Nokia N900 zamiast netbooka

  • 9 Odpowiedzi
  • 18437 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qxm18

  • 12
  • Sprzęt: n810, n900
Nokia N900 zamiast netbooka
« dnia: Grudzień 28, 2010, 13:13:39 »
Witam, zastanawiam się nad kupnem netbooka, bo często podróżuje. Pewnego wieczoru przeglądając internet natrafiłem na N-ke. Wyczytałem, że ma tv-out i (po przeróbkach) Host usb.
Moje pytanie jest takie:
Czy po podłączeniu do Nokii zewnętrznego monitora i przez hosta klawiatury i myszki będę mieć coś jak netbook? Jak z obsługą internetu, działanie stron typu; wp , allegro, interia, onet, facebook, gmail, czy też gry przeglądarkowe takie jak plemiona, the-west?

Pozdrawiam: qxm18

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:50:56 »
Możesz podłączyć klawiaturę i monitor. Z działaniem stron nie ma problemu, problem jest tylko z Flashem który jest w wersji 9.4. 10.1 nie ma, można poprosić mailowo TI o udostępnienie go (pisząc, że jest się developerem) co zostało już opisane na TMO, ale jest bardzo niestabilny i bez akceleracji sprzętowej. Jest też program, który sprawia, że Flash się podszywa pod 10.1, dzięki czemu strony wymagające 10.1 działają, ale jednak to tylko zmiana identyfikatora. Ale jest to jedyny problem, ja osobiście nie spotkałem się jeszcze ze stroną wymagającą 10.1. Przeglądarka domyślna to MicroB (Firefox ze zmienioną nazwą). Powstaje też Firefox firmowany przez Mozillę. Gdy wyjdzie 4.0 na PC, będzie też 4.0 na Maemo (ten sam silnik, Gecko 2.0). Wydaje mi się, że lepszego urządzenia to przeglądania Internetu nie znajdziesz.

*

Offline qxm18

  • 12
  • Sprzęt: n810, n900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:06:46 »
A jak z szybkością ładowania się stron? Podobnie szybko jak na pc?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2010, 15:47:20 »
Jest szybkie. Netbookiem tego bym nie nazwał, urządzenie z dużym ekranem będzie wygodniejsze, 3,5 cala nie jest zbyt komfortowe. Mały netbook + powiększona bateria + linux będzie lepszy i prawdopodobnie tańszy.
N900 to bardziej telefon niż netbook, czy to źle? Nie powiedziałbym, potrafi cały dzień leżeć na biurku sprawdzając maile, nasłuchując kilka komunikatorów, wytrzymując umiarkowane pykanie dotrwa do wieczora z baterią na spokojnie. Jednak funkcjonalności netbooka od tego bym nie wymagał.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline qxm18

  • 12
  • Sprzęt: n810, n900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2010, 18:20:53 »
Wielkość ekranu nie jest taka ważna bo podłącze N-kę do TV. Głównie potrzebowałbym noki do przeglądania internetu i od czasu do czasu do edycji Worda. Próbowaliście podłączyć przez hosta klawiaturę i myszkę???
Podsumowując chciałbym do N-ki podłączyć:

*Tv
*Hub usb z własnym zasilaniem + klawiatura + myszkę

Co o tym sądzicie?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2010, 20:01:25 »
tv to kiepski pomysł, da się oglądać film, ale reszta nie bardzo, bo obraz jest skalowany do PAL/NTSC. Niektóre rzeczy mogą dziwnie wyglądać.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2010, 20:16:27 »
Zależy, czy chcesz mieć oprócz tego telefon / urządzenie mobilne, czy po prostu podłączyć do niej wszystko, tak żeby robiła za komputer. Jeżeli to drugie, to po prostu kup netbooka, albo jeszcze lepiej, budżetowy PC za 1000zł.

*

Offline qxm18

  • 12
  • Sprzęt: n810, n900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2010, 20:51:27 »
Jako komputer oczywiście ze nie... Mam notebooka tylko jest dość duży 20,1cala :worried: zależny mi na stałym dostępie do internetu. A jak jest z kodami USSD, działają?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:55:45 »
działają.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Nokia N900 zamiast netbooka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2010, 00:47:42 »
N900 jest bardzo szybka, ale nie będzie szybsza od netbooka. Druga sprawa to niska rozdzielczość przez TV Out, która obniża komfort przeglądania internetu na telewizorze - to raczej rozwiązanie do filmów, a nie www. Używana od czasu do czasu zamiast netbooka zda egzamin, ale do dłuśzego użytkowania lepszy i tak będzie netbook/tablet internetowy. Sądze że dopiero N9 będzie można naprawde używać jako przenośnego bardzo wydajnego terminala do internetu.