[IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia

  • 14 Odpowiedzi
  • 19246 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
[IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:13:00 »
A tak sobie coś skrobnę :)

W tym roku w końcu udało mi się dotrzeć na IFA do Berlina, choć miałem zdecydowanie zbyt mało czasu, żeby zwiedzić całość targów. Więc będzie wybiórczo :)

1. Samsung Galaxy Note4.



Najgłośniejsza premiera targów i kolejna generacja najdroższego smartfonu Samsunga. Premiera mnie zaciekawiła, ale po zabawie samym urządzeniem mój entuzjazm niestety trochę spadł.
- ramka jest w końcu aluminiowa, ale z jakiegoś durnego powodu anodyzowana na kolor urządzenia (biała w białym itd). I pewnie będzie się paskudnie rysować jak w kolorowych Xperiach,
- tył z imitacją skóry bez "obszycia" jak w Note3 wygląda IMO dużo gorzej,
- durna moda na QHD, którego nikt i tak nie dojrzy dotarła i do Samsunga. Skutkuje to tym, że mimo potężnej jednostki centralnej N4 chodzi tak jak wszystkie Samsungi, czyli zdecydowanie nie idealnie płynnie. No ale poczekajmy na finalny soft.

Ogólnie lekkie rozczarowanie, bo sprzęt na żywo prezentuje się i działa dużo słabiej niż na prezentacji. No i wkurzył mnie Samsung osobnym pawilonem, gdzie trzeba było stać w kolejce żeby pomacać N4.

Pobawiłem się również wersją Note4 Edge



ale jestem na nie. Nie widzę sensu tego rozwiązania i kompletnie nie przemawia do mnie ergonomia. może to kwestia przyzwyczajenia, ale chyba nie chciałbym eksperymentować za 3000zł.

2. Samsung Galaxy Gear S.



O ile nie przemawia do mnie idea wszystkich smart-watchy, o tyle pomysł na zegarek z kartą SIM zastępujący telefon był dla mnie kuszący. Na rower, na siłownię, na basen- idealnie, bo nie trzeba taszczyć smartfona. No ale Samsung spaprał. Pomijając na 99% pewne problemy z za małą baterią (2" ekranu i 300mAh) to egzemplarze na targach już się rozłaziły w miejscu połączenia ekranu z paskiem (!) a ekran był mało imponujący nawet wewnątrz hali. Na zewnątrz moim zdaniem nie będzie się dało na nim nic przeczytać w słoneczny dzień. Do tego soft póki co mało intuicyjny i bardzo ograniczony. Osobną sprawą jest wielkość- 2 cale na przegubie są ogromne a wykręcanie ręki do przejrzenia górnej części ekranu jest niewygodne.
Ogólnie- rozczarowanie.

3. Samsung Galaxy Alpha



Mimo, że nie była to premiera, to miałem okazję pobawić się nim pierwszy raz. Wrażenia?
Jak dla mnie jest to najładniejszy i najlepiej wykonany Samsung w historii i jeden z najlepiej zrobionych telefonów w historii. Rewelacyjnie leży w dłoni, ma świetne proporcje, jest niesamowicie lekki jak na swoje gabaryty, pasuje mu nawet tylna klapka z S5, która tu wygląda o niebo lepiej. Na targach wyłożonych było kilkadziesiąt egzemplarzy a ruch przy nich był ogromny. Sprzęt bardzo mi przypasował i poza mała baterią (choć wg pierwszych testów o dziwo nie ma tragedii) jest to dla mnie najciekawsza propozycja tego roku.

4. Xperia Z3.



Krótko- nuda. Technicznie niewielki upgrade Z2, wizualnie również drobna korekta stylistyki (bardziej wyoblone ramki). Nie widzę ani jednego powodu, dla którego jakikolwiek posiadacz Z2 miałby zmieniać swój telefon na nowszy model.

5. Xperia Z3 Compact.



Tu progres jest większy niż w dużej Z3. Urządzenie ma gabaryty Z1 Compact (a nawet jest 1mm cieńszy), ale udało się w nim upchnąć większy ekran i baterię. Nieco inna jest ramka (aluminium pokryte jakimś półprzeźroczystym tworzywem), reszta podobnie. Świetny, kompaktowy smartfon, sprzętowo na pewno lepszy niż Galaxy Alpha, ale oczami brałbym Samsunga :)

6. Xperia Z3 Tablet Compact



Najładniejszy tablet targów i jednej z najlepiej zrobionych sprzętów tego typu w ogóle. Zgrabny, cieniutki (6,5mm) i bardzo lekki (270g) jak na 8 cali. Sony dało sobie siana z QHD więc na Snapdragodnie 801 z 3GB RAMu chodzi jak burza. Pewnie będzie drogi, bo jest tylko w wersji 3G, ale kusi ;-)


Nie dotarłem na stoisko Motoroli, chińczykami (Lenovo, Huawei) bawiłem się krótko, bo mnie średnio ciekawią.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:32:46 »
Dzięki za garść informacji. Ja oczywiście w ciemno kupowałbym Note 4 a nie Galaxy Alpha, ale po Twoim poście już jestem bardziej rozważny.
Szkoda tylko, że Samsung idzie w kierunku Appla. Brak miejsca na kartę SD w tej Alphie, mała bateria i cena w granicach 2700-2800 ( jak donoszą w sieci ).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2014, 10:34:36 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2014, 10:45:44 »
Generalnie nuda, nic się nie dzieje. Zero realnego postępu, żadnej wizji. Stagnacja. I tak od dwóch czy trzech lat najmniej.

A może to my się starzejemy i nie jaramy byle czym.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2014, 11:42:52 »
Brak miejsca na kartę SD w tej Alphie,
Ale jest chociaż 32GB wbudowanej (ma być też wersja 64GB). Też wolałbym microSD, ale na 32GB się od biedy zmieszczę.

cena w granicach 2700-2800 ( jak donoszą w sieci ).
Dokładnie 2699 w przedsprzedaży. Ale dorzucają zegarek wart ~600zł. Alpha ma być u wszystkich naszych operatorów więc pewnie jego cena będzie pikować szybko w dół, podobnie jak było z S5. Myślę że na gwiazdkę będzie sobie można sprawić za sporo mniej niż 2k.

Generalnie nuda, nic się nie dzieje. Zero realnego postępu, żadnej wizji. Stagnacja. I tak od dwóch czy trzech lat najmniej.
No może nie zero, ale faktycznie wieje nudą. Urządzenia są poprawiane i udoskonalane, rynek się nasycił. Ja ciągle czekam na rewolucje w temacie baterii, bo tu jest pustka od kilkunastu lat i największa bolączka obecnych urządzeń.



*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2014, 18:01:39 »
Rewolucję to BlackBerry we wrześniu Wam zrobi. Ja już czekam na PassPorta.
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2014, 18:53:03 »
Nie żartuj sobie wiejas. Jedyną rewolucją w Passporcie będzie to, że taką szeroką szuflę trzeba będzie obsługiwać dwoma rękami, bo nawet Hulk jedną nie da rady. Przecież w necie są już videorecenzje- nic nowego, kolejne BB łączące klawiaturę z wielkim ekranem.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:56:20 »
Tak ale aktywną klawiaturę. Poza tym dla mnie pięć cali jest jak najbardziej ok a i obsługa dwoma rękami wcale nie jest obca.
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2014, 10:58:51 »
Swoją niszę na pewno znajda, ale koło rewolucji to nawet nie stało.

Rewolucją pewnie będzie dzisiaj odkrycie ekranów większych niż 4" przez Apple :P

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2014, 11:41:10 »
No tak! Dziś emejzing ma swoją premierę. Wreszcie jakiś prawdziwie przełomowy produkt. Trzeba kupić piwko i wieczorem wejść na myapple poczytać komedię.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2014, 12:43:52 »
No tak! Dziś emejzing ma swoją premierę. Wreszcie jakiś prawdziwie przełomowy produkt. Trzeba kupić piwko i wieczorem wejść na myapple poczytać komedię.
No i obowiązkowo Applefobię ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2014, 13:51:48 »
Dzisiaj będzie podwójna zabawa, bo cała filozofia jedynego słusznego rozmiaru legnie (kolejny raz) w gruzach :)

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2014, 09:51:16 »
Do Note 10.1 dostałem aktualizację Kit Kat więc żadnych nowości nie potrzebuję.
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2015, 15:50:05 »
Halo panowie co tu taki zastój się zrobił? Nikt nic nowego nie zamieszcza jakby Was gdzieś wcieło ;)
Regulamin.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2015, 19:18:41 »
jak się nic nie dzieje to i cicho
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [IFA 2014] - wybrane premierowe urządzenia
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2015, 19:45:38 »
Kiedy wy skończycie ze spambotami dyskutować... :-)