"Tajemnica" popularności Qualcomma

  • 2 Odpowiedzi
  • 2048 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
"Tajemnica" popularności Qualcomma
« dnia: Lipiec 25, 2009, 11:04:32 »
Wyjaśniło się oficjalnie to, o czym szemrano już od dawna.
Za pda.pl:

Okazuje się, że instytucja w Korei Południowej sprawdzająca monopolistyczne działania dużych firm. Ukarała Qualcomma grzywną w wysokości 208mln USD - rekordowa liczba dla Korei Południowej. Dodatkowo nakazano firmie by przestała pobierać opłat za patenty, które dawno straciły ważność.

Dlaczego tak wysoką grzywna? Ponieważ Qualcomm sprzedawał swoje procesory za niższą cenę jeśli dana firma kupowała tylko i wyłącznie ich sprzęt. Jeśli np. jakaś firma chciała wyprodukować urządzenie na podstawie innego układu - Qualcomm automatycznie podwyższał ceny.

Pomimo wysokiej kary - firma powiedziała, że ich ceny nadal pozostaną konkurencyjne.


Ja kiedyś nawet pisałem coś podobnego, że na 99% to tak wygląda. I jak widać się nie pomyliłem. Dziwi mnie trochę jednak polityka producentów, w kontekście narzekań na wydajność Qualcommów. Ja osobiście chętnie zapłaciłbym lekką ręką np. 500zł więcej za HD'ka, gdyby miał pod maską konkretnego Marvella. Ale cóż... widać producenci nastawiają się na inne podejście klienta.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Tajemnica" popularności Qualcomma
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2009, 13:08:39 »
ale przecież to nie pierwsza wpadka qualcomma z patentem. I nie pierwsza kara. Ta firma widocznie dobrze wyliczyła bilans zysk/straty. Najwyraźniej opłaca się kontynuować swoją politykę.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Tajemnica" popularności Qualcomma
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 04:48:09 »
qualcomy sa wydajne jak cholera,tylko co rusz zdarza im sie zamulic...
widze spore poobienstwo u intel atoma w moim eee pc,sa chwile ze zapierdziela jak glupi i sa momenty kiedy bez wyraznej przyczyny i specjalnego obciazenia wszystko nagle staje na kilka sekund....
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...