Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5

  • 14 Odpowiedzi
  • 46198 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« dnia: Styczeń 15, 2010, 10:30:46 »
Postanowiłem stworzyć wątek z nowymi i użytecznymi programami do N900. :) Mam nadzieje, że lista się wkrótce rozwinie.

UWAGA: W tym wątku umieszczamy TYLKO nazwy aplikacji z krótkimi opisami i/lub ew. linkami do aplikacji i/lub wątków z dyskusją, jeżeli rozgorzeje z jakiegoś powodu (przykład - dodałem link do konfiguracji fMMS). Wszystkie wiadomości, które nie będą spełniały tego wymogu będą usuwane bez ostrzeżenia lub edytowane tak, aby skasować część dotyczącą dyskusji. (dodane przez moderatora)

Krótkie FAQ:
Skąd pobrać wymienione tutaj aplikacje? Jak je zainstalować?
http://pdaclub.pl/forum/nokia-n900/%28n900%29-dodawanie-repozytoriow-z-aplikacjami/

Zaczynamy od moich faworytów


FM RDS Notify

Rewelacyjny programik, dzięki któremu na wyświetlaczu radia odczytujemy nowe SMSy, informacje o nieodebranych rozmowach czy tagi mp3. Działa jako widżet na pulpicie, dzięki czemu można go błyskawicznie włączyć/wyłączyć.


ABI Word

Z kategorii nowośc :) Właśnie ukazała się kompilacja edytora tekstu AbiWord dla Maemo5. Duży krok do przodu, gdyż do tej pory możnabyło tylko przeglądać dokumenty Worda i to w płatnej przeglądarce. Czekamy tylko jeszcze na Gnumerica :)


Angry Birds

Generalnie nie jestem fanem gier na telefonie/pda, ale ta mnie naprawde wciągnęła. Polega na strzelaniu z procy przy użyciu ptaków do świń :) Bardzo przyjemna dla oka i wciągająca. Do pobrania z ovi store. Jest to płatna aplikacja, ale jest kilkanascie bezplatnych leveli.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 17:47:17 wysłana przez jakubd »

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2010, 13:53:41 »
Catorise

Aplikacja, która "kataloguje" aplikacje. Wprawdzie w obecnej wersji robi to po swojemu i nie można przenosić ikonek wg własnego uznania oraz tworzyć swoich kategorii, ale to zapewne kwestia czasu...


Gonvert

Pozwala przeliczać mnóstwo wartości - nawet radioaktywność  :ok: nawet nie wiedziałem, że istnieje tyle jednostek miary... Przydałaby mi się jak byłem na Teneryfie i szukałem informacji ile to jest pint piwa  :E


WiFiInfo

Nazwa chyba wszystko wyjaśnia - skaner sieci bezprzewodowych + dość szczegółowe informacje na ich temat


gTranslate


Tu również nazwa chyba wszystko wyjaśnia... mnóstwo języków do wyboru
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2010, 14:14:40 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:42:29 »
FM Boost

Aplikacja, która pozwala na wzmocnienie sygnału transmitera FM. Domyślnie siła sygnału nadawania jest dość niska i przy gorszym odbiorniku lub większej odległości okazuje się za słaba. Po włączeniu transmitera odpalamy z menu aplikacje FM Boost i znacznie wzrasta siła sygnału. Zmiany nie są zapisywane, dlatego po ponownym uruchomieniu transmitera trzeba znów odpalić ten programik.


Free Office

Całkowicie darmowa przeglądarka dokumentów MS Office'a, a także OpenOffice'a. Narazie jest to dość wczesna alpha, ale dokumenty worda i excela wyświetla sprawnie. W prezentacjach dość często nie wyświetla tła, dlatego trzeba zaznaczyć tekst do czytania gdy kolor czcionki jest biały. Wkrótce będzie to znakomita alternatywa do płatnego Documents 2 Go.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 15:13:46 wysłana przez temp333 »

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2010, 18:10:34 »
Flashlight latarka;
umożliwia wszystkim posiadaczom N900 użytkowanie jej także jako latarki.
Wystarczy ją raz zainstalować, aby cały czas mieć dostępną na pasku stanu.
Przełącznik latarki będzie wyświetlany tylko w momencie, gdy osłona obiektywu będzie otwarta.
Ciekawe jest również zastosowanie podwójnej diody LED jako doświetlenie nagrywanych filmików wideo.
Wystarczy podczas nagrywania włączyć odpowiednią funkcję.

Stopwatch stoper/minutnik;
pozwala na liczenie z miedzy czasami, jak również na odliczanie prosta czytelna aplikacja

Ad BLOCK Plus;
Popularna wtyczka do Mozilli(Firefox) Adblock Plus została przygotowana do współpracy z Microb.
powiedz nie reklama :) zaznaczasz i eliminujesz niechciane okienka,reklamy wszystko
to co obciąża łącze i wydłuża czas wczytywania stron, nie ma wpływu na inne
aplikacji poza przeglądarką, jest bardzo dokładna i skuteczna

RAW Image Viewer;
aplikacja pozwalająca otworzyć pliki fotografii, w dużym skrócie RAW plik cyfrowy porównywalny
do jeszcze niewywołanego filmu (błony filmowej ) standard .nef .nrw (Nikon) obsługuje sprawdzone

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 23:26:22 wysłana przez Martin »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2010, 15:59:28 »
Recaller

Rewelacyjny widget na pulpit, który pozwala na nagrywania dźwieku bez wchodzenia w żadne aplikacje. Po prostu klikamy na pulpicie w przycisk record, a jak skończy się nagrywanie to klikamy w stop. Nagrany dźwięk w formacie ACC będzie dostępny w katalogu Dokumenty. Jedna minuta zajmuje około 1MB.

FM Radio

Nie wiem jak mogłem pominąć tą aplikację w pierwszym poście :) Po prostu radio FM! W ostatniej odsłonie działa już bardzo stabilnie. Bardzo pożyteczna aplikacja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2010, 21:17:19 wysłana przez temp333 »

Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2010, 09:35:37 »
Ja proponuję:
BLUEZWITCH
na pulpicie pokazuje się widget do włączania i wyłączenia bluetootha bez konieczności wchodzenia w menu

fMMS
aplikacja do wysyłanie mms'ów, wg. mnie działa po wyłączeniu i włączeniu telefonu. Należy jednak odpowiednio  skonfigurować takie parametry jak: APN i MMSC  Może to być ciekawy temat na inny wątek.
Mod-Edit: taki wątek powstał: http://pdaclub.pl/forum/nokia-n900/jak-skonfigurowac-mmsy/

Pedometer
aplikacja, która pozwala mierzyć ile kroków i metrów zrobiliśmy z naszą n900 :) , aby działa należy ja włączyć poprzez naciśnięcie klawisza play.

jest jeszcze erminig służy do dwukierunkowej synchronizacji kalendarza w nokii z kalendarzem google, ale u mnie działa nie stabilnie (pokazuje błąd)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 14:11:48 wysłana przez jakubd »

*

Offline Vask

  • 22
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 15:00:21 »
Battery Eye
graficzny soft do sledzenia poziomu ladowania/zuzywania baterii

battery
widżet pokazujacy procentowy poziom baterii. Brakowalo mi tego po przesiadce z htc. Graficzny stopien najczesciej mi nie wystarcza.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 17:48:51 wysłana przez jakubd »

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2010, 00:59:21 »
Pojawiło się działające KADU na N900 :)

http://www.kadu.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=10193&start=90


CHROMIUM - Port ostatniej wersji Google Chrome na Maemo. Warto zainstalować ze względu na szybkość - wczytuje strony w takim tempie jak na PC i to bez podkręconego procesora! Jako że to port aplikacji wprost z PC, nie obsluguje przewijania paluche - trzeba uzywac klawiszy strzelek na klawiaturze.

TRANSMISSION - Darmowy klient Torrenta. Dziala doskonale - wczoraj sciagnalem obraz plytki 3.4GB i wszystko dziala dobrze :)

QTRapids - Takze klient Torrenta.  Nieco ubozszy w funkcje od powyzszego.

[mod]Poprawiona literówka w nazwie przeglądarki Chromium[/mod]
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 17:46:40 wysłana przez jakubd »

*

smokku

Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2010, 11:07:10 »
GPodder - bardzo dobry klient do ściągania i słuchania podcastów

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2010, 15:54:52 »
AutoDisconnect - Zabija nieaktywne połączenia internetowe. Rewelacja przy ściąganiu plików w nocy :) Jak się plik ściągnie, to połączenie zostanie rozłączone. Działa w przypadku połączeń wifi i 3G.

Evopedia - pozwala na korzystanie z Wikipedii offline. Obraz z polską wersją encyklopedii dostępny na http://dumpathome.evopedia.info/dumps/finished

Hexen 2 - Gra FPP - naprawde kawał świetnej gierki FPP - rewelacyjna fabuła, masa leweli, ładne zróżnicowane tereny. Naprawde polecam ten tytul. Wymaga plikow pak z gry.


Gnumeric - Nowość :) Akrusz kalkulacyjny. Do tej pory można było uruchomić go tylko przez easy debiana, teraz jest dostosowany pod palucha. Bardzo szybki i doskonale radzi sobie nawet z bardzo zaawanasowanymi arkuszami.

*

Offline thomass

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • thommee
    • Dj Thom'ass
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2010, 10:52:07 »
Z ciekawszych, które używam, a które nie zostały jeszcze wymienione to:
Aplikacje:

aircrack-ng - do... sieci wifi
cuteExplorer - file explorer
extended call log - pokazuje rozszerzony call log
gFTP - klient ftp,/http{s}/ssh/ssh2/fsp
irreco - pilot tv/dvd/sat itp (mozliwość zbudowania własnego pilota, np jednego do kilku urządzeń); pobiera kody z bazy lirc'a
lens cover reminder - przypomina o odsłoniętym obiektywie
mBarCode - czytnik kodów kreskowych i QR
mobileHotSpot - udostępnianie netu przez wifi
mypaint - paint
myTube - klient youtube z możliwością bezpośredniego zapisu filmów w urządzeniu
mPlayer - odtwarzacz filmów (avi, wmv, mp4, rmvb, flv, 3gp...) - jest to aplikacja uruchamiana z wiersza polecen - wymaga nakładki gui "SiB"
pidgin internet messenger - klient IM większości popularnych protokołów, w tym GG
pyGTKeditor - do pisania skryptów
QIK - streaming obrazu z kamerki telefonu "na żywo" do serwisu qik.com
rootsh - dostęp do root'a (za pomocą komendy: "sudo gainroot")
searchtool - wyszukiwarka plików w telefonie
unzip add-on for the file manager - opcja wypakowywania plików zip z poziomu file manager'a
vim - konsolowy edytor
wifiEye - pokazuje graficznie dostępne sieci wifi
xChat IRC client - klient IRC'a




Aplety:
aplet do przełączania 3g/gsm/dual
aplet jasności podświetlenia
cpumen-applet - pokazuje w statusie (obok zegarka) użycie procka i pamięci (jako malutkie słupki)


widgety:
personal dataplan monitor - pokazuje ilość danych wysłanych/odebranych przez sieć gsm
personal ip address - pokazuje jaki mamy aktualnie adres IP
recaller - nagrywanie rozmów, dźwięku z systemu (np radio fm, music player, radio internetowe, lub z mikrofonu telefonu (dyktafon))
simple fmtx desktop widget - włączanie nadajnika fm z poziomu pulpitu. jeśli mamy zainstalowany FMboost to uruchamia go automatycznie
sleeper - automatyczne wyłączanie radia fm, music player'a po określonym czasie
ussd-widget - pozwala na wpisywanie kodów ussd (kody wysyłane do operatora celem uzyskania określonych informacji), np *100# w sieci plus (od wersji PR1.2 nie jest już niezbędny do wywoływania USSD - mod comment)
yellow notes applet - notatki na pulpicie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2010, 11:31:45 wysłana przez jakubd »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2010, 10:43:06 »
z dniem 27 maja ukazała się nowa wersja GarnetVM ze wsparciem dla Fremantle
http://www.access-company.com/products/gvm/

alternatywnie, szybszy link
http://www.access-company.com/products/gvm/garnet-vm_1.0.5b_ITOS2009_armel.deb
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2010, 10:59:47 wysłana przez globalbus »
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2010, 13:47:28 »
TinySMB(http://my-maemo.com/software/applications.php?name=TinySMB&fldAuto=1853&faq=37) - pozwala na dostęp do plików w telefonie przez sieć LAN - Nokia jest widoczna w sieci jako normalny komputer. Trzeba tylko ustawić nazwę grupy roboczej i voila :)

X-Moto - Linuxowy klon gry, która w oryginale pod Windowsa nazywała się ELASTOMANIA :D Kto zna Elastomanie ten wie ile nerwów może dostarczyć ta gra ;>
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 13:25:55 wysłana przez temp333 »

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2010, 18:34:54 »
Nie ma najważniejszego programu, który praktycznie oddziela smartphone od dumbphone (a przynajmniej u mnie oddzielał we wczesnej fazie bycia gadżeciarzem ;)): FBReader - dla mnie niezbędna rzecz ;), czytnik ebook'ów.
Warto również wspomnieć o preenv - dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, umożliwia toto instalację i działanie niektórych programów z WebOS.
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nowe/użyteczne aplikacje dla Maemo 5
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2010, 00:19:41 »
AutoRemoveSMS - Pozwala na automatyczne usuwanie SMSów według określonych filtrów - możemy usuwać SMSy według daty, numeru nadawcy, a także słów kluczowych, które pojawiają się w treści SMSa.

PS.
Pozwolę sobie na małą reklame w tym wątku - w serwisie http://www.meegocenter.pl tworze aktualnie katalog aplikacji dla Maemo. Staram się opisywać te najbardziej warościowe aplikacje z Maemo. Wszystkie dostępne ze screenami.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 14:36:03 wysłana przez temp333 »