Historia firm (tylko czy to możliwe)

  • 10 Odpowiedzi
  • 2892 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Historia firm (tylko czy to możliwe)
« dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:22:06 »
Czy można by zaapelować do moderatorów aby każdy w swoim dziale (dotyczącym palmtopów danej firmy) napisał krótką historię tej firmy i wymienił najbadziej popularne palmtopy?

ps chodzi o historie firmy zwiazaną z palmtopami. Np że dana firma jako 1 zastosowała jakiś tam procesor, lub w jakiś sposób zrewolucjonizowała świat palmtopów. Bez niepotrzebnej historii innych urządzeń danej firmy.

A jeśli chodzi o sens, to wg mnie takie informacje powinny zostawać przekazywane "z pokolenia na pokolenie", i kto jest ciekawski to może sobie trochę lektury przeczytać.

I jeszcze jedna prośba. Jeśli już administratorzy rozpatrzą tą prośbę pozytywnie to aby te (myślę że tylko i wyłącznie przyklejone tematy) były tylko 1 postowe, a w razie jakichś nieścisłości aby pisać na pw do moderatorów.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:35:15 »
A po co pisac cos co jest juz napisane: http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Corporation, http://en.wikipedia.org/wiki/E-TEN
itp...

Poza tym nie ten dzial. Przenosze...

Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:54:45 »
Nie mniej jednak, jak masz ochotę napisać takie posty, to proszę bardzo.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:04:17 »
Tam są całe historie, o wszystkim co związane z dana firmą a tutaj miałoby to charakter informacyjny o segmencie palmtopów (tylko i wyłącznie).

Jeszcze jedno "ale", choć może dzisiaj to już nie dla wszystkich problem, wszystko po angielsku.

Wiem że może to niepotrzebne, po co sobie robotę robić, ale takie coś na pewno będzie zapamiętane przez użytkowników i tym też pdaclub może się wyróżniać w sieci. I na pewno nie jeden zauważy i doceni wkład włożony w przygotowanie.

A co do wypowiedzi ajed to właśnie ja chętnie bym napisał coś takiego, jeśli bym coś wiedział. Możliwe że napisze coś takiego w niedalekiej przyszłości ale najpierw muszę we własnym zakresie się do tego dobrze przygotować. Bo inaczej to sensu nie będzie miało.

I jeszcze coś. Te tematy nie miałyby być bardzo długie. Chodzi o przybliżenie historii palmtopów a nie rzucanie wszystkiego co się wie.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2009, 13:53:06 »
Tam są całe historie, o wszystkim co związane z dana firmą a tutaj miałoby to charakter informacyjny o segmencie palmtopów (tylko i wyłącznie).

Tylko, ze HTC czy E-TEN poza palmtopami nie robia nic innego, wiec wszystko co dotyczy firmy, dotyczy palmtopow.

Cytuj
Jeszcze jedno "ale", choć może dzisiaj to już nie dla wszystkich problem, wszystko po angielsku.

W dzisiejszych czasach bez znajomosci j. angielskiego nie da sie funkcjonowac. A jak ktos nie rozumie, sa tlumacze. Po co robic sobie niepotrzebna robote ?

Cytuj
Wiem że może to niepotrzebne, po co sobie robotę robić, ale takie coś na pewno będzie zapamiętane przez użytkowników i tym też pdaclub może się wyróżniać w sieci. I na pewno nie jeden zauważy i doceni wkład włożony w przygotowanie.

A co do wypowiedzi ajed to właśnie ja chętnie bym napisał coś takiego, jeśli bym coś wiedział. Możliwe że napisze coś takiego w niedalekiej przyszłości ale najpierw muszę we własnym zakresie się do tego dobrze przygotować. Bo inaczej to sensu nie będzie miało.

I jeszcze coś. Te tematy nie miałyby być bardzo długie. Chodzi o przybliżenie historii palmtopów a nie rzucanie wszystkiego co się wie.

Jezeli masz ochote napisac cos takiego, to bedzie milo, ale zalozenie zeby ktos inny sie podjal nie wypali. Nie raz byly rozne inicjatywy podejmowane i na koncu nic z tego nie wyszlo, bo ludzie mieli slomiany zapal. Generalnie jak sam tego nie napiszesz, to nikt tego nie zrobi - ujmujac w jednym zdaniu.  :wink:
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline miba

  • ******
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2009, 14:23:53 »
Myślę, że sztuczne szatkowanie historii palmtopów na podstawie marki nie ma sensu za bardzo. Dodatkowo takie artykuły byłyby pisane na podstawie materiałów z sieci, a tu już weryfikacja jest wymagana żeby głupoty nie napisać - kupe czasu by to zeżarło :(

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2009, 14:43:14 »
Ja mam czas teraz więc spróbuję coś z siebie wykrzesać. A zawsze ci którzy się bardziej znają na historii mogą mnie poprawić.

A co do wypowiedzi miba to też myślę że tak będzie jeśli się w jakimś dziale się tego nie zbierze w jedną wielką historię (ale to dopiero jak we wszystkich działach będą informacje na temat palmtopów danej firmy).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 14:54:44 wysłana przez bobo313 »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2009, 14:58:13 »
Historia HTC zalatwia 80% historii paltopow  :P
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

olmeca

Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2009, 15:14:40 »
Z pisaniem historii bywa roznie co zreszta widzimy w zyciu codziennym. Czy takie wspominki zaczac od okresu po wielkim wybuchu, czy dopiero od dnia siodmego kiedy to stwórca wypoczywal i wymyslil pierwszego pda? :grin:

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2009, 15:32:27 »
Wszyscy macie rację.

Ale po 1 htc nie istniało od początku świata i to nie htc wpadło na to aby stworzyć 1 palmtopa (jeśli się mylę to wyprostujcie to). A po 2 to jak będę opisywać jakąś firmę to najlepiej zacznę od początku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 15:39:19 wysłana przez bobo313 »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Historia firm (tylko czy to możliwe)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2009, 16:12:57 »
@bobo313
A może zaapelujemy do Ciebie abyś trochę napisał historyjek o poszczególnych firmach  - a my jako moderatorzy z chęcią podepniemy ???
potrzebna zgoda