Pytanie do użytkowników Nokii N900

  • 8 Odpowiedzi
  • 2793 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wrangler

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone :)
Pytanie do użytkowników Nokii N900
« dnia: Czerwiec 20, 2010, 20:46:24 »
Witam kolegów
Obecnie mam iphona 3gs ale strasznie denerwuje mnie słaby zasięg i słaba bateria dlatego szukam czegoś nowego. Prawie jestem zdecydowany na N900 ale mam kilka pytań:
1) jak się przegląda internet i pobiera maile
2) jak zasięg i bateria
3) jak gps
Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:17:53 »
Mimo że nie mam n900, to i tak postaram się pomóc:
1. Z tego co wiem, to internet bardzo miło działa.
Co do mejli - czytałem gdzieś że programy maja problem z wp.pl

3. Po zakupie Sygica mozna śmiało go używać

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2010, 21:32:39 »
Cześć
Na Twoim miejscu jednak bym się wstrzymał. Baterii o dużej pojemności (czyli mocnej) w N900 nie uświadczysz - realnie działanie to 1 doba. Słaby zasięg, tutaj nie wiem jak iPhone, ale moja N900 również w niektórych miejscach zasięg traci zatem tutaj również nie będzie olbrzymiej poprawy.
Neta przegląda się na microbie bardzo przyjemnie, do tego bardzo dobry ekran - tutaj raczej N900 mocno góruje nad iPhone.
Nie mam sygica (narazie nie odczuwam tak wielkiej potrzeby) i czasami jak potrzebuję jakieś miejsce znaleźć Ovimaps z biedą wystarcza - tutaj mocno z biedą, ponieważ aby to pieroństwo w miarę działało potrzebuje połączenia z netem i nie ma kierowania wskazówkami.
Reasumując, jak lubisz eksperymentować możesz ryzykować, ale osobiście sądzę, że N900 nie przypadnie Ci do gustu. Nie lepiej na iPhone 4 ciut poczekać?
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline wrangler

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone :)
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2010, 22:25:14 »
Dzieki za odp. Wlasnie w tym sek ze lubie eksperymenty i n900 mi sie podoba poza tym gdzie mieszkam na starej nokii zasieg mam a na iphonie jest lipa delikatnie mowiac poza tym gps tez nie jest najlepszy. No ale po Waszych postach sam juz nie wiem moze htc desire, motorole mileston a w ostatecznosci htc hd2?

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 00:03:49 »
Ja używam od około 3 tygodni, jeżeli chodzi o neta no to wiadomo - zajefajnie(co do wp.pl mam konto i żadnych problemów nie ma) ;-) natomiast jeżeli chodzi o kwestie zasięgu to jak na mój gust jest normalny, jestem po przesiadce z touch pro i nie widzę żadnej różnicy, więc Zombie to musi po jakiś zadupiach z nią śmigać :-P. A co do gps to używam sporadycznie ale po przesiadce z prosiaka jestem pod wrażeniem łapania fixa, fajke spalisz i już jest :-) zapodałem sobie nawigacje sygic i nie odczuwam jakiś braków wobec automapy, ale ze mnie to taki niedzielny nawigator więc jak jesteś kurierem to spytaj innych :-). Bateria to słabiutko ale jak do neta to jeden dzień przeżyje bo z graniem i filmami to już gorzej, na dniach kupuje jakąś chińszczyzne o niby większej pojemności to dam znać czy coś lepiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 00:07:52 wysłana przez waclaw »
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 16:55:33 »
Zadupie to takie średnie, w środku Olsztyna, ale troche konstrukcji metalowych obok, więc pewnie dlatego zasięg potrafi stracić ;)
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline idas

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2010, 22:00:20 »
Podepne sie pod pytania, bo tematow z tego cyklu juz wiele, wiec nie warto chyba zakladac
Mam pytanie dotyczace wydajnosci N900 - jak jest z wydajnoscia urzadzenia przy dluzszym uzytkowaniu bez restartu? Np. po 7 dniach?
Interesuje mnie normalnie uzytkownie jako telefonu, czy nawigacji. Nie interesuja mnie gry, zatem mozemy zalozyc taki scenariusz:
Uzywam telefonu do normalnych rozmow glosowych, smsow, gps, notatek, pstrykania zdjec. Czy wowczas po kilku dniach bez restartu nastepuje spowolnienie pracy systemu? Menu wolniej sie laduje, tnie przy przelaczaniu pulpitow, uruchamianiu programow?

Dzieki.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2010, 00:40:44 »
Zależy z jakich aplikacji korzystasz. Jeżeli ze sprawdzonych pozbawionych dziur i wycieków pamięci - zero problemów. Najdłużej bez reboot ze 2-3 miesiące i nie zauważyłem żadnych problemów. Dopiero chęć przejścia na nowszy PR1.2 spowodowała konieczność restartu. No ale tutaj nie ma przebacz.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline KRK012

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900, SX45i, 9210/i, 9110/i, 9000/i
Odp: Pytanie do użytkowników Nokii N900
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2010, 02:29:19 »
1. Maile i net przyjemnie, może nie aż tak jak na iphonie, ale....
2. Zasięg i bateria przeciętne.
3. Bardzo dobry gps, działa strasznie szybko. Sygic jako nawigacja średni, AM i TT w moim odczuciu lepsze.
Kocham Świat!