702 -> Qtek 9090 [HTC Blue Angel]- > W300i-> HTC Dream -> SE Xperia X8 -> SGS III mini -> HTC One X+ -> BB 9790 (może w końcu do mnie trafi;)

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2013, 16:04:31 »
U Nokii zdecydowały pieniądze. Microsoft je dawał, opłacił marketing dał szansę na wyjście z dołka. Pomyśl ile pieniędzy musiałaby wydać Nokia aby projektować urządzenia oparte o całkiem nowy system.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2013, 17:45:32 »
Poza tym, Nokia na tle innych producentów słuchawek z WP się wyróżnia (czy to designem czy dołączanymi i ciągle rozwijanymi aplikacjami). Gdyby, np. zdecydowali się na Androida o wiele trudniej byłoby im się przebić. Tu rządzi Samsung (pod względem udziału w rynku), a reszta dzieli się resztkami.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2013, 18:45:28 »
Tu rządzi Samsung (pod względem udziału w rynku), a reszta dzieli się resztkami.

Niestety. Jak dla mnie na tle konkurencji wyróżnia się tylko seria Galaxy Note. ale EOT. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2013, 19:41:57 »
Zgadzam się. Po przesiadce z notki na sgs3 mam wrażenie że używam dumbfona :) Ani poprzeglądać neta, ani coś napisać - tragedia.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2013, 21:55:31 »
Ciekawe jak mi się to udaje od roku... :P

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2013, 14:31:37 »
No z tym, że się nie da to przesada, ale dla mnie S3 nie ma "tego czegos". :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 31, 2013, 17:09:12 »
Zgadza się, dlatego od kiedy używam Nexus to S3 wylądował w /Giełda ;)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jolla Mobile
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 28, 2013, 10:42:45 »
Zamówił ktoś sprzęt z Jolla? Bo z tego co czytam dzisiaj zaczynają wysyłać preordery. Bardzo mnie ciekawi ten system, bo android już lekko mi się przejadł, a innych alternatyw nie widać...