Dodawanie repozytoriów z aplikacjami

  • 22 Odpowiedzi
  • 36598 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« dnia: Styczeń 24, 2010, 01:29:31 »
1) uruchamiasz Menedżera aplikacji
2) pojawiają się 3 ikony: Odinstaluj, Pobierz, Aktualizuj
3) jeśli szukasz nowych programów klikasz Pobierz
4) pojawiają się ikony kategorii - m.in. Sieć, Biuro, Edukacja, Grafika, itd.
5) klikasz na interesującą Cię kategorie i wówczas otwiera się lista dostępnych aplikacji
lub
5) z menu Menedżer aplikacji wybierasz opcję Szukaj, wpisujesz nazwę konkretnego programu
6) klikasz na konkretnej (wybranej z listy lub wyszukanej) aplikacji i ją instalujesz...  :grin:

No i tu ważna kwestia: w uproszczeniu - aplikacje, które zobaczysz na listach lub które możesz wyszukiwać są "gromadzone" w Katalogach aplikacji. Ile i jakie masz te Katalogi aplikacji możesz sprawdzić z poziomu menu Menedżer aplikacji/Katalogi aplikacji. Standardowo są to:

- Aplikacje Nokia
- Aktualizacje oprogramowania systemowego
- Ovi
- Maemo.org
- Mozilla Catalog

Ilość programów w tych katalogach jest niezbyt duża i dlatego warto dodać sobie bardziej zasobne katalogi - na liście katalogów klikasz "Nowy" i wpisujesz dane jednego z poniższych repozytoriów:

Nazwa: Maemo Extras
Adres: http://repository.maemo.org/extras/
Dystrybucja: fremantle
Komponenty: free non-free

Nazwa: Maemo Extras-Devel
Adres: http://repository.maemo.org/extras-devel/
Dystrybucja: fremantle
Komponenty: free non-free

OSTRZEŻENIE! Programy z repozytorium Extras-devel nie są gotowe do użytkowania przez zwykłych użytkowników!
NAPRAWDĘ nie baw się tym, jeżeli nie wiesz co robisz. Istnieje możliwość prawidłowego raportowania błędów dla tych programów (po angielsku), nie warto jednak narzekać na ich nieprawidłowe działanie.
Możliwe problemy: zawieszanie się, nadmierne zużycie baterii, słabe działanie systemu, przepełnianie dysku i wiele POWAŻNIEJSZYCH!
Nie baw się programami z repozytorium Extras-devel, jeśli nie zrobiłeś kopii zapasowej wszystkich danych, lub nie jesteś przygotowany na reflaszowanie swojego urządzenia.

Nazwa: Maemo Extras-Testing
Adres: http://repository.maemo.org/extras-testing/
Dystrybucja: fremantle
Komponenty: free non-free

OSTRZEŻENIE! Programy z repozytorium Extras-testing nie są gotowe do użytkowania przez zwykłych użytkowników!
Oprogramowanie TYLKO do celów testowych. Istnieje możliwość prawidłowego raportowania błędów dla tych programów (po angielsku), nie warto jednak narzekać na ich nieprawidłowe działanie.
Możliwe problemy: zawieszanie się, nadmierne zużycie baterii, słabe działanie systemu, przepełnianie dysku i wiele POWAŻNIEJSZYCH!
Zalecane jest wykonanie kopii zapasowej danych, a przypadku problemów bądź przygotowany na reflaszowanie swojego urządzenia.

Następnie klikasz Zapisz i wychodzisz z listy Katalogów - w tym momencie nastąpi aktualizacja Twoich katalogów i po chwili będziesz widział dodatkowe aplikacje. Tylko uważaj, bo w tych katalogach (głównie Testing i Devel) są też programy niestabilne, wadliwe, itp. i instalujesz je na własne ryzyko. Dlatego proponuję wcześniej robić zawsze kopię zapasową. Ja miałem przygodę z "tweakr", po której musiałem ponownie wgrywać cały system i następnie odtwarzać wszystko z kopii zapasowej.

Powyższe opisy ikon i kategorii dotyczą aktualnej wersji firmware (2.2009.51-1) - we wcześniejszych było ciut inaczej.

Na www.my-maemo.com jest katalog aplikacji ze screenami,  krótkimi opisami i informacją gdzie ich szukać (w którym repozytorium) http://my-maemo.com/software/index.php

Jeszcze jedna uwaga: niektóre aplikacje pojawiają się po instalacji dopiero po restarcie telefonu (chociaż same o to "nie proszą"), a niektóre w ogóle się nie pokazują - tzn. są na liście zainstalowanych programów, ale nie ma ich ikony ani innego sposobu uruchomienia... Takie skopane programy ja od razu odinstalowuje (ikona Odinstaluj).


[mod]jakubd: wydzieliłem, bo to przydatna informacja dla nowych, dodałem ostrzeżenia[/mod]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 21:03:02 wysłana przez jakubd »
Pozdrawiam,
biblo

[N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2010, 01:43:56 »
Pięknie dziękuję. Zacznę walkę od rana - telefon N900 mam od wczoraj. Więc nie dziw się, że pytam. A czy można ściągnąć aplikację na komputer, i stąd skopiować na telefon i dopiero instalować?

Biblo, czy mógłbyś jakiś przykład dać, np. z dyktafonem? Jak instalować z pobranego wcześniej pliku?

Jeszcze raz dziękuję.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2010, 10:22:01 »
Pięknie dziękuję. Zacznę walkę od rana - telefon N900 mam od wczoraj. Więc nie dziw się, że pytam. A czy można ściągnąć aplikację na komputer, i stąd skopiować na telefon i dopiero instalować?

Biblo, czy mógłbyś jakiś przykład dać, np. z dyktafonem? Jak instalować z pobranego wcześniej pliku?

Jeszcze raz dziękuję.

A proszę bardzo! Miło, że Jakub wydzielił ten wątek... może faktycznie nie będzie zbyt dużo powtarzających się pytań "jak zainstalować"  :E

pytacz:: do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem instalacji z pobranego pliku...  :mysli: i nawet nie wiem, czy jest to możliwe...  :ohreally:
Poczekaj na odpowiedź bardziej doświadczonych kolegów...

Moja przygoda z Maemo zaczęła się miesiąc temu i sam jeszcze niewiele wiem i stąd kilka moich wątków "jak krok po kroku", itd.  :proud:
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2010, 11:45:00 »
Cytuj
Pięknie dziękuję. Zacznę walkę od rana - telefon N900 mam od wczoraj. Więc nie dziw się, że pytam. A czy można ściągnąć aplikację na komputer, i stąd skopiować na telefon i dopiero instalować?
http://repository.maemo.org/ -> przejrzyj zasoby i pościągaj .deb'y, musisz zajrzeć do środka danego .deb, aby sprawdzić zależności (package manager na urządzeniu zaciąga je automatycznie)

Cytuj
Jeszcze jedna uwaga: niektóre aplikacje pojawiają się po instalacji dopiero po restarcie telefonu (chociaż same o to "nie proszą"), a niektóre w ogóle się nie pokazują - tzn. są na liście zainstalowanych programów, ale nie ma ich ikony ani innego sposobu uruchomienia... Takie skopane programy ja od razu odinstalowuje (ikona Odinstaluj).
Programów konsolowych jest od groma, Dropbear ssh, nano, mc, aircrack-ng, itd. Oczywiście są też pierdółki, typu zmiana bootscreena, nowy theme, nowy panel, one też się nie pokażą jako programy.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:09:05 »

pytacz:: do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem instalacji z pobranego pliku...  :mysli: i nawet nie wiem, czy jest to możliwe...  :ohreally:


jest to możliwe jeśli uda się tobie ściągnąć instalke pliku i z poziomu
miejsca przeniesienia pliku np.na kartę pamięci klikasz raz na
plik i zostajesz przekierowany na poziom instalacji, średnia waga takiego
pliku to 150-200 bajtów.... np. z maemo.org/downloads daje się ściągać
instalke  

« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 12:11:48 wysłana przez Martin »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2010, 12:16:03 »
Cytuj
jest to możliwe jeśli uda się tobie ściągnąć instalke pliku i z poziomu
miejsca przeniesienia pliku np.na kartę pamięci klikasz raz na
plik i zostajesz przekierowany na poziom instalacji, średnia waga takiego
pliku to 150-200 bajtów.... np. z maemo.org/downloads daje się ściągać
instalke 

Pliki .install to tylko referenty do repozytoriów. Pliki .deb to rzeczywiste paczki.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2010, 14:47:28 »
Dzięki Panowie. Powalczyłem trochę i rzeczywiście nie warto kombinować, lepiej instalować bezpośrednio z telefonu. Pliki nie są duże, więc nie ma się co szczypać. Dzięki Wam jestem mądrzejszy, i mój telefon nie dość, że lepiej wygląda, to jeszcze zaczyna być bardziej praktyczny.
Zainstalowałem m.in. latarkę, i nie widzę nigdzie ikonki (wiem, że trzeba odsunąć klapkę, ale pomimo tego nie widać). Co może być powodem?
Warto instalować widżety z pogodą?
Czekam na ostateczną wersję Wiever Office, na razie nie ma w stabilnej wersji? Czy może kupić licencję na Documents To Go? Kupował ktoś?  Nie wiem dlaczego ale nie mogę jej wypróbować, nie wiem co wpisać w First Name i Last Name? Mógłby ktoś z Was coś poradzić? Bardzo mi zależy na dobrym programie do prezentacji PowerPoint, odpadła by konieczność targania na zajęcia laptopa...
Mam nadzieję, że nawigacja będzie również w darmowej opcji na N900? Macie jakiś przeciek?

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 17:21:30 »
koledzy pisali ze czasami potrzebny jest ponowny
rozruch jak na PC by odpowiednio skonfigurowały
się instalowane dodatki

uważam,z całym szacunkiem ze należy szukać,szukac
czytając ze zrozumieniem a wiele odpowiedzi juz
padło jak nie tu to tam...  :wink:

ps. globalbus; dzięki za info jak to się ma...
po chłopsku myślę ze to taki skrót/link do właściwego
pliku .deb, a nawiasem, mając plik z rozszerzeniem
.deb  np. poprzedzony nazwom instalujemy w jaki
sposób i czy takie sa :)
 

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 18:43:24 »
Cytuj
po chłopsku myślę ze to taki skrót/link do właściwego
pliku .deb, a nawiasem, mając plik z rozszerzeniem
.deb  np. poprzedzony nazwom instalujemy w jaki
sposób i czy takie sa
To wskazuje repozytorium i nazwę paczki, potem application manager szuka tejże paczki w repozytorium
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:08:18 »
(...)
Zainstalowałem m.in. latarkę, i nie widzę nigdzie ikonki (wiem, że trzeba odsunąć klapkę, ale pomimo tego nie widać). Co może być powodem?

Jak odsuniesz pokrywkę obiektywu, to kliknij w ten obszar z baterią/godziną i tam znajdziesz dodatkowy panelik Flashlight pozwalający włączać i wyłączać latarkę.

(...)
Warto instalować widżety z pogodą?

Zależy, czy lubisz mieć informację na temat pogody  :E  Ja używam Foreca Weather
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:25:13 »
Cytuj
Jeszcze jedna uwaga: niektóre aplikacje pojawiają się po instalacji dopiero po restarcie telefonu (chociaż same o to "nie proszą"), a niektóre w ogóle się nie pokazują - tzn. są na liście zainstalowanych programów, ale nie ma ich ikony ani innego sposobu uruchomienia... Takie skopane programy ja od razu odinstalowuje (ikona Odinstaluj).
Większość, o ile nie wszystkie znajdziemy katalogach pochodnych /usr (najczęściej /usr/bin)

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2010, 19:25:44 »
Biblo - jesteś Wielki :ok: Latarka działa!

Też zaraz będę używał tego Foreca Weather  :wink:

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2010, 11:26:11 »
POwiedzcie mi dlaczego nie moge znalezc tam aplikacji do wpisywania kodów typu *100# ? nazywa sie chyba USSD widget  ale w obcji szukaj ni ma ;/  :-? męczy mnie to strasznie bo musze przeprosic starego fona w celu sprawdzenia stanu konta i wykozystanych MB 

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2010, 13:50:28 »
ussd-widget jest - w repozytorium maemo extras testing. A więc oznacza to, że nie masz tego repozytorium dodanego/aktywnego.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2010, 13:57:36 »
Potwierdzam że jest i działa. Czasem tylko pojawia się "error", ale po chwili jest OK. Już o tym pisaliśmy w tym wątku http://pdaclub.pl/forum/nokia-n900/kolejna-aktualizacja-systemu/msg1236661/#msg1236661
Pozdrawiam,
biblo

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2010, 15:04:09 »
i o to mi własnie chodziło Dziekowac ;p;p  :ok: Jeszcze jedno Pytanko te wszystkie Aplikacje nie są dostarczone przez firme nokia a z kąd sciągac Aplikacje stwozone własnie przez ta firme??;p;p

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2010, 11:53:28 »
Większość stworzonych i zatwierdzonych przez Nokię masz już zainstalowanych, albo (od niedawna) w Ovi Store.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

smokku

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2010, 11:09:08 »
Jeśli ktoś nie lubi reflashowania urządzenia po zwieszce albo wpadnięciu w reboot loop, to dodawanie repozytorium extras-devel nie jest dobrym pomysłem. W extras-devel może być cokolwiek - nawet aplikacja która wymaże zawartość telefonu...

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2010, 11:23:43 »
To tylko w przypadku instalacji wszystkiego, co pod reke podejdzie. Bardziej prawdopodobne i calkiem prozaiczne, ze wzgledu na wciaz istniejacy blad systemu jest zapchanie pamieci, wlasnie przez m.in. to repozytorium. Juz ladnych kilka razy o tym czytalem i sam to przerobilem. Wine za to ponosza bledy zarowno Nokii jak i tworzacych to repozytorium.

Edit: Byloby dobrze umiescic w pierwszym poscie tego tematu, stosowna informacje przy kazdym z repozytoriow. Na swoich stronach maja odpowiednie adnotacje jasno informujace o kliencie docelowym i mozliwych komplikacjach, przyklady:

Extras-devel: http://wiki.maemo.org/Extras-devel
Cytuj
The software hosted in extras-devel is not ready for normal users!
PLEASE PLEASE PLEASE don't play with it unless you really know what you are doing. Be ready to file proper bug reports instead of posting complaints.

Expected problems: crashes, battery drain, poor system performance, full disk space & more - SERIOUSLY!
Don't play with Extras-devel if you haven't backed up your data or aren't prepared to re-flash your device.
Extras-testing: http://wiki.maemo.org/Extras-testing
Cytuj
The software hosted in extras-testing is not ready for normal users!
PLEASE use it only for testing purposes. Be ready to file proper bug reports instead of posting complaints.

Potential problems: crashes, battery drain, poor system performance, full disk space & more - SERIOUSLY!
Backing up your data is recommended. In case of trouble you might need to re-flash your device.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2010, 18:05:11 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

smokku

Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2010, 22:27:54 »
Oczywiście, nie sugeruję, że ktoś specjalnie wrzuci jakieś evil oprogramowanie.
Ale po piszę soft i wrzucam do devel, więc wiem jak bardzo nietestowane oprogramowanie tam trafia. Właśnie po to, żeby można je było przetestować.

Oprogramowanie w testing jest już w miarę bezpieczne. Trafia tam gdy autor po testach z devel stwierdzi, że oprogramowanie nadaje się do testów bardziej publicznych. Wtedy można takie oprogramowanie testować i głosować za promocją do Extras.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:17:38 »
To tylko w przypadku instalacji wszystkiego, co pod reke podejdzie. Bardziej prawdopodobne i calkiem prozaiczne, ze wzgledu na wciaz istniejacy blad systemu jest zapchanie pamieci, wlasnie przez m.in. to repozytorium. Juz ladnych kilka razy o tym czytalem i sam to przerobilem. Wine za to ponosza bledy zarowno Nokii jak i tworzacych to repozytorium.

Edit: Byloby dobrze umiescic w pierwszym poscie tego tematu, stosowna informacje przy kazdym z repozytoriow. Na swoich stronach maja odpowiednie adnotacje jasno informujace o kliencie docelowym i mozliwych komplikacjach, przyklady:

Extras-devel: http://wiki.maemo.org/Extras-devel
Cytuj
The software hosted in extras-devel is not ready for normal users!
PLEASE PLEASE PLEASE don't play with it unless you really know what you are doing. Be ready to file proper bug reports instead of posting complaints.

Expected problems: crashes, battery drain, poor system performance, full disk space & more - SERIOUSLY!
Don't play with Extras-devel if you haven't backed up your data or aren't prepared to re-flash your device.
Extras-testing: http://wiki.maemo.org/Extras-testing
Cytuj
The software hosted in extras-testing is not ready for normal users!
PLEASE use it only for testing purposes. Be ready to file proper bug reports instead of posting complaints.

Potential problems: crashes, battery drain, poor system performance, full disk space & more - SERIOUSLY!
Backing up your data is recommended. In case of trouble you might need to re-flash your device.

Pomysł dobry, tylko takie opisy muszą być w naszym języku. Jeśli masz ochotę to przetłumaczyć, to ja to wkleję w pierwszy post.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2010, 09:34:53 »
...Pomysł dobry, tylko takie opisy muszą być w naszym języku. Jeśli masz ochotę to przetłumaczyć, to ja to wkleję w pierwszy post.
Poprosilem o pomoc mojego tlumacza (dzieki khaman) i prosze:
Cytuj
Extras-devel:
Te programy znajdują się w Extras-devel i nie są gotowe do użytkowania przez zwykłych użytkowników!
PROSZĘ PROSZĘ PROSZĘ nie baw się tym dopóki naprawdę nie będziesz wiedział co robisz. Bądź przygotowany raportować błędy zamiast pisać skargi.

Spodziewane problemy: zawieszanie, nadmierne zużycie baterii, słabe działanie systemu, przepełnianie dysku i wiele POWAŻNIEJSZYCH!
Nie baw się dodatkami-devel, jeśli nie zrobiłeś kopii danych, lub nie jesteś przygotowany na 'reflaszowanie' swojego urządzenia.



Extras-testing:
Te programy znajdują się w Extras-testing i nie są gotowe do użytkowania przez zwykłych użytkowników!
PROSZĘ używać tylko do celów testowych. Bądź przygotowany raportować prawidłowo błędy zamiast pisać skargi.

Spodziewane problemy: zawieszanie, nadmierne zużycie baterii, słabe działanie systemu, przepełnianie dysku i wiele POWAŻNIEJSZYCH!
Zalecane zrobienie kopii danych, w przypadku problemów bądź przygotowany na 'reflaszowanie' swojego urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 21:09:30 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900] Dodawanie repozytoriów z aplikacjami
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2010, 20:57:47 »
Bardzo słuszne uwagi. Troszkę podszlifowałem tłumaczenie i wrzuciłem do pierwszego postu.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500