Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają

  • 36 Odpowiedzi
  • 12191 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Postanowiłem dodać osobny wątek, bo to mocna informacja :)

Paczka nazywa się easy-deb-chroot v0.9.35-3fremantle1 i mozna ja instalowac spod tego linka

http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/easy-deb-chroot/

Screeny OpenOffice Writer i Gimpa:






Ciekaw jestem czy daloby sie odpalic pełną Opere 10 :) Moze ktos potestuje ten wynalazek?


*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Cytuj
Ciekaw jestem czy daloby sie odpalic pełną Opere 10  Moze ktos potestuje ten wynalazek?
Nie ma kompilacji na ARM.
Trochę nieergonomiczne są "duże programy", ale używać się da.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Ja z n810 pamiętam jeszcze zachwyt z używania pełnego KDE 3.5x
Taki chrootowany debian nie robi na mnie aż takiego wrażenia. Za to akcelerowany KDE 4 to by było coś...
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Ja z n810 pamiętam jeszcze zachwyt z używania pełnego KDE 3.5x
Taki chrootowany debian nie robi na mnie aż takiego wrażenia. Za to akcelerowany KDE 4 to by było coś...

Może jeszcze plasma i compiz do tego? :D
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

smokku

A hildon-desktop używający Clutter nie starcza? :>

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Dopiero dzisiaj zabrałem się za testowanie tego wynalazku i powiem jedno - Maemo rzadzi. Załadowałem plik worda ok. 30 stron z obrazkami i dziala to naprawde sprawnie i przyjemnie. W pliku z z obrazem jest jeszcze wersja OO 3.0, a  ostatnia wersja 3.2 uruchamia sie i dziala sporo szybciej niz 3.0, wiec moze byc tylko jeszcze lepiej :)

Poza tym po zainstalowaniu mamy dostep do kolejnego srodowiska LXDE oraz dwie nowe przegladarki internetowe oparte na silniku Gecko z obsluga flasha i prawdopodobnie pełną javą - niestety zapomnialem loginu do kurnika i nie testowalem tego drugiego ;)

Ciekawie sie robi - juz po paru miesiacach Maemo5 przebilo WM zarowno przegladarka internetowa, jak i obsluga Office'a, a aplikacji ciagle przybywa ;D Ostatnio zainstalowalem GarnetVM - mozliwosc odpalania aplikacji z PalmOS na Maemo - dziala doskonale :D


*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Cytuj
Ostatnio zainstalowalem GarnetVM - mozliwosc odpalania aplikacji z PalmOS na Maemo - dziala doskonale
to działa doskonale nawet na dużo słabszym procku :ok: Na palmos też było sporo ciekawych gierek
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
GarnetVM - dzięki temu programowi niejedna nudna lekcja konstrukcji minęła szybko i przyjemnie. Curling - w to się fajnie grało ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Proszę o poradę jak zainstalować Open office 3.2 w N900? Pobrałem plik o nazwie OOo_3.2.0_LinuxIntel_install_pl_deb.tar.gz stąd http://pl.openoffice.org/product.download.html# teraz mam to wysłac do MyDocs i w Xterminalu uruchomić komendę do isntalacji? Tylko że to ma rozszerzenie .tar - mam je skasować i zostawić tylko .deb ?  :-?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
z poziomu debiana odpalić sobie synaptic'a i zainstalować lub rozpakować tar'em to co masz i odpalić dpkg z debiana
dpkg z maemo raczej nie pozwoli na instalację :wink:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
z poziomu debiana odpalić sobie synaptic'a i zainstalować lub rozpakować tar'em to co masz i odpalić dpkg z debiana
dpkg z maemo raczej nie pozwoli na instalację :wink:

OK dzięki za wskazówkę - tak zrobię. Właśnie instaluje się Debian...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
W N900 jest troche inaczej - po zainstalowaniu paczki easy-deb w menu pojawia sie skrot o nazwie "Debian Image IN", ktory pobiera obraz systemu wraz z zainstalowanym juz Gimpem, OO 3.0, IceEasel(kolejny klon Firefoxa - tym razem z identycznym interfejsem jak na PC).  OpenOffice jest do uruchomienia prosto z menu, Iceasel tez. LXDE trzeba uruchomioc jak chce sie odpalic Gimpa. Ogolnie to moze sprobuj zainstalowac sobie pozniej tego OO3.2 tak jak pisze Globalbus - na PC chodzi on znacznie szybciej od 3.0.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
W N900 jest troche inaczej - po zainstalowaniu paczki easy-deb w menu pojawia sie skrot o nazwie "Debian Image IN", ktory pobiera obraz systemu wraz z zainstalowanym juz Gimpem, OO 3.0, IceEasel(kolejny klon Firefoxa - tym razem z identycznym interfejsem jak na PC).  OpenOffice jest do uruchomienia prosto z menu, Iceasel tez. LXDE trzeba uruchomioc jak chce sie odpalic Gimpa. Ogolnie to moze sprobuj zainstalowac sobie pozniej tego OO3.2 tak jak pisze Globalbus - na PC chodzi on znacznie szybciej od 3.0.

Masz rację, przed chwilką zainstalowałem easy-deb-chroot v0.9.35-3fremantle1 i w menu N900 pojawiło sie kilka nowych skrótów m.in. Debian Image IN. Widze że pobiera i instaluje kolejne komponenty, ale chyba cos jest nie tak, bo etap instalacji "zapętla się" na etapie "Translacja gole.org... nieudane: Temporary failure in name resolution. http://gole.org/files/debian-m5-v2.img.ext2.bz..." i tak w kółko. Nie wiem co mogę w tej sytuacji zdziałać?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Może to głupie pytanie, ale masz aktywne połączenie z netem? U mnie uruchomienie tego skrótu włączyło konsolowy program wget, który ściągnął obraz z Debianem - potem się rozpakował i tyle.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
nie gole.org, tylko qole.org
http://qole.org/files/
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
No więc zresetowałem telefon i raz jeszcze kliknąłem w Debian Image IN. I teraz widzę że trwa pobieranie obrazu i wypakowywanie pliku... Niestety w tej chwili telefon samoczynnie się wyłączył i nie chciał się już uruchomić. Pomogło wyjęcie baterii i kolejny start systemu. Ponownie klikam w Debian Image In, ale otrzymuję komunikat" Unable to install Easy Debian Image File, unknown bzip2 error"  :( Już mnie dobija N900  :-?
PS. Obraz mam zapisany w MyDocs.
PS2. Jak usunąc z menu te wszystkie śmieci związane z Debianem? Pewnie znowu jakaś komenda w Xterminalu?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 15:36:52 wysłana przez DjDario »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
a ściągnął się do końca, czy tak nie bardzo?
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
No więc zresetowałem telefon i raz jeszcze kliknąłem w Debian Image IN. I teraz widzę że trwa pobieranie obrazu i wypakowywanie pliku... Niestety w tej chwili telefon samoczynnie się wyłączył i nie chciał się już uruchomić. Pomogło wyjęcie baterii i kolejny start systemu. Ponownie klikam w Debian Image In, ale otrzymuję komunikat" Unable to install Easy Debian Image File, unknown bzip2 error"  :( Już mnie dobija N900  :-?
PS. Obraz mam zapisany w MyDocs.
PS2. Jak usunąc z menu te wszystkie śmieci związane z Debianem? Pewnie znowu jakaś komenda w Xterminalu?

Usuń obraz z MyDocs i kliknij jeszcze raz w pobieranie. Telefon się nie wyłączył - rozpakowywanie tak pochłania procesor, że nawet wybudzenie trwa parenaście sekund - też myślałem, że mi zdechł - otworzyłem klawiature, przesunąłem slider od odblokowania i dopiero po kilkunastu sekundach wlaczyl sie wyswietlacz. Rozpakowywanie trwa ponad pol godziny.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
a ściągnął się do końca, czy tak nie bardzo?

Pobrany plik debiana wazy 332,2 MB. Pobiore dla pewnosci jeszcze raz...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Nie powinien on ważyć gigabajt więcej? tak mi się coś kojarzy z jakiejś instrukcji z nim związanej?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Dobrze jest - po rozpakowaniu to bardzo dużo rośnie - do 2GB. Wlasnie dlatego tak się długo rozpakowywuje. :)

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
Usunałem pobrane pliki, zresetowałem telefon, pobrałem wszystko od nowa i tym razem poszło prawidłowo: mam debiana i OpenOffice :) Podziękował!

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Ale ze mnie baran. Specjalnie nie instalowałem Debiana na N800, bo nie chciało mi się ściągać gigabajta ponad plików -.-'
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Nie wiem czy sprawdzaliscie, ale pojawil sie nowy obraz z systemem :) Dodali obsluge Audio, zaktualizowano OO do wersji 3.1, a takze dodano ciekawy prosty w obsludze programik do podrasowania zdjecia - wyostrzanie, kontrast, redukcja czerwonych oczu itd. Dorzucony zostal tez Thunderbird i da sie juz odpalic kazdy aplet JAVA dzieki najnowszemu JRE 1.6 :) Wrzucam screena z kamerki internetowej w Javie :)



PS.
Przed instalacja nowego trzeba usunac stary, bo bedzie sie on domyslnie ladowac.

sorry, jeste jeszcze strasznie zielony w temacie maemo5, dopiero co rozpakowalem n900. no iwęc sciagnalem to http://maemo.org/downloads/product/Maemo5/easy-deb-chroot/ przez pc. Potem wgralem na fona przez usb i odpalilem na telefonie cos zaczelo tam sie pobierac, generalnei zaczal pracowac menadzer aplikacji i wyskoczylo mi nie mozna pobrac easy debian. nie znaleziono pakietu aplikacji. Wiem ze pewnie was wkurzam takim pytaniem ,ale ja nawet nie wiem pod czym szukac info na forum. jak ktos moze pomoc, chociaz dac linka to bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam.

*

smokku

Wejdź na ten sam link przeglądarką N900 i tapnij wielką zieloną strzałkę "Install".

skumałem że musze zrobicinstal debian. Ściagam z netu ale wolno, koło 40kbps. Wybrałem serwer main, moze lepiej by bylo sweden? Pozdro
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 18:46:09 wysłana przez rado85 »

*

Offline Vask

  • 22
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:08:57 »
do czego oprocz openoffica i przegladarki z pelna obsluga javy przydaje sie easy deb ?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:16:35 »
do odpalenia wszystkiego co jest na debianie ARM
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Vask

  • 22
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:20:04 »
Czy moglbys przytoczyc nazwy jakiegos uzytecznego oprogramowania? zastanawiam sie jak moze uzupelnic maemo5