N900 do okielznania

  • 15 Odpowiedzi
  • 19942 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tippy

  • 16
N900 do okielznania
« dnia: Styczeń 24, 2011, 22:04:46 »
Witam,

dzisiaj stalem sie mam nadzieje szczesliwym posiadaczem N900. Walcze z nia od paru godzin i instaluje co potrzeba. Mam pare pytan, z ktorymi niestety nie moge sobie poradzic:

1) W moim starym telefonie z klawiatury numerycznej moglem skrotami wybrac kontakt. Np. kontakt "Dom" wybieralem wciskajac "366". Czy da sie to ustawic w N900?

2) Bedac w menu telefonu i wybierajac "Wybierz kontakt" pojawia sie lista kontaktow. Czy w tym widoku mozliwe jest wyswietlenie klawiatury wirtualnej i z niej wybor kontaktu?

3) Zaimportowalem kontakty z Outlooka, ktore synchronizowalem poprzednim telefonem. Niestety smsy, ktore dochodza w naglowku maja tylko numery telefonow. Co, gdzie i jak ustawic, by zamiast nr telefonu pojawiala sie nazwa kontaktu? Probowalem wybierac nr z smsa i scalac go z nr w ksiazce, ale to chyba tak nie dziala.


*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2011, 22:51:43 »
Witam kolejnego posiadacza n9oo :-).
Co do pierwszego pytania to jest w repo program T9 Call. Jest to widget dla którego trzeba zagospodarować jeden wolny pulpit i widget ten jest poprostu dialerem który ma właśnie poszukiwaną przez Ciebie funkcję. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to nie znalazłem opcji pozwalającej włączyć klawiaturę wirtualną do kontaktów. Jeżeli chodzi o 3 kwestię to powiem Ci, że też tak miałem ale nie pamiętam jak to rozwiązałem, chyba samo się zrobiło :-P. A to przy żadnym oknie dialogowym nie ma kontaktu ? może te zaimportowane numery różnią się np tym, że mają +48 w numerze lub odwrotnie ?
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2011, 00:02:56 »
tak,problem z wyswietlaniem numerow zamiast nazw kontaktow zwiazany jest z podwojnymi wpisami w ksiazce.czyszczenie ksiazki z duplikatow pomaga.

Aplikacje sprawdze,dzieki.w ksiazce przydalaby sie jednak wyszukiwarka.skroty alfabetu to polsrodek,trzeba sie namachac zeby cos znalezc.

ok,nastepne...czy jest jakis sposob na strasznie wolne dzialanie managera aplikacji? ciagle cos odswieza,trwa to cholernie dlugo.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2011, 02:32:31 »
(...)

ok,nastepne...czy jest jakis sposob na strasznie wolne dzialanie managera aplikacji? ciagle cos odswieza,trwa to cholernie dlugo.

jest, jego alternatywa - FAP(fast application manager), dostępny w repo, poandto ma kilka ciekawych ficzerów np instalowanie/usuwanie kilku aplikacji na raz.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:47:17 »
W Ovi Suite przy aktualizacji map ciagle wyskakuje mi "Utracono połączenie z urządzeniem", co powoduje przerwanie wgrywania map.

Przed chwila mialem w Ovi Suite mialem opcje aktualizacji map do nowszej wersji, gdzie mapy np. Czech wazyly ok. 250MB zamiast 86MB, teraz tej opcji nigdzie nie ma.

Czy istnieja dzwieki nawigacji na N900 dla map Ovi? Opcja "Jezyki wskazowek glosowych" jest wyszarzona.

Ktos, cos, jak..itd.?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 19:49:28 wysłana przez tippy »

*

cooliguana

Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:00:43 »
Ovi Mapy w N900 to są po to abyś mógł zobaczyć gdzie jesteś i tyle. Do niczego innego się nie nadają. Nie ma dobrej aplikacji do nawigacji dla N900. Sygic co prawda coś tam oferuje ale też lipa wg. mnie.

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2011, 07:21:34 »
Czy to znaczy, ze N900 ma okrojone Ovi Mapy i nawigacja glosowa mu po prostu nie przysluguje?

O widze, ze kolega tez wczesniej uzytkowal Kaiserka. Jakie wrazenia po przesiadce, brak jakichkolwiek przyciskow na przedniej obudowie nie przeszkadza?


*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:28:01 »

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 09:32:50 »
Nawigacja głosowa - http://talk.maemo.org/showthread.php?t=66985

Probowal ktos tej metody? Wrzucilem wszystko zgodnie z instrukcja i nie widze zmian w funkcjonowaniu map. Infolinia Nokii stwierdza, ze niestety na razie nie przewiduja Ovi nawigacji w N900. Powodem takiego stanu rzeczy jest system Maemo, ktory jest niekompatybilny z Symbianem.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:40:56 »
Ovi Mapy w N900 to są po to abyś mógł zobaczyć gdzie jesteś i tyle. Do niczego innego się nie nadają. Nie ma dobrej aplikacji do nawigacji dla N900. Sygic co prawda coś tam oferuje ale też lipa wg. mnie.

Ja się z tą opinią nie mogę zgodzić, co do ovi zanim zapodałem Sygica spokojnie dałem radę dojechać gdzie trzeba. Natomiast po przesiadce z Automapy w Touch Pro na Sygic nie odczuwam żadnych braków, zapewne Sygic pod wieloma względami nie dorównuje Automapie ale bez obaw można z nim jechać w trasę.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:12:00 »
Ovi Mapy w N900 to są po to abyś mógł zobaczyć gdzie jesteś i tyle. Do niczego innego się nie nadają. Nie ma dobrej aplikacji do nawigacji dla N900. Sygic co prawda coś tam oferuje ale też lipa wg. mnie.

Ja się z tą opinią nie mogę zgodzić, co do ovi zanim zapodałem Sygica spokojnie dałem radę dojechać gdzie trzeba. Natomiast po przesiadce z Automapy w Touch Pro na Sygic nie odczuwam żadnych braków, zapewne Sygic pod wieloma względami nie dorównuje Automapie ale bez obaw można z nim jechać w trasę.


Nokia ma cholernie glupio wyprowadzone wejscie zasilania, bo z gory. Jak tu poprowadzic kabel, kiedy n900 w uchwycie jest ustawiona pionowo. Ktos wie czy sa jakies akcesoria do tego typu gniazd zasilania? Poziomo tez nie za fajnie, gdyz kabel sterczy z lewej strony, to tak jakby bylo projektowane z mysla o angielskich samochodach.

*

Offline Bo0b

  • 14
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2011, 22:51:05 »
może ktoś dać namiar na sygic'a pod n900 ?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2011, 12:56:42 »
http://www.sygic.com/ :P
Swoją drogą na allegro też ktoś sprzedawał (potrzebne są legalne mapy, sam program w repo jest dostępny bez opłat)
Jeśli szukasz pirata to nie to forum.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tippy

  • 16
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:24:38 »
Kolejnych pare rzeczy:

1) Jak z klawiatury wpisac  znak pionowej linii '|'?
2) Zainstalowalem cos, co prawdopodobnie zzera baterie. Jestem w stanie sprawdzic, co ma tak duzy apetyt?
3) Jest jakis graficzy process manager, pokazujacy co i ile zasobow bierze?

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:38:19 »
Cytuj
1) Jak z klawiatury wpisac  znak pionowej linii '|'?
Niebieska strzałka + Sym/Ctrl
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: N900 do okielznania
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2011, 22:45:11 »
Cytuj
2) Zainstalowalem cos, co prawdopodobnie zzera baterie. Jestem w stanie sprawdzic, co ma tak duzy apetyt?
Najprędzej htop i zobaczyć, który proces coś za dużo zajmuje procesora.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal